Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Sankt Anton - Ski Arlberg - Lech - Zürs - Warth
síterep infó oldal
ÜZENETEK (84)Időben csökkenő Időben csökkenő
Dri1995
11 élménybeszámolót írt
11
7 éve tag
2016.11.28. 21:42
Ezen a terepen ennyi lavina szokott lenni?Kicsit aggódom,mert ide tervezünk menni,már foglaltunk szállást. :(
Előzmény: (Szecsi 164688)
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2016.03.26. 21:36
Ma Voralbergben síeltünk. Tegnap munkaszüneti nap volt, egész nap esett az eső. Bíztam a meteorológusokban mert mára jó időt ígértek. Mikor hajnalban felkeltem esett az eső, hamar megnéztem a meteo.search.ch-t, hogy tényleg igaz a jó idő és ott ugyanazt mutatták mint tegnap az SRF1-en: az esős idő után jön nyugat felől egy magas nyomású anticiklon szép idővel. Mikor 7 óra körül a Rajna völgyébe érkeztünk egy kis kék eget láttam, addig esett az eső, mondtam a lányaimnak szép időnk lesz ma. 5 perc múlva szakadt az eső. Schröcken felől közelítettük meg a síterepet 1000 méter felett az eső átváltott havazásba, mire felértem a schröckeni parkolóba 1-2 méteres hófalak fogadtak az út mellett, igazi téli idő volt. Jó időnek semmi nyoma, -3C volt 1200 méteren. A parkolóban osztrák, német és svájci rendszámú autók voltak többségben. Hatalmas hó hullhatott a tegnaptól mivel igazi porhóban kezdtük a húsvéti síelést. 10 óra körül próbálkozott a nap kisütni kevés sikerrel. Előbb a warthi részen síeltünk, 11 óra körül átcsúsztunk Lechbe. Ekkor a nap legyőzte a felhőket vagy mondjuk azt felszárította a ködöt és a rossz idő után tiszta kék ég és ragyogó napsütés következett. Igazuk volt ma a meteorológusoknak. A pályán nem voltak sokan, habár húsvét szombatja volt ez pedig főszezon itt nem volt tömeg. Átcsúsztunk Zürsbe majd onnan csináltunk egy kört (Lech-Zürs-Zug-Lech). Amíg nem sütött a nap porhó volt, igazi mélyhavas síelés, ahogy kisütött a nap a hó kezdett firnesedni. Sok új pályát fedeztünk fel ma (Zürs illetve Zugban). Jó ez a hely van egy két nagyon régi lassú két személyes felvonója de ilyen szép időben mikor szélcsend van annyira nem zavart. A pályák tökéletesek voltak, igaz délutánra sok helyen buckásodott, de hát ez van ha előző nap 50cm hó lehull. Elmondhatom, hogy szezon végére tökéletes hó lett, március végén ilyen jó hóviszonyokban rég nem síeltem. Délután már nagyon meleg lett, március végén ez természetes. Nagyon jót síeltünk ma, holnapután folytatás következik Ischglben.
a háztetőn több mint 1.5m hó
reggel még felhőkkel
aztán a nap próbálkozik kisütni
miután a felhők elmentek
P1310303.JPG
P1310318.JPG
P1310319.JPG
P1310341.JPG
P1310349.JPG
P1310351.JPG
P1310355.JPG
P1310362.JPG
P1310367.JPG
ALevente
1 élménybeszámolót írt
1
8 éve tag
2016.03.01. 20:33
Sziasztok!

Lemondás miatt 8 hely felszabadult egy síútra Március 12-19-ig. Helyszín: Nyugat-Ausztria - Lechtal gleccser.

Szállás több fős szobákban, közös fürdőszobákkal, reggeli és vacsora-ellátással. Családias hangulat, közös programok.

Ár: Szállás + étkezés 45.000 Ft/fő. Utazás és síbérlet egyénileg, de tudunk segíteni is!

Kontakt: Cséplő Erzsébet 30-9890840
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2016.01.29. 18:19
Ide írom, de 3 arlbergi területről lesz szó.
Mivel már egy hónapja nem síztem és nagyon égett a sítalpamon wax és a jelenleg folyamatban levő PST-TS akción munkahelyi akadályoztatás miatt nem tudtam részt venni, múlt szerdán egy ősrégi (síző) barátommal elugrottunk Ausztria legtúlsó csücskébe.
Utazás: továbbra is 850 km Erdtől, de félórával hosszabb, mert az osztrák-német határon az út beszűkül 1 sávra és a nem EU-s autókat kivezetik. Tirolban folyamatos 100 km/h-ás korlátozás (normál és IGL).
Hó: van bőven (persze láttam már ott a sokszorosát is). A faluban 70-80 cm, a pályákon 1-1,5 m, természetesen jól kezelve.
Sízés: mivel a barátom még nem járt arrafelé, gondoltam megmutatom neki a javát. Csütörtökön Stubenben kezdtünk, végig jártok az ottani összes pályát (közben csodáltuk a sítúrázókat, akik felmentek 2 óra alatt a csúcsra, majd a félméteres porhóban leereszkedtek a köznéphez). Aztán átmentünk St. Antonba, bejártunk minden pályát (St. Jakob és St Christoph - ez az alpesi sízés bölcsője! - is benne volt, a Rendl-re idő hiányában nem jutottunk el. Pénteken Zürs-Lech volt a soron. Meglepetésemre tavaly óta megváltozott az út, az Arlberg-hágón 500 m-rel hamarabb kell lekanyarodni Zürs felé. Kezdtük a Trittkopf nagykabinnal (alatta egy 800m-es szintkülönbségű, kb. 6 km hosszú pálya van, osztrák mércével piros...) , aztán bő 2 óra alatt megtettük a Weisseringet (a barátom szerint mind csak mentünk, de nem síztünk :) ). Ezt követően a kimaradt zürsi pályákat is besíztük.Szombaton már jelentős számú magyarul beszélő német állampolgár csatlakozott hozzánk, a télies időjárás miatt a Sonnenkopfot választottuk. Végig járható volt mindkét völgymenet, kifejezetten jó hóval. Meg kell jegyeznem, hogy itt csak természetes hó van!!
Lakhely: lakókocsi, tetején 80 cm hó :)
Kultúra: idénre nem drágult a sör (4,90-5,20 eur között mozog...) Orosz, angol, de még olasz síző is van bőven. A Kelobar a Sonnenkopf alján még mindig az egyik legjobb Apres-ski Ausztriában.
Márciusban folyt. köv.
Látkép a Vallugáról
Stuben
Mi
St. Anton
no comment
Sonnenkopf
St. Christoph
Apartman
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2015.12.07. 20:43
Tegnap Lech illetve Warthban síeltünk. Hét közben már láttam, hogy jó idő lesz hétvégén így csak a síterepet kellett kiválasztani. Már egy hónapja nem síeltünk, az Alpokban legtöbb helyen kevés a hó, nem akartam olyan helyre menni ahol csak két pálya van nyitva. Hét közben néztük a lehetséges pályákat Svájcban vagy Ausztriában (ez a link is hasznos lehet https://sielok.hu/hojelentes/svajc/rendhegy/ ) de igazából nem találtam olyan terepet ami elnyerte volna a tetszésemet. A feltétel az volt, hogy minumum 20-30 km pálya legyen nyitva 200km-es körzetben és max. 2.5 óra alatt megközelíthető legyen. Szombaton a Wetterpanoráma végignézése után döntöttem el, hogy Lech-Zürsbe megyünk. Nem volt rossz döntés.

Útközben az Arlbergpasson semmi hó nem volt. A napijegy árak olcsóbbak mint Svájcban ezért is láttam sok svájci kocsit a parkolóban. Lechben nem nagyon van szabad hely a síliftek mellett, mert szűk a völgy ezért parkolóházban kell hagyni a kocsit. 10 órára a parkolás 13 euróba került, ez az eddigi legtöbb amennyit fizettem parkolásért (még drágább mint Svájcban is ott csak 10CHF volt az eddigi maximum.)
Ennyit tudok negatívként felsorolni a helyről a többi mint pozitívum: nagyon szuper pályák, jó liftek. Ahhoz képest, hogy szinte semmi hó nem volt nagyon sok pálya volt nyitva. Barna foltot még 2200 méteren is láttam a sípályán, nem új léccel kell most ide menni. Azon kívül a hó minősége, a pályák karbantartása tökéletes volt. Nem véletlenül ide visszajáró vendég a holland királyi család. A pályákon alig voltak, Lechből délután átsíeltünk Warthba ahova még a nap be sem sütött dél körül mert olyan meredekek a mellette levő hegyek. A lechi pályák a déli fekvésűek, a warthi pedig az északiak. Most voltunk itt először síelni a lányaim nem győzték felfedezni az újabb pályákat. A nagyobbik lányom azt mondta: apa ez olyan hosszú pálya mint Leogangban az Asizt melletti. Nem sok síterepnek adom meg az öt csillagos értékelést de ez a hely szerintem az. Egyes liftek beülésénél emelik a "földet", azért, hogy a gyerekek könnyebben beüljenek a liftbe, lányaim ezt mindig szóvá tették pedig már nem kicsik:"nézd apa a bácsi megnyom valamit és emelkedik a varázsszőnyeg". Ezen kívül néha kisebbik lányomat segítették beülni a liftbe amit persze neki nem tetszett, mondtam biztos csecsemőnek nézte a liftkezelő. Ezen kívül Lechből Wartba van olyan lift amelyen ugyanazon a dróton megy a 10 személyes kabinos és 8 személyes buborékos is. Jó ez nem nagy szám már láttam ilyet, igen ám de a 8 személyes buborékos csak az út feléig megy ott visszafordul(a középső állomásnál) a 10 személyes kabinos meg megy Warth felé. Ehhez külön megállókat kellett kialakítani a ki/beszállásnál. Azt hiszem úgy van két buborékos ülős és utána egy kabinos következik.

Hétvégén ragyogó kék ég volt szélcsenddel, dél körül 2000m-en 7C volt. A táj csodálatos, a behavazott hegyek látványa fantasztikus. Ide biztos visszamegyünk még.
P1290536.JPG
P1290537.JPG
P1290540.JPG
P1290547.JPG
P1290548.JPG
P1290549.JPG
P1290554.JPG
P1290558.JPG
P1290567.JPG
P1290569.JPG
P1290571.JPG
P1290580.JPG
P1290585.JPG
P1290592.JPG
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2015.03.08. 21:07
A nálam tapasztaltabbak tanácsát követve Svájcból hazajövet kerestünk egy útmenti tiroli síterepet. Épp St. Anton volt ez.
Szombaton reggel 5h30-kor elindultunk Lausanne mellől, hogy időben odaérjünk. Sajnos útközben két baleset miatt is dugóban voltunk. Ráadásul a hétvége miatt a Feldkirch-Innsbruck úton is hatalmas forgalom volt és dugó is kialakult. Így 10 óra helyett kb. 11-re értünk oda.
Konferenciáról jövet volt nálunk pár laptop és tablet. Nem akartuk ezeket a parkolóban hagyni ezért csomagmegőrzőt kerestünk. Az emilre nem válaszoltak, a telefonban a St. Anton információs iroda semmit nem tudott a többi, a terephez tartozó helyszínről. Ezért benéztünk a stubeni info-point-ba, de ott nem volt rá lehetőség, és a központi (St. Anton) irodába küldtek. Ott kiderült, hogy a St. Anton vasútállomáson van csomagmegőrző. Volt pár automata, de mind tele volt. Ez azért egy elitnek mondott síterepen szerintem elég gáz az ún. információs társadalom korában. Végül a vasúti pénztáros bácsi könyörült meg rajtunk, és nála lerakhattuk a cuccot. Már csak parkolóhelyet kellett keresni. Minden parkoló (a fizetősek is) tele volt és a parkolóőrök a legkevésbé sem voltak segítőkészek, elküldtek. Ahol ilyen tömeg van, azért lehetne valami központi nyilvántartás és irányítás. Végül találtunk egy üres helyet az út szélén. Itt is 7 € volt 3 órára a parkolás. Kb. 500 métert kellett síbakancsban gyalogolni a jegypénztárig. Így 12h20-kor tudtunk a Nasserein felvonóba szállni.

Elég meleg volt (2000 méteren is +1-2 fok) ezért bemelegítésként a 20 + 4 kék pályán lementünk a Zammermogg felvonóhoz. A felvonóból elég nagy forgalmat láttunk ezen az oldalon, ezért nyugatra húzódtunk a 8-as, 11-es és 17-es pályára. Sajnos a 11 és a 17 már ekkorra erősen buckásodtak (kb. a Kreischberg-i buckapálya szintjére, főleg a 17-es). Úgyhogy erősen munkás dolog volt rajtuk lemenni. Csekély vigasz volt, hogy az osztrák sítársak jelentős része is hozzánk hasonlóan szenvedett.

Ilyen erőgyűjtés után felmentünk a Valluga nagy kabinos felvonóval (kb. 20 perc sorállás után) a Schindler Spitze 2660 méter magas csúcsára. Innen a St. Anton faluba kb. 10km-es út vezet.

A kilátásért feltétlenül megérte ide jönni. Felemelő volt körban mindenhol a hósipkás hatalmas hegyeket látni.
A 19-es piros és a 14-es piros teteje pedig kimondottan könnyen síelhető volt, nagyon jó hóval. Ez igazi élvezet volt. Elszaladt az idő, mehettünk lefele (12-4-1). Az 1-es alján hatalmas tömeg, jeges, túrt, buckás porhó szegélyezte. Munkás dolog volt, de 16h30-ra leértünk. 17h30-kor pedig már indulhattunk is haza. Hajnali 1h30-ra már Pesten is voltunk.

Ilyen rövid idő alatt csak mintát tudtunk venni a hatalmas terepből. Nagyon szép volt a környezet. De a szervezettségen van mit javítani. A hétvégi tömeg miatt nehéz volt a sízés. Talán hét közben jobb a helyzet. Összességében nagyon örültünk, hogy ha rövid időre is, de itt lehettünk.
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2014.04.16. 21:06
Még 10 nap van hátra a hivatalos szezonzárásig. Egy-két déli lejtésű pályát ugyan már lezártak, de a fentebbi részeken ma is igazi porhóban lehetett síelni. A ratrakos fiú elmondása szerint van elegendő havuk van, nem kell aggódni...
IMG-5137.JPG
IMG-5058.JPG
IMG-5062.JPG
IMG-5128.JPG
IMG-5155.JPG
IMG-5149.JPG
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2014.04.02. 22:16
Tudom, tudom...engem is elbűvölt ez a táj...ha nekem lenne egy lakókocsim, biztos, hogy itt telepíteném le :)
Örülök, hogy találkoztunk, kellemes nap volt.

