Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Aflenz Bürgeralm
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Petes20
10 élménybeszámolót írt
10
16 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Aflenz Bürgeralm
2007.12.09. 11:36
Mi az első sielős hétvégét töltöttük még itt egy forumos tipp javaslatára, leírom a tapazsztalatokat:

A terepet könnyen meg lehet találni, táblák jelzik rendesen, a faluban egy szük bekötőút visz fel az ülölift indulásáig. Több parkoló is van egymás alatt, az út rendesen el volt takarítva.

A helyet úgy kell elképzelni hogy lentről indul egy ülőlift ami nagyon sokáig visz fel kb 1300 méteres magasságba ahol lényegében a pályarendszer található. Vannak gyakorlópályák, illetve néhány piros pálya is amelyek ülőlifttel közelíthetők meg, illetve át lehet csúszni még egy olyan pályához is amin húzólifttel lehet közlekedni.
Fennt lényegében mindenki ott csúszik ahol akar, fák a felső részen nincsenek.

Az egyetlen negatívum nekem az volt, hogy a legalsó állomástól a fenti pályarendszerig egy olyan lifttel kellett menni amit asszem 1976-ban építettek és nem volt semmi védő amit magunk elé lehetett volna hajtani, elég félelmetes volt (legalábbis számomra) hogy egy rozoga széken kell 10 percet üldögélni mindenféle védő nélkül néhol a szakadék felett. Pl. ha lennének gyerekeim nem bírnám nézni ahogy előttem ülnek egy ilyen szerkezeten, persze lehet hogy csak én túlzom el :)

A nap végén le lehet csúszni egészen a parkolóig, napközbeni használatra azt a pályát nem javaslom, nem tudom miért kapott piros minősítést, mi végig fékezés nélkül, egyenes tartással álldogálva csúsztunk le, kellemes volt és pihentető, de kimondott síélményt nem nyújt.

Kölcsönzés a faluban lehetséges, a síterep felé vezető úttól jobbra, az Intersportban.

A bérletek maradhatnak a zsebben síelés alatt, nap végén 2 Eurot visszaadnak.

Esti síelés nincs.

Most ennyi jut eszembe, ha valaki valamit még tudni akar állok rendelkezésére :)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.