Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síkötés felszerelése, síszerviz oktatása

ÜZENETEK (55)Időben csökkenő Időben csökkenő
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.02.19. 09:56
Waveflex a jó megoldás.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2009.02.19. 09:46
A ferde vájatoknak szerintem inkább a variocutnál van igazán értelme, mert azok mentén nyílik szét a léc. Ha csak merevíteni akarom a hajlás függvényében, akkor az is elég ha megakadnak a csavarok, és onnantól összmerevség=lécmerevség+felsö merevítő merevség.
Szerintem egyébként van rá esély hogy a varioflex többfokozatú változatban is megjelenik majd.
Ja, és a fokozatos felkeményedést el lehet érni a vájatban lévő gumival, és akkor nem csak egyszerűen megakad a csavar, hanem folyamatosan veszül be a végállapothoz közel.
Az enyémnél nincs gumi a csavaroknál, ugyhogy hirtelen feszül be, kb ott, ameddig talán komolyabb bedöntéseknél terhelem.

Nem tudom milyen rajz lehet a második. Ha a waveflex, akkor kíváncsi lennék a hullámok szerepére.
misto
21 élménybeszámolót írt
21
17 éve tag
2009.02.19. 07:55
2-es kép Elan Waveflex ?
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.02.18. 21:11
Igen, érdemes süllyeszteni a furatot, lévén, hogy a csavar magának vágja (nyomja) a menetet, felfelé hajlamos kitüremkedni némi anyag. Ha varioflex lécet akarsz csinálni, akkor érdemes koppintani a léc hosszirányához képest ferdén kialakított vágatokat a felső merevítő platni részen is a csavaroknak, ezáltal válik lehetővé, hogy a léc hajlástól függően legyen merevebb. A mellékelt kép egyébként egy 2006 nyarán az Atomic által bejegyzett szabadalom leírásból való, és a variocut elképzelést ábrázolja. A második kép szintén 2006-os szabadalom, na, melyik technológiáról van szó?:)
1.JPG
2.JPG
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2009.02.18. 17:49
Hát ha már felhoztad akkor írkálok egy kicsit! :) Azt vettem észre, hogy amit csináltam, ahhoz nagyon hasonló a d2 változóflexes léc, azzal a különbséggel, hogy ott a felső műanyag merevítő sokkal hosszabb. De az elve ugyanaz.
Ha most a rendelkezésemre állna egy puhább léc, akkor biztos hogy próbaképpen csinálnék egy "házi" d2 varioflexet.
Így utólag is köszi Agentnek a sok segítségért, azóta is "működik" a lécem bár utána kellett húzni pár csavart.
Egy kis gyakorlati tapasztalat:
Az explosiv platniba miután előfúrtam a lyukat, és elkezdtem behajtani a kötésrögzítő csavart, egy kis kb 0.5mm-es sorja(kitüremkedés) feljött a furat oldalánál, ami akadályozta a kötés tökéletes felfekvését.
Szóval érdemes az ilyen részeknél a csavarbehajtás előtt egy kicsit leperemezni a furatot. De nem a lécnél, mert ott a perem nagyon sokat tart!!!
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.02.17. 22:09
Mivel már annyit buheráltunk előre hozom a topicot,talán vannak akiket érdekel a téma.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.02.06. 19:34
Üdv!
Egy nap Szlovákia, és egy hét Franciaország után egyelőre azt tudom mondani, hogy működik a "fejlesztésem". Végülis a kísérleti megoldás lett megvalósítva, a két kötéstagot összekötő rész egy vastag plekszi lappal van alátámasztva, ami gumis csillapítással csatlakozik a kötésemelőhöz.
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2006.01.27. 02:19
Internet:https://www.rain-sport.de
Kazetta. Tuningleitung"Ski-Snowborn-Tuning" DVD lemez,vagy VHS kazetta vagy VCD kivitelben.
carvingsí
12 élménybeszámolót írt
12
18 éve tag
2006.01.26. 22:12
Kócos ! Engem is érdekelne egy. Vagy megadnád a Rain-Sort honlapjának cimét ?
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2006.01.25. 14:25
Kócos!
Nem lehetne egy akciós másolatot kérni?
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2006.01.25. 11:36
Gall-nak. Ha még aktuális: mert van időm a síléc karbantartását kisebb házi javítását próbáltam megtanulni.1./ Az itteni leírás elfogadható alapot ad -saját kisérleteim alapján a házi waxoláshoz, kisebb kőnyomok okozta sebek pótlásához./".2./A RAIN-SPORT honlapján találtam DVD-t.
Jó drága, de ha lúd legyen kövér alapon megrendeltem, elküldték, megnéztem, megnyugodtam.
Jó látni,hogy a szakemberek is majdnem úgy csinálják, mint ahogy elképzeltem.3./summa: javítás élezés,waxolás bemutatva házi kivitelezéssel, az általuk forgalmazott anyagokkal és eszközökkel.
PPeter
8 élménybeszámolót írt
8
18 éve tag
2006.01.22. 02:04
Nem tudom aktuális e még, de szerintem a ragasztópisztoly által megolvasztott ragasztó tökéletes a lyukba, elég rugalmas - és biztos ottmarad. Ha kell ki lehet kaparni, vagy egy forrasztópákával simán ki is lehet olvasztani.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.01.21. 16:06
A jelölt tartományba kell esnie, ebben a tartományban van biztosítva a megfelelő előtolás, hogy a rögzítés és a kioldás is oké legyen, ezen belül középre csak a fokozatmentesen állítható hátsó kötéseket lehet állítani, vagy ha éppen akkor a bakancs-talp hossz, tehát a lényeg, hogy ebben a tatrományban legyen, értelemszerűen ha az elején van, akkor az előtoló rugó nem feszül annyira, mit a végén, tehát elvileg minimálisan de kisebb erőre old ilyankor a hátsó kötés oldalirányban (amennyiben nem klasszikus diagonal).
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.01.21. 13:20
Köszi!
Amúgy az előfeszítésnél mi a jobb Ha egy kicsit kevesebb, vagy ha több. Van egy kis szakasz aminek becsatolva a közepén kéne lennie a mutatónak, de úgy hogy pont középen leygen nem lehet beállítani. Persze azért középen van, de nem 100 százalékig...
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.01.19. 11:12
Tegyél bele palma-tex -et, az tömít és rögzíti is rugalmasan a csavart, semmiképpen ne tegyél bele pillanatragasztót, mert az életben nem tudod többet kitekerni a csavart, inkább eltörik, mint hogy kijöjjön.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.01.19. 11:05
Köszi, ezt már megvitattuk.Majd mérlegelek.. De vajh mi lehet az a ragasztó amit használni érdemes?
panyes
80 élménybeszámolót írt
80
18 éve tag
2006.01.18. 20:28
Szevasztok!

