Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Mátraszentistván Sípark síterep leírás szállás cikk galéria videó síiskola értékelés, élménybeszámolók

Szállásakció: 4 Évszak Hegyihotel - Hétköznapi hegyi wellness a Mátrában - 2 éj
Érvényes: 2020. december 23-ig, vasárnapi, hétfői, keddi vagy szerdai érkezéssel
Kivéve a kiemelt és ünnepi időszakokban!

A csomag tartalma:
- Szállást reggelivel 2 fő részére, 3 napra (2 éj) a 4 Évszak Hegyihotelbe*** szarvasokra néző szobákkal
- 2 db ebéd és 2 db vacsorautalványt felnőttek részére a 4 Évszak – Palóc Bistorantban, ahol megkóstolhatják a mátrai és a palóc konyha ínyencségeit (8.000 Ft értékben)
- Welcome pezsgőt
- Hűtőszekrényt a szobába
- Finn-, és infraszauna, illetve kültéri panoráma erdei jakuzzi használatot VIP szaunalepedőkkel
- Sportszoba és fitneszterem használatot
- Bogyó terepsegway túrát, túravezetővel, oktatással, vagy Farkasmályi borkóstolót
- PániqPadlás (szabaduló szoba)
- Kerékpárok, szánkók (télen) biztosítását igény szerint korlátlanul
- Télen: Hótalptúrát, oktatással, felszerelés biztosításával
- Tavasztól őszig (vagy ha nincs hó): Nordic walking túrát, oktatással, felszerelés biztosításával
- Romantikus éjszakai fejlámpás kincskereső túrát a Kékestetőre
- Frizbigolf pálya használatot, oktatással
- Kódjátszma a betyárok nyomában (interaktív nyomozós GPS-es játék Mátrafüreden)
- Munzee kincskereső túrát
- 2 db 5000 Ft-os High-Tech Sportok Bázisa ajándékutalványt
- Kirándulásokhoz ajándék MÁTRA túra térképet, MÁTRAFÜRED kisokost
További grátisz szolgáltatások:
- Parkolás (elektromosautó töltési lehetőség)
- Minden szobában LCD TV (130 féle csatornával)
- Wifi a szálloda teljes területén
- Bababarát szolgáltatások: (babasarok, ellátáshoz szükséges eszközök, etetőszék, babaágy, baba ágyneműk, pelenkázók, fürdetők)
- Grillező, bográcsoló, szallonasütő bungaló használatot
- Kerékpártáróló
- X-box szoba
- Csocsóasztal
- Sí és szánkótároló
- Ping-pong asztal
- Minden erdőre néző szobában állványos szarvasnéző távcső
- Mókusetetés a Tündér kertben
- 30 féle társasjáték

Kedvezményes ár 24.999 Ft /fő /3 NAP /2 ÉJ ellátással/12 PROGRAMMAL
(Eredeti ár: 70.000 Ft/fő)

Lehetséges érkezési napok: vasárnap, hétfő, kedd, szerda (kiemelt időszakokban nem érvényes, de kérésre – ráfizetéssel - megoldható).

2 év alatt ingyenes. 2-8 év között 50% kedvezmény! Az IFA, a helyszínen fizetendő.

A programváltozások és a szobabeosztások jogát fenntartjuk.
Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
elsőelőzőkövetkezőutolsó laponként: összesen 4158, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  Machu
Dátum: 2007.12.26. 20:15
(Üzenetazonosító: 42992)
Machu Hozzászólások: 56
Regisztrált: 2006.02.01.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Köszönjük az előző kritikai igazságokat is tartalmazó észrevételt.
A csákányos liftet nehezen szokják meg a kezdők az eldobott vonszoló pedig gyakran beakad a csillapító hálóba. Holnap reggel további változtatás lesz ez ügyben is. A leállást követően - tekintve hogy nincsen a liften hangosítás-nem volt lehetőség értesíteni az utazókat. Mindenesetre elnézést kérünk azoktól akik a hidegben várakoztak vagy gyalogoltak a lift javítása is elhúzódott. Nem jellemző azért ez az eset, hiszen minden dolgozónk igyekszik udvariasan eljárni.
Feladó:  kanrich_
Dátum: 2007.12.26. 19:47
(Üzenetazonosító: 42991)
kanrich_ Hozzászólások: 5
Regisztrált: 2007.12.07.

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
A 4-es és a 3-as pálya is teljes hosszában ment, a pályák minősége megfelelő volt, a személyzet stílusa és hozzáállása szintén. Mindenki nagyon kedves volt, az embereken "nyugati" hozzállást éreztem.

