Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Lachtal
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Alpengasthof Tanzstatt - Nyári First Minute akció
ÜZENETEK (815)Időben csökkenő Időben csökkenő
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2006.11.16. 11:41
lymo: A Monarchia Park pályaszállás. A Schönberg Lift közelében van, bár nem tudom, pontosan milyen messze van tőle. Bővebb infók itt: http://www.monarchiapark.hu/ . Én speciel picit drágának tartom az árát, igaz vadonat új pályaszállást kap érte az ember, ez is igaz. A 8 euró/fő/2 óra az uszodahasználatért viszont nem kevés...
lymo
3 élménybeszámolót írt
3
18 éve tag
2006.11.16. 11:23
Sziasztok!
Lachtalba megyünk a nemrég épült Monarchia Parkba, van valami tapasztalatotok erről a szállásról? Milyen messze vannak a felvonók?
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2006.11.15. 11:10
A Lachtal honlapon sajna elég gyér a tájékoztatás arról, hogy miket fejlesztenek, hogyan készülnek a télre és, hogy mikor nyitnak, de most frissítették kissé az oldalt, legalábbis a német nyelvű részét és felkerült egy új térkép is, miszerint a Heberlift 2-t meghosszabbították úgy, hogy most már lentről indul, így most 1-el kevesebb lift van, valamint a Heberliftekkel párhuzamosan egy új piros pályát nyitottak.
Az új térkép itt érhető el:
http://www.lachtal.at/ski_and_fun/060911-Panorama-2006.gif

Egyébként a webcam tanúsága szerint most van ott hó, bár úgy néz ki, hogy olvad. Nem baj, dec 27-re (mi akkor megyünk) remélem már jó lesz...

Sok havat mindenkinek!
Gergő
foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2006.11.13. 17:43
Egy fiatalokból álló bulis csapattal megyünk idén Lachtalra, mindíg szívesen vesszük az új arcokat, jófej embereket. Ha van kedved jönni velünk akkor csak szólj bátran. greni82@msn.com vagy 06702054455. Üdv mindenkinek
gustoo
30 élménybeszámolót írt
30
18 éve tag
2006.11.13. 12:55
Szia Anita, szia Clematis!
Tavaly voltunk mi Lachtal- on, és az Arton nevű házban.
A Felvonóhoz nagyon közel van, talán még a szállás is elfogadható, de a kaja kimondottan pocsék volt, és még sétálni is kellet /volna/.
én az első nap visszamondtam. a pályák minőségével nem volt bajom, csak nagyon szeles, mivel a csúcs 2200 m. szóval ha verőfényes napsütést kifogtok, akkor minden bizonnyal jól fog telni az ott töltött időtök.
érdemes már az első napon körül nézni, milyen programok vannak, mert kutyaszános túrára, ratrakos túrára, tavaly már lehetett menni. a Johannes hütte-be voltunk általába, nekünk ez tetszett a legjobban. a kimder park valóban nem egy nagy volumen, de ott is el lehet azért tölteni egy-pár órát.
hát nagyjábol ennyit tudtam az emlékeimből összeszedni, remélem segítettem. ha kérdésetek van írjatok csak.
ui.: egyébként mi nagyon jól éreztük magunkat, a másfél éves kislányom 1 percet sem unatkozott. jó síelést kivánok.
gustoo
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.11.01. 20:16
Még sosem kölcsönöztem lécet, sajnos nincs semmi tapasztalatom erről, de a parkolótól 50 m-re van ez a hotel.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.10.31. 23:00
"Clematis"-nak üzenem, hogy a szállásról nem tudok, mert én anno minden esetben Pölsben szálltam meg.
Ott viszont gyerekkel is tudsz mit csinálni.
Van pl. egy jó koripálya, ami ráadásul ingyenes. Régebben legalábbis az volt.)
Van nagyon jó uszoda is. 16 km-re van ez Lachtaltól. (Mármint Pöls.)
_Andras_
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2006.10.31. 19:58
Van valóban síkölcsönző. Itt meg is lehet nézni az elérhetőséget, árakat:
http://www.lachtal.at/index_de.htm

A "* Quick Navigation *"-nál a Schiverleih-t kell választani.

