Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Mölltal gleccser
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Alpenblick Panzió - panzió szobákkal és apartmanokkal a mölltali gleccservasúttól 7 km-re
ÜZENETEK (482)Időben csökkenő Időben csökkenő
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2006.01.03. 11:44
Ugyanezeket a dugókat fogtuk ki, mint Péter, de a síelésünk talán jobban sikerült. Mi Mölltalon jártunk.

Tavaly Kreischbergen szilvesztereztünk, ahol nagyobb tömeg volt. Idén last minute döntöttünk a szilveszteri sízés mellett, de sikerült így is nagyon előnyösen foglalni Flattachban, a Mölltal gleccser lábánál (nagyon kellemes pici panzió 24 euró / fő áron reggelivel) , közvetlenül a síbusz megállójánál.

Mölltalon már többször is voltunk, és nekünk ideális több szempontból is: viszonylag közel van (570 km), a pályarendszere 50 km nem kicsi és nem is túl nagy, így mindig összetalálkozott a csapat, nem vesztettük el egymást. Van lehetőség mélyhavazni és van mindenféle pálya, minden sítudáshoz, a hóbiztosságról nem is beszélve. Ja, és csak kabin+ülőliftek vannak, kivével a símetrót, ami felvisz a hegyre, tehát ha már fennvagy, akkor csúszás után a liften mindig lehet pihegni. Keycard van, bérlettel nem kell sokat foglalkozni. Az ünnepek ellenére sorbanállás nem volt sehol, max.a síbuszon volt némi tülekedés. Ja és az egyetlen dolog ami idegesítő volt, az az osztrákok elvetemült cigiző szenvedélye (pályán, liften, hüttében, étteremben, mindenhol)

Az időjárás meglehetősen szeszélyes volt, mindenben volt részünk, legvadabb a mínusz 22 fok volt, de síelés közben nem érződött ennyire hidegnek, sőt, egyesek szerint ez volt a legélvezetesebb nap. Volt köd, havazás, és egy ajándék nap is ragyogó szikrázó napsütéssel, elképesztő tiszta panorámával. A felső részen van egy jó hosszú funpark, ahol a gyerekek síkrossz versenyeket rendeztek, ezt nagyon élvezték. Ugratók egyébként nem nagyon voltak a pályán, ezt viszont hiányolták.

Mivel a panziónkban csak reggeli volt, így kipróbáltunk pár vacsizóhelyet Flattach-ban, a legjobb magasan a Hotel Gletschermühle volt, ha arra vetődtök, akkor ott érdemes helyi ételeket kóstolni, és mennyei salátáik vannak. Nem a reklám helye, mi is találomra tértünk be. Érdekes, hogy itt is találkoztunk magyar pincérrel, mint sok más helyen Ausztriában.

Összességében nagyon jó sízés volt, tömény 5 nap, de kihasználtuk, maximálisan. Ankogelre idén nem is mentünk át, pedig azt is nagyon szeretjük, mert remek hosszú pályája van, nagy szintkülönbséggel. Fél napra szoktuk betenni Ankogelt az érkezés és távozás napjára, de most az időjárás miatt a 8 órás autózás mellé nem fért be. Lassú volt a haladás, tényleg hatalmas hó esett Karintiában.

Andrea
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2005.11.10. 18:16
Yes Én voltam

