Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Zell am See
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Angela Apartment & Chalet - apartmanház Kapruntól 6 km-re
ÜZENETEK (380)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2011.04.13. 09:14
Vagy mégsem?
A havazásnak köszönhetően újra megnyitottak (ez ám a rugalmasság!), TrassXpress kabinos, Kapellenbahn 4üléses és Hahnkopflift üzemel.

https://www.sielj3000meteren.hu

Ski 4Ever
Előzmény: (Stani 117332)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2011.04.09. 09:40
Sajnos ez volt az utolsó síelésem Zell-en, pedig még szerettem volna egyet Húsvétkor, azonban az idei hétvégén (idő előtt) zárnak. A szomszédos Saalbach ugyanúgy a tervezettnél korábban, azaz a mos vasárnap bezárja kapuit.
Jó hír, hogy a kapruni gleccseren továbbra is remek feltételek és jövő héten jön a friss hó !!

https://www.sielj3000meteren.hu

Ski 4Ever
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2011.03.31. 20:03
Ha kicsit megkésve, bár törve nem egy kis beszámoló múlt szombatról, azaz március 26.-ról Zell am See síterepéről.

A kapruni varázslat után úgy gondoltam, hogy újra eljött az idő egy zelli síelésre. A síközpont hosszú pályáival és Pazar kilátásával mindig is nagy kedvencem volt Salzburg tartományban.
Az időjárás előrejelzés az esti híradóban csapadékot jelzett szombatra, ezzel szemben a bergfex napos időt. Na ilyenkor jön, hogy kinek is higgyen az ember. Mivel a levelibékák ideje még nem jött el, így leporoltam a varázsgömbömet és abba maradtam; "majd reggel kinézek az ablakon és meglátom".
Így is történt, napsütés reggelre ébredtem aznap, igaz a gleccser felett már gyülekezett a fekete sereg, így még egy plusz Zell am See mellett, ami fölött, mintha mesterséges, hatalmas turbinákkal fújták el volna a felhőket. A szélrózsa minden irányába felhők tornyosultak, Zell felett kékség mutatkozott és napsütés ragyogta be a tájat.

A modern TrassXpressel szálltam be a rendszerbe; mondanom sem kell, hogy várakozási idő sem itt, sem a többi felvonónál nem volt, így jókat lehetett pörögni. Egyből átmentem kedvenc részemre, a Sonnenalmra, ami mindig is amolyan tuti tippnek számított Zell-ben, még akkor is, amikor a fő rajzási útvonalakon (1-es és 2-es lejtők) egymást kerülgetik a síelők.
A pályakezelés és a hó meglepően jó az elmúlt időszak hőmérsékleteihez képest, és ahhoz, hogy köztudottan ez a síparadicsom napos, azaz délies oldala. Első menet a Jedermannabfahrt piros lejtőjén; mesterien kezelt , a teteje 1-2 centiméter „vastagon” felfirnesedve. Egy élmény a javából, főleg, hogy a lejtőn csak én vagyok, aztán később megjelennek a helyiek is, de szép moderáltan. Hasonló élményt tartogat a hatüléses melletti Maiskogelabfahrt, így csak fel-le és fel-le. A liftesek már mosolyognak :)
Mivel a sok jót is meglehet unni, így vissza a háromszékessel, majd ezzel felérve a duplaszékest választom. Alapjáratban sokkal egyszerűbb és gyorsabb, ha az ember a Sonnenalmról lesíel a Schmittentalba és felmegy a Porsche által tervezett nagykabinossal vagy a TrassXpress nyolcfős kabinosával. De ilyenkor tavasszal kicsit chilessebb a hangulat, végre jó ezt a nyugalmat élvezni; a napsütés melegét, a lágy szellőt, a tavasz illatát.
A duplaszékes után a fekete Sissi Hang következik, ami északi fekvésének köszönhetően még kemény, de nem jeges. Ez a pálya a néhány éve épült hatüléses Kettingbahn-hoz visz le, aminek érdekessége, hogy a lábtartó és biztonsági korlát automatikusan záródik és nyitódik (a völgyállomásánál egy aranyos kis rajzfilm is bemutatja a helyes használatát).
Az ülésfűtést, a párnázott bőrüléseket és a fejtámaszt már meg sem említem…
Kis nézelődés és csúszkálás után a Nordhangon találom magamat, a városba levezető feketepálya. A panoráma csodás, háttérben a Zelli tó, benne a környező hegyek tükröződnek, előtte a belváros a zegzugos sétálóutcáival. A lejtőn csak én síelek, hihetetlen ! Egy bucka sem, ezt szeretem !
A jól sikerült délelőttöt a Standardabfahrt feketején zárom, ami szintén hibátlan.
Mi is a nap konklúziója? Egyrészt bármilyen furcsán hat ezt olvasni a 20 fokos Magyarországról, síelni még mindig lehet, ráadásul mindezt tömeg nélkül 2000 m alatt is. Másrészt nagy hibát követ el, aki az utolsó magyar megszállás (március 15.) után nyári pihenőre küldi a léceket. Hiszen síelni még ilyenkor is lehet, nem is akárhogyan. A magasabb síterepekről és gleccserekről nem is említvén, ott még tél van a javából.