Árak közvetlenül: http://www.lachtal.at/vermieter_und_betriebe/verleih/schiverleih-preise.htm
Anííta
4 élménybeszámolót írt
4
17 éve tag
2006.10.31. 18:12
Szia Péter!
Tudsz esetleg valami egyéb információt is mondani a sikölcsönzésről? Kölcsönöztetek ott sifelszerelést, vagy csak láttad hogy lehet kölcsönözni? Mert ha esetleg igen, akkor mondanál pár szót, hogy milyen árfekvésűek a kölcsönzési árak, na meg milyen állapotú sifelszerelést kaptatok? S pontosan meg tudnád mondani a hotelnek a nevét, hátha rá tudok keresni neten valahogy. Nagyon nagyon köszönöm válaszodat! Üdv, Anita
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.10.31. 08:56
Van Lachtalban síkölcsönző, a pálya alján lévő hotel/vendéglő földszintjén. A völgy elég hosszú, sétáltatni és szánkón húzgálni gyerekeket azért lehet, kultúrprogramokra viszont tényleg nem lehet számítani. A Kinder Lactalban kb 50 m-es szőnyeges felvonó van.
A legjobb és legrosszabb síelésem is Lachtalhoz kapcsolódik. 2 éve januárban olyan időjárás és hóviszonyok voltak, hogy nem tudtuk megunni a "2" pályát egy hét alatt sem.
clematis40
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2006.10.31. 06:35
Szia Libella! Köszi a választ. Úgy láttam, hogy ott van valami Kinder Lachtal nevű gyerek sípálya meg játszótér. Van a társaságunban egy anyuka, aki nem síel, és a gyereke se fog sokat. A szállásról tudsz valamit?
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
2006.10.30. 19:54
Nekem sajnos nem sok jó tapasztalatom van Lachtalról. Ugyan csak egyszer voltam ott, de megfogadtam többet soha. Azt nem értem mitől családi ez a hely? Az egy-két pályán való síelésen kívül az égadta világon semmit nem lehet itt csinálni. Hamár egyszer valaki elmegy Ausztriába síelni ennél ezerszer jobb helyeket talál és az sem igaz, hogy messzebb. Mondjuk csak Karintiát említem, ahová végig autópályá
n jobbnál jobb helyek vanak családosoknak és nem családosoknak. Hogy van-e síkölcsönző nem tudom, de én nem láttam. Szerintem pont nem családosoknak való, mert ha a gyerek elunja magát a síelésben itt max a szálláson mesét olvasol neki, mint ahogy velem is megtörtént. De nem is folytatom, a lényeg, hogy kis hely ahol a két sípályát megunva a hüttében jól érezheted magad, de nem gyerekkel.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.10.30. 18:42
Háááát....! Gyerekkel, aki nem síel ezek szerint sokat, hanem inkább csk úgy elvan, nos ebből a szempontból nem a legjobb Lachtal. (Hacsak nem olyan az a gyermek, hogy leteszed a pálya szélére reggel egy csomag ropival, és dél körül beviszed a hütébe, hogy felengedjen.)
Egyébként délutánra már kutya hideg van a a völgyben, mert nem süt be a nap.
Szóval ott ne számíts sok lehetőségre, ami a gyerekkel való szabadidő eltöltését illeti.
clematis40
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2006.10.30. 06:12
Szia Anita! Akkor találkozunk! Mi is az Artonba megyünk, és ugyanebben az időpontban. Én is erről a szállásról érdeklődnék, ha valakinek van tapasztalata! Illetve arról, hogy ha valaki nem síel, el tud-e lenni a gyerekekkel a pályán anélkül, hogy elunja az életét. Köszi!
Anííta
4 élménybeszámolót írt
4
17 éve tag
2006.10.29. 20:45
Sziasztok!
Én idén megyek először Lachtalban párommal síelni.
Mi az Arton appartmanházba megyünk. Erről tudna valaki tapasztalatokat megosztani?
Meg a másik nagyon fontos kérdésem a következő:
Van e ott a helyszínen siléc kölcsönzési lehetőség?
Ugyanis mi jan 2-7-ig megyünk, s így akkor már decembert 30-ától ki kéne kölcsönöznünk a léceket..s ezt nem nagyon szeretnénk:-(
Előre is köszönöm a válaszaitokat!
specialk
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2006.10.21. 17:37
Sziasztok!
A Schlatterer Hüttében lakott már vki? érdekelne a véleménye. ide megyünk barátaimmal egy hétre. És bár a honlapjuk bíztató, egy személyes véleményre is kíváncsi lennék.
Ha hazajöttünk, majd beszámolok.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2006.09.08. 23:05
A Zinkenalmmal és a többi magyar üzemeltetésű szállással az a baj, hogy csak bérlik a helyet. Az összes probléma ebből adódik, hiszen a bérköltségek és az üzemeltetési költségek mellett a bérleti díjat (havonta kb. plusz 2-3000 eurót ki kell gazdálkodnia) és még emellett nyereséget is akar termelni... Ez csak akkor működik ha a vendég hasán spórolnak... max olyan helyre érdems menni, ahol az osztrákok előtt is nyitva van a szállás étterme, van külső vendég is, mert ott nem merik megtenni, hogy szar kaját adnak.

