Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Osztrák autópálya tapasztalatok

ÜZENETEK (415)Időben csökkenő Időben csökkenő
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.02.24. 20:36
Nem is nagyon lehet elkerülni, mert a normál út sokkal hosszabb. Mi is csak azért mentünk le, mert pont a kijáratnál rohadtunk le. Teljesen kiszámíthatatlan, az idén 7-böl 3-szor dugultunk, egyszer 2,5 órát, bár akkor esett a hó. De hóesésben az alsóbbrendü utak még rosszabbak, mint a pálya. Az a baj, ha esik a hó, Graz felöl a kamionok elakadnak, és eltorlaszolják az utat. Wolfsberg felöl föl lehet menni, a hágó 1025 m-en van, de a lejtQn csak egy sáv van (kb. 30 km). Lesz ami lesz alapon lehet nekiindulni, Klagenfurt felé nincs jobb. Ha hóesés várható, hólánc mindenképp legyen, mert ha meg kell állni az emelkedön, nem biztos, hogy elindul.
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2006.02.24. 19:38
felesleges elkerülni (szerintem), kb egy 18 km-es szakaszról van szó, ami betonterelők között van és egy-egy sávos, ill helyenként 2 sávos, de leállósáv nincs dugó itt akkor van, ha baleset történik egyébként az erre a szakaszra megszabott (70-80 km/h) körül lehet haladni. érdemes azért az Ö3-et hallgatni, vagy szimplán legyen bekapcsolva a traffic üzemmód az autórádión. amikor febr elején jöttün vissza BKK-ből akkor előttünk volt baleset miatt egy fél órás "stau", de amire odaértünk szerencsére már nem volt semmi
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2006.02.24. 19:31
Hello Péter! (64)

Hogyan készüljek, milyen építkezés zajlik arra? (A2 Graz után) Ha nincs baleset, hóesés akkor is inkább kerüljük el a környéket?

Kulacs
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.02.20. 11:59
Vasárnap délután megint befürödtünk az A2-n, a Wolfsberg-Graz szakaszon. Pont a Pack kijáratnál állt meg az élet teljesen. 20 perc ácsorgás után lekanyarodtunk Köflach felé, és hegyen-völgyön át értünk el Grazig. Nem tudom, mi lehetett megint, derült idő, száraz út, +3 fok. Harmadszor ettük meg ezt az idén, de most legalább ki tudtunk menekülni.
Jó utat mindenkinek!
mayol
23 élménybeszámolót írt
23
20 éve tag
2006.02.03. 11:23
sziasztok! Én kint éltem másfél évet és bizony sokszor büntiztek meg(nem helyszínen)a papírok általában a kukába kerültek azóta sem kaptam semmit.ck.5éve volt. Úgy tudom szabálysértés ügyben nincs semmiféle adatátadási jogosultsága egyik országnak sem . Azt hiszem ezen dolgoznak nagyon eu-s honatyáink, hogy változzon. Akkor majd főhet a fejünk. Ha beszélsz németül vagy angolul és van a rádióba TP v. TF? akkor kapcsold be jól működik náluk az pályainformáció
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2006.01.27. 16:27
Kössz az infót Tibi. :-)
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.01.20. 15:54
December 17-én vasárnap hajnalban jártam arra, akkor mikor egy éjjel leforgása alatt lehullott kb. 30-40 cm hó. Épp Saalbachba tartottunk, az autópályán nem volt gond mert takarították(kb. féloránként láttam hókotró gépet), azonban a gond a mellékutakon volt ahol nem takarították (6-7 óra körül lehettem ott). Hólánc legyen nálad, szerencsére nekem nem kellett használni. Az autópályán lehetett haladni úgy 60-80 km/h-s sebeséggel, ekkor örültem a legjobban egy kamionnak mert tolta a havat. Beálltam mögé ha ö előzött én is előztem. Az autópályát javítják Salzburg előtt kb. 16-18 km-es szakaszon, itt sávleszúkítés van. Jó volt téli útviszonyok közt vezetni, legalább ebben is van már tapasztalatom, de a vége felé már úgy voltam csak érjünk oda és ne törjem szét a kocsit.