képek március 31.-ről:
http://www.facebook.com/pages/Schmitten-in-Zell-am-See/239172050103#!/album.php?fbid=10150476928520104&id=239172050103&aid=635749

https://www.sielj3000meteren.hu

Ski 4Ever
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2011.01.27. 07:58
Az elmúlt napokban tekintélyes mennyiségű hó hullott, tegnap reggel 1300 m vertikál csak is a friss mélyhóban ...
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2011.01.27. 07:57
Thumersbach előtt január közepén láttam korizókat.
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2011.01.22. 19:20
Kedves kint lévők!

Szerdán indulunk Zellbe, a szállásunk közvetlenül a tó partján lesz. Érdemes korcsolyát vinni? Webkamerákon úgy tűnik, hogy majdnem az egész tó be van fagyva, de biztonságos rámenni a jégre? Szeretnék korizni is, de ha úgysem lehet, nem pazarlom a kocsiban amúgy is szűkösen rendelkezésre álló helyet.

Válaszokat előre is köszönöm!
lerchgy
8 élménybeszámolót írt
8
13 éve tag
2011.01.20. 16:56
Kedes Stani !

Köszönöm !
Üdv
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2011.01.20. 16:42
Szervusz!

Egészen keddig napos idő honolt kellemes hőfokokkal és tavaszias hóval; reggelre kellően kifagytak a pályák, aztán legkésőbb délre felpuhultak és lehetett a vajban kenni az íveket. Jó volt végre sapka nélkül síelni; először az idei szezonban :) Tegnap megérkezett a hó; ma reggel Zell am See felett valami kékült, aztán 11 órától beborult és újra havazott. Mínusz fokok vannak, a hóágyúk is üzemelnek. Nagyobb havazás majd hétfőtől lehet ismét.
Ha Pestről jöttök úgy az északi útvonalat ajánlom; M1-A1 ... szinte végig autópálya, jól lehet haladni.
Aztán Salzburg előtt le lehet jönni a Loferer Bundesstrassén, vagy az A10-esen Bischofshofennél és Taxenbachon keresztül Zell am See-ig.
A magyar határtól 3,5-4 óra az út.
Előzmény: (lerchgy 104779)
lerchgy
8 élménybeszámolót írt
8
13 éve tag
2011.01.19. 23:17
Kedves Stani !(és Mindenki aki most Zell am See-ben van)

