Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Olaszország
Paganella, Andalo és Molveno
síterep infó oldal
ÜZENETEK (268)Időben csökkenő Időben csökkenő
zyla
7 élménybeszámolót írt
7
15 éve tag
2010.01.04. 22:55
Sziasztok!

Szombaton indulunk Paganellára, tud valaki olyan helyet Paganellán,Andalloban vagy Molvenoban ahol lehet elvitelre pizzát venni?Tavaly voltunk és vágytunk arra,hogy néha otthon ehessük meg,de sehol nem találtunk ilyen helyet.Így mindig beültünk éttermekbe.
Köszi
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2009.12.30. 15:00
gojo!

Andaloban a kabinos lift épületében, a kölcsönzőben biztosan lehet megőrzőt bérelni. De lehet, hogy máshol is!
pzg
1 élménybeszámolót írt
1
14 éve tag
2009.12.30. 12:01
Sürgős: Olcsó síelés Olaszországban január 2-től!

sziasztok,

egyhetes sítábori részvétel két főre betegség miatt sürgősen eladó.

Az ár magában foglalja:

Ötnapos síbérlet 2010. január 3-7 között az olaszországi Paganella-síterepen (Andalo, Molveno)
Szállás 5 éjszakára (Hotel Aurora, Molveno január 2-6.)
Étkezés a szállodában (bőséges reggeli és vacsora)
Igény szerint egész napos magyar nyelvű síoktatás a sítábor teljes ideje alatt.

Irányár: 59 ezer forint/fő!!!
(csak a síbérlet 42 ezer forint öt napra, ennél olcsóbbat és jobbat nem találsz :)

Utazás egyénileg, érkezés január 2-án, hazaindulás január 7-én.

Érd.: 06 30 517 2234
gojo
1 élménybeszámolót írt
1
14 éve tag
2009.12.29. 15:16
Sziasztok!

Most januárban megyek Paganellára, és azt szeretném megtudni, hogy csomagmegőrző van-e, illetve merrefelé találom, mert szeretnék vinni fotós cuccot, állványt, stb., viszont nem akarom egész nap cipelni, ráesni, meg hasonlók...