Csatlakozom az előttem szólókhoz,ha még eddíg nem fúrkáltad szét a lécedet akkor ezt szerintem ne is tedd meg!Igaz,hogy hagyományos lécre szereltem fel de igazábol tök mindegy ,igen-igen el lehet cseszni az egészet.3-4ezerért szerintem bárhol felteszik.Nagyon drágák már ezek a holmik ahoz,hogy otthol eszetlenkedjünk velük.De ha mégis úgy döntessz,hogy te csinálod,akkor sok sikert.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.01.18. 15:19
Üdv ismét!
Ami még érdekelne, hogy milyen ragasztóanyagot érdemes akkor a léc furataiba tenni, a vízállóságot elősegítendő? Jó a gumiámpaszta, vagy inkább valami más vált be?
Még mindig nem mertem rászánni magam szerelésre :)
Gyapjas
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2005.12.07. 14:31
Hali Sporttársak!

Akit érdekel a téma mélyebben is, több évtizedes sportszervizes tapasztalattal van egy óriási ajánlatom: Megszüntetett sportszervizem nyugati gépei, berendezései, szerszámai és javítóanyagai kompletten; sífelszerelések, korcsolyák, tenisz,- tollas- és squash, azaz terem fallabda ütők javítására egyben, vagy max. két részletben (téli-nyárisportok) betanítással, anyagbeszerzési cím- és telefonszám listával eladók!
Ha ezen ajánlatom nem aktuális; esetleg szó lehet tartós bérletről, vagy lízingelésről is. Ha egyik lehetőség sem érdekli, de eredményesen közvetít nekem vevőt, a vételár kézhezvétele után az igazolt közvetítőnek 5 % üzletszerzési jutalékot fizetek!
Ajánlati ár: komplett 7.500,- Euro; csak téli (sí, korcsolya) 6.300,- Euro. (illetve ennek megfelelő Ft-összegek.)
Érdeklődni a (+36)30/488-2599-es telefonszámon lehet.
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2005.12.02. 18:32
AGENT-nek: Köszönöm. -kócos-
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.