Üdv,
Tibi.
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2006.01.20. 14:30
Azt véletlenül nem tudja valaki, hogy Salzburg fele milyen a pálya? Főleg hóban való járhatóság és útépítési szempontból kérdezem.
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2006.01.17. 19:20
Köszi srácok. A képekért Lordnak meg Petinek a betonterelős infóért külön tnx. :) Igyekszik az ember lélekben rákészülni, hátha havazni fog útközben. :)
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.01.16. 23:09
Dave-nek:
A Wolfsberg-Graz szakaszon a kint vannak a betonterelők, ma délután száraz időben jól járható volt, múlt vasárnap ugyancsak száraz időben fél órát álltunk, látható ok nélkül. 3 hete a Klagenfurt-St.Andre közötti ellenőrzőpontra tereltek ki mindenkit, több km-es dugót gerjesztve, bár az érdekes volt, hogy kb 150-200 autó haladt lépésben a jobb sávban, 20 perc alatt csak néhány kocsi előzte végig a sort.
bpisti
51 élménybeszámolót írt
51
19 éve tag
2006.01.16. 21:11
T.Zoli!
Ne aggódj,nem is lesz belöle semmi,Ausztriának ugyanis eu ide vagy oda csak Németországgal van ilyen jellegü kiadatási szerzödése!Nekem is volt már pár hasonló villanásom, -mindig alagutakban- mégsincs belöle azóta sem semmi!Ez persze nem felhívás keringöre,- mert ahogy olvashattuk,- ha ott áll a közeg,akkor bizony baj van!Meg az is igaz,hogy nem véletlenül vannak ezek a korlátozások!
Lord76
34 élménybeszámolót írt
34
19 éve tag
2006.01.16. 18:54
2006. január 3-án jöttünk az haza a sógoroktól. Innsbruck-tól St. Pölten-ig katasztrófa volt az út - jégbordák, havas sávok. Végig szakadt a hó. Aznap reggelre helyenként 40-50 cm hó esett, amit folyamatosan takarítottak, de nem mindenhol bírtak vele. Néhány képet teszek fel. Az utolsó képen ajánlom figyelmetekbe, hogy belül is van egy sáv.
Kifelé menet én is tapasztaltam a sebességméréseket (minimum 5 helyen), szerencsére nem mentem gyorsan.
Üdv!
autopalya1.jpg
autopalya2.jpg
autopalya3.jpg
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2006.01.16. 15:35
Ilyesmi velem is volt. 80-al mentem be az alagútba, a rendőrkocsi a kamerával előtte állt. 60-as tábla volt kinn. Azóta nem gyorshajtok ausztriában. :-) Megjegyzem teljesen jogos, és nagyon örülök neki, hogy mérnek, mivel tényleg nem éri meg az a pár perc(neadj' Isten fél óra, óra) időnyereség amit egy baleset kockázatának az árán nyerhet az ember. Az útszűkületeknél pedig tényleg indokolt a 60-as tábla, aminek a létjogosultságát leginkább csúszós időben érezni...
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2006.01.16. 14:03
Egy-két éves élmény. A2-es autópálya, alagút elött 100, 80 majd 60 km-es sebességkorlátozó tábla. Behajtottam úgy 70-nel, nagy villanás automata trafipax. 1 hetes kinttartózkodás alatt és azóta se semmiféle megkeresés büntetés miatt. Pedig azt hallottam, hogy mást bizony megtaláltak így a büntetéssel.
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2006.01.16. 13:35
Sziasztok!

Itt esetleg megoszthatnánk egymással a tapasztalatainkat az ausztriai autópályákat illetően. Mi tavaly mentünk, Koralpéra Bécs felől az A2-esen. A Graz és Wolfsberg közti szakaszon sok helyen betonterelők közé volt szorítva az út (főleg Wolfsberg irányából Graz felé). Az idő száraz és tiszta volt, teljesen jól lehetett menni. Viszont olvastam valamelyik topicban, hogy havas időben picit gyilkos a terep. Esetleg van erről valakinek bővebb tapasztalata, ill. járt errefele valaki idén? Megvannak még a betonterelők, vagy már befejezték az építkezéseket?
Ill. bárkinek van egyéb véleménye/tapasztalata az ausztriai utakkal kapcsolatban, az legyen szíves ossza meg velünk.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.