Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Snowboard bakancs kérdés

ÜZENETEK (156)Időben csökkenő Időben csökkenő
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2014.11.15. 17:06
Szerencsére soha nem kellet ad-hoc vásárolnom. Rengeteg cuccomat vettem márciusban-áprilisban de az utolsó lapomat júniusban vettem még a procross webshopról.
Talán még semmit nem vettem teli árban és nem is fogok.
Előzmény: (badzoli 174232)
badzoli
445 élménybeszámolót írt
445
21 éve tag
2014.11.15. 14:34
Ha már évek óta űzöl egy sportot, bizony előfordul, hogy valamelyik komponens elhasználódik, tönkremegy. Ilyenkor szerencse, hogy ha már rutinosabb vagy, akkor előbb észreveszed, hogy hamarosan várható a csere, így nem akkor kell megvenni, amikor már tönkrement, hanem amikor esetleg akcióban be tudsz szerezni egy olyat, amivel kiválthatod a régit.
Másrészt meg ha épp egy sítúra előtt krepál be a cucc, akkor akár teliáron is meg fogjuk venni, mert nem fogod egy sz@r cuccal végignyomni a várva-várt téli túrát.
Én is többnyire tavasszal vásárolok, vagy ősszel, amikor már hó a környéken sincs, de a kereskedők próbálnak szabadulni a tavalyi cuccoktól, néha féláron is.
Ha megteheted, hogy ilyenkor "beruházol előre", akkor biztos, hogy sokkal olcsóbban jössz ki.
A kezdőknél ez nem nagyon opció, hiszen általában mindent egyidőben kellene beszerezni, többnyire karácsony előtt, amikor kizárt az akció.
Előzmény: (minerel 174230)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2014.11.15. 13:32
"ha féláron juthat hozzá egy olyan ember is aki max ennyit tudna adni egy bakancsért akkor ez mindenkinek egy jó vétel lehet"
Ezzel nem is lehet vitatkozni kb én is így veszem meg a cuccaimat :-)
Előzmény: (Idipolisz 174228)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.15. 11:01
A Nitro Anthem valóban egy nagyon jó bakancs, én is azt használtam az utóbbi három szezonban. A mai napig nagyon kényelmes nem "folyt" szét, tartja a lábat még mindig pedig több mint 200 nap van benne. Az eredeti ára azért 50 ezer felett van, de most egy jó vétel ugyanúgy 36 ezerért mint a Lunarendor 130000 helyett 60000-ért. Én pontosan azért váltottam a Nitro-ról idén erre a Nike-ra mert úgy érzem hogy ezt a lábamra öntötték. Nagyon nem egy kategória! Sok mindenre el lehet költeni egy komoly bakancs árát, de ennek is meg van a vevőköre és ha féláron juthat hozzá egy olyan ember is aki max ennyit tudna adni egy bakancsért akkor ez mindenkinek egy jó vétel lehet. De ez szerintem nagyon sok dologgal így van a világon hogy mi a valós értéke és mennyibe kerül , milyen élményt ad az áráért... (műszaki cikkek-autók-sporteszközök..stb...)
Előzmény: (cannibale 174221)
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2014.11.14. 22:15
Az a beteg, hogy egy baki árából elmegyek egy hétre csúszni nem is akár hova de még Tignesbe is.. :/

Néztem a Nitro Anthem 36 ropi, az nem pénz egy jó bakiért. Alapvetően adnék 60 is érte ha úgy érezném ezt a lábamra öntötték.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2014.11.14. 20:48
kicsit le vagyok maradva már :-) Ahogy nézem a deeluxe még jobban emeli a tétet. Nagyon beteg...
Előzmény: (Idipolisz 174214)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2014.11.14. 20:48
Elismerem, ez tényleg olyan. És nem véletlenül hagyományos fűzős, mert azzal finomabban állíthatod, míg a drótossal csak egyféleképpen, és ez soha nem romlik el. Aki ilyet vesz, annak ez inkább előny, mint hátrány.

