Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Mölltal gleccser
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Kärntnerhof - szállás a Mallnitz - Ankogel, Mölltal sírégióban
ÜZENETEK (482)Időben csökkenő Időben csökkenő
gilice
83 élménybeszámolót írt
83
19 éve tag
2008.03.17. 12:02
Batus,

Köszi erre gondoltam!:) Még annyit sikerült kideríteni, hogy helyben vásárolva 12euro egy út, vagyis csak 24euro/return.
Személyenként pedig nincs külön költség, csak autónként.

A wetter.at-t nézve, egyelőre valószinübb a Bad Gastein-i sielés..

Mégegyszer köszönöm!
üdv.:
gilice
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2008.03.14. 15:49
Ha az "Autoschleuse Tauernbahn"-ra gondolsz, akkor menetrend itt:
http://href.hu/x/50gu

jegyárak pedig itt vannak:
http://href.hu/x/50gv

Oda-vissza 28 euró, de a környékbeli benzinkutaknál vagy autóklub irodákban pár euróval olcsóbb.
gilice
83 élménybeszámolót írt
83
19 éve tag
2008.03.14. 14:15
Sziasztok!

Husvetkor Mölltalra megyunk 3 napot sielni, Mallnitzban lesz a szállásunk. A meteot nezve örülök, mert jöv. héten és hétvégén esik a hó, de pont hétvégére Mölltalra erős havat mondanak(még ez persze változhat)Ilyenkor viszont a felső pályákat szeretik lezárni. Úgy meg már nem erdemes oda menni. Ankogel pályáit nem nagyon szeretem, viszont a Gastein völgy csak 14-20km, viszont vonatozni (nincs út a Hohe-Tauern NP.-n keresztül)kell Mallnitzból.
A neten viszont nem találtam infót a Mallnitz-Anlauftal vasutvonal használatáról. Van valakinek erröl infója? Természetesen kocsival mennénk, vagyis vonatba be, majd ki.

Elöre is köszönöm, ha van valakinek infója!

üdv.:
gilice
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2008.03.02. 18:05
Kedves Sporttársak!

A Gerlitzenre tervezett hosszú hétvégénket egy csütörtöki huszárvágással átvariáltuk a Mölltal Gleccserre. Három napot terveztünk ide, de sajnos csak kettőre sikerült. Pénteken kellemes időben tudtunk síelni, kb. délig tartottak ki a 2200 m-re vivő pályák, ekkora már nagyon kibuckásodtak. A gleccser pályák viszont egész nap jók maradtak, és nem is voltak rajtuk sokan.
Szombat reggel már az gyanús volt, hogy majdnem üres volt a vonat, és alig lehetett német szót hallani. Ahogy fölértünk rá is jöttünk, miért is nem jönnek az osztrákok. Havazás, ködfoltok, élénkülő szél. A Gletscherjet-et el sem indították. Ezzel együtt élvezhetőek voltak a frisshavas pályák. Délután fél kettőre annyira megerősödött a szél, hogy az utolsó kabinos felvonózásunk már a "biztonsági üzemmódban" történt (félsebesség, és a széllökésekkor azonnali megállás). Tartott kb. húsz percig. Megálltunk ebédelni, hátha csillapodik a szél egy kicsit, de inkább erősödött. Háromkor mindenkit kizavartak az étteremből, és bezártak. Minden lift állt, aki nem mert lesíelni azt motoros szánokon hozták le. Jöttek fel vezetők, és azok szerveztek maguk köré csoportokat és indultak le. Mi magunk indultunk, és érdekes módon a gyerekeim iszonyúan élvezték a körülményeket. Tény, hogy az ilyen körülményeknek is megvan a maguk feelingje.
Vasárnap ki sem nyitott a gleccser, így a közeli Ankogelt vettük célba. Mikor reggel felmentünk ott esett az eső, és ködbe borult az egész hegy. Az információk szerint az egész terepet eső áztatta, és nem is volt várható javulás. Így hát meghoztuk a nehéz döntésünket, és hazafelé vettük az irányt.
Szeretném megemlíteni a mallnitzi Hotel Garni Kärntnerhof szálloda magyar munkatársainak segítségét, akik nélkül valószínűleg nem sikerült volna néhány óra alatt szállást foglalnunk, és akik meleg vacsorával vártak bennünket.

BL
Gleccser-fentrol.jpg
Gleccser-palyak.jpg
Gleccser-palyak-II.jpg
Ho-azert-akad-3100-meteren.jpg
Latasi-viszonyok.jpg
Piros-kilences-madartavlat-.jpg
votika
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2008.02.26. 02:45
Sziasztok!
Még mindig várom sípartnerem jelentkezését egy ausztriai síúthoz! Emlékeztetőül az Időpont: 2008.február 29.-március 5. A részvételi díj olcsó!
Érdeklődni nálam lehet: 06-30/338-0094 András
Change
17 élménybeszámolót írt
17
16 éve tag
2008.02.22. 12:40
Kösz a gyors választ Lackó!!!
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2008.02.22. 11:11
Sg:Heiligenblut freeride egész jó. Ha átmész az alagútvasúttal majd utána fel a 4-es franciával és utána a csákányossal, akkor egész jó kis részek vannak. csak hó legyen. Ezzel a résszel egy a baj: a csákányos atomgyilkos a lábnak, főleg deszkával.
Én csak ezen a részén freeride-oltam, de sok jelölt útvonal van.nézd meg a hely térképét.
Legyen komoly mélyhavatok.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2008.02.22. 10:52
Termeszetesen benne van, nem kell külön venni ra jegyet.
Change
17 élménybeszámolót írt
17
16 éve tag
2008.02.22. 10:24
Üdv síelők!
Meg tudná mondani valaki, hogy a gleccservasút ára benne van a napijegyben, vagy azt külön kell fizetni?
előre is kösz
votika
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2008.02.18. 17:22
Sziasztok!

