Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Zakopane és környéke

ÜZENETEK (165)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lacikiru
4 élménybeszámolót írt
4
16 éve tag
2008.02.11. 18:45
Sziasztok sielők az lenne a kérdésem mire kell figyelni illetve készülni a zakopánéba tartó úton,gondolok olyanra mint határátlépés és egyébb,papírokkal,autóval kapcsolatos dolgok.
Hóláncom és téligumim van.........

Köszi Laci
KSanyi
11 élménybeszámolót írt
11
16 éve tag
2008.02.11. 10:53
Köszönöm Maryke!
Azért egy jó térkép még mindíg hiányzik. Leginkább az érdekelne, hogy a városhoz képest a különböző pályák hol helyezkednek el, hogy lehet megközelíteni ezeket.
Sanyi
andras_80
12 élménybeszámolót írt
12
16 éve tag
2008.02.11. 08:02
Marryke!

Köszönöm a tippet, valóban agyon ónak tűnik.
A.
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2008.02.08. 10:26
Hát igen, a táblázatok értelmezése különösen a Nosal táblázatánál nem oly egyszerű, ott ugyanis a használt pályákra különböző ponokat von le, ami pontonként 0,1 Zlotyi( 10 Grosy).Szóval, ahhoz még a pályákat is tudni kell.
http://www.nosal.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=0&Itemid=56
A bialkatatrzanskai pályák esetében is van ilyen pontlevonós kártya, vagy pedig az időpontokhoz rendelt összegek. Ez utóbbi táblázat értelmezése egyszerűbb.
Nos, végül is le lehet fordítani, de talán a lényeg, hogy napi 5000Ft-ért már lehet egész nap sielni a környéken bárhol.
Mi 4 napos turnusainkban a jól síelők 15-20000 Ft körül költenek összesen, a kezdők 6-10000-et.
Szóval, a szlovák áraknál is olcsóbb, nemcsak Nyugat-Európához képest.
Meglehet, a pályák rövidek. Sok aránylag rövid pálya van tucatszám a környéken, 20-30km-es körzeten belül.
Remélem így is tudtam segíteni.
KSanyi
11 élménybeszámolót írt
11
16 éve tag
2008.02.07. 14:19
Maryke!
Kérlek segíts értelmezni az általad ajánlott árlistát. Sajnos lengyel tudásom erősen hiányos.
Kösz: Sanyi
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2008.02.07. 08:50
G77G-nek további info:
A Nosal pályáinak honlapja a https://www.nosal.pl
Az árak http://www.nosal.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4&Itemid=61
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2008.02.07. 08:41
Andras_80-nak.
Javaslom nézd meg a http://www.mariazakopane.pl/maria4en.html
A Nosalhoz van közel, még nem jártam ott, de sztem ki lehet próbálni.
Angol nyelvű honlapjuk is van.
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2008.02.05. 16:05
KSanyi!
Szerintem ha ezen honlap főoldalán, a baloldali menüsoron legfelül a síterepekre kattintassz Lengyelországban levőkről is sok infohoz lehet jutni.
Jobb ötletem most nekem sincs.
andras_80
12 élménybeszámolót írt
12
16 éve tag
2008.02.05. 15:15
Maryke!

A szállásigényem nem extra, csak legyen tiszta, kényelmes, és ha lehetséges (nem feltétel) szauna.
A sípályákhoz csak annyira legyen közel, hogy gyalogosan meg lehessen közelíteni, ne tartson órákba mire odaérek.

Köszönöm! A.
KSanyi
11 élménybeszámolót írt
11
16 éve tag
2008.02.05. 14:55
Sziasztok!
Tud valaki a neten egy olyan térképet a környékről, ahol a sielési lehetőségek, illetve a pályák fel vannak tüntetve?
Köszi: Sanyi
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2008.02.05. 11:07
Mit jelent a színvonalas, és mennyire legyen közel pályához?
andras_80
12 élménybeszámolót írt
12
16 éve tag
2008.02.05. 08:57
Sziasztok!

Egy kis segítségre volna szükségem. Márciusban Zakopaneba készülünk, és szállást keresünk. Ha tudtok ajánlani valami bevált, színvonalas panziót/vendégházat, ami lehetőleg közel van a sípályákhoz, kérlek osszátok meg velem.
Segítséget előre is köszönöm.
dinamit
13 élménybeszámolót írt
13
16 éve tag
2008.02.03. 10:08
Aki első kézből akar biztos információt, annak ajánlok egy tuti forrást egész évben: az exzakopane irodában dolgozó hölgyet ma a Katona József utcai cartouros irodában találjátok meg. Echte lengyel, odavalósi, Ewanak hívják és teljesen naprakész mindenből!
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2008.01.31. 16:01
a https://www.bialkatatrzanska.pl honlapon vannak árak az ottani felvonókhoz,Zakopánéban kicsit drágább szokott lenni.
Ja, a tavalyi árak vannak az angol verzión, de a lengyelen az ideiek, egyébként ugyanaz.
G77G
3 élménybeszámolót írt
3
16 éve tag
2008.01.31. 14:11
Sziasztok!

Mi most szeretnénk kimenni Zakopane-be csak sehol sem találunk a neten infót az árakkal kapcsolatban, úgyhogy aki az idén már volt az megírná, hogy a síbérletek milyen áron mozognak.
Köszi!
KSanyi
11 élménybeszámolót írt
11
16 éve tag
2008.01.31. 12:57
Köszönöm a segítséget!
Ha visszajövünk, megírom hogyan jártunk (csúsztunk).
Sanyi
sielok
9 élménybeszámolót írt
9
18 éve tag
2008.01.30. 17:32
Üdv. Sanyi !

Szerintem az első nap kezdjetek a Nosal-pályákon/a sísánc melletti síterep/pont-rendszer van,mindenki aszerint fizet,amennyit felvonózik és mindenféle nehézségű pályák vannak,zöldtől a feketéig.
Utána lehet menni a Kasprowy-hotel melletti pályákra,a felső rész piros,az alsó kék,itt is pont-rendszer van.
Harmadik nap ajánlom a Gubalowka-terepet,itt fogaskerekű visz fel és utanként kell fizetni,érdemes felmenni a panoráma miatt annak is a csúcsra, aki nem akar lecsúszni a piroson/az lejöhet a fogaskerekűvel/
A Kasprowy-csúcsra is érdemes felmenni/lélegzetelállítóan szép kilátás-szvsz/onnan feketék és talán 1 piros jön le,a kevésbé gyakorlottak lejöhetnek a nagykabinossal/
A nagykabinos aljáig taxi-kisbuszok visznek,az autókat távolabbi parkolókban kell hagyni/a taxiknál a viteldíj kialkudásánál érdemes a magyar-lengyel barátságra hivatkozni-nekünk még mindig bejött...kopp-kopp :))
Fakultatív program : a híd alatti piacon lehet füstölt sajtokat ízlelgetni,nekünk minden évben frenetikus élmény,ahogy távol Magyarországtól a kofákkal,idős lengyel nénikkel magyarul (!!!)alkudozunk...
Remélem tudtam segíteni,jó havat,balesetmentes csúszást!

Üdv.
KSanyi
11 élménybeszámolót írt
11
16 éve tag
2008.01.30. 15:15
Sziasztok, BUÉK!
Kis csapattal készülünk Zakopánéba. A probléma az, hogy egyikünk sem volt még ott sielni. A szállás már megvan (remélem, mert előleget is fizettünk).
A net-et nézve rengeteg lehetőséget találtam a város szélén, meg magasabban is. A csapatban van kezdő, haladó és gyakorlott sielő is. Van léces és deszkás.
Kérlek segítsetek, hogy ne avval menjen el az időnk, hogy tájékozódunk a helyszínen. (A Fórumot olvasva ez sem egyszerű a nyelvi nehézségek miatt.)
Köszi: Sanyi
Lacikiru
4 élménybeszámolót írt
4
16 éve tag
2008.01.22. 09:58
Sziasztok sielők a Limba .com-on foglaltunk szállást zakopaneba ha járt valaki ebben a házban megoszthatná tapasztalatát.

http://www.limba.com/objekt_detail.php?idobjektu=6109&idjaz=7&idstranky=137&idstatu=4

Illetve ha valaki foglalt már a limbán... az igazoló mail megjött kinyomtattam azt irták azzal mehetünk ki,kell még valmit előtelefonálni stb vagy kész és ok ennyi.

Előre is köszi...
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2008.01.13. 12:35
E-mailben remélem kielégítő választ adtam. Segítek, ha tudok.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.