Negatívomok:
-Reggel annak ellenére, hogy tudvalevő volt, hogy karácsony másnapján mennyien lesznek (plusz ugye előző két nap zárva volt a park), összesen egy pénztár volt, az is baromi lassan haladt, kb 30 perc túlzás nélkül elment várakozással.
-A karácsonyi emberáradat miatt rengeteg volt a várakozási idő a lifteknél, persze erről nem a sípark tehet.
-Amiről viszont a sípark tehet, az az, hogy a 3-as és a 4-es pálya alján lévő felvonók szinte percenként megálltak, a sor nagy része ennek köszönhető volt, egyébként szerintem még elviselhető lett volna...én nem tudom mi volt ennek az oka, de ennyiszer nem láttam még felvonót megállni azért, mert vki kiesik belőle + plusz műszaki hiba miatt
-A nap végén, mikor utoljára mentünk fel tök rendesen és illő módon elköszönt a személyzet: "Utolsó csúszás, reméljük élvezte e napot, visszavárjuk! - hmmm, mondom ez milyen király, hirtelen elfeledkeztem, hogy Magyarországon vagyok...de aztán kb 3 percre rá azért jött a szomorú igazság:
A felvonó olyan 16:02-kor megállt, úgy, hogy rajta emberek, akik mentek fel a kocsijukhoz...ezt követően aztán hiába vártunk fagyoskodva, senki egy szót nem szólt, hogy mi a fene van. Várjunk még? Vagy mi történik? Ez persze igencsak gáz, mert akik lent ragadtak, azoknak azért síbakancsban nem kis melőó feljutni a tetőre félsötétben...én még viszonylag fent is voltam, de miután olyan 15 perc várakozás után lecsatoltam a felvonón, és nekiindultam, úgy szentségeltem, mint a többiek! Miért nem küldenek vkit? Ez Balkán...

Namármost, ez volt, ennek ellenére nem akarok senkit lebeszélni, mert lesz ez még bizonyára jobb is. Aki a közelben lakik, szerintem jó választás. Aki nem...nos, nézze meg és döntse el. Ár érték arányban jobb-e pl Budapestről Semmering vagy éppen Donovaly, mint hazánk egyébként igencsak fejlődő síparkja.

Bocs, hogy ilyen hosszút írtam, de én mindig szívesen olvasgatok a fórumban, mielőtt megyek vhova, ezért nem fogok pl Eplénybe se menni! :)

BUÉK
Feladó:  Chester
Dátum: 2007.12.24. 09:25
(Üzenetazonosító: 42828)
Chester Hozzászólások: 11
Regisztrált: 2007.11.28.

A 4-es pálya most már teljes hosszon fog üzemelni?
h i r d e t é s

Feladó:  coolmanFérfiKezdő síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2007.12.19. 20:05
(Üzenetazonosító: 42452)
coolman Hozzászólások: 963
Regisztrált: 2005.12.03.
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Üdv mindenkinek!

Ma voltunk Mátraszentistvánon. Nagyon jól éreztük magunkat. Szépen van kezelve a pálya (sajnos csak egy van nyitva illetve még a tanuló pálya). A személyzet nagyon kedves és segítőkész volt a büfés néni kicsit mókás :) :) :) A tanulók elsajátították aza alapokat, így a foglalkozás elérte a célját.

Üdv Mátra.szt.pisti !!!
Feladó:  toti198511
Dátum: 2007.12.19. 13:39
(Üzenetazonosító: 42421)
toti198511 Hozzászólások: 11
Regisztrált: 2006.12.07.

Mikor lesz már webkamera???
Feladó:  kócosFérfiKezdő síelő
Dátum: 2007.12.17. 18:35
(Üzenetazonosító: 42255)
kócos Hozzászólások: 1209
Regisztrált: 2005.01.04.
29 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

CSODA MÁTRASZENTISTVÁNON /Milánóban/: Talán még van, aki emlékszik erre a filmre: Milánó szélén a nyomortelepen, ahol mindig füst és köd, korom és piszok van, néha a természet megnyitja az égi függönyt és egy két emberre rásüt a nap. Természetesen az ott élők mindannyian maguknak követelik a csodát.Tülekednek, lökdösik egymást. Most van egy kerités.KERÍTÉS a sípályán,azon, amit mindenre elszánt, konok emberek, abban a reményben hozták létre, hogy sok ember szórakozását biztosítva, adacsábítva talán megtérül ez a befektetés. Most amikor ez a folyamat visszafordíthatatlanná vált, megjelent egy KERÍTÉS.
Előtte egy tábla Természetvédelmi terület,
mellette egy tábla Sípálya, a kerítésen belül egy harmadik tábla: "Behajtani tilos" " magánterület"
"harapós kutya " emblémával.
Csak azt nem tudom: egyáltalán illik az egy éves bikaborjút fejni,vagy gyakorolni rajta. Nem irtam le, hogy kit vélélmezek a fenti cselekmény előidézőjének, mert nem tudom mi kényszerítette erre, de a templomban akkor sem illik káromkodni, ha bele rugunk véletlenül az ajtóban.
" Szeretnék már felébredni!"
Iskola-2525.JPG Tablak-2528.JPG Sarkirendor-2531.JPG
Feladó:  toti198511
Dátum: 2007.12.17. 10:04
(Üzenetazonosító: 42180)
toti198511 Hozzászólások: 11
Regisztrált: 2006.12.07.