Egyébként délelőttönként még mindig nagyon jók a pályák, délutánra a napsütötte szakaszok eléggé felpuhulnak, de az is élvezhető...olyan, mint a kemény porhó. :)
Előzmény: (hu1zam 171995)
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2014.04.02. 12:44
Éva, gondolom, most már tudja, miért van pont ott a lakókocsi ;)
És hogy legyen némi on topic is:
2 gyönyörű napot síztünk (egyiket Évával együtt), a hó is kiváló volt, a társaság is. A képek tükrözik az előbbieket:
Előzmény: (mitro 171874)
Zürsersee
Zürs völgye
a csapat
Éva + Mari
kötélen
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2014.03.26. 22:44
Tudom. De vajon miért pont itt? :)
Előzmény: (Robin 171873)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2014.03.26. 22:40
Ott van a lakókocsijuk letéve már régen ! :)
Előzmény: (mitro 171872)
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2014.03.26. 21:44
Zoli, a héten nyugodtan hozhatod az új lécedet. A múlt héten leesett 50-60 cm hónak és hidegnek köszönhetően kiváló pályák fognak várni.
Engem teljesen elvarázsolt ez a vidék. Most már értem, miért utazol ennyit egy kis csúszkálásért.
Előzmény: (hu1zam 165606)
IMG-4777-1280x956.jpg
IMG-4783-1280x956.jpg
IMG-4811-1280x956.jpg
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
2014.02.02. 16:28
St.Anton kicsit túl misztifikált hely. Miután a Nasserein felvonó parkolójában közölték, hogy 7 eurót kérnek egy napi parkolásért, onnantól nagyon kritikus szemmel néztem a dolgokat.Tehát a 7 eurómért cserébe kb. 300m-t cipelhettem a léceket a felvonóig teljes menetfelszerélben.A WC-k retek koszosak voltak(reggel 10-kor). Fél 11-kor már összetúrt pályákat találtunk. Ennek ellenére megpróbáltuk jól érezni magunkat,ami végül is sikerült mert zárásig csúsztunk. Mégis egész nap kicsit idegen volt a hely nem tudtam hova tenni. A hütték nem drágábbak mint más környező sípályákon, én rosszabra számítottam. A liftek és a pályák szervezettsége jó. Mi azért látogattunk el ide 1 napra levezetésként, hogy lássuk érdemes-e hosszabb időre foglalni jövőre de nem győzött meg(pedig még az időjárás is kitűnő volt). Igaz ez csak egy szűk kereszmetszete a régiónak,nem lehet obijekív véleményt alkotni, de ahogy előttem már írták pl. Ischgl vagy akár Serfaus klasszisokal többet nyújt és még a parkolás is ingyenes. Nem véletlenül járunk vissza ezekre a helyekre már 4 éve.
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2014.01.01. 14:46
Az idei szezont kicsit későn kezdtem: dec. 28-án, németországból indulva 300km-t 6 órányi autózással megtéve (mivel rajtunk kívül még fél Németország szintén az autópályán tartozkodott)végre elértük az arlbergi sínapok első pontját, a Sonnenkopfot. Másnap Stuben következett, harmadnap Lech-Zürs. A hóhelyzet sehol sem volt optimális, minden pályára még 1 méter hó kellene, most még rengeteg a kavics és a szikla. Emiatt (nagy sajnálatomra) nem mertem az új lécemet (atomic D2 SL redster) kipróbálni, szegény régebbi head-emet össze-vissza kaszaboltam. Ennek ellenére jókat síztünk, az egyik nap lehullott fél méternyi hó javított kissé a pályákon és sokat a hangulatunkon. Jelentem: a szolgáltatás, az árak, a Kelobar stb. változatlan, most is azt mondom, hogy az egyik legjobb sívidek ez. Van néhány kép is:
IMG-20131229-00247.jpg
IMG-20131230-00250.jpg
Klosterle-20131229-00248.jpg
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2013.12.25. 13:49
Szia,
Mi a is holnap indulunk Lechbe, viszont ma ránézve a sítérképre, a felvonók nagy része nem megy (pár napja még minden nyitva volt), ennyire meleg volt vagy karácsonykor nem megy az összes lift? Kicsit megijedtem :)
Előzmény: (hu1zam 164691)
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2013.12.19. 09:32
Egy hét múlva (sokadszorra) leellenőrzöm a térkép pontosságát :)
Előzmény: (Egér 64 164112)
Egér 64
225 élménybeszámolót írt
225
14 éve tag
2013.12.11. 21:06
Adminok!

Az oldalon lévő sítérkép már elavult.
Az aktuális sítérkép:http://cdn.skiarlberg.at/061cbb9ca557c7aca0b901260c091049--image
Egér 64
225 élménybeszámolót írt
225
14 éve tag
2013.12.11. 19:50
Volt szerencsém 2 napot ezen a síterepen tölteni, vagy is "csak" Lech,Warth, Schröcken, Oberlech. Vegyes érzelmekkel jöttem el. Tudtam, hogy nem egy átlagos síterep, de azért az árak überelnek mindent....
Felvonók rendben voltak, kabinos és fűthető plexis beülősök.
Pályák színjelölése elég érdekes, a legtöbb kék pálya inkább piros, piros meg fekete.
Pályák állapota rendben voltak, igaz kedd délután a melegnek köszönhetően egy kicsit kásásodtak ahová a nap is sütött.
Besízésnek tökéletes volt, de szerintem az árát nem éri meg...
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2013.09.07. 13:54
Az idén megépül az Auenfeldjet nevű felvonó, ami összeköti majd Lech-Zürs terepét Warth-Schröckennel, így egy kb 190km-es összefüggő pályarendszer van alakulóban. Az idei szezontól így már utóbbi terepen is érvényes lesz a Ski Arlberg bérlet.
http://www.auenfeldjet.at/index.html
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.