Rikító napsütés 10-12 fok meleg. Kora délutánra szétsielt pályák. Sorbanállás 11 óra tájban volt a legrosszabb kb 4-5 perc egyébként 1-2 perc. Csak a legmagasabban fekvő pályák voltak nyitva ill. a hüttétől lefelé induló egy darab, de a vége nagyon köves volt, így aki a lécét nem akarta a szezon elején agyonkarcoltatni az nem sielt ott le. A legjobban a fekete pálya volt sielhető kb 14-óráig. Alapjában véve szezon nyitásra nem volt rossz. Néhány képet tettem fel ide http://werisch.fw.hu
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2005.11.03. 17:40
Sielt itt valaki a hosszuhetvegen? Erdekelne itt milyen volt a helyzet. Palyak, sorbanallas ... ?
hóhatár
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2005.10.29. 19:58
Na nem, a bérlet még plus kb 43000ft 6 napra. Az sok. Igy kb 100000 ft fejenként egy hétre. Sajnos ezért bizonytalan az idei sielésem. Pedig ez még az olcsóbbak között van, ha megnézed az irodák ajánlatait.
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2005.10.29. 18:59
ez tényleg baráti ár..síbérlet is benne volt?
amúgy osztom a véleményedet, szuper hely, csak sokszor van rossz idő
hóhatár
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2005.10.29. 18:55
Két éve voltunk, imádom! A szállásunk Mallnitzban volt egy kis családi szállóban, tuti volt! A helyi pálya Angkogel sem rossz , ez 3km, de Mölltal 20km-re megérte az utat. Ugyanerre vágyok most is, talán összejön. A szállás Hubertus Panzió Mallnitz. Korlátlan reggeli,hatalmas választékkal,a családom ezt élvezte legjobban, hülyére ettük magunkat. Gyönyörű szobák, hangulatos étterem, menüvacsora /talán az lehetett volna több/és biliárd. Egész este játszottunk. Ja és ingyenes belépő a 200m-re levő termálfürdőtől. Minden nap úszkáltunk a hatalmas ablakból meg látszott ahogy a ratrakok rendezik a terepet. Bisztosan vannak jobbak is de számomra ez csúcs volt. Mindez 2004 januárban 50000 ft volt 7 napra fp. az Unitravellel.
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2005.10.29. 16:34
a hóágyúknak nagyon sokat köszönhet Mölltal, főleg most, hogy már az egész gleccser hóágyúzható
GRÓFÁKI
10 élménybeszámolót írt
10
18 éve tag
2005.10.24. 16:58
jelenleg az étteremhez érkező 2 személyes van nyitva,ami a hátsó kék pálya aljáról hozz vissza.Ezenkívül a gleccser tetejére visz a 2 ill.6 személyes felvonó.ide 3-4 irányból tudsz visszasíelni.Ezek rendkívül széles és jó állapotú pályák.
bejarat.JPG
2005.07.-024.jpg
2005.07.-001.jpg
2005.07.-030.jpg
2005.07.-014.jpg
Egri Balázs
9 élménybeszámolót írt
9
19 éve tag
2005.10.24. 15:54
Szia! Melyik felvonók vannak nyitva és mennyi pályát lehet besíelni, mert mi most hétvégén megyünk.
kösz az infót
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2005.10.24. 15:40
Én még nem jártam ott, de feldobhatnál 1-2 képet (kedvcsinálónak :) )
GRÓFÁKI
10 élménybeszámolót írt
10
18 éve tag
2005.10.24. 14:52
Szia Mindenkinek!
10.23-án volt szerencsém eljutni e csodálatos helyre.Voltatok már itt? Tapasztalat? Csináltam sok szép képet is!
A gleccservasút úgy megy fölfele,mint a 2-es metro,csak ez nem rázkódik.177 személyes ez a szerelvény és 15 percenként közlekedik.A középállomáson jelenleg még nincsen hó,ezért tovább kell menni kabinossal az étteremig.Szinte függőlegesen megy fölfelé a kötélpályán.Ha ezen is túl vagy,akkor már csatolhatsz is,mert innen lehet egy piros pályán lejutni a következő,egyben utolsó 2 vagy 6 személyes ülőfelvonóhoz.Ez visz fel a gleccser tetejére 3150 méterre.Innen 3-4 pálya megy vissza a felvonóhoz.Teljesen hóval borított ez a rész.Természetesen az első lesiklásnál megvolt az esés,de aztán ment minden simán.A napszemüveg feltétlenül ajánlott,enélkül nem lehet a Nap irányába nézni.Az idő nagyon jó volt.Ha esetleg túlöltözik az ember,akkor az étteremnél van csomagmegörző 1 Euroért.
2005.07.-003.jpg
2005.07.-013.jpg
palyaterkep.JPG
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2005.03.19. 08:52
Szia!

Nem tudom milyen ár felel meg neked az olcsó szállás allatt. Flattachban általában 40-50 euro között van egy kétszemélyes apartman. Ilyen téren tudok segíteni. Eddig mi ahol síelni voltunk mindig apartmanban laktunk. Nem tudom pontosan mi érdekel téged: szoba, apartman, stb.
Írj egy e-mailt ha érdekel egy két tipp flattachi apartmanokról.