PePro: Ti a kölcsönzőben béreltetek szekrényt? Mennyi volt?
codyfiu
28 élménybeszámolót írt
28
17 éve tag
2009.12.21. 22:03
Sziasztok, Én tavaly voltam Paganellán síelni, a pálya szuper, minden igényt kielégít, csak dicsérni tudom, kezdőknek, haladóknak, profiknak. Ha "vérprofi" vagy és csak fekete pályán "tudsz" síelni, ne ide menj.
Molvenoban laktunk a ***Hotel Auroraban. A személyzet korrekt. A szobák melegek voltak, főleg a kétágyasak kényelmesek, a 4 ágyasban van 1 emeletes +2 heverő, nekünk teraszunk is volt,lehet cigizni és piát hűteni, kiléptem és elém tárult a csodálatos tó, az ágyak jók, az étel bőséges, reggeli mindíg hasonló de többféle így lehetett kombinálgatni, friss péksütit is kaptunk. A vacsorát magyar szakács készítette (mindig finom volt) kétféléből lehetett választani: 1 magyaros, (pl: sült csirke, sertéssült+ köret, stb) 2. olasz tészta (volt jobb is pl:bolognai és gyengébb is pl:fokhagymás tészta( kissé szegényes és betegen fokhagymás :) de kipróbáltam), ja annyit ettél amennyit akartál mindkettőből, meg amíg jutott, de volt bőven. Sorba kellett állni és a szakács szedte (szerintem jó a módszer mert így senki nem barmolja össze a kaját és nem szedi ki csak a javát), igaz volt nagy tülekedés a sorban, de ne csodálkozzunk Magyarok vagyunk és néha nem tudjuk átlépni az árnyékunkat :) Asszem csak a sültcsirke fogyott el a többiből maradt is.
Negatívuma a hotelnak a "melegvíz" hiánya. Reggel sem és este sem volt, pedig többször kerestem. Mikor hazaértünk a sielésből felstartoltunk ledobáltuk a ruhát és gyorsan be a zuhany alá na ilyenkor volt langyos víz (a leggyorsabbaknak) naponta cseréltünk a szobatárssal hogy ki megy előbb. A másiknak maradt a hideg. Természetesen panaszkodtunk a recepción de természetesen a jól bevált dumával leráztak: Tudnak róla és szóltak a szerelőnek csak még nem jött! A vendég a hibás mert elzárt valami csapot! stb. Szerintem a főnök a hibás mert vagy nincs nagyobb kapacitás de ezt nem hiszem, vagy egyszerűen spórolnak rajtunk a melegvízzel, ami szemétség és buta logika mert a vendég elégedetlen és pl leírja egy ilyen nagylátogatottságú fórumon.
Mindemellett van lift, a földszinten ingyen csocsó, rtl klub (ha valaki tv-t nézni menne)
A városka éjjel kihalt volt, de nappal van abc, boltok, grappa üzlet talán kettő is, kóstolót is adnak és nem túl drága mi többfélét is vettünk, pizzéria(este is valameddig nyitva)
Összességében pozitív élményekkel tértem haza, az olaszok tök lazák nem stresszelt ott senki :)
https://sielok.hu/fotoalbum/565919/kep/1/
zyla
7 élménybeszámolót írt
7
15 éve tag
2009.12.20. 22:20
Sziasztok!
Január 9.-én megyünk Paganellára,és nagyon izgulunk hogy legyen jó sok hó!!!Tudja valaki,hogy milyenek most a hóviszonyok,és hogy mi várható a mostanában???Köszi a segítséget!
wex
5 élménybeszámolót írt
5
20 éve tag
2009.12.20. 10:51
Sziasztok!
Január elején indulunk síelni Paganellára. Nem tudom, hogy van e kint magyar nyelvű síoktató! Ha tud valaki segíteni, vagy valamilyen infóval szolgálni azt megköszönöm :)
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2009.12.09. 19:13
Mivel mi közel laktunk, és utálok síbakancsban sétálni, ezért csak egy váltócipőt hagytam ott mindig egy sarokban, nem is béreltünk léctartó szekrényt. Ez valamivel olcsóbb volt:)
PePro
77 élménybeszámolót írt
77
20 éve tag
2009.12.07. 19:59
Mi mindig itt bérelünk szekrényt, síelés után ida tesszük be a lécet és a cipőket. Reggelre kiszárad a cipő is. Nem utolsó sorban pedig meleg helyen öltözünk át. A buszon nem kell cipelnünk semmit.
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2009.12.07. 19:32
PePro, köszönöm....így most én is megállapítottam, h jobb itthon kölcsönözni:)
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2009.11.30. 16:13
A. köszi szépen az infókat, szerencsére még van idő itthon is nézelődni.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2009.11.30. 14:39
találtam egy árlistát, nem tudom pontosan melyik ez a hely.
ezek szerin 58 Euro/hét a top, és 90 a verseny. Nem tudom, hogy hogyan határozzák meg a kategóriát.

