Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síelés a nyári hónapokban

ÜZENETEK (115)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.07.25. 10:17
domi!
ha én helyedbe lennék,akkor Mölltalt céloznám meg. igaz kevesebb pálya van,mint Tuxon, de valahogy mégis jobban néz ki, s szerintem közelebb is van. ha több napot tervezel lehet úgy is,hogy mindkettőt megnézed. bár azt azért megjegyzem,hogy Mölltal augusztusban már csak a turistáknak van nyitva (eddig legalábbis), de állítólag idén megpróbálják az augusztust is (köszönhetően a tavaly kiépített hóágyúrendszernek-az egész gleccsert tudják havazni). ráadásul elmondásuk alapján, ha engedik a hőmérsékletek, akkor nyáron is készek beüzemelni őket.
domi.12
42 élménybeszámolót írt
42
17 éve tag
2006.07.22. 11:35
megtaláltam, köszi.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2006.07.21. 08:42
Van egy sicsarnok topic Nemetorszagnal, ott irtam rola bovebben.
domi.12
42 élménybeszámolót írt
42
17 éve tag
2006.07.20. 23:51
Megtudhatnék valamivel többet erről a Hamburg-Hannover sícsarnokról?
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2006.07.20. 14:18
Ha ez igy megy tovabb jovore mindenki johet Eszak-Nemetorszagba nyaralni. A Balti tenger eleg meleg, jelenleg kb 30C van itt is, es tartos a meleg. 5-22h-ig vilagos van es oszre a Hamburg - Hannover kozti sicsarnok is keszen lesz. ;-) Ilyen ido mellet hulyesseg delre meni! Szerencsetlen glecserek meg nem csoda, hogy olvadoznak. :-(
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.07.19. 19:41
hát nem tudom, stelvio nem néz ki vmi hívogatóan, akkor inkább 100x Tux.
amit nem árt tudni:
- Sölden múlt hétvégén zárt
- Pitztal szintén zárva
- Kaunertal a mostani hétvégén zár
- Stubaion csak a felső csákányos melletti pályákon (Windachferner) lehet sízni/boardozni
- még nyitva van: Dachstein (ennek alapból is kicsi a gleccsere, a park miatt viszont freestylesoknak oké), Kitzsteinhorn: felső szekció nyitva (húzóliftek). én most néztem képeket Mölltalról,szerintem egész jól néz ki, ráadásul itt nem kell húzóliftekkel vonszoltatnod magadat egész nap, mivel fenn a gleccseren egy gyors hatüléses meg egy duplaszékes van.
egyébként szerintem is érdemes spontán dönteni, és nem jó előre lefoglalni (persze ezt ti tudjátok), s amikor jön egy kis jó lehűlés& friss hó akkor megcélozni
. acsatolt mölltali képek most vasárnapról valók (jul 16)
mellesleg Tux is nyitva van, de ez már "természetes" :), igaz tavaly jobban nézett ki a gleccser, bár akkor nem is volt nyár, szemben a mostanival
stelvio-02.jpg
molltal4.