Üdv,
Tibi.
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2005.03.18. 16:17
Csao!

mi elvielg zárás előtti 3 napon toljuk neki. Mi ez a szállás Oberv-ban???hogy lehet róla infokat kapni.
Sajnos az ár miatt Tux bukó lesz idén, pedig az egy kicsit nagyobb flash. De azért Mölltal is királyság, főleg ha süt a nap.
Akit tud ott király olcsó szállást az írja meg legyen szíves. Nincs kedvem a Flattach.at-t átnézni.
köszike
Shad76
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2005.03.07. 11:52
Hi All!


Szeretnénk még legalább 1szer csúszni a boarddal a nyár előtt. De úgy alakúlt, hogy csak április második fele után tudunk menni.
Még sosem voltunk ilyen későn. Hova menjünk, gondolom csak gleccser pályák (csak ausztria érdekel)jöhetnek szóba.
Kinek mi a tapasztalata ?

Hali.
gilice
83 élménybeszámolót írt
83
19 éve tag
2005.03.03. 20:57
Szegény topic, hogy lesüllyedt:) Most voltunk hétvégén 3 napot csúszni, hát ez valami hihetlen jó hely. Nem nagy pályarendszer ugyan, de széles nagyon cool pályákkal és fantasztikus panorámával. (Ankogel is kellemes, csak kicsit lassuak a felvonok..) Sajna csak első nap volt napos, utána kissé deltás idő lett, -25°C-al, de így is jó volt. Legalább ilyen időt is láttam:)

Jöv. héten a 4napos ünnep alatt is mennénk és gondoltam megkérdezem, hátha tud valaki magyar oktatást kint. Haladó-középhaladók lennénk..
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2004.11.02. 22:15
A fenti szállásokkal az a baj, ha nem lehet fel-
menni, fentragadunk. A turistaszállást felújították a házzal együtt.A Weisseehaushoz is nehézkes a feljutás. Decembertől áprilisig minden alaklommal voltam; volt, hogy január 1. hetében végig szikrázó napsütés +5 fok, április 1. hetében szakadó hóesésben, üvöltőszélben "del-
táztunk". Csapattal jó Obervellachban a Síszöv. háza, félpanzióval. Szuperjó még Heiligenblut, Lienzi Dolomitok (1 bérlettel) Anlogel maga a totálbrutál. Üdv. Myrtill
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2004.10.27. 12:02
Szia! Szerintem a https://www.flattach.at címen tudsz keresni szallast. Ott a palyaszallas (ifjusagi szallo) is szerepel (elerhetoseggel, arral, ...). Mi tavaly majus 1-en voltunk, akkor delutanra mar olvadt az also reszeken, a tetejen meg elkezdett szakadni a ho. Azert tok jo volt. :-)
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2004.10.21. 15:33
hát most csak a fennti pályák egy része (kb 8-10 km, ami nyítva van), én nem látok sok esélyt rá, hogy a jövő hétvégére az egész pályarendszer nyitva álljon.. ráadásul az osztrák meteorológiai szolgálat középtávú előrejelzése (keddig) sem kecsegtett a havas sportok szempontjából nézve sok jóval, ugyanis enyhe időt jelez, olyannyira, hogy most vasárnapra 2000 m-re +13-at, 3000 meg +7-et mond, szóval nemhogy esni nem fog, de ez a kevéske is megolvad..
Masoj Hunette
8 élménybeszámolót írt
8
21 éve tag
2004.10.21. 13:17

Látom, nincs túl sok hó :-((( Info kellene arról, hogy az okt30-31-nov1 hétvégére kinyitják-e az összes pályát. Vki tud erről vmit?
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2004.10.15. 10:01
csá!

Április nagyon jó! Én már voltam októberben. Nem értettem miért jönnek szembe az autók mikor még csak nítiás előtt voltunk. Hát fent leesett.
Olyankor érdemes átnézni Ankogel-re, hátha már, még nyitva van!
Glecccseren mindig ki lehet fogni 100km/h feletti szelet, mivel nincsenek fák, amik tompítsák a szelet!
Szállás: https://www.moelltalergletscher-ski.at. ott vannak fent a szállások! De Innenfragrant-ban van szállás és az nincs messze. Még Flattach sem para.
Most még elég kevés a hó, tavaly ilyenkor még vígan nyitva volt az egész rendszer. Ajánlom Hintertuxot, messze van, de ha odaérsz rájössz miért ennyivel drágább!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.