Élvezettel olvasom a beszámolóidat.Szombaton indulunk Zell am See-be .Szeretném kérdezni ,milyen most a helyzet a pályákon ,esett-e hó ?Minden jótanácsot szívesaen fogadok,még nem jártunk ott.Útvonalat illetően mit ajánlsz,pici gyerekket is viszünk (18 hós),fontos lenne ,hogy minél hamarabb odaérjünk.
Elöre is köszönöm Neked és Mindenkinek !
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2011.01.03. 21:17
Január elsején lenn sűrű köd ült a tájon, vastag zúzmara lepte be a az ágakat, fákat, bokrokat.
Talán kedveskedni akart az időjárás a szilveszteri mulatozóknak. Kiérve az álmot hozó tejfölből fenn a Nap ragyogott a zelli pályákra. Mintha tűvel rajzolták volna a hegyeket; délen a Magas-Tauern háromezresei figyeltek, északon a Hochkönig és a Steinernes Meer meredek sziklafalai nyújtották a kiváló kulisszát.
zelljan1.jpg
zelljan12.jpg
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.12.30. 19:51
Fantasztikus idő, pazar kilátással. A köd/felhő határa 1500 méteren, felette kék ég és napsütés. Szigetként emelkedtek ki a havas hegyek a felhőtengerből.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.12.23. 16:05
Az igazi enyhülés tegnap, azaz szerdán érkezett meg, szép napsütés, csodásan kezelt pályák. Ma igazi tavaszi viszonyok fogadták a síelőket, kellemes hőmérsékletekkel és nagyszerű firn hóval. A Sonnenalm térsége, mint oly sokszor most is tuti tipp volt. Míg az 1-es és a 2-es pályákat, illetve úgy általában az Areitbahn kabinos vonalát valósággal megszállja mindenki, addig Zell am See ezen a részén sokszor szinte üres lejtőket találunk.
A piros 23-as igazi carving élmény volt, még a délutáni órákban is; a kevés síelőnek köszönhetően nagy ívekben lehetett rajta suhanni.
A néhány nap tavasznak holnaptól vége; jön a lehűlés és a havazás, a közeli gleccseren akár 24 cm is eshet, itt Zellben inkább 15 cm körül. Meglátjuk..
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.12.19. 19:19
Télen az igazi :) Szerencsére most megenyhül a hideg, így kellemes síelős idő várható, aztán Szentestétől újra lehűlés.
Előzmény: (Rossi 98685)
Rossi
252 élménybeszámolót írt
252
19 éve tag
2010.12.17. 20:55
Ja, köszi, végülis Zell am See mellett döntöttünk, délután kirakták az infot, hogy holnap nyit a többi pálya, de amúgy sem volt rossz már. Azért a képeid sokat segítettek a döntésben!Nyáron láttam, kíváncsi vagyok a téli arcára.

üdv
Előzmény: (Stani 98654)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.12.17. 18:31
Zell-ben a hóviszonyok a pályákon és azokon kívül is szuperek, egyrészt sok természetes hó esett, másrészt a hóágyúk is rendesen üzemeltek.
Holnaptól újra kinyitják a Sonnenalm térségét, tehát az itt lévő felvonók (nagykabinos, hatüléses, 3 üléses stb.) üzemelni fognak a pályákkal egyetemben, azaz, ha jól számoltam, akkor minden menni fog. A Sonnenalm hétfőtől egészen máig valóban nem volt nyitva, az előszezon végett.
Előzmény: (Rossi 98469)
Rossi
252 élménybeszámolót írt
252
19 éve tag
2010.12.16. 13:05
Szia Stani!

Erre a környékre készülünk vasárnaptól 3 napra,melyiket ajánlanád leginkább hóminőség szempontjából, Zell am See, Saalbach-Leogang, vagy Bad Gastein, Dorfgastein (Zauchensee, Wagrain,Grossarltal, stb) régió? Bad Gasteinről néztem, amit írtál, az alapján nem túl bíztató a helyzet. Talán Saalbachban van a legtöbb friss hó, Zell am See-ben sok a lezárt lift/pálya még. Szállásajánlatom van mindenhonnan, a pályaminőség lenne a döntő.
Köszi előre is, üdv!
Előzmény: (Stani 98315)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.12.15. 22:09
Jók a képek! Már alig várom a schmittenhöhei napokat, de március még olyan messze van...
Előzmény: (Stani 98315)
cs-baba
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
2010.12.15. 22:02
Fantasztikus képek...:D Már csak 3at kell aludni, szombaton megyünk!!!!!!
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2010.12.15. 21:59
A negyedik kép nálam 11 pontos! Így eddig átlagban meg is van a 10 pont! Szép teljesítmény:
Előzmény: (Stani 98315)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.12.15. 19:21
Tegnap a reggeli órákban volt egy röpke szabad órám. Éjszaka ismét friss hó esett, és a Sonnenalm hivatalosan le volt zárva, persze tudtam, hogy nem a hóhiány, hanem inkább a kevés ember és a Südabfahrt (völgybe vezető fekete) intenzív hóágyúzása végett. A Sonnenalmon idilli nyugalom, fehér fenyvesekkel, szűz lejtőkkel, sok-sok porhóval; minden a reggeli napsütésben pompázott.
Néhány momentum
zellsuper.jpg
zellsuper2.jpg
zellsuper3.jpg
zellsuper4.jpg
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.