Szóval bérelni nem érdemes, csak vásárolni és ott is hosszútávra kell berendezkedni. Csak hát ugye a magyar vírtus, gyorsan meggazodagodni...
Szat
9 élménybeszámolót írt
9
18 éve tag
2006.09.07. 22:26
Köszi az infókat.
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.08.25. 10:06
Két alkalommal voltam itt 4-5 éve, a házban fűtenek, lehet zuhanyozni, nem haltunk éhen, és az ajtóban fel lehet csatolni a léceket. Aki ennél többre számít, az csalódhat. A mi bajunk főleg az volt, hogy december közepe lévén a hóviszonyok változatosak voltak. Konkrétan az első évben lehetett síelni az ülős felvonó pályáján, a következő évben meg nem. Akkor sokkal jobban zavart a lecsós szeletben a zsiradék mennyisége. Tavaly februárban egy másik, magyar üzemeltetésű, igen gyenge apartmanban voltunk, egy épületben a ratrakokkal (pályaszállás :), viszont 2,5 méter hó volt, a legmagasabb hőmérséklet -2 fok volt, a pályák du. 3-kor olyanok voltak, mint reggel 9-kor, és egész héten sütött a nap. Egyáltalán nem izgattam magam azon, hogy csak az előszobában kempingágyon jutott nekem fekvőhely.
Bármilyen bőséges reggeli, meg uszoda és szauna lehet, ha nincs jó hó, nem fogom magam túl jól érezni, ha viszont jó a pálya, nincs az a szar kaja, ami el tudná rontani.
Január-február hó szempontjából biztos jó időpont.
Ja és vicces volt látni a szélerőművek árnyékában pöfögő dízelmotoros felvonót.
Péter
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.08.24. 21:46
nem voltam itt, régebben hasonló szálláson már igen. szerintem,ha megnézed a képeit, akkor tudni fogod mi vár rád. turista/ifjusági szállás jellegű. hasonló van Annabergen is (szintén pályaszállás). talán az annabergi kicsit jobban felszerelt,ott a 6/5&félpanziós opció 39 000 ft.

Zinkenalmnál szerintem az ár olcsó , de a többi pályaszálláshoz képest. önmagához viszonyítva inkább azt mondanám "korrekt".
a magyar üzemeltetésű helyekkel Ausztriában az a tapasztalatom,hogy a kaja többnyire gyengébb (egy-két szálló esetében ez meglehetősen diplomatikus jelző rá:) az osztrák panziókhoz/hotelekhez képest. üdítő kivétel pl. a bad&ski panzió bkk-ben
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.