Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Semmering - Hirschenkogel
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Cafe-Pension s`Platzl - kis családi panzió Semmeringen, Stuhleck sípályáitól 250 méterre, szállásfoglalás
ÜZENETEK (349)Időben csökkenő Időben csökkenő
lacid
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2008.01.08. 14:58
Off
"Sziasztok!

Tegnap este jöttünk haza Hirschenkogelból és az előző levelemben írtakat szerencsére csak megcáfolni tudom.Szállásunk a Hotel Haus Semmeringben volt,.......... aralos"

Hello!
Véletlenül nem egy Toyota Corolla Verso-val voltál? Mi is ott voltunk láttam a jelet a dzsekiden. Kicsi a Világ!
Üdv l.
On
aral
18 élménybeszámolót írt
18
18 éve tag
2008.01.07. 19:51
Sziasztok!

Tegnap este jöttünk haza Hirschenkogelból és az előző levelemben írtakat szerencsére csak megcáfolni tudom.Szállásunk a Hotel Haus Semmeringben volt,ahol mindennel maximálisan megvoltunk elégdve.
A sieléshez a hirschenkogeli pályákat választottuk,és szerintem jó döntés volt mert egész héten jók voltak a pályák és a sorban állás sem volt több max.2percnél.Tegnap délelőtt volt egy gyenge kis eső,de a déli órákra kitisztult az idő.Sajnos volt egy snowbordos baleset ami miatt egy húsz percre lezárták a pályák alsó szakaszát a helikopter leszállása miatt.
Mindenkinek Boldog Újévet és hosszúúúúúúúúúúúú telet kivánok: aralos
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.01.07. 16:59
néhány hozzászólással lejjeb van infó ami segíthet: Bécsben ma, január 7.-én hétfőn kezdtek el dolgozni és iskolába járni.

Tehát valszeg most hétvégén már kevesebben lesznek.
És pénteken kevesebben, mint szombaton.
sticky
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2008.01.07. 13:37
Sziasztok,
még sosem jártam Semmeringen. Eddig csak Olaszországban és Franciaországban sieltem és kicsit elkeserít amit itt olvastam a sok sorban állásról és várakozásról...
A héten 2 napra kiugranánk (péntek-szombat) Hirschenkogel-re.
Mit gondoltok, most is nagy tömeg várható?
Előre is köszi minden segítséget!
Csabi975
3 élménybeszámolót írt
3
16 éve tag
2008.01.06. 15:35
Sziasztok!

Baromi új vagyok itt. :-)
Nem is vagyok síelő. Viszont 2 évvel ezelőtt voltunk Semmering Hirschenkogel-en, de csak látogatóban. Szeretem a havas hegyeket, úgysem jártam nagyon ilyen helyeken. Az út mentén lévő táblákat követtük (Ágfalván szálltunk meg.), aztán felértünk a hegyre. :-)
Ez volna a híres este is kivilágított sípálya?
Mi világosban, nem sokáig voltunk.
Az út jobb oldalán egy "nagyobb" parkoló van, gyerekeknek való nem merdek sipálya kis felvonóval, illetve egy kis szánkópálya. A bal oldalon van a nagyobbak sípályája, komolyabb, modern kinézetű felvonóval. Hirschenkogel Semmering Total In. :-) Illetve a Gasthof BERGHOF szálloda.
Az út ezek után tovább folytatódott, de arra nem mentünk el. Mi van tovább? Más pályák esetleg?

Bocs a sok bugyuta kérdésért!
Köszi!

Jó csúszást Mindenkinek!

Üdv: Csabi
Sanyika
64 élménybeszámolót írt
64
17 éve tag
2007.12.29. 20:49
Mi tegnap voltunk esti sielésen. Este hatkor 20 perces sor a pénztáraknál.Tömeg a lifteknél.A pályák néhol jegesek.Napközben Gemeindealpén voltunk sokkal jobb volt hosszú pályák, semmi sor!!!!
Szali
219 élménybeszámolót írt
219
19 éve tag
2007.12.28. 22:52
Aral.
Mi tegnap voltunk Hirscenkogelen. Igazából nem voltak túl sokan bár lehet ,hogy még mindenki a rokonokat látogatta és csak kevesen mentek sielni.Mindenesetre a szikrázó napsütés a-5°C ,és a völgyben (Mo felé) köd.
Pami
4 élménybeszámolót írt
4
16 éve tag
2007.12.16. 17:22
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne, ha tud valaki segíteni. Hirschenkogel-en milyen szánkópálya van? Stuhleck-en már voltunk, azt ismerjük, szuper, de kipróbálnánk Hirschenkogelen is.
Köszönöm.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2007.12.10. 07:11
Én tegnap a Hirschenkogelen voltam, a síteszt gyanánt. Háromig egészen jó idő volt, aztán előbb hó, aztán lent 10 percig eső majd megint hó kezdett esni. És elég szépen! Szerintem a hét közepén ideális hóviszonyok lesznek, mert vasárnap estére elég gyatra volt a pályák állapota, volt ahol már kibukkantak a kövek.

