Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Készülés a szezonra

ÜZENETEK (674)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2009.08.06. 10:24
Halihó!

Nálam még nyár van!

Ez nem azt jelenti, hogy lélekben nem a sípályán vagyok, de a hétköznapok még a nyarat tükrüzik.

2 naponta fekvenyomás, biciklizés a dunaparton, ha jó szél van, (szörf) irány a békási tó, (vagy Balaton).

Talán még elmegyek egy kenu túrára, (Mura) csak egyenlőre még nincsen partnerem a csónakban, egyedül nem egyszerű.

Szeptember közepétől indul a felkészülésem. Amúgy mint Klaci, igazából maga a sízés szokott rendbe tenni.

Replaci
https://www.kanyarsiklub.hu
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.08.06. 08:24
Tegnap rolkáztam, ma reggel kocogtam, és nagyon várom már a havat...
:-)))
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.08.04. 19:30
huligan,

köszi,

Tanulmányozom ezeket, meg a videókat, aztán remélem alakul...

Múlt hétvégén nyomtunk egy rövidebb túrát Zermatt fölött 2500tól felfelé, és próbáltam felfelé óvatosan hajtani magam, hogy szokjam a levegő hiányát és a terhelést, leginkább a 70-100%-os tartományokban... :-)

Üdv
MM
G.jpg
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.07.30. 22:18
Hi,

Tetszik az ötlet! Megnéztem pár profi videót, nem semmi a füvön...

Bár nekem a síelésben a hó a lényeg :-)

Másik, hogy én spec. otthoni, konditermi gyakorlatokra gondoltam (meg persze a bicaj, futás), ami könnyen megvalósítható.

Replaci, neked nincsenek ötleteid, látom irsz mostanság?

Üdv
MM
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.07.30. 13:22
Nyilván fontos és szükséges is a száraz tréning, de a síelésre való felkészülés legjobb és legélvezetesebb formája azért mégiscsak maga a síelés... ha nincs hó, akkor füvön. Mondom mindenkinek, akinek elérhető közelségben van Visegrád (Nagyvillám, Mogyoróhegy), hogy most ugyan a szárazság és a kemény talaj miatt szünetel, de aug. 20. után (talán előbb is) tutira újra beindul a gyepsi-élet. Szép környezet, jó levegő, kiváló társaság, reális árak, mi kell még? Én idén májusban kezdtem, egyből nagyon megtetszett, azóta is járok rendületlenül. Mindenkinek csak ajánlani tudom, főleg eső után, ha felpuhul a talaj, nagyon élvezetes. Szóval aki teheti jöjjön, nem fogja megbánni! Gyepsí bérelhető a helyszínen, sőt cipő, bot, és védőfelszerelés is. Minden adott, csak erőt kell venni magunkon meg a lustaságon...
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.07.29. 21:57
huligan

Igen, ezt már láttam...terjed a neten...valamelyik okos odarakta a mágus fejének a fotóját a szombat reggeli kávé közbeni lazításomról készült fotóra...:-)

Köszi a tippet, meggondolom hogy beszerezzem a könyvet...

Addig próbálok kreativ lenni meg tekerem a pedált, stb :-)

A golyók várhatnak, most inkább az erőnlétre, meg a lábaimra, térdeimra próbálok koncentrálni.

Itt van egy-kettő alapnak:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Itt a gyakorlat is jó, a fő-video pláne:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:



MM
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.07.28. 20:18
A képen látható egy "száraz" gyakorlat!

Én is így szoktam csak 4 golyóval...:)
HM.jpg
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.07.28. 16:09
MM!

Ha tudsz németül, talán értékes lehet:

http://www.hermann-maier.com/shop/product_info.php?cPath=25&products_id=94

Nem sok embert ismerek, aki erről a témáról többet tudna mondani :))))

Én sajnos nem ismerem a német nyelvet, de tanakodom, hogy lefordíttatom.....


ui: NEM CSAK SÍELŐKNEK!!!
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.07.28. 14:34
huligan, köszi a részletes infot.

A biciklit én is nyomom (kb heti 2x 50km), a futást nem erőltetem annyira, valahogy nem az én sportom, meg evezőgépezek kb 3x 40 percet egy héten (de ez inkább felsőtest)

Kondiban mit csinálsz? Valami spéci gyakorlatod van?


Kedves Oktatóinknak/versenzőknek is felteszem a kérdést, hogy az erőnléti dolgok (bicaj, futás, stb) mellett milyen speciális gyakorlatokat ajánlanak a szezonra való felkészülésre haladóknak:

- térd
- boka
- comb-erősítésre
- van-e valami spéci síelésre kihegyezett gyakorlatsor, amivel erősíthetek izmokat vagy szalagokat?

Volt egy gyakorlatsor amit egy itteni símagazinban láttam:

Két egymástól kb 2m-re lévő sorban rajzolunk kockákat a földre, úgy hogy a kockák nem egymás mellett, hanem kicsit eltolva vannak és végigugrálunk a mintázaton cikk-cakkban - előrehaladás széles váltott lábú ugrásokkal. Remélem érthető...Na ezt a tavalyi szezonban csináltam párszor, majd baromira elkezdett fájni mindkét térdem külső része, örültem hogy 1 hét után elmúlt...