Sípartneremet keresem szervezett sítúrához. Időpont: 2008.február 29.-március 5. A részvételi díj olcsó!
Érdeklődni nálam lehet: 06-30/338-0094 András
ktamás
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2008.02.18. 17:01
Tavaly nyáron jártunk a Möltall-on. Július 4.-én, éjszaka friss hó esett.A fenti kék pálya volt megnyitva másnap, talám 30-n voltunk. A pálya kiváló, sor nulla. Szenzációs élmény, ha teheted ne hagyd ki!
MoZso
18 élménybeszámolót írt
18
16 éve tag
2008.02.17. 18:44
Nyáron milyen a helyzet a gleccseren? Nyáron is működiknek a kék pályák? Mi július végén megyünk oda. Érdemes síléceket vinni?
sg
3 élménybeszámolót írt
3
17 éve tag
2008.02.12. 20:01
sziasztok
a mölltal gleccser környékén töltenék 1 hetet,csak freeride-ban gondolkodunk, nem síztem még errefelé bármilyen info érdekel a témában.
előre is köszi sg
mölltal, heiligenblut,ankogel
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2008.01.18. 22:00
Mi egy napra néztünk felé, de teli volt német iskolás csoportokkal. Az oktató felvitte őket a legtetejére, mondván ott kék pálya van. Hát a tök kezdő csapat gyalogolt le a pályán, mert ugye az eleje nem igazán kék a Schareck-nak...
DÉ3000
36 élménybeszámolót írt
36
17 éve tag
2008.01.05. 01:16
február 2-7ig valaki lesz kint a gleccseren?
...csak kiváncsiságból...
Mi Mallnitzban leszünk kb 50enen(Thape/Floretta)
abatman
70 élménybeszámolót írt
70
18 éve tag
2007.12.03. 13:22
Úgy látszik szerencséje válogatja, ugyanis 02-án semmi jele nem volt tömegnek. A kisvasút bejáratánál lévő parkírozók hézagosak voltak. A Pályák, nagyon jók voltak, a hóágyúkat járatták folyamatosan. A fekete pályaszakasz simán teljesíthető még a kezdő évei végén járóknak is. Igaz a 4-es bucklepiste, azaz a buckapálya, hát az azért érdekes.Az a bizonyos vendéglátás - az étteremben megvártuk a tömeg levonulását és háromkor telepedtünk le - hát bizony jócskán hagy kivetnivalót maga után.
Utolsónak értünk fel a csúcsra, hogy a kezelő fintorgása mellett megkezdjük a teljesen üres, félig ratrakolt pálya beülését. Tök egyedül csúsztunk a kisvasút állomásáig, ahol a jól ismert arcok várták, hogy velünk beszálljanak, így az éttermesek, a bár személyzete, a kölcsönzősök, pályamunkások. A szemünk láttára ürült ki és kapcsolt le a pálya. Azóta is az a megoldatlan kérdés foglalkoztat, hogy a kisvasút ellenpárjával felfelé érkező vonatvezető mit is fog magával csinálni?
csaszyné
1 élménybeszámolót írt
1
16 éve tag
2007.11.12. 20:24
Sziasztok!
Volt már valaki Mallnitzban a Kofler vendégházban? Januárban baráti társasággal utazunk, sajnos síelni nem próbáltunk még,de a szánkózás jégkorizás és minden más szóba jöhet.Nem tudom, hogy szánkót lehet e bérelni és mennyiért? Milyen az élet arra, mit érdemes megnézni? Írjatok ha van valami infó a helyről. Köszike
mate77
1 élménybeszámolót írt
1
16 éve tag
2007.11.08. 12:36
Sziasztok!

Mi hosszu hétvégén látogattunk el a Mölltalra.
Csütörtökön délután már elég késön értünk oda,hogy érdemes legyen felmenni a vasutal.16.00.
Mi elég kezdök vunk.Ezért probáltuk megtalálni a legpitibb páját.Kisebb nagyobb sikerrel de sikerült.A Táj fantasztikus.Bár a tömeg engem kissé lehangolt.A gleccservasuton szardinia modjára álltuk végig a kb 10 perces menetidöt.De hát gondolhattam volna rajtunk kivül még szeretnének páran csuszni.Én nem vállaltam be a 3200 m csucsot.Igy a 2800 nál probálkoztunk.Ahol eléggé fujt a szél ,(simaszk ajánlott).
Összefoglalva a hely szuper volt.Bár az osztrák vendégszeretet hagy némi kivánnivalot.
Mindenkinek ajánlani tudom.Mi Flattach-tol pár percre lévö Házban voltunk elszállásolva,Minden rendbe volt.
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2007.11.07. 20:39
Nagyon várjuk már mi is itt a Mecsekben a havacskát.
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2007.11.07. 01:27
Úgy látszik más is keresi az igazi HÓpihePÁRNÁT, amire lehajthatná a fejét.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.