Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Készülés a szezonra

ÜZENETEK (674)Időben csökkenő Időben csökkenő
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.08.24. 20:45
vasssy, én a púpos hidat is kipróbáltam már görkorival, felfelé és lefelé egyaránt, izgalmas, csak a beton minősége ugyebár itt is meglehetősen siralmas:) Állítólag a gabcikovoi üzemvízcsatorna aszfaltozott töltése görkoris paradicsom.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.08.24. 20:42
Hát, várom már a hűvösebb napokat. Mivel jelenleg a parlagfűszezon miatt kint vagy megfulladok a folyamatos tüsszögéstől, vagy kábán nézek magam elé az allergiagyógyszer mellékhatásaként:) valamint mindent elviselek, kivéve a hőséget.
Szeptember közepén újrakezdem a futást és a bringát, futás heti 2x6km (kedd és csütörtök)és 1x10km (szombat), novemberre heti 2x6km illetve 1x10km, kéthetente pedig 1x20km a szombati napokon, vagy bringázás - kizárólag a hegyekben, ez már tavaly is bevált.
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.08.24. 15:10
MM,

ne félj a göritől, hamar belejössz.
Én ugyan előbb göriztem, aztán síeltem, de tutira megy az fordítva is...
Ha félsz, használj csukló- könyök- és térdvédőt, ezek növelik a biztonságérzetet. Ne habozz, kezd el mihamarább, és rájössz, miből maradtál ki eddig...
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.08.24. 15:04
Vassy,

az üzemeltető Gutbrod Rezső nevében bátran mondom: várunk szeretettel Visegrádon gyepsíelni. Voltak itt már Pécsről is sporttársak, és szerintem nem bánták meg. Én idén május végén kezdtem, és azóta rendszeresen járok - nagyon klassz pótlék ill. kiegészítés a síeléshez.

A görkori is tökéletes élvezet, jó felkészítő, állóképesség fejlesztő, és megtanít középre terhelni. Ha nincs lejtő, egyenes úton sűrűn kanyarogva, erőteljesen terhelve is tudod a szlalomozást imitálni. 100-150-200 m után sima göri, majd megint a szlalom és így tovább - na ez jó kis combosító...
MM
565 élménybeszámolót írt
565
15 éve tag
2009.08.21. 21:45
Na ma is 24km x 2 bicaj...reggel időrekord, délután fáradtabb tekerés a bringán...:-)

De alakulok...ez a lényeg:-)
MM
MM
565 élménybeszámolót írt
565
15 éve tag
2009.08.20. 22:00
vasssy

A görkorira már én is gondoltam az egyensúly, kondi, és bizonyos mozgások fejlesztése miatt.

Csak...tudod...jajajaj...félek, hogy pofára esek...:-)

Na jó a térdem miatt tényleg aggódom, komolyra forditva a szót, mennyi idő volt belerázódni?

Üdv
MM
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.08.19. 22:48
Amikor rendszeres futással próbálkoztam, az néhány hét után mindig kudarcba fulladt. Ezen a télen már próbálkoztam futás helyett viszonylag rendszeres korizással, végül Április elején vettem egy görkorit és azóta heti legalább 2-3 alkalommal 8-10km-t görkorizok. Ezt még nem sikerült megunni, ráadásul végre a nejemet is sikerült rábeszélni egy görkorira és ma egy 30km-es szigetközi túrát is bevállaltunk (az út végén lévő élményfürdő jó motiváció volt :-), visszafelé már busszal jöttünk, de a visszaút is bevállalható lett volna).
Nem tudom ez az edzésmennyiség mire lesz elég a télen, de mindenesetre mindenképpen több mint amit korábban csináltam... :-) Azt viszont már észrevetem, hogy az egyensúlyérzékem sokat fejlődött,remélem ez is számít valamit.
Amennyire tudok, próbálok síeléshez hasonló gyakorlatokat is végezni, de Győr nem kimondottan a lejtős (jó minőségű aszfalttal borított) utcáiról ismeretes, úgyhogy marad a sík terep. De azért legalább egy visegrádi gyepsízés be van tervezve...
MM
565 élménybeszámolót írt
565
15 éve tag
2009.08.19. 21:08
Nos, ma is bicaj munkába és vissa, össz. 48km.