http://www.skibar.it/documenti/listino.pdf

Én csak a nagy felvonó alatti kölcsönzőben, megőrzőben jártam, ott raktam le a cipőmet, amíg síeltem.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2009.11.30. 14:27
Én nem tudom a pontos árakat, de hogy olcsóbb lenne, azt szerintem felejtsd el. Én az utóbbi években, amikor 1 hétre mentem, 13.500 Ft-ért béreltem péntektől a következő hétfőig(11 nap a hétvégékkel) top kategóriás léceket a SI-KER-nél Pesten (Vasas pályánál). A minőséggel sosem volt gondom, volt köztük Metron és Dynastar top lécek (ezek a kedvenceim).
Az mondjuk biztos, hogy a paganellai síkölcsönzőben sok HEAD léc van, és valószínűleg kevesebb esély van rá, hogy kifogynának a jobbakból. Ha jól emlékszem, akkor eltettem valamilyen szórólapot, ha megtalálnám, akkor megírom az árakat.
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2009.11.30. 11:14
rock, köszi. magánúton foglalunk, szal nyomozok tovább:) bár azt hallottam, nem érdemes itthonról vinni, mert kint olcsóbb és jobb minőségű cuccok vannak. Nekem van, a társaság 2 tagjának kellene.
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2009.11.29. 23:10
Meska, sajna ilyen infóim nincsenek, mi mindig mindent vittünk magunkkal, felszerelést, sítudást, stb:) De sztem nyugodtan kérdezd meg a Rolandot (tudomásom szerint az Erica is az övé), vagy az irodát, ahol a szállást foglaltátok, ők biztosan szívesen segítenek ezekben a kérdésekben.
Előzmény: (Meska 74866)
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2009.11.29. 20:57
Sziasztok, köszi az infókat, legalább kezd éledezni a fórum.
Zyla, úgy néz ki, megvan a szállásunk, már ha eldönttük, hogy megyünk-e egyáltalán. Én voltam már tavaly, akkor is a Villa Erica-ban.Korrekt ár, és bár nem pályaszállás, a síbusz ott áll meg előtte.Mondjuk, ezt az olaszországi pályaszállás besorolást nem is igazán értem. Nekem, ha pályaszállás, akkor kilépek az ap.ból, max. kicsit bukdácsolok bakiban, aztán csatolok és huss.Az andaloi pályaszállások meg....hát, akkor inkább buszozok, és fizetek fele annyit a szállásért.
Rock vagy többiek: korábban már kérdeztem, tudja-e valaki,mennyi kb. a sícucc bérlés Paganellán?És az oktató?
Köszönöm.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2009.11.29. 00:32
Nem szeretnék rosszmájúnak tűnni, és az Ideált sem akarom lehúzni, biztosan szuper hely (nem jártam még ott, Paganellán többször, olasz családi Hotelben) de véleményem szerint egy olyan gasztronómiájú országban, mint az olasz, egy hotelben nem feltétlenül előny, ha egy szakács magyar:)
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2009.11.28. 22:20
Halihó kedves Paganellára készülők!
Jómagam 4-szer is voltam itt egy-egy hetet mindig karácsonykor, ebből 3-szor az Ideálban. Nagyszerű helynek tartom, a szobák igényesek és kényelmesek, a kaja mindig nagyon fimon és bőséges volt (szakács is magyar), Roland és az egész személyzet pedig figyelmes és kedves vendéglátók. Úgy tudom, azóta már 4-5 másik szállodát is üzemeltet a környéken, különböző ár és minőségi kategóriákban, de mindegyik nagyon korrekt ár/érték arányban van. Idén is kaptunk tőlük egy verhetetlen ajánlatot (kb. 55 eFt/fő/hét lett volna a szállás, félpanzió, síbérlet együtt), csak azért nem megyünk, mert ötödszörre azért kicsit sok lenne már, majd inkább pár év kihagyás után!:) A pályákról annyit, hogy az amerikai férfi alpesi sí válogatott évek óta itt tartja az európai szezon alatt az edzéseit, volt szerencsénk többek között Ted Ligetyvel, és Marco Sullivannal is találkozunk pár éve (sőt, be is lógtunk a fekete pályára, ahol edzettek). 50 km nagyon változatos és hóbiztos pályájuk van, az idő pedig általában nagyon szép napos, és pazar a kilátás pl. a Molvenoi tóra, vagy a Trento-i völgyre. Szóval mindenkinek csak ajánlani tudom Paganellát és az Idealt is! Forza Italia!:)))
zyla
7 élménybeszámolót írt
7
15 éve tag
2009.11.28. 21:36
Szia!
Ez bonyolult,mert tavaj szervezett úttal mentünk és elvileg úgy volt,hogy a Hotel Ideálban lesz a szállásunk,de mivel betelt,és mi voltunk az egyetlen 4 fős család így minket áttettek egy apartmanházba ami kb. 500 méterre volt az Ideáltól.Mi nagyon örültünk,mert így volt konyhánk,anya tudott cigizni,meg valahgy tetszett az egész( egyedül a síbusz volt kicsit messze,de mi kocsival jártunk fel a pályához),így idén igaz egyénileg megyünk,de az Ideálból kértük meg asszem a tulajt (de lehet nem a tulaj :) ),hogy intézze el nekünk ha lehet,hogy az Ideálban kajálhassunk(félpanzió),de apartmanban lakjunk.A dolog el lett intézve,de a pontos szállást csak ott tudjukmeg,hogy melyik apartman is lesz.
Szerintem siessetek,ha oda szeretnétekmenni,mert pl. az Ideálban már nincs hely arra a hétre,gondolom a jó árak miatt.Nem tudom milyen kategóriás szállást kerestek,de szerintem lassan megtelik minden arra a hétre!
Jó síelést.Ha van kérésed szívesen válaszolok!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.