Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Freeride

ÜZENETEK (628)Időben csökkenő Időben csökkenő
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2008.12.18. 16:29
Remélem egyszer rólam is készülnek hasonló képek :-)
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2008.12.17. 22:34
Minerel!

Ha jössz Lachtalba hétvégén majd csinálunk 1-2 fotót! (D40-nel én is felszerelkeztem nem rég :-) )

Nem válaszoltál az e-mailemre.
üdv,

E
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2008.12.17. 21:41
Nikon D40x és egy 200-as tele objektív nemtudom mi a neve ami kiszedi a remegést - mert ugye lesíelsz aztán fényképezni kéne de még lihegsz egy kicsit az nem a tutti.

Nekem is a 035-ős a kedvencem a hóbajusszal, amit valamelyik elöző kanyarba szed össze az ember - a lényeg az önfeledt mosoly mert erről szól ez ezért csináljuk!!

2 kép, amikkor nem jönnek össze adolgok :-), bár szerencsére nem én vagyok - de a leoldott sí az enyém volt és 1,5 h kerestük
DSC-0156.jpg
puy-067.jpg
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2008.12.17. 11:55
Jóska, ezek bámulatos képek!!!
DB
3 élménybeszámolót írt
3
15 éve tag
2008.12.16. 18:01
A 193 cm/110 kilóhoz elvileg jó a sí méret amit választottál de ez tényleg csak szűzhó-freeride-ra lesz alkalmas. Ha nem vagy a hosszú síkhez szokva, akkor normál körülmények között szenvedős lesz. Az említett modell már formailag kicsit elavult mert a mostaniak jóval szélesebbek minden ponton de gondolom az ár miatt gondolkoztál el ezen. Sztem érdemes lenne azért körbenézned mert már 1-3 éves modernebb formájú freeride síket meg lehet kapni kb. 30-50 ezer ft körül. Ill. lehet, hogy jobban járnál egy kicsit rövidebb allround sível (Pl. Salomon Xwing), amit jobban ki tudsz használni. (freeridra azért min. 185cm cm legyen) De persze a legtutibb ha van legalább 3 speckó léced :)
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2008.12.15. 21:02
Sziasztok az élen síelés rovatban elhangzott kérés kedvért én és kedvenc követőm - asszonynép, hogy a hölgyek is kedvet kapjanak.

Jó nézegetést!

Hogy jó e az síméret ezt nehéz megmondani elméletileg jó súlyod alapján, meg hogy inkább nyílt terepekre mész én is jobban szeretem azt. De nem tudom hogy síeltél e ilyen hosszú sível?

Én 70 kilóval 175 cm a crusing méret, amivel el síelgetek egy 4 éves Salomon screem x-tra hot 115-82-108 (165 a slalom, 188 az óriás, de ez kötött) ilyennel nyerték tavaly a magyar freeride bajnokságot (kölcsön adtam :-)) végül is 1 kg plusz egy cm nálad akár még jó is lehet, ha mentél már ilyen hosszú sível; és egy tavalyi 188-as az meg szűzhó sí (salomon Gun 135-101-126 http://www.salomonfreeski.com/hu/ski/skis/freeski/gun.html de volt amikkor 195-ős salomon pocket rockettal mentem és azt imádtam.
DSC-0019.jpg
DSC-0035.jpg
DSC-0075.jpg
puy-066.jpg
csobcsab
2 élménybeszámolót írt
2
15 éve tag
2008.12.15. 16:53
Hát kb 2 hetet síelek évente, úh nincs kifejezetten olyan terep amire veszem, de inkább nyílt terepen használnám.
Scott Intoxica FR a léc, 2001-ben jött ki asszem, sidecut:108-75-97 méretekkel. Ja és 110 kg vagyok.
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2008.12.15. 14:29
hány kg vagy?
hol szeretnél vele menni? Erdő vag inkább nyílt terep?
A sí méretei? elöl-közép-hátul vagy fajtája
csobcsab
2 élménybeszámolót írt
2
15 éve tag
2008.12.15. 11:32
Sziasztok!
Én új vagyok itt, nem tudom jó helyre írok,de hátha...
Egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek mekkora az ideális freeride léc mérete. 193 cm vagyok és egy 195 cm-lécet néztem ki (elég fontos szempont volt, hogy jutányos áron adják), szóval csak kínlódni fogok vele vagy lehet normálisan használni? Pályán egy 170 cm szlalom lécet használok.
köszi a segítséget
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2008.12.15. 09:53
Jóska63, kezdelek egyre inkább érteni és tisztelni...
Most már biztos vagyok benne, hogy korábban se szórakoztál velünk, csak egészen más dimenzióban síelsz és gondolkozol, mint mi amatőrök.
Folyamatosan emelem a kalapom, de komolyan...
magyarvandor
8 élménybeszámolót írt
8
15 éve tag
2008.12.14. 14:01
Szia waterfly!