Tehát mégis tudnak jó talpat csinálni. Ez szerintem olyasmi lehet, mint a dzsekiknél a cipzár. Valahogy meg kell különböztetni az olcsót a drágától, ezért csak a drágábba teszik bele azt, ami már elfogadható, hogy az is eladható legyen, pedig a gyártási költségekben a különbség csak töredéke annak, mint ami a végső árban kifejeződik.
Előzmény: (Idipolisz 174192)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.14. 20:39
A Burtonnál már nem a Driver X hanem az SLX az ami ezzel egy kategória..az pedig drágább mint a Lunarendor.
Miért ne lehetne egy high end bakancs "sima" fűzős? Van a Nike-nak is BOA-s cipője de ez szerencsére pont nem olyan :)
Előzmény: (minerel 174211)
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2014.11.14. 20:02
Nem mondom, hogy nem próbálnám fel de kicsit furcsálom, hogy sima fűzős ez a high-tech baki.
Nem mellesleg a fűzős bakira esküszöm de már kipróbálnék egy gyors fűzőset.
Előzmény: (Idipolisz 174192)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2014.11.14. 19:14
Elég merészen árazták be. Én láton is a Nasa-val való munkát mert a holdig lőtték fel az árát és ezt a nevében is tükrözik. Majdnem 100öjróval emelték a burton diverx fölé???
Előzmény: (Idipolisz 174192)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.14. 10:46
A bakancs létezik amit keresel.
Úgy hívják NIKE LUNARENDOR.
Sajnos nem olcsó de ezt nem is várhatjuk el egy csúcskategóriás bakancstól.
A bolti ára talán túlzás de nem egyedi az árképzése hiszen a BURTON is ilyen árral dolgozik ebben a kategóriában.
A talpáról annyit hogy amit írtál "néztem a régi nagy futócipő-márkák bakancsait, ezeknek olyan vastag a talpuk, mint egy futócipőnek - Látszik, hogy még hiányzik a tapasztalat" ez nem így van, a talp ami a kötésed és a talpad között van az a töredéke annak amit a bakancs oldalára fel jön és oldal nézetből látsz. Ha lesz alkalmad fogd a kezedbe, próbáld fel és ne egy kép alapján ítélkezz.
Ezek a nagy gyártók pontosan ezért vásárolják fel a kisebb gyártókat (Adidas - Salomon) és a komoly technológiákat (Nike-Lunar - NASA) hogy az ő tapasztalataikkal karöltve alkossanak még jobbat.
Ha esetleg valakit érdekel tudok segíteni féláron beszerezni egy ilyet ;) Sokkal komolyabb mint például a már említett Burton Ruler - ami így drágább is , és kb. az első a Burtonok között amelyikben már a lábad is jól érzi magát, persze van akinek egy Moto is álom bakancs a dacathlonos után amig majd egyszer fel nem vesz valami komolyabbat a lábára.
https://sielok.hu/apro/hirdetes/32309/
Előzmény: (golo 174167)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2014.11.13. 21:23
Mint írtam és mutattam (173411) vettem új bakit és volt szerencsém hétvégén kipróbálni Molltalon. Szóval a drótos megoldásnak a fűzővel szemben van egy qrva nagy előnye!!! úgy meg tudom húzni, ahogy akarom, a fűzősnél 100x jobban, és mikor leérek a felvonóhoz egy mozdulat és laza. Persze, hogy meddig fog tartani az kérdés.
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2014.11.13. 00:47
Szubjektív lesz, mert függ a felhasználási céltól. Nekem freeridre-ra kell, ehhez a lap-kötés kombó keménysége 7-8, ezért a cipő se legyen sokkal puhább, 5-6 megfelel. Viszonylag magas szárú legyen (nagyobb erőkar).

Fűző: még nem volt soha boás bakim, ezért tartok tőle (mert minden elromlik egyszer, csak a sima fűző nem), de nem vetem el egészen, lehet hogy egyszer kipróbálnám, de csak akkor, ha az alsó és felső részt külön be lehet állítani.

Külső: ne legyen bumszli, azaz minél alacsonyabb legyen a lábfeje, hogy rövidebb pánttal becsatolható legyen (stabilabb, nem billeg).

Talp: legyen vékony, hogy alacsonyabban állj a deszkán, legyen hajlékony, hogy ne zsibbadjon a lábad, természetes gumi, hogy ne keményedjen meg a hidegben, és mivel sokat mászok és gyalogolok, ne csússzon. Nagyon kevés az ilyen talp, pl. néztem a régi nagy futócipő-márkák bakancsait, ezeknek olyan vastag a talpuk, mint egy futócipőnek. Látszik, hogy még hiányzik a tapasztalat.

Belső: a legfontosabb. Itt dől el, hogy mennyire tart jól (forma), hogy mennyire kényelmes és meleg és jól szellőzik (anyag). Ha neoprén is van a lábujjaknál, az egy jó dolog. A talpbetét is legyen puha és a talpadhoz illő, mert ha nem jó, akkor nem fogod tudni használni a kíntól, amit okozni tud, ha rossz helyen nyom. A belső is fűzős legyen, még jobb, ha a fűző a külsőhöz is rögzítve van és hátrahúzza a sarkad. (Lásd a Ride bakimról a képeket lejjebb.) Amelyeknek oldalt ki van vezetve a fűző vagy van egy tekerőgombja, azok ilyenek. Fontos, hogy a belső kivehető legyen, mert anélkül nem fog megszáradni másnapra.

