Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Pra Loup - Val'd Allos
síterep infó oldal
ÜZENETEK (221)Időben csökkenő Időben csökkenő
viktor91
4 élménybeszámolót írt
4
14 éve tag
2010.02.09. 11:50
jaa, lehet mi győrböl mentünk azért irtam onnan. de nem is az ut eleje a kérdéses inkább a második fele szerintem
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2010.02.09. 11:27
Viktor, az útvonalhoz annyit, hogy ha az M7-eshez közel lakik valaki akkor jobb azon végig majd Szlovénián át.
Előzmény: (viktor91 83294)
viktor91
4 élménybeszámolót írt
4
14 éve tag
2010.02.04. 23:28
először is :én ezt a térképet ajánlom nézegetni,ezen rajtavan mind a 3 pályarendszer részletesebben!:
http://ski-resort-france.co.uk/images/plans_pistes/40017.jpg

Mi jan 16-23 ig voltunk itt, La Fouxban szálltunk meg, a Mona Lisa apartmanházban.
Először az útról:A legoptimálisabb ha délről közelititek meg(ha La Foux-ba mentek) igy nem kell szerpentinezni +200 km-t
városok nagyjából amerre érdems menni: -Bécs -Gratz -Villach -Padova -Brescia -Genova -Nizza és nizzánál fel a hegyekbe.
google mapson érdemes megtervezni az utvonalat ezerszer részletesebb mint bármelyik autóstérkép :\
Egész jól lehet jönni végig főleg Olaszoknál,ám a végén a hegyekben számitsatok egy másfél 2 órára a szerpentinen, hólác ajánlatos.Szóval Olaszoknál végig tökegyenes autópálya de azért arra számitani kell hogy odavissza 100 euró az olasz pályadij.

Szerintem akármikor indultuk a legnehezebb hegyi szerpentin igyis ugyis töksötétben fogjátok megtenni de legalább meglesz az izgalom:)
Tehát,megérkezés szobát megkaptuk a Mona Lisában egész jó ,bár szerencse hogy négyen voltunk a hatfős superior apartmanban mert igyis épp hogy elfértünk.
Ezenkivül a szállással semmi különös, nekünk spec. a szomszédaink elég hangosak voltak éjszaka az kissé zavaró volt.Mondjuk a franciáknak alapból ilyen hőzöngő modoruk lehet mert állandóan kurjongatnak egymásnak.
Pár nappal később kiprobáltuk az uszodát is,bár szerintem nem volt tul nagy szám, elég hideg volt a vize,jacuzzi jelenleg nem működött, mindegy azért beültünk szaunázni, ahol megint 50-60 foknál nem volt több.. :\ de mindegy több volt mint a semmi :)

szóval visszatérve első nap sielés,LA fouxban maradtunk kicsit feltérképezni a terepet.Felvonoknál gyakorlatilag nulla ember,és az ausztriában nem feltétlenül megszokott hatalmas hosszu pályák.A sibérlettel volt egy kis gond vinni kellett a személyiket is és csak ugy adták oda a bérleteket.De ezután csak berakod egy belsőzsebedbe és az érzékelő leolvassa onnan is,elő sem kell venned.
szóval, a pályák,LA fouxban van egy modernebb hatüléses libegő ez elég gyorsan megy,csak kicsit fújt rajta a szél plexi hiányában :) Ezután átszálhatsz az itteni kabinosra,ami felvisz a csucsra.. hát ,nem semmi kilátás vár és egy nagyon hosszu pálya le a hegy aljáig :)
Ha itt sieltek a nap utolsó pár orájábna érdemes átmenni a Vescal és a marin pascal felvonóra a hegy másik oldalára mivel itt süt a nap pályazárásig!
2.3. nap átmentünk Pra Loup-ba az átjutás kicsit időigényes fél-3/4 órába beletelik de szerintem érdemes, kétféle kabinos is indul a pálya aljáról és rengeteg pálya közül választhattok.
Jut eszemben la fouxban és itt is tele vannak a pályák snowparkokkal ugratókkal slideokkal ,félcsövekkel és rengeteg szűzhavas terület van ami számomra is nem kicsit volt élvezetes :)
Ha vissza akarsz jutni LA fouxba érdemes még időben nekiindulni nem lehet jó dolog ottmaradni Pra loupban éjszakára ha a szállásod 200 km e van autóuton :) (a sitérképen meg is jegyzik hogy 500 euróér visz át a taxi,ha ottmaradsz)
Ezután 4.v 5. nap átmentünk Le Seignusba,visz sibusz is de inkább kocsival mentünk.
Itt bár nincs kabinos de mindenképp érdemes átjönni,nagyon hosszu pályák vannak és itt szó szerint senki nincs a pályákon, nem is tudom hogy lehet ez ,de kilóméteres pályák és sehol nem látni embert rajtuk.
visszagondolva Ausztriára ahol folyamatosan kerülgeted az embereket ez azért jóval kellemesebb érzés.
Szóval le seignus-t is mindenképp érdemes megnézni nagyon jó pályák vannak itt is ,szép kilátás, hosszu pályák ,sok szűzhóval!