Ha jól olvastam egy S3BC-t vettél, ezen három jelölés van; egy normál, egy +3cm, és egy +6cm. Hogy hova tetesd, a kötést az attól függ, hogy elsősorban mire akarod használni a lécet.
+ 6 cm-re csak akkor, ha megszállott freestyleos vagy, és az 540 már alaptrükk neked, és nagyon akarsz fejlődni. (meg a korlátok is már jól mennek, ha nem csak boksz-on hanem csövön is csúszol jobb ez)
+ 3 cm egy elég kompromisszumos megoldás, ha akarsz ugrálni de nem ez az elsődleges.
+a normál állás teljesen jó pályán is és azon kívül.
Nem tudom, hogyan nyomod a síelést, de ha kezdő freestyle-os vagy (gondolom ezért is a twintyp), és viszont a freeride az első, de azért pályán is akarod használni akkor én kb +2 cm-et ajánlok, de a +3-is teljesen jó!
Én ezt a lécet azoknak a barátaimnak ajánlottam, akik elsősorban a freeride felé kacsingatnak, de azért a freestylet is el akarják kezdeni. Nagyon jó ár/érték arányú léc.
Remélem segítettem.
Ja igen, ha valakit érdekel van egy eladó nagyon jó állapotú egy szezont használt 174 cm-es Salomon teneighty gun-om (130-96-124). Ára 200EUR. 2007-es de csak egy szezont használt.
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2008.12.14. 09:07
hi,

elvileg be van jelölve a rajta a sícipő közép pont (ha nincs akkor a gyártó megad valamilyen méretet (sícipő középpont vagy sícipő kezdő pont).

Az én simen 2 pont volt kb 3 cm eltéréssel, nem is merem a Rossignolt, hogy mit ad meg illetve mire tervezték a sít - hanem kifejezetten sűzhóra hanem Park and Pipe ra is akkor rakhatod egy kicsit hátrébb, de akkor nehezebb vele kanyarodni!! illetve ugrásoknál a landolás is nehezebb és a ha véletlenül keményre mész vele az is nehezebb a porhó viszont könnyebb - a te döntésed :-)

még függ a stílustól is ha full carver vagy akkor hátrébb, ha nem csak carvolsz akkor elöbbrébb, de itt ugye 1-3 cm beszélünk maxi
waterfly
14 élménybeszámolót írt
14
15 éve tag
2008.12.13. 22:18
Hali!
Remélem tudtok segíteni:d
Az lenne a kérdésem, hogy vettem 1 rossignol twin tip lécet de inkább mélyhóban használnám akkor gondolom h ne a léc mértani közepére furassam a kötést, hanem hátrébb mert akkor könnyebben felúszik az eleje. Nem?
Előre is köszönöm a segítséget!
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2008.12.13. 22:03
Szia,

ezen gondolkodnom kell, de így hirtelen:

1., Carvingnál inkább 2 lábon síelünk laposon úgyérzem biztosan, meredeken, ha fogni akarjuk a sebességet akkor viszont külső belső sí között nagy különbség van - mostanában azt hiszem a trend az hogy újra van különbség ív belső és külső között vagyis én így érzem meredeken

2., Mélyhóban a sebességet így fogni nem lehet, mert ugye nem tart meg igazán. Minden hónak meg van a maga sebessége és íve, attól el lehet térni de az nehezíti a dolgot, egyszerűbb azzal közlekedni

3., Illetve bejön "az agyban döl el" faktor megijed amikkor a sí elindul valamerre

