Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síelés a nyári hónapokban

ÜZENETEK (115)Időben csökkenő Időben csökkenő
Karolyn
31 élménybeszámolót írt
31
18 éve tag
2006.08.04. 22:36
A Tux és Mölltal környéki szállások engem is érdekelnek. Vmi olyan kellene, ahol van lehetőség tárolni a léceket és a bicikliket, merthogy azt is viszünk.
zizi
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2006.08.04. 16:20
Már készítem a léceket! Aug 11-13 közt friss hóban szeretnénk fürdőruhás síelést tartani.Ki jön még?
Tud valaki olcsó(30 EUR alatt) szállást Tuxon vagy Mölltalon?
Karolyn
31 élménybeszámolót írt
31
18 éve tag
2006.08.04. 16:08
Most olvastam az augusztusi havazásról szóló csodálatos hírt! :) A 20-ai hétvégére tervezem a síelést, Tuxra vagy Mölltalra. Bízom benne, hogy kegyes lesz a természet és jók lesznek a pályák. Majd beszámolok.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.08.04. 15:22
ez a több-kevesebb pálya jellemző a gleccserterületekre. egyszer betörnek egy szűz részt,másszor úgy hagyják,ahogy a természet alkotta. közelebbi példa erre Mölltal. ott is egyszer ennyit preparálnak, másszor meg amannyit.
Zermatton az érdekes,hogy a Trockener Stegen (3000m) nincs gleccser, bár ezt a neve is sejteti:)
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2006.08.04. 10:05
Csak a képen látszik porhónak... Nagyon apró szemcsés "jégdara" volt a pályán, ami tökéletes síélményt adott.
2 "fő lift" van: a Plateau Rosa 1 és 2 (a térképen X4 és X5 jelöléssel lehet megtalálni). A liftek között és a két oldalon vannak nagyon jó pályák: viszonylag hosszú, a felső része meredek, az alja laposabb. Alulról nézve a balszélső rész volt lezárva a versenyzőknek.
Van még a Plateau Rosa 3-as lift, ez a funpark tetejére visz (X3-as jelölés a térképen).
És van még 2 lift: Grenzlift (X6) és Gobba di Rollin (X7). Itt tanultak a kezdők!!! Rengeteg japán és más ázsiai volt itt privátoktatáson! És sízés után ezekkel a liftekkel lehetett visszamenni a Klein Matterhorn-ra. Innen megy a kabinos vissza a faluba.
A nyári pályák 3900 és 3300m között vannak.
Az olasz oldalon semmi hó nem volt.

Különben a pályatérkép nem pontos, sokkal több pálya van kialakítva, mint ami a térképen látszik.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.08.03. 13:18
jók a képek,főleg amit hegynek fotóztál,azon erősen porhónak néz ki (lehet csak így képről,vagy talán tényleg az volt??). viszont mennyi felvonó működött Zermatton?, mármint a sí&board részt tekintve? úgy tudom a legfelső két húzólift a Gobba di Rollinnál csak nyáron üzemel, de a képeden az a két párhuzamos felvonó a Plateau Rosa, nem? az olasz oldalon még lehet csúszni? régebben 2500 m-ig is le lehetett menni (20-30 évvel ezelőtt), azóta valami megváltozott...sajna. 1967-ben még a Trockener Stegig nyúlt a gleccser
Ski to die
15 élménybeszámolót írt
15
17 éve tag
2006.08.03. 12:36
Bizony havazik!

A legjobb ho elorejelzest a Snow Forecaston talaljatok. Magassag szerint 1-3-6 napos hojelentest ad. Homerseklet, szel, eso, ho, mindent ir. Eddig akarhanyszor voltam pontos volt.

https://www.snow-forecast.com

Beirod a hely nevet az Enter Resort Name-nel es maris mukodik!
Karolyn
31 élménybeszámolót írt
31
18 éve tag
2006.08.03. 11:19
Tuxon és Mölltalon havazik.
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2006.08.02. 22:58
Sok kép készült. Kiválasztottam párat, ami talán vissza tudja adni a hangulatot és a tájat.
(A 266-os képen a Matterhorn látszik felhővel körülvéve.
A 339-es képen Zermatt főutcájának pár(száz) éves házai láthatók.
A másik 3 képhez pedig talán nem is kell magyarázat :))
Jungfraujoch-on is rengeteg képet csináltunk. Majd töltök fel arról is.
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2006.08.02. 17:20
Július utolsó hetében Svájcban nyaraltunk 9 napot (nem síelni mentünk), de ha már ott voltunk, akkor csúszni kellett :)
Zermatt előtt a kicsit északabbra levő Jungfrau-Wengen-Lauberhorn környékén voltunk. Itt található Európa legnagyobb gelccsere (Aletsch gletscher): 25 km hosszú, 2 km széles, 800m mély. Itt is volt nyári sípálya, de rövid és nagyon lapos volt: csak angolok és ázsiai túristák "síeltek" ott. Én itt csak szánkóztam :)
Zermatt volt a nyaralás végállomása. Otthonról hoztam a saját sícipőmet, lécet pedig béreltem. Gyönyörű Zermatt, egy régi kis falu, autómentes övezet -viszont hihetetlen drága (ez egész Svájcra igaz).
Nyáron nem csak a síelők, hanem a sziklamászók paradicsoma is. A faluból tökéletesen látható a Matterhorn.
A falu központjában található az Alpine Museum, ahol a Matterhorn és a környező csúcsok meghódítását, az áldozatokat és a sízés történetét mutatják be. Érdemes ide is bemenni.
A síelés pedig szuper volt: kb 8-tól lehet síelni egészen 13-óráig. Tökéletesen megcsinált pályák, jó hó, elviselhető tömeg és fantasztikus hangulat. 4 pálya van egymás mellett, ebből 1 (ez a legszélesebb)a versenyzőké. Van egy hatalmas funpark is, van dj, hatalmas ugrások és esések :)
Resize-of-Rotation-of-P1040266.JPG
Resize-of-Rotation-of-P1040339.JPG
Resize-of-P1040276.JPG
Resize-of-Kep014.jpg
Resize-of-Kep016.jpg
zizi
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2006.08.02. 11:38
Erre a hétvégére terveztük a síelést, de minden oldalról olyan infók jönnek, hogy élvezhetetlenek a pályák, még Mölltal is, amit elvileg kezelnek.
Úgyhogy most várjuk a csodát, s ha bekövetkezik, akkor a jövő héten újra nekifutunk.
Szerintem van remény, a hét második felére jeleznek havazást, s ha a köv hétre még hidegebb lesz 1-2 fokkal, akkor meg lehet próbálni.
No meg jövő hétre legalább kocsink is lesz, amivel kimehetünk ha úgy alakul, s ez sem egy utolsó szempont.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.08.02. 10:54
^^ lucky guy :)