MM
MM
565 élménybeszámolót írt
565
15 éve tag
2009.08.17. 19:32
Hello

Ismét a Jungfrau régióban pihentünk a hétvégén és persze a kondit is fejlesztettük kicsit...

Péntek: Grütschalp-Mürren túra, kb 700m szintkülönbséggel, kb 2 óra.

Szombat: Wengen-Kleine Scheidegg-Maennlichen kb 1200m emelkedéssel, kb 3 óra.

Szuper idő, látvány, stb. :-)
MM
Pentek.jpg
MM
565 élménybeszámolót írt
565
15 éve tag
2009.08.12. 13:26
Nálam az a cél, hogy:

- birjam láb-és törzsizommal naphosszat a rövid iveket, és a mélyhavazást (mert most ez a cél)
- esésre ellenállóbb legyen az izomzatom, ha kell
- birjam tüdővel és állóképességgel a 2000-3000+mes magasságon a munkát

annak érdekében...

Hogy a következő szezonban SZÉTSIELHESSEM az AGYAM :-)

Üdv
MM
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.08.12. 13:08
az igazság, hogy messze vagyok még az 1 méteres emelkedéstől :D meg a kondizás nagyrészét önszorgalomból csinálom csináljuk csapattársaimmal. amúgy nem végzek én 10 sorozatot egy gyakorlatból :D annka nincs értelme, izomcsoportonként kondizásnál 12 munkasorozatnál nem szabad, kell vagy ahogy tetszik többet csinálni. persze az 3-4 gyakorlatból tevődik össze. továbbá azon is múlik hogy mi a célunk, sima statikus erőnöveléshez nagyon alacson ismétlésszáma nyerő amit sérülésveszélyből még az erőemelők is csak a felkészülés végén csinálnak, az izomméret nökedés már egy nagypn bonyolult dolog , ott van akienk a 30-as ismétlés jön be van akinek a 8 én áltatlában 8-12 között szoktam dolgozni ha egy sima szériát veszek bukásig hajtva.
meg annyira azért ne irigyeljetek hogy milyen jó mert mi céltudatosan odafigyelünk az izületekre... sajnos nem igazán. amit leírtam az csak a saját tapasztalat plusszo,lvastam, okosítottam ki magamat e téren.
istenem mit meg nem adnék ha jó lenne a térdem nem kéne minden nap szenvedni vele :S
Krampusz
369 élménybeszámolót írt
369
16 éve tag
2009.08.12. 07:13
MM!
Jól sejted a röplabdásoknak illik 1m-es súlypontemelkedéssel rendelkezni :) (Fénykoromban nekem is megvolt:) ) Egyébként azt hiszem láttam a tavasszal Vanczit röplabdázni közel volt az 1m-hez.
Viszont a fiút, és az edzőjét dicséri, hogy a kritikus izmokat, ízületeket erősítik. (achilles, comb, térd...)
Aki nem aktív sportoló,- mint Vanczi,-annak szerintem elég a gyakorlatokat súlyzó nélkül végezni.
MM
565 élménybeszámolót írt
565
15 éve tag
2009.08.11. 22:59
mgy,

Azért a röpiseknek más, nekik olyan láb kell ami tud 1m szintemelkedést simán :-)

Nekünk nem kell annyi, csak 70cm...:-)

Ezért is van nála 10-20ismétlés. Gondolom 10-szer...:-)


MM
MM
565 élménybeszámolót írt
565
15 éve tag
2009.08.11. 21:51
Na ugye, hogy kell ez a téma :-)

Bár síoktatók részletesebb ötletei (lábizom-erősítés, boka, térdízületek, stb) még jól jönnének...

vanczi,

Sok minden ezek közül az én listámon is fent van...bár súlyzók nélkül, egyelőre elég a saját 85kg-om...

A kommentedhez csak a guggolásokat egészíteném ki azzal, hogy amennyire lehet, függőleges, bokák mögötti háttal célszerű csinálni.