Visszaut során végre megláthattuk milyen a szerpentin világosban és beugrottunk egy órára Monacoba is, szerintem kár kihagyni ha már ott mentek el mellette!

Össszefoglalva egy nagyon kellemes 7 napot töltöttünk itt el nagyon szép nagyon hosszu pályákon.. Olvastam hogy valaki azt irta hogy nem kezelik a pályákat.Hát ez vagy azóta változott meg vagy akkor sem igy volt, de éjjel és hajnalban is járnak a raktrakok , sokszor még délután is a ratraknyomban csusztam le..
Negativum talál a felvonók elavultsága,nem ausztriai szintűek legfőbb hátrányuk szerintem hogy a libegősök többsége nem a felszálláskor belassulós fajta ,igy elég lassan mennek.De ez azért megbocsájtható bűn,főleg hogy a sibérletek árai egy tizedekkora osztrák pályarendszer áraival vetekszenek.
Kaját meg vigyetek amennyi elfér a kocsiban szerintem,ha nincs pénzetek étteremben kajálni a hegyekben :) mi mondjuk csak az uccsó pár napban vettünk,akkor is csak kenyeret meg sört :D

Elnézést ha kicsit hosszura sikerült a beszámolóm ,de probáltam minden hasznos infót leirni.remélem sokat segitettem :) ha esetleg kérdésetek van nyugodtan irjatok!
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2010.02.04. 10:55
Be van jegyezve, ha erre vagy kíváncsi:

"Vállalkozás neve: TRAVELLINES Szolgáltató Kft.
Telephely: 1065 Budapest, Bajcs-Zsillinszky köz 3.
Rszám/Uszám: U000865"

Itt tudod ellenőrizni: http://www.mkeh.gov.hu/index.php?name=OE-eLibrary&file=download&id=8127&keret=N&showheader=N
Nando
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2010.02.04. 08:42
Szia!

Mit kellene tudnunk rola? Minden informacio elerheto a weboldalukon.
bankigyorgy@t-email.hu
1 élménybeszámolót írt
1
14 éve tag
2010.02.02. 19:08
Szerbusztok! Tud -e valaki infót a skilines utazási irodáról. Gyanusan olcsók az árai .
kristi08
22 élménybeszámolót írt
22
16 éve tag
2010.01.17. 10:35
Az Intersi-t ajánlom én is!! Mi tavaly 46.000.-ft/fő-ből megúsztuk a szállást és a bérletet!!!A lakás tökéletes volt, plussz ingyen használhattad a szaunát,jakuzzit és a medencét ami nagyon jól esett egy átsíelt nap után!!!
ha mész dél felől kell kerülni(Monacó felől) mert a hágó 99%-ban le van zárva!!!
üdv: Kristi
zozo70bus
1 élménybeszámolót írt
1
14 éve tag
2010.01.02. 21:22
2 fős apartmant 01.23-01.30ig 7 éjszaka,6 nap síbérlettel családi okokból sürgősen átadnám.Utazás busszal 01.22.én az esti órákban.Megérkezés a délelőtti órákban.6 nap önfeledt síelés egy gyönyörű környezetben,majd 01.30-án indulás haza,szintén a délelőtti órákban, MONACO-i megállással.Érkezés 01.31.én a hajnali órákban.
Megtekinthető a terep és a szállás a következő linken:

http://www.intersi.hu/index.php?page=szallas&szid=528

Az árak az idő rövidsége miatt igen akciósak!!!
Apartman:27600Ft/fő
Síbérlet:25900Ft/fő
Buszköltség:5000Ft/fő + kb.25€.
Tel:+36209797507
E-mail:zozo70bus@gmail.com
Előzmény: (arivati 72436)
marijaz
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2009.12.02. 15:18
Kedves Kriszti!
Megtaláltam egy tavalyi bejegyzésed Val d,allosról, melyik irodával voltatok ilyen olcsón? Én a go 4travelnél tlaáltam erre az utra, de ott 60000 körüli az ár.
köszi Mária
Előzmény: (kristi08 74184)
kristi08
22 élménybeszámolót írt
22
16 éve tag
2009.11.21. 16:42
Szia Arivati!!!