Mindennap nyitva vanyunk

jegyársk

Ezeket azért javítsátok ki:-)

Köszi, ez gyors volt:-)

Elég régóta készül az oldal, kész lesz valaha???
Feladó:  Mácsai TomiFérfiHaladó síelő
Dátum: 2007.12.15. 23:12
(Üzenetazonosító: 42071)
Mácsai Tomi Hozzászólások: 164
Regisztrált: 2005.04.23.
14 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Sziasztok!

A minap a Síparkban vendégeskedtem.
Pályaminőség jó volt, a sorbanállás pedig meglepetésemre elhanyagolható, annak ellenére, hogy tudtommal nem volt ma más pálya nyitva itthon..

Képeket készítettem, lehet nézegetni, meg lehet menni föl a hegyekbe, ha szeretnétek kicsit frisslevegő mozogni, annak most irány Szentistván! Aztán remélem mihamarabb mi is hírt adhatunk a szezon folytatásáról, s viszonozhatjuk a meghívást Dobogókőn!

Üdv. és sok sok havat, hosszú szezont!
Tomi
csakanyos.jpg felsoreszhoagyuk.jpg hoagyukeskorbufe.jpg palya1.jpg ratrak.jpg sotetedeskor.jpg zarasutan.jpg
Feladó:  FazzolettoNőHaladó snowboardos
Dátum: 2007.12.15. 12:16
(Üzenetazonosító: 42018)
Fazzoletto Hozzászólások: 537
Regisztrált: 2004.11.19.
16 síterepet értékelt

ez tényleg jó hír! respect sípark! én is menni akartam, de most a citromos tea és a meleg szoba mellett kellett döntenem :( képeket szívesen néznék, ha valaki volt ;)

Feladó:  Chester
Dátum: 2007.12.15. 11:45
(Üzenetazonosító: 42014)
Chester Hozzászólások: 11
Regisztrált: 2007.11.28.

Hmmm, lehet én is kinézek.
Kölcsönzés még holnap sem lesz?
Feladó:  kole77FérfiHaladó snowboardos
Dátum: 2007.12.15. 10:01
(Üzenetazonosító: 42009)
kole77 Hozzászólások: 265
Regisztrált: 2005.01.27.
12 síterepet értékelt

EZ nagyon jó hír :-)
Szerintem holnap kilátogatunk :-))))

Feladó:  Sípark Mátraszentistván
Dátum: 2007.12.15. 09:58
(Üzenetazonosító: 42008)
Sípark Mátraszentistván Hozzászólások: 38
Regisztrált: 2007.12.15.
1 síterepet értékelt

Szombaton azaz ma reggel indul a Síparkban a 2007/2008-as síszezon!
Igazi téli idő van -8C fok a hőmérséklet, a pálya üzemelő részein 20-30 cm-es a hóvastagság.
A tájat kb 5 cm-es hó fedi.
Minden kedves Síbarátunkat szeretettel várunk!
Feladó:  SzabFérfiProfi síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2007.12.10. 20:19
(Üzenetazonosító: 41507)
Szab Hozzászólások: 2069
Regisztrált: 2005.11.17.
68 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Akkor imádkozzunk 80 cm hóért, utána egy nap melegedésért, egy kis ónos-esőért meg 20 cm friss hóért? :))
Dátum: 2007.12.10. 19:32
(Üzenetazonosító: 41503)
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nincsen a 2-es pályán hóágyúzási lehetőség.
Feladó:  SzabFérfiProfi síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2007.12.10. 09:25
(Üzenetazonosító: 41430)
Szab Hozzászólások: 2069
Regisztrált: 2005.11.17.
68 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Machu,

Mi volt az oka, hogy a 2-es pálya nem volt kezelve 2005/2006-os szezonba? Remélem az 1-es is megnyilik hamarosan és tudunk edzeni pár napot itthon is. :)
Dátum: 2007.12.07. 06:57
(Üzenetazonosító: 41186)
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Örömmel jelzem, hogy a mátraszentistváni Síparkba tegnap megérkezett az eddigi legnagyobb teljesítményű hóágyúnk: SMI-GIGASTAR, amerikai gyártmány.
Még egy jön -oszlopos kivitelben- s, így már összesen 8 db gép gyárthatja a havat, melyek öszteljesítménye 10 óra alatt, kb.: 5000m3 hó.
A gépek így kb 20 cm-es hóval boríthatják be a Sípark felső részén található ( itt 4 db sílift üzemel) tartozó pályákat.
Bízunk a 2007 dec. 15-i szezonstartban.

