Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Flachau - Wagrain - Alpendorf
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Alpin Apart Flachau - vidékies hangulatú 2-8 fős apartmanok medencével Flachau síterepénél
ÜZENETEK (377)Időben csökkenő Időben csökkenő
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2006.02.07. 13:22
Hát igen, a jelzések és a térkép szörnyű. Idén kétszer voltam Flachauban és környékén. A pályák, hütték és liftek nagyszerűek, de a pályák jelölése a terepen és a térképen borzasztó. A térkép szinte használhatatlan mert az összes környékbeli terep pályáját rátették így teljesen elnagyolt lett. Az első fél nap elmegy a tájékozódással, mire rájön az ember, hogy szinte bárhonnan átlehet csúszni bárhová, bár ez a térképekről nem derül ki. Amúgy pedig ilyen modern liftrendszer nem sok helyen van még Ausztriában sem.

Szállás: a síterep honlapján (flachau.at) lehet keresgéni. Az árak elég vegyesek.
mferi
35 élménybeszámolót írt
35
19 éve tag
2006.02.07. 11:42
Sziasztok !
Flachau környékére keresek szállást nem baj ha nem pályaszállás érdekelne, hogy ti milyen szervezésben vóltatok, és mennyibe került.
köszi!!!
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2006.02.07. 11:15
Sziasztok!

Nekem is megvolt az idei síélésem. Szerencsére Csaba tanácsára sikerült egy szuper terepet kifognom. A szállásunk Flachauban volt, kb 200 m-re a felvonótól. Minden nap máshol síeltünk. Bejártuk Flachau és Wagrain pályáit, majd másnap belekostóltunk Flachauwinkel pistéibe. De amit nem szabad kihagyni, az Zauchensee, mindenkinek csak ajánlani tudom. Igaz egy kicsit hűvösebb helyen fekszik, mint Flachau, de nagyon érdekes a felvonók kiképzése. Mindegyik egy helyre jön össze. Kezdőknek tudom ajánlani a kék 2-es pályát. Isteni! A pirosak egy kicsit jegesebbek voltak, mint Flachauban, de elment. Flachaura visszatérve ami engem első nap zavart, az a felvonok megnevezése volt. Egy párszor eltévedtünk, mindig előbányásztuk a térképet, hátha abból okosabbak leszünk, de rá kellett döbbennünk, hogy ezek a minitérképek sz..rt se érnek. Néha nem tudtuk, hogy az előbb a Star Jetnél vagy a Space Jetnél voltunk. Félretéve a felvonókat, a pályák minősége számomra Nr.1. Gyönyörű szélesek, naposak, s minden tudásszintnek megfelelnek. A kezdők azért vigyázzanak, mert bármikor rátévedhetnek egy piros pályára. Akkor se lepődjetek meg, ha síelő krokodillal vagy négerrel találkoztok. Bulis Hütte minden sarkon található. S amit nem szabad kihagyni, az a Germknödeljük szilvalekvárral és vaníliaszósszal. Imádom.
Egyszóval mindenkinek csak ajánlani tudom Flachau és környékét!
Igaz ennyi emberrel még egy pályán se találkoztam, mint itt.De sebaj!
Mindenkinek további jó sielést!
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2006.01.02. 10:40
Sziasztok!
Meg volt a dolog és nagyon örülök, hogy a forumon olvasottak hatására elmentünk erre a környékre. Az a javaslatom, hogy a Wagrai-Alpendorf sihintát ha tudjátok Alpendorfból kezdjétek. A napsütés miatt gondolom, hogy így jobb. Én a másik oldalról mentem és mindig a felvonón bosszankodtam, hogy a nap pont azokat a pályákat sütötte ahol mi nem sieltünk. Amikor meg már visszafelé jöttünk addigra a nap már lebukott a hegycsúcs mögé. Ez lehet, hogy decemberi probléma és pl. márciusban már nem gond.

Kulacs
erdély
13 élménybeszámolót írt
13
20 éve tag
2005.12.23. 09:15
Kerek,
Kösz az infót. Remélem, egyik nap kipróbáljuk az esti sízést is. Ha lesz elég erőnk.
szaszi
38 élménybeszámolót írt
38
19 éve tag
2005.12.20. 11:32
Sziasztok!
Januárban készülünk Ausztriába. Hová, még nem tudni. Flachau vagy Obertauern. Segítséget kérek szállás ügyben. Ha valakinek van konkrét e-mail címe, ahol megszállt, megköszönöm
Szaszi
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2005.12.19. 15:07
Van esti síelés. Az utolsó képen (Nyolcszemelyes_lift_aljahoz.jpg) láthatod a pálya nappali felvételét.
A bérlet ára nem tartalmazza a belépőjegyet. Ha jól emlékszem 11-13 euró körül van.
Egy kétszemélyes ülőlift visz fel a pálya tetejére, hetente kétszer van esti síelés, kedd + csütörtök.
erdély
13 élménybeszámolót írt
13
20 éve tag
2005.12.19. 14:08
Én harmad magammal jövő hétvégén megyek. Látom, nagyon szép képek vannak a helyről, remélem, mi is ugyanazokat tapasztalhatjuk, amiket az előttem írók is leírtak.
Egy kérdésem lenne az ott-járóktól: Milyen az esti sízés Flachauban? Érdemes-e kipróbálni? A napi bérlet érvényes-e rá?
Kösz, és mindenkinek kellemes síelést.
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2005.12.18. 11:15
Nagyon szépek a képek! Remélem január végén is ilyen lesz. Már nagyon várom!!!!
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2005.12.15. 08:02
Én is !!!!!!
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2005.12.14. 21:35
Szóval, megvolt öt csodálatos nap Flachau környékén.
Amit itt eddig olvastam minden igaz. Legmodernebb liftek (csak ülős), rendesen elkészített pályák. A wagraini oldal kicsit meredekebb, kb 4 kilométeres és 1000 méteres szintkülönbségű kiváló pályákkal. Érdemes kipróbálni a környező terepeket is, pl. az alpendorfi rész nagyon jó, kezdőknek pedig a legjobb a környéken.
Csatolok néhány képet kedvcsinálónak.
Griessenkareck.jpg
Hermann-Maier-Weltcupstrecke.jpg
Hermann-Maier-Weltcupstrecke02.jpg
Starjet2-liftrol.jpg
Spacejet3-melletti-palya.jpg
Fennsik-a-huttebol.jpg
Rote-8er-lift-felsoallomas.jpg
Wagraini-oldal.jpg
Flying-Mozart-lift-alatt.jpg
Nyolcszemelyes-lift-aljahoz.jpg
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2005.12.14. 12:16
Már alig várom!!!!
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2005.12.13. 19:37
Most érkeztünk meg ötnapos flachaui síelésből.
Besíelt terepek:

Flachau-Wagrain
Zauchensee-Flachauwinkl
Wagrain-Alpendorf

Négy nap szikrázó napsütés, porhó, tökéletes pályák. Mindenről csak jókat tudok mondani. Később lesz élménybeszámoló + rengeteg kép.
w.adam
34 élménybeszámolót írt
34
19 éve tag
2005.12.11. 17:15
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy Altenmarkban (ha jól tudom itt van az Atomic központja) mennyivel lehet ha egyáltalán lehet olcsóbban atomic lécet venni, mint itthon. Ez azért merült fel bennem mivel január első hetében itt fogunk sielni és akkor jó lenne a kellemest a hasznossal ötvözni.
Segítségeteket köszi:
Ádám
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2005.12.05. 18:59
Szia Myrtill !
Ha gondolod, szívesen segítek. Küldd el azt a néhány képet az e-mail címemre (szalay.csaba@freemail.hu), lekicsinyítem 100 kb. alá és visszaküldöm Neked. Így már biztosan fel tudod rakni.
Üdv: Csaba
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2005.12.01. 22:03
Kedves Stani, köszi az infót, a photo-free....net-et kell letölteni? Előbb lejövök még akár a Nanga Parbatról is, mint megkűzdök a számítástechnikával. Hálás lennék, ha segítenél pár instrukcióval. Üdv. Myrtill
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.11.30. 23:15
max 100 kb-os képet rakhatsz fel, ha nem megy,akkor le kell kicsinyíteni,amit talán legegyszerűbben az Irfanview nevű programmal csinálhatsz meg:
http://www.irfanview.com/download_sites.htm
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2005.11.30. 22:35
Kaptam infot a képfelrakásról, újra próbálkozom
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2005.11.30. 21:45
A tiroli pályák után szerintem a Sportwelt Amadé viszi a prímet. A tavalyi szezonban voltunk ott egy hetet és oltári mázlink volt az idő miatt (március 12-től voltunk). Ha jól emlékszem, már akkor kis szösszenetet írtam, de aztán jött a tavasz, meg a nyár....Szóval mindenkinek tudom ajánlani, kezdők a Flachau fölötti lankás, széles lejtőket, vagy a Flachauwinkel fölötti lejtőket választhatják, de mindenki megtalálja a számítását. Idén is oda tervezzük, de lehet, hogy a gasteini völgyben fogunk megszállni. A lifteknél valóban nem kell várakozni, s apályák is nagyon jól karbantartottak. A wagraini fürdő nem nagy durranás (főleg a gasteiniek és a bad kleinkirchheimiek után), mi idén kihagyjuk. Wagrainban a Flying Mozart felvonó aljában esti koripálya és jó kis apres-ski programok vannak. Ha technikailag meg tudom oldani, akkor teszek fel pár képet. Üdv. mindenkinek Valaki írja meg, hogy hogyan kell képet feltenni (mellékletek hozzáadása, tallózás,kiválasztás, ok gomb, de nem megy. Köszi
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2005.11.23. 18:28
Szia Gabriella!

Örülök, hogy sikerült rábeszélned a családot Flachaura. Biztos vagyok benne, hogy nem fogtok csalódni. Igyekezzetek felderíteni minden pályát, minden kis hangulatos ratrakolt erdei utat. Az egészségetekre vigyázzatok, a hóért szerintem nem nagyon kell izgulni, mert biztosan lesz. Ha nem esik ők már most csinálják. (elmúlt napok webkamera képei tanusítják). Mióta odajárunk összesen egyszer volt 2 nap amikor csak részben mentek a felvonók a nagy szél és hóesés miatt. Egyébként jelenleg a hegyen 70 cm hó van a faluban 25 cm. Ezért most péntektől vasárnapig megnyitják a pályákat és elindítják a felvonókat. A hivatalos szezonkezdés csak dec. elején lesz.
Mi január 14.-én megyünk egy hétre, és az idén mivel négyen leszünk egy apartmant foglaltunk le a Wechslergasse utca végén. - http://www.haus-sunflower.at - Sok - sok havat kívánok Nektek, érezzétek jól magatokat és ha hazajöttetek, várom a beszámolót.

Üdv: Csaba
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.