4. tehát a sí elindul a delikvens megijed fogni akarja a sebességet (általában rolózással, vagy keresztbe akarja b...szni(forgatni) gondolom, de azt ugye itt nem lehet) a sí nem úgy viselkedik, mint megszokta még jobban megijed és már el is hitte hogy elesett és nem tartja a lábát így el is esik.

de ezt csak most mondom nincs előttem, így hirtelen ilyen perec ez igen alapnélkülire vonatkozik, vagy sima alapúra

ha a mélyhó túrt vagy az alap hepe hupás akkor szerintem az lehet a gond hogy utaznak a sín, illetve nincsenek a sí közepe felett, de mondom most csak tipelek kéne látni egy ilyen atrakciót
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2008.12.13. 21:36
Hali!

Amit nem túl ritkán látok - észlelek mélyhóba merészkedő tanulóknál, hogy ha ugyanúgy terhelnek mint kemény pályán (ívbelső kevésbbé, mint ívkülső), a két léc elkezd önálló életet élni.

Alap nélküli laza porhóban valóban kevés a veszély, hogy a belső sí elrántódjon.

Replaci
https://www.kanyarsiklub.hu
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2008.12.13. 16:16
Az érzés már bármilyen carving sível előjön, de egy klasszikus dióverővel is én egy 197-es dióverővel tanultam meg anno! De a speckó sikkel mondjuk sokkal könnyebb ráérezni. Igazán mélyhóban térdig érő vagy mélyebb hóban máshogyan nem is lehet kanyarodni!!! Nagyobb sebességnél sem!!

van egy két freeride sí ami jól működik pályán is pl Salomon Gun, vagy olyan all mountain sík amik itt is ott is jól működnek pl X-Wing. De bármilyen carving si jó, a szűzhóban lényeg a felületen van és lehetőleg a léc eleje legyen jó széles, hogy emeljen. Régen pl női lesikló sível szűzhavaztak!!

a 3 mas pontban igazad van, de azt jobb elkerülni a beszakadóst, személy szerint azt a havat utálom a legjobban, de izomból az is megoldható carvinggal! Csak nem szeretek izmozni :-)

Ha jól tudom a carving alapja a párhuzamos léc vezetés, az egymáshoz képest minimálisan mozgó térdek (labdás gyakorlat a két térd között), lehet hogy valamit nem tudok, hiszen nem vagyok síoktató, de nem értem akkor mért menne el a két sí?

Erdőben jobban meg kell hajlítani a sít ugye akkor kisseb íven fordul, ha valaki inkább ott freerideol az ne 188 hanem 165-170 es vagy kisebb sít vegyen erre a célra. Pl.: az Aosta völgyben az öreg Heli Guidenak 165-ős Salomon Pocket Rocketje volt

Érdekesség képpen: ha széles sível carvingolsz ratrakolt pályákon utána az él váltásaid sokat javulnak :-)

Hótömörödés: a fénykép kedvéért egy kis trükk alább a Gunnal

én is várom a tapasztalatokat!!
DSC-0033.jpg
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2008.12.02. 22:04
Szia Jóska!

Még csak azt sem mondom, hogy nem sízel jobban nálam.

De hát én oktató vagyok.

Ezért aztán nem mehetek el szó nélkül ez mellett:

"Én azért nem mondanám annyira hogy máshogy kell síelni!!"

Ehhez képest szinte minden, amit elmondtál másként van, mint kemény pályán.

1. A felszerelés. Tök egyértelmű, hogy ilyen speciális mélyhó felszereléssel, amiről beszélsz nem lehet egyszerű kemény pályán szépen - jól síelni. Ebből következik, hogy a mélyhóban is másképp fog viselkedni, mint a népek által használt cucc. És szerinted 100 emberből hánynak van ilyen holmija?

2. Amiről beszélsz, az akár el is leshető a pályán olyanoktól akik tanítják a technikát. Van azonban, amit nem lehet kívülről látni, és csak akkor lehet - úgymond - ráérezni, ha elmagyarázzák, hogy mit fogsz - kell érezni.

3. A hóból kiugrás szüksége attól függ, hogy milyen a hó. Van, amikor nem lehet másként. Pl. boka felett, térd alatt van egy jégréteg, na erre, hogyan is úszik fel a sí?