Mi tavaly január 23.-ától voltunk egy hétig Val d Allosban!! Mi is kezdők vagyunk mert az volt a 2. szezonunk!!! Csak ajánlani tudom nektek!!! A szállás nagyon jó volt!! Ingyen szauna,jakuzzi és medence ami nem semmi!!! Főleg úgy hogy bérlettel együtt fizettünk egy hétre kb 42.000.-ft-ot!!! :D
A pályák sokszínűek! Igaz ha sok a hó akkor nem tudtok majd átsíelni Pra Lupra, de nem hinném h ez problémát jelentene számotokra!!! Nálunk is csak egy két öreg róka mondogatta hogy kár hogy csak 4 napig volt nyitva az átjáró!!! Érdemes a lentebbi pályákat is kipróbálni mert azok is fantasztikusak!!! :D
Az út fárasztó 14-15 óra de a legdurvább a végén a 1,5-2 órás szerpentin!!! :( Szűk egy sáv! Sok helyen védőkorlát nélkül!! Este hóesés közepette egy kicsit parás volt!!!
Szóval én teljes szívemből ajánlom mindenkinek!!! :D Hajrá!!!
Előzmény: (arivati 72436)
netexp
61 élménybeszámolót írt
61
17 éve tag
2009.11.21. 09:56
Szevasz Ati,
nos mi 4 éve Pra Loup-ban jártunk akkor 6 fős csapatommal. A pályák azt mondom klasszak, bár nem annyira gyalulják őket, mint északabbra. Mondjuk nagyon sok ratrak kéne hozzá... A szállással vigyázni kell, ez volt az egyetlen hely eddig, ahol megszívtuk, mert reggel emelkedőn kellett a liftekig gyalogolni léccel a háton úgy 3-400 métert. Így aztán nem is volt kedvünk ebédelgetni sem. Sajnos eltört a fiam keze is, a helyi orvosi ellátás vérprofi, azonnal telóztak a magyar biztosítónak, ill intéztek mindent, gyerek meggyógyult.
Kérdezed az utat: azért Puy-höz, Brianconhoz képest azért odébb van egy 100-essal, ráadásul egy izgalmas hágón is át kell vágni a végefelé finom kis hófúvással. Mondjuk mi azért összességében ott is jól éreztük magunkat.
Azért írom neked is:
Az idén Val Cenisbe szervezünk utat - reményeim szerint ismét jó nagy csapattal. Időpont: Január 2, van szabad hely a kocsikban (lehet, hogy jön kisbusz is) Azért Val Cenis, mert egyrészt ott még nem jártunk, másrészt az van legközelebb, és tudjátok az utolsó 1-2 száz kilométer már nyűgös... Kétszer akkora terep, mint Puy és fedett uszoda van az appartmanban - ingyen.. Viszünk 5 év alatti gyereket is kihasználva az ingyenes bérletet, ill a tinédzsereink bulizni fognak velünk együtt, az tuti. Ha érdekel, írj: randras@net-express.hu
Üdv, András
Előzmény: (arivati 72436)
arivati
3 élménybeszámolót írt
3
17 éve tag
2009.10.30. 10:01
sziasztok!

Érdeklődni szeretnék,hoy akik már voltak ezen a helyen tudják e ajánlani egy januári csuszáshoz? KEzdők vunk.Milyenek a pélyák? Autoval mennyire könnyű megközeliteni? Illetve milyen szállásokat ajánlotok!

Elörre is köszönöm
peferenc
21 élménybeszámolót írt
21
17 éve tag
2009.09.15. 08:47
Ha valakit a részletes útibeszámoló érdekel kérheti a peferenc@t-online.hu cínről.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2009.03.11. 23:37
Hát, akkor sorry Kristóf, ezt tényleg benéztem! Úgy tűnik nem sikerült a legjobbra a bemutatkozásom ;).

Na, Le Seignusban pont arra a csúcsra nem jutottunk fel, mert az oda vezető ülőst nem indították el. Így helyette az Autapie-ra mentünk, ahonnan a pályák nagyon jók voltak, kilátás viszont a köd miatt nulla.
Azt megszoktam már, hogy némelyik felvonó megröptet, de egyszer nem voltam eléggé résen, és kitépte a tányért a lábaim közül. Na, az fájt...
kristi08
22 élménybeszámolót írt
22
16 éve tag
2009.03.11. 15:35
És azok a tárcsás felvonók...!!!én 90kg vagyok de kétszer úgy elemelt a földtől hogy majdnem magam alá tettem!!:D az durva de meg lehet szokni!! :D

A Le Seignus-i piros pálya ami a csúcsról indul és leér az aljáig...!!!Fantasztikus!!! Az egyik kedvenc volt!! Na és a kilátás onnan!!! :D

Val D' Allos egy jó hely!!!! :D
kristi08
22 élménybeszámolót írt
22
16 éve tag
2009.03.11. 15:29
Kedves Trailrider!!

Először is kristi(a Kristóf becézett alakja) nem Kriszti de sebaj ezt általában mindenki összetéveszti!!!

Nekünk tényleg hibátlan időnk volt!! Sajnálom h ti kifogtátok a lehető legrosszabbat amit ki lehetett!! Ismerősök is veletek egy időben voltak és ők is szidták az égieket rendesen!! Érdemes visszatérni jövőre is mert Pra Loup-ot ki kell próbálni!! Annyira sokszinűek a pályák hogy el sem hiszi az ember!! Még a 3. nap is síeltünk olyan pályán amin eddig sosem!! De nem akarom a szíved fájdítani!!! Mi még gondolkodunk hogy idén visszamenjünk de valószínű ez már nem fér bele!!! És tény hogy a franciák kb.60%-kal olcsóbbak mint az osztrákok vagy az olaszok!!! Ha még mentek idén akkor szép időt és sok havat kívánok nektek!!! :D
ciao
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2009.03.10. 20:21
Kriszti!
Bocs, hogy ilyen gonosz voltam, ezek szerint tényleg nem egy időben voltunk. Gondolom egy héttel előztetek meg minket, mert mindenki azt mondta, hogy akkor etalon idő volt.
Sajnos a Pra-loupi átjáró lezárása miatt az az oldal nekünk kimaradt. Le Seignus viszont nagyon tetszett, főleg a felső pályák, csak sokszor akkora volt a köd, hogy az orrunkig nem láttunk. A L'autapie-re vezető herélő felvonó meg egyenesen a kedvencem ;)))
A resort alapjában véve nagyon jó, az ár pedig nekünk is nevetségesen alacsony volt, kb egy hasonló osztrák út fele. Csak sajnos a körülmények nálunk nem voltak épp ideálisak.
Juhééé
37 élménybeszámolót írt
37
15 éve tag
2009.02.27. 14:12
elbrusz:

mi igen, akkor megyünk.

de ez bíztató:

http://www.praloup.com/hiver_GB_meteo_hiver.html

coming days...
Elbrusz
1 élménybeszámolót írt
1
16 éve tag
2009.02.26. 10:56
Valaki márc. 7-15 között megy?

Néztem az időjárás jelentést, és hát nem sok jóra lehet számítani. Jövőhéten akár 10C is lehet :(

Napsütést és hideget!
kristi08
22 élménybeszámolót írt
22
16 éve tag
2009.02.25. 15:47
Trailrider!! Hát szerintem nem egyszerre voltunk mert nálunk reggelre mindig le volt az összes pálya ratrakolva, friss hó nem esett és napközben azért nem kellett a pályákat karbantartani mert nem volt rá szükség!! pl.: 4-kor volt ahol még ratrak nyomon síeltünk!!! :D Nekünk mindenkinek tetszett!! És voltunk vagy 30an!!! Jah és a szállás is király volt!!! Azért gondolj bele 22.000.-ft-ért itthon mit kapsz!!! Ott plussz még használhattad a medencét+jakuzzit+szaunákat!!!

Juhééé!! Le Signious Val D'allos 1500m-en fekvő falujának a neve!!! Nagyon jó pályák vannak ott!! Sok és változatos!! Természetesen ezt is meg lehet unni mint minden mást de ezért kell majd 1800m-en, Pra Loup-ban, 1500m-en és 1400m-en felváltva síelni és akkor tuti élvezni fogod!!! Jó siklást!!!
:D
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.