Nem baj, ha könnyű a baki és nem növeli meg sokkal a lábméreted, így nem kell túl széles lap, hogy ne lógjon le.

Passzoljon a kötésbe, ne koptassák egymást, mert különben ki fog lyukadni.

Na, ennyi elég is lesz, mert a végén már nem is lesz ilyen baki, de ebből már látszik, hogy milyen nehéz is ez, és a márka tulajdonképpen mindegy. A régi, nagy snowboardos cégek kínálatában azért látszik az évtizedes tapasztalat.
morfologus
141 élménybeszámolót írt
141
11 éve tag
2014.11.13. 00:03
Esetleg leírnád, hogy mik azok a dolgok, amiket elvársz egy bakancstól? Hátha segít másoknak (nekem) a nézelődésben.
Ötletem sincs, hogy milyet keresek, csak azt tudom, hogy a mostanival hosszabb távon nem vagyunk jóban.
Előzmény: (golo 174165)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2014.11.12. 23:57
Szívesen.

Ha levagdosod, lehet hogy túl egyenetlen lesz és nem fogja meg a ragasztás. Azért egy próbát megér.

Ma sok időt töltöttem a neten, hogy képet kapjak az aktuális bakancs kínálatról és azt kell hogy mondjam, nem sok olyat láttam, ami funkcióban azt tudja, amit szeretnék, és akkor még nem is biztos, hogy jól illeszkedne a lábamra. Ja, és ezeket sem lehet nálunk kapni. Régebben sem volt könnyebb, csak akkor még én sem tudtam, hogy mit akarok, hanem ami kényelmes volt, azt vettem meg. Utána persze kiderültek a hibái. Szerintem az egész felszerelésből a legnehezebb egy jó bakit megtalálni.
Előzmény: (cannibale 174160)
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2014.11.12. 22:14
Köszönöm!
Nézek olyat.

A tépőzáras részt max. hajszálvékonyan levágni tudom mert sztem egybe van olvasztva. 1e volt így nem tétel. 10mm a legvastagabb ponton.

Az abszolúte nem hülyeség, de nem is lehet általánosítani.Rám ezek szerint igaz. Apropó ezt még a boltban is megerősítették. Pl. a NITRO-t kifejezetten a keskeny lábfejhez ajánlották!
Előzmény: (golo 174157)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2014.11.12. 19:39
Ragasztó: UHU plus 2 perces (piros), nekem bevált. Barkácsboltokban kapható. De vékonyan és sima felületre kend, a tépőzárat előtte szedd le!

A tépőzárast kár is volt megvenned, ha nem kompatibilis a bakancsoddal. Nekem túl vastagnak tűnik, lehet hogy nem fog beférni a helyére. Ha nem jó, keress valami megfelelő vastagságú szivacsot és vágd ki belőle.

Amit a BURTON lábkialakításáról mondasz, azt mintha már említettem volna lejjebb, de mások szerint hülyeség. Mindenki döntse el maga.
Előzmény: (cannibale 174156)
lepidlo-uhu-plus-sofort-fest-2-min-epoxy.jpg
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2014.11.12. 19:15
Sziasztok.

Ma meglátogattam a store13-at bakiból kifolyólag.A bolt szuper lett, nekem legalább is nagyon tetszik. Komolyan külföldi színvonal!Próbálgattam a bakikat moto, ruler, ambush. Hát érdekes felfedezést tettem. egyedül a rulerbe éreztem magam jól de abban is elemelkedik a sarkam. Az ok egyszerű. Keskeny a lábfejem a BURTON bakik meg tepsilábukra vannak :D Viccet félretéve tényleg ez a problémám. Ami furcsa, hogy eddig is Burton bakim volt. A mai napon azért beszereztem amit golo javasolt. Igaz nem házilag hoztam össze hanem ezt az úgynevezett banánt vettem. Az egyik felén tépőzár van na azt nem tudom ezt, hogy rögzítsem vagy mivel mert egy kétkomponensű ragasztó véleményem szerint túl merev lenne. Meglátásotok?
20141112-184812.jpg
20141112-193457.jpg
20141112-193446.jpg
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2014.11.11. 10:04
Az alsó részen kívül, egy lyukon be, majd belül folytatódik. Valóban bonyolult, viszont nagyon finoman beszabályozható. Csak tényleg macerás. :) Egyszer 15 km-t gyalogoltunk benne a Bakonyban és jó volt.

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Előzmény: (Idipolisz 174118)
CAM00189.jpg
image.jpg
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.11. 09:00
Nekem a képről úgy tűnik hogy a "belső" gyors fűző is kívül van? Első ránézésre ennél jobban nem is bonyolíthattak volna meg egy bakancsot ezekkel a fűzőkkel és pántokkal :)
Előzmény: (golo 174108)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.