4. Ha úgyanúgy terhelsz mint kemény pályán, garantáltan másfelé fog menni az egyik síd, mint a másik. Na most képzeljétek el, hogy ennek milyen eredménye lesz.

5. Lehet száguldással megoldani a sík felúszását, de mit csinálsz az erdőben, ahol vagy lehet száguldani, vagy nem. Itt bizony aránylag rövid íveket is meg kell tudni csinálni, és ha nem tudod mit is jelent a hótömörödés kihasználása az új ív megkezdéséhez, nem igazán mondható, hogy profi vagy.

A pudding próbája az evés, mondja az angol.

Próbára fel, barátaim, aztán számoljatok be az eredményről.

Üdv.:
Replaci
http://www.kanyarsiklub.hu/Freestile_Freeride_rovat.html
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2008.11.30. 13:00
Én azért nem mondanám annyira hogy máshogy kell síelni!!

Főleg a modern fat sikkel (fat ha mondjuk 90 nél szélesebb a lábad alatt) de van 130 széles is!! Segít még a dolgokban a rocker, ami azt jelenti, hogy si első része 20-60 cm kicsit felfelé ível. Mert ugye a síkben van híd ( a két sít össze rakod csak az eleje és a vége ér össze), de ezekben a síkben a síeleje kicsit fölfelé kunkorodik.

Van olyan a gyártó akinek a hátsó része is, de az jegesebb szakaszokon és ugrásoknál nem jó, mert ha hátra kerülsz nem tart meg semmi, ki megy alólad a sí. Erre jobb a fecske farok, mert az lesülyed a hóban és még jobban kiemeli az elejét.

Illetve van aki a sítalpának az elejét és a végét nem lapos ra csinálja, hanem egy venturi csőnek, hogy jobban emeljen.

A saját stilusodhoz a kötés megfeleő helyre szerelésével lehet a sít igazítani pl.: a Salomon szűzhó sieken 2 si közepe jelölés van!! Egy Classicc és egy Progressive! Ha ilyen gondod van akkor keres meg mert ez nekem tavaly gond volt.

De visszatérve a mélyhóban való silésre, ha tényleg mélyhó az akkor egyszerűen rá lehet érezni.

1. Keres egy tiszta területet, ahol egyenesen le tudsz csúszni, nem keresztezel nyomot és nem mész neki semmit ha nem sikerül a gyakorlat.

2. Indulj el

3. Ahogy elindultál ritmusosan mozogj fel-le

4. egy idő után észreveszed, hogy ahogy mozogsz a sí máshogy viselkedik amikkor jöszz felfelé na akkor kanyarodjál pont ugyan úgy mint ha pályán lennél.

5. fontos hogy ne probálj kiugrálva menni, a sí magától a sebességtől felúszik a hóra.

Pl: carvingolni nagyon jól lehet a szűz hóban !!

de sodratni nem lehet, ezért a megállás az nem egyszerű feladat!! Másik hogy mindig fel legyél készülve, hogy keményebb szakaszra érsz, ha hátra terhelve mennél rögtön kész a baj.

A sziklát ugrasz egy fontos kéz előre, ezzel az ollós hátas gerincre érkezést el kerülheted!!!

De guidok ugyis elmondják ezt! De előtte azért probálgasd magadban mert ugye guide nem olcsó arra hogy essél-keljél!

Még egy húzd be a kötést, mert sít keresni a mélyhóban szinte lehetetlen:
1. nem tudsz benne mozogni sítalpok nélkül
2., ha még sejted is hogy hol estél el nem tudod hogy a sí melyik irányba indult el
3., elég lavina veszélyes ott lenni és ásni.

azt nem mondom hogy hova menj freeridolni mert akkor össze sieled nekem!!

Ha nem mély hó hanem csak freeride akkor a lényeg az hogy agressivan kell menni.

üdv
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2008.11.28. 17:58
Amit Replaci mondott, az igaz a snowboardra is! Még hozzátenném, ha bordal elesel mély hóban, igen nehéz lesz felállnod, pláne ha nem elég meredek a pálya.
MM
565 élménybeszámolót írt
565
15 éve tag
2008.11.28. 08:57
Én is igy gondolom...Ezért pontosítok...Vezető és oktató lesz velünk...

MM
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.