Machu
Feladó:  kócosFérfiKezdő síelő
Dátum: 2007.11.28. 20:13
(Üzenetazonosító: 40439)
kócos Hozzászólások: 1209
Regisztrált: 2005.01.04.
29 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A gondok akkor keletkeznek, amikor a szép értelmes célokat kifordítják. Nem gyakorolják, hanem takaróznak vele. Ha meg gyakorolják, azt csak közvetlen környezetük érdekében csinálják....

Ezzel együtt várom, hogy a csodálatos mestermű, vagy annak létrehozója elszégyeli magát.

Elszáll, mint egy rossz álom.

Vajon az iskolát is ilyen csodálatos alkotás védi?
Érdemes volna a kerítést és az iskola épületet összemontírozni, és utánna vitát nyitni az alkotói szabadság korlátairól!
Feladó:  jdolina
Dátum: 2007.11.28. 18:41
(Üzenetazonosító: 40424)
jdolina Hozzászólások: 5
Regisztrált: 2007.11.08.

Bocs, nagyon ráértem délután:)

Waldorfos gyerek a síparkban: anya beszorult a lábam!..., és anya, miért tették ezt ide a bácsik? Ezt a tanító nénid és tanító bácsid emelte erkölcsi útmutatásul
a "szabadság a szellemi életben, egyenlőség a jogi életben, testvériség a gazdasági életben"
alapelvek jegyében, NEKED!

"Végső soron az ember a földből él, de a természetnek nincs közgazdasági értéke, csak a munka által gazdasági forgalomba hozott természeti produktumnak.
...Az embereket már nem az érdekli, amit csinálnak, hanem az, hogy mennyit kereshetnek vele. ...Az árat meghamisító harmadik tényező a föld ára, a földdel való törvényes spekuláció. ...A gazdaságban az embereknek együtt kell működniük a megfelelő ár kialakításában, az állami életben a jog és a kötelesség iránti jogérzésre van szükség, a kulturális területen pedig a szellem iránti bizalomra."

ez idézet Waldorfék szellemi vezetőjének Rudolf Steinernek könyvéből..., akkor ez már nem aktuális kurátor urak?
Feladó:  Remete AndrásFérfiHaladó síelő
Dátum: 2007.11.28. 09:24
(Üzenetazonosító: 40346)
Remete András Hozzászólások: 34
Regisztrált: 2002.12.12.
BEMUTATKOZÁS

Ezt a területet '99 ben adták el, akkor még nem volt sípark, csak a két nagypálya (1-2).
ha jól emléxem egyik a boardosoknak, a másik a síelőknek az elképzelések szerint.

A nyári táborozás és a téli síelés mondjuk jól megférne egymással, és pl. a kaszálás mindkettőhöz jól jön.
Viszont a táborozáshoz meg kár volt eladni a területet, elég lett volna megengedni...
Feladó:  klaciFérfiHaladó síelő
Dátum: 2007.11.26. 09:42
(Üzenetazonosító: 40131)
klaci Hozzászólások: 2873
Regisztrált: 2007.07.19.
35 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Azért az is jó nagy hülye volt, aki eladott 1.743 m2-t (ez kb 42 x 41,5 m) a sípálya területéből. Mit gondolt, az új tulajdonos azért veszi meg, hogy szabadon hagyja és télen büszkén szemlélje, hogy jaj de jó, most már az ő tulajdonán síelnek? Ha a szerződésben nem kötötték ki, hogy szabadon kell hagyni (bár akkor meg minek veszi meg?), akkor késő bánat. Ha pedig kikötötték, és ezért írják, hogy a kerítés jogtalan, akkor el kell bonta(t)ni és kész. Azért arra kiváncsi lennék, vajon miért pont egy ilyen kicsi, árnyék nélküli terület tűnt a legalkalmasabbnak nyári tábor létesítésere? Bár erre a kérdésre válasz lehet a 2 mió és a 20 mió közti különbség...

elsőelőzőkövetkezőutolsó laponként: összesen 4158, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
INGYENES TANÁCSADÁS » UTASBIZTOSÍTÁS -10% »
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »