Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Obertauern
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Lüftenegger Apartmanház - 6 db tágas apartman a Grosseck sífelvonótól 1,5 km-re
ÜZENETEK (1623)Időben csökkenő Időben csökkenő
nikol
4 élménybeszámolót írt
4
17 éve tag
2007.01.09. 19:52
Sziasztok!
Csütörtökön utaznék Obertauern-be.Szeretnék egy kis segítséget kérni,hogy Bp-ről Bécsen keresztűl-mert ott meg kell állnom egy picit- melyik a leggyorsabb útvonal,és találok-e hotelt,motelt stb.egy éjszakára 20-30 km-es körzetben?
Köszönöm
base
6 élménybeszámolót írt
6
17 éve tag
2007.01.08. 12:46
Sziasztok!
Obertauern közelében keresek szállást,ahol magyarul tudnék szobát foglalni.Elöre is köszi a segítséget.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.01.07. 20:19
Önmagához képest kevés hó van, láttam én már OT-t jóval de jóval több hóval, pl április közepén; 2,5 m... De itt legalább nem csak a pályák fehérek!
w.adam
34 élménybeszámolót írt
34
19 éve tag
2007.01.07. 16:00
Sziasztok!

Megjátuk OT-t. 1 hétig voltunk kint dec 30-től jan 6-ig. Röviden leírom milyen volt:
Tehát az első sielés 31-re esett, az idő szuper volt kék ég napsütés kitünően preparált pályák. A parkolók tele voltak, viszont a felvonóknál 0-1 perc várakozás és ez az egész hétre jellemző volt. A pálya az hibátlan volt csak elvétve voltak jegesebb szakaszok du-n fele. Hasonló képpen indult az újév első napja, leszámítva, hogy a várakozás 0 volt, de ez érthető!!!
Az idő az már változékonyabb volt, du-n 4-re meg is jött az első hózivatar. Ez lent a völgyben már eső volt, ami este szépen ráfagyott a kocsira. Kedd reggel beindították a hóágyúkat azokon a pályákon amik a parkolókhoz vittek le. Ezek aztán egész nap mentek amik egy picit zavaróak voltak a sielésben, de mindent a tökéletes pályákért. Kedd du-tól elkezdett havazni igen intenzíven,(és itt láttam azt, hogy két napig a szakadó hóesésben is mentek a hóágyúk!!!) úgy hogy már a lefelemenetel is igen gázos volt lánc nélkül a hágón. A szállásunkhoz is csak hólánccal tudtunk felmenni.(Hüttauban laktunk)
Keddtől gyakorlatilag az eljövetelünkig végig havazott változó intenzitással de inkább erősen. Ami egy kicsit kellemetlen volt az a néha erős szél. Azt hogy mennyi hó esett? Szerintem több min amit a honlapon jegyeznek. A kinti rádió is legalább 60-70 cm-t mondott. Az biztos, hogy szerdától már igen sokan hagyták el a pályákat egy kis off-piste kedvéért, mert igen remek porhó volt.
Egy szó mint száz nagyon jó egy hetet töltöttünk kint. Itt abszolult nem lehetett érezni, hogy milyen hószegény tél van, mert itt volt, van bőven Holle-Anyó termékéből!!! Akik most mennek no para a pályák 100%-os állapotban vannak.
Jó sielést mindenkinek!!!

Ádám
dec-31.jpg
jan-1.jpg
hoagyu-bevetes-alatt.jpg
a-paradicsom.jpg
w.adam
34 élménybeszámolót írt
34
19 éve tag
2007.01.07. 15:59
Sziasztok!

Megjátuk OT-t. 1 hétig voltunk kint dec 30-től jan 6-ig. Röviden leírom milyen volt:
Tehát az első sielés 31-re esett, az idő szuper volt kék ég napsütés kitünően preparált pályák. A parkolók tele voltak, viszont a felvonóknál 0-1 perc várakozás és ez az egész hétre jellemző volt. A pálya az hibátlan volt csak elvétve voltak jegesebb szakaszok du-n fele. Hasonló képpen indult az újév első napja, leszámítva, hogy a várakozás 0 volt, de ez érthető!!!
Az idő az már változékonyabb volt, du-n 4-re meg is jött az első hózivatar. Ez lent a völgyben már eső volt, ami este szépen ráfagyott a kocsira. Kedd reggel beindították a hóágyúkat azokon a pályákon amik a parkolókhoz vittek le. Ezek aztán egész nap mentek amik egy picit zavaróak voltak a sielésben, de mindent a tökéletes pályákért. Kedd du-tól elkezdett havazni igen intenzíven,(és itt láttam azt, hogy két napig a szakadó hóesésben is mentek a hóágyúk!!!) úgy hogy már a lefelemenetel is igen gázos volt lánc nélkül a hágón. A szállásunkhoz is csak hólánccal tudtunk felmenni.(Hüttauban laktunk)
Keddtől gyakorlatilag az eljövetelünkig végig havazott változó intenzitással de inkább erősen. Ami egy kicsit kellemetlen volt az a néha erős szél. Azt hogy mennyi hó esett? Szerintem több min amit a honlapon jegyeznek. A kinti rádió is legalább 60-70 cm-t mondott. Az biztos, hogy szerdától már igen sokan hagyták el a pályákat egy kis off-piste kedvéért, mert igen remek porhó volt.
Egy szó mint száz nagyon jó egy hetet töltöttünk kint. Itt abszolult nem lehetett érezni, hogy milyen hószegény tél van, mert itt volt, van bőven Holle-Anyó termékéből!!! Akik most mennek no para a pályák 100%-os állapotban vannak.
Jó sielést mindenkinek!!!

Ádám

ui: majd teszek fel egy pár képet
dec-31.jpg
hoagyu-bevetes-alatt.jpg
a-paradicsom.jpg
Radstadt-is-behavazodott.jpg
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2007.01.07. 10:40
Az tuti hogy van magyar sioktato OT-n, mert multkor is elottunk ment fel az oktato, meg a tanonc, es magyar volt ez tuti (nemetul alig motyogott), es ugyanugy Obertauernes sioktato felszereles volt rajta is mint a tobbi osztreakon.

Üdv,
powee

Jó sielést!
Johnnie
41 élménybeszámolót írt
41
17 éve tag
2007.01.07. 08:12
Köszi, sajnos németül semmit nem tudok, angolul viszont igen. Szeremcsémre, eddig minden síiskolában volt angol nyelvtudású ember. Amúgy mi 20-tól 27-ig megyünk. Több mindenkihez kellett igazodnom, ezért tudtuk ezt az időpontot "kiszúrni". Már nagyon várom. Én szeretnék lemenni a "csúcspályán is csak a feleségem aggodalmaskodik. Majd meglátom mennyire durva. Tavaly Nassfeldben az idő csodás volt -10 és -15 fok de ragyogó napsütésben 0 szél mellett. Állítolag Nassfeldnek ilyen szerencsés a microklímája. Remélem OT sem fogunk csalódni, főleg, hogy a gyerekek kicsik. A lányom most lesz 6, a fiam 8 hónapos lesz. Amúgy a kiscsaj tavaly végig síelte a hetet a síiskolával. Most a Koch síiskolába fog járni állításuk szerint úgy fogják szervezni a csoportot, hogy legyen magyar síoktató a kiscsajnak:)
bree
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
2007.01.06. 22:28
Igen fizetösek!DE ha Villach felöl mész Obertauernbe az A10-es pályán akkor a Katschberg alagut után St.Michaelnél már kimehetsz,és akkor csak az eggyik után kell fizetned.Ugyanis a fizetö kapu a két alagut között van.Én pont egy éve jártam arra és akkor kettö került ha jól emlékszem kb 9euroba.Gondolom ha csak az eggyiket használod akkor kb a fele!
mferi
35 élménybeszámolót írt
35
19 éve tag
2007.01.06. 21:56
Sziasztok !
Meg szeretném kérdezni, hogy Villach felől mennék Grobeck, illetve Obentauern felé, és a térképen látom, hogy van két alagút.Azt szeretném kérdezni, hogy az alagutak fizetősek-e, és ha fizetősek mennyit kell fizetni.
Válaszotokat előre is köszönöm.
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2007.01.06. 10:55
Nem fogtok csalodni az biztos, en ebben a szezonban mar voltam 3x. Mindig volt ho, es 3bol 2szer napsutesben sieltunk:) Most hogy esett plusz 30cm, eleg jo lett sztem.

Egyebkent mikor mentek? Mert ha januar 27-februar 3 kozott mentek, akkor hetfotol pentekig, 20 euroert az egesz hetre, a gyerekeknek kulon programok vannak. Na mind1 itt van nemetul a program, ha nem tudsz, vagy vmit nem ertesz, es megis erdekelne, szolj segitek.

http://www.obertauern.com/user/SportFun.php?cmd=kinder&lang=de

Üdv,
powee

Sok, sok, sok, mégtöbb HAVAT!
Johnnie
41 élménybeszámolót írt
41
17 éve tag
2007.01.06. 08:24
Hali,
mi most megyünk először ide. Eddig mindig más helyeken voltunk Bad Klienkirchen, Nassfeld, Semmering.... Ebből eddig Nassfeld tetszett a legjobban a pályák szempontjából!! Ide most azért mennénk, mert itt láttam valamire való havat:) no meg két kisgyerekkel, kellett valami igényesebb hely. Találtunk siiskolát a nagylánynak (6 lesz) ez lesz a második síszezonja:) Remélem továbbra is élvezni fogja:)
csiricsi
27 élménybeszámolót írt
27
21 éve tag
2007.01.05. 15:01
dve! akkor váltjuk egymást... Mi 13-án megyünk. Reméljük, hogy tényleg nem lesz súlyos a tavasz OT-ban. Jó síelést!!!
CSiri
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
2007.01.05. 13:58
Hát úgy nézem megint esett... mi holnap megyünk ide egy hétre... Remélem a felmelegedés itt nem lesz olyan erős....
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2007.01.03. 17:22
Jaja! Januar vegen megyek ide remelem meg addig leesik meg egy ugyanennyi, es akkor mar kafa:) De ha nem akkor jo volt igyis eddig is:)
csiricsi
27 élménybeszámolót írt
27
21 éve tag
2007.01.03. 14:38
Úhhhh! alakul a hóhelyzet!!! És még nem ez a vége...
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2007.01.02. 20:46
Akkor viszont le a kalappal!!!
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2007.01.02. 18:17
Ez ok, csak van amikor nincs ido. Pl elottevalonap meloztam, meg masnap is, de azert meg sielni szerettem volna, ezert mentem. Ennyi.
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2007.01.01. 14:21
Egy valamit nem értek.
1100km=kb60liter üzemanyag=kb16000Ft(60Euro)+kocsikopás!
Nem volna ésszerűbb 2-3 egynapost összekapcsolni és kint megszállni? 60Euró már kifutja egy olcsóbb helyen.
Ui:Bocs az okoskodásért!!!BUÉK!
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2007.01.01. 14:08
Stani nekem ne mondd... nekem 530, odavissza 1100km. Reggel 3.30kor keles, kieres, 5-6ora sieles, visszaut, utolso 250km-t tejkodben vezetes... Ejfelre kisse elfaradtam...

Az a baj, hogy nem merek massal probalkozni, es inkabb a megszokott tutira megyek.

Stani ti hova jartok hetvegenkent? Mostansag?
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.12.31. 10:15
Szerintem OT egy napra kicsit húzos. Nov. végén mi is ezt csináltuk, pedig innen "csak" 300 km, de ez odavissza már 600... Persze ez kivételes alkalom volt, mivel akkor itt a határközelben semmi hó nem mutatkozott. Mindenesetre amikor este hazaértünk altatódal nélkül is ment az alvás:)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.