MM
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.08.11. 21:17
juéé végre egy topic ahol meg lehet osztani a tapasztalatokat egymássla kondicionálás terén :D

Nekem már két és fél hete tart az alapozás a röplabdaszezonra, heti 2 edzésem van mindíg déleéőtt futás kondi satöbbi délután labda, gátazás lépcsőzés... szóval nem aggódnék hamost lepottyantanának egy 10 km-es pálya tetejére.
nekem lábedzés terán ami legjobban bevált és ott hon is kivitelezhető ezek nagyrésze a következő
- sima guggolás rúddal (comb párhuzamos a talajjal)
- előlguggolás (rúd a vállunkon kulcsont tájékon van és így teljesguggolás)
-kitörés akár sétálva akár visszalépve ugyanabba a pozícióba lehet kézisúlyzókkal .
- egylábas guggolás egyik láb hátra feltéve egy székre akármi.. itt lehet plussz kézisúlyzóval vagy anélkül úgy hogy mindíg maximális felugrásra törekszünk
- egylábas guggolás másik lábat felelemenet előre nyújtva (az már egy jó szint ha valaki meg tudja csinálni úgy hogy teljesen a sarkára ül közben)
odalrakilépéssal guggolás itt is próbáljuk szinte visszarúgni magunkat úgy adja igazán :D
az egylábas gyakoraltok azért jók mert a térd körüli stabilizáló izmokat is erősítik a csipőnél szintén ráadásul fejleszti az egyensúlyérzéket is...
ezen kívül még lehet hasizom és alsóhátizomra plussz gyakorlatokat másra sztem egy hobbysízőnek nincs nagy szüksége. ja muternak a vádlijában is zsokott izomláz lenni nem tudom mitől... :D
a fokozatosság valóban nagyon fontos, ha valaki nem 2 héttel előtte kezd neki akkor erre érdemes odafigyelni nem kell sietni majd eljön az mikor már a kaja is visszaköszön annyira kihajtjuk magunkat a konditeremben otthon. mellesleg így szépen az izületeket is megerősíthetjük, ja szerintem 6 ismétlés alá fölösleges menni.inkább 10 20 között dolgozzunk illetve lehet szuperszetteket vetkőző vetkőző sorozatokat beiktetni. ha minden oké akkor már csak a kajálásra kel odafigyelni

http://body.builder.hu/bbcomment_post.htm4?id=45 itt van egy link ami nagyon szépen leírja a kondizás alapjait + diéta meg.... tudom ez inkább testépítőknek szól de az elveket nyugodtan felhasználhatjuk.
MM
565 élménybeszámolót írt
565
15 éve tag
2009.08.11. 20:09
Az alábbihoz képest ma is eveztem, 41 percet...

:-)
MM
MM
565 élménybeszámolót írt
565
15 éve tag
2009.08.11. 15:30
Na én pont a térdem-re próbálok koncentrálni kiemelten.

MM
MM
565 élménybeszámolót írt
565
15 éve tag
2009.08.10. 21:21
Hi,

A túra nem valósult meg, inkább pihiztünk.

Ma 40 perc evezés gépen, 10 perc pedig láb-erősítés amire összegyűjtöttem pár jó gyakorlatot.

Üdv
MM
MM
565 élménybeszámolót írt
565
15 éve tag
2009.08.07. 22:01
Nos, bár vacak idő lesz, holnap megyünk valahova egy kis magashegyi túrára, meg persze edzeni egy kicsit...:-) (azért most nem megyünk el Zermatt-ig)

Üdv
MM
MM
565 élménybeszámolót írt
565
15 éve tag
2009.08.06. 11:41
Hi,

Na alakul ez... :-)

Én tegnap nyomtam kis biciklit munkába, oda vissza 2*24km, jó tempóban.

mgy: Nem a Grande Dixence. Ez a Grantzgletscher, Zermatt fölött, kb 2900m-ről fotózva múlt Szombaton. Itt egy jó térkép:

http://www.zermatt.ch/files/?id=15893

MM
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.