MM
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.07.27. 13:07
Aerob edzés pulzus zónák szerint:

A maximális pulzus meghatározása
A maximális pulzus elsősorban genetikusan meghatározott, erősen függ az életkortól és kevésbé az aktuális edzettségi szinttől. Fontos megjegyezni, hogy sportág-specifikus, tehát minden sportmozgásban más-más maximális pulzust tudunk elérni. A meghatározáshoz két módszer létezik: a maximális terhelés módszere és a becsléses módszer.
1. A maximális terhelés módszere:
Kerékpár, futás. Megfelelő bemelegítés után, lehetőleg versenyszituációt teremtve. Egy 5-8%-os emelkedőn 5 percen keresztül teljes erőből hajtani felfelé, úgy hogy az utolsó fél percben minden maradék erőnket mozgósítsuk (hajrázzunk). Az ötödik perc végén mért pulzust vehetjük maximális pulzusnak.
Úszás: 2x200 m 15 másodperc pihenővel, maximális erőbedobással. Gyengébb úszók tenyérellenállást is használhatnak. A második 200 utáni pulzust kell azonnal mérni.
2. A becsléses módszer:
Az egyik legismertebb a 220 mínusz életkor alapján meghatározott maximális pulzus. A legújabb kutatások eredménye az a képlet, amelyek az életkoron kívül a testsúlyt és a nemet is figyelembe veszi: Maximális pulzus = 210 - az életkor fele - 10%-a a testsúlynak (kg-ban). A kapott értékhez a férfiak 4-et, a nők 0-t adjanak hozzá.
A fentiekben kiszámított adat a futó maximális pulzusunk lesz. Kerékpár pulzusunk kiszámításához vonjunk le ebből 5-öt, úszáshoz 10-et. Kétségtelen, hogy az első módszer a pontosabb, de rejt nem lebecsülendő veszélyt is, főleg az idősebb sportolók számára. A maximális teszt elvégzése előtt feltétlenül vegyünk részt orvosi vizsgálaton (vérnyomás, EKG). Amennyiben bármilyen keringési rendellenességgel rendelkezünk vagy rendelkeztünk, csak a becsléses módszert szabad alkalmazni!
Pulzus-zónák
Ha már ismerjük a maximális pulzusunkat, lássuk a különböző pulzus-zónákban milyen célokat valósíthatunk meg !
A MAX. PULZUS%-a CÉLZÓNA NEVE ELÉRHETŐ CÉL
50 - 60 % Regeneráló zóna regeneráló edzés, technika csiszolása
60 - 70 % Aerob extenzív zsírégető zóna alap-állóképesség fejlesztés, hatásos testsúly csökkentés
70 - 80 % Aerob intenzív fejlesztő zóna magas állóképességi szint, steady-state tartományban
80 - 90 % Anaerob küszöb az oxigén-hiányos állapotban keletkező tejsav tűrés fokozása
90 - 100 % maximális zóna gyorsasági állóképesség edzése


Képek  PULZUS ZÓNÁK.xls  55 KB  letöltve 3582 alkalommal
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.07.27. 13:03
Szia MM!

Én folyamatosan kondiban tartom magam, de az igazi alapozást 60 nappal az első "igazi" csúszás előtt kezdem meg.

Ha tehetem, minden nap bicikli és/vagy futás (40 ill. 10 km plusz évi 2x félmaraton). Persze ezt heti max 5x tudom megtenni.

Szerintem minden aerob mozgás hasznos lehet, minden variációban.

Az alapozáskor a futást és a biciklizést kiegészítem "kondizással" és egyéb "személyi edzői" feladatokkal.

Amit nagyon fontosnak tartok, hogy fokozatos legyen a terhelés és mindig le kell vezetni/nyújtani utána!

Mivel nem értek ehhez a témához (csak azt írtam le , hogy én hogy szoktam) nézzétek el nekem és javítsatok ki ha hülyeséget írtam!
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.07.27. 09:29
Én kocogok, görizek, gyepsíelek.
És persze sokat gondolok a téli síelésre...
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.07.27. 01:34
Kedves Síelők

Július vége, szerintem aktuális a téma lassan, ha időben el akarjuk kezdeni...:-)

Tehát a kérdés, hogy ki, hogyan készül a szezonra: legyen az erőnlét, ízületek vagy bármelyik izomzat erősítése :-).

Profik és nem profik ötleteit, tanácsait jó lenne összefoglalni.

Mi biciklizünk és túrázunk a hegyekben (tegnap pl lásd a csatolt képet), ami nagyon jó, de ha valakinek van pár jótanácsa a szisztematikus készülésre, vagy edzéstervre, az szerintem mindenkinek jól jöhet...

Mit, mennyit és hogyan edzzünk???

Üdv
MM
Tegnap.jpg
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.