A síteszt jó volt, nem volt sok ember, egészen jó lehetett a lécek között válogatni. Sajnos egy nap elég kevés volt, egy szoros időbeszosztással is 7 lécet sikerült kiveséznem. Ha valaki ilyenre adja a fejét két napot szánjon rá, mert legalább két csúszás kell minden léccel és ha az ember a delelést is hozzá számolja és egy-két rövid pihenőt akkor 9 és 15 közé enneél több nem nagyon fér bele.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2007.12.07. 12:03
Szombat és vasárnap Intersport sítesz a Hirschenkogelen, 1000 pár léccel.

Akinek tesztgutschein kell szóljon!
Petes20
10 élménybeszámolót írt
10
16 éve tag
2007.12.06. 19:09
Ma voltam Hirschenkogel-en, sajnos a helyzet eléggé elkeserítő, nagyon olvad még fennt is, néhol már csak pár centiméteres a hóréteg a pályán és megálláskor fűszálak is jönnek elő, a jobb oldali kék pálya nagy része felvette a barna színt, a ratrakok is csak forgatják ki a sarat.
Szerintem ma még határeset volt a dolog, de ha ilyen ütemben olvad tovább akkor élvezhetetlenné fog válni rövid időn belül.
A hó nagyon kásás volt, a nap végére annyira szétesett a pálya hogy szűzhavas érzésem volt néha :)
Egyetlen pozitivum ma az volt, hogy egyszerre az összes pályán nem volt 100 embernél több, nem egyszer teljesen egyedül jöttem végig a pályákon, se előttem se utánam nem volt senki látótávolságon belül.
Visszaolvasva ennyire azért nem akartam lehuzni, én élveztem még így is :)

A bérletért ha minden igaz lehet kártyával fizetni, azt hiszem láttam az emblémákat a kasszánál, még meg is jegyeztem magamban hogy legközelebb nem váltok pénzt, a fentti étteremben is fogadnak el kártyát.
gulac55
3 élménybeszámolót írt
3
17 éve tag
2007.11.29. 14:47
Köszi!
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2007.11.29. 09:40
Preise->Tageskarten->tudsz választani a legördülő menüből olyat, hogy Spezialkarten/Tag-Nacht
Vasárnaptól Csütörtökig 26,50 a felnőtt
Péntek-Szombat 27,50
gulac55
3 élménybeszámolót írt
3
17 éve tag
2007.11.29. 09:05
Sziasztok,
Nem tudjátok hogy mennyibe kerül az esti síjegy Hirschenkogel-re? Nem találom a honlapon...
Köszönöm!K
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.11.18. 18:21
Ma Hirschenkogelen voltunk, itt is nagyon jó hóviszonyok, viszont szinte egésznap folyamatosan esett a hó.
A szezonkezdéshez képest igen sokan voltak, akár a főszezonban, úgy látszik a tavalyi enyhe tél után mindenki kivolt éhezve az igazira.
Reméljük a folytatás és hasonlóképpen alakul!
Stuhlecken állítólag 20 perces várakozási idők, ill. Powee délután hívott, hogy jönnek át Hirschenkogelre mert a szomszédvárban leálltak a felvonók (elment az áram?).
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.11.14. 15:39
Tegnapi képek Sonnwendsteinről. A hegy közvetlenül Hirschenkogel mellett van, olyanyira, hogy amikor még üzemeltek a felvonók Sonnwendsteinen átlehetett síelni a hirschenkogeli pályákra:)
Szóval tegnapi képek:
powdeeeeeeeeer
http://farm3.static.flickr.com/2049/2017430405_6f7850bbd4_o.jpg
van "némi" hó :)
http://farm3.static.flickr.com/2387/2017429539_719870da7c_o.jpg

már elkezdték a ratrakolást Hirschenkogelen is:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.11.13. 13:19
Hirschenkogel update:

Geöffnet sind die Zau[:ber:]g Kabinenbahn und die 4er Sportbahn "Blauer Blitz". Die Familienabfahrt, FIS-Weltcup-Piste Panorama, Kogelabfahrt und der Westhang werden ab Freitag geöffnet sein!

Ausserdem öffnen wir am Freitag die Rodelbahn - einer lustigen Abfahrt mit anschließendem Einkehrschwung steht also nichts mehr im Wege!

Azaz a kabinos és az ülőlift is megy majd, a kogelabfahrt, a westhang és a szánkópálya is, tehát ha jól látom a fekete osthang-on kívül teljes nyitás lesz itt is.
Tegnap "felhúztam" a kötéseket, szombaton irány a Stuhleck!
arsenal
264 élménybeszámolót írt
264
17 éve tag
2007.11.12. 15:52
Nem semmi te jó ég.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.11.11. 20:48
Hirschenkogel, mai képek, fenn a hegyen ca 1 méter hó, és a jövő héten is további havazások várhatóak:

Kabinos hegyállomása:
http://xs221.xs.to/xs221/07450/sem.jpg

a fenti Hütte:
http://xs221.xs.to/xs221/07450/sem2.jpg

powder lines
http://xs221.xs.to/xs221/07450/sem3.jpg
Speedboy
7 élménybeszámolót írt
7
17 éve tag
2007.11.11. 11:13
Hi.
Most hivtam őket (+43 3853270), a hölgy nagyon készségessen azt az infót adta, hogy sok a hó, igy már lehetséges hogy jövő héten tényleg nyitják a kapukat.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.