kíváncsian várom a fotókat.
mellesleg vége a nagy hőségnek és most (egy kis időre biztos) fellélegezhetnek a gleccserek is, az osztrákok ezen a magasságon havat is jeleznek
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2006.07.31. 22:57
Múlt héten voltam Zermatton. Tökéletes hó és idő volt. Kb. 0 fok, szélcsend, napsütés :) Csináltam pár képet, majd feltöltöm.
Hát igen, Zermattnak megvan az az előnye, hogy a pályák alja is jóval magasabban van, mint az osztrák gleccserek teteje....
Ski to die
15 élménybeszámolót írt
15
17 éve tag
2006.07.31. 16:01
Jaj, nagyon csunya szegeny. Plane a TFH elött.

Ezen a linken ott az összes kep!

Manjdnem minden gleccsersielöhelyröl vannak idei nyari kepek. Valaszd ki az orszagot es a tartomanyt. erdemes megnezni Pitztalt, Söldent is. Mind nagyon rosszul nez ki:

http://www.alpengallery.at.tf

Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.07.31. 08:44
friss hintertuxi képek,jul.30 (nem saját)
P1100669.sized.jpg
P1100684.sized.jpg
P1100713.sized.jpg
P1100719.sized.jpg
P1100728.sized.jpg
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2006.07.27. 10:14
Hát gyerekek, én tegnap körbenéztem neten. Imádom a havat, de amit láttam, az alapján jól döntöttem, hogy a wakeboardra szavaztam.
Én nem mennék AUT-ba sehova, tényleg max Zermatt(CH) játszik be, legvégső esetben Mölltal, ha már nagyon akartok menni.
Zermatton volt haverom tavaly aug 5-én, hát elég gizda képeket tolt át, de azt ne felejtsuk, hogy ott 3820-ról tudsz lejönni. Akkor -5 fok volt fent.
Várjatok addíg, amíg esik hó, még ha az okt eleje is.Ennek igy nem sok értelme van.
És ezt nem azért írom, hogy elvegyem bárki kedvét, inkább a tárcáját kímélendő.
üdv.
a
Farkas Zsuzsanna
37 élménybeszámolót írt
37
20 éve tag
2006.07.27. 08:47
2 gyermekem van kinn edzésen hétvége óta. Napközben 15 fok van fenn, már alig tudnak hova pályát tűzni, a pálya közepén néhol van egy-egy patak, amin átkelve a vizisihez közelebb áll a mozgás. Ennek ellenére aránylag sokan vannak. Szóval nem egy nagy élvezet szerintük sem. Mára még egy kis esőt is igérnek, és mivel éjszaka sem hül le a levegő, ez nem fog javitani a pálya állapotán. Csak nagyon elvakultak ajánlható.
Karolyn
31 élménybeszámolót írt
31
18 éve tag
2006.07.26. 14:34
Mi is augusztusra terveztünk nyári sít, de lesz egyáltalán Ausztriában olyan gleccser, ahol lehet síelni? Nem voltam még nyári sízésen, nem sokat tudok a témáról, de a hozzászólások alapján nem tűnik túl bíztatónak a helyzet.
zizi
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2006.07.26. 12:01
szia farkas.Tényleg olyan rossz a helyzet a Tuxon?Csak nem személyes tapasztalat? Az első augusztusi hétvégén mi mindenképp szeretnénk felcsatolni.Billeg a mérleg nyelve tux és mölltal közt, de a hozzászólások alapján mölltal áll nyerésre.
Farkas Zsuzsanna
37 élménybeszámolót írt
37
20 éve tag
2006.07.26. 08:35
Hintertux most élvezhetetlenül rossz és nagyon meleg is van. Mindenképpen mást javasolnék annak, aki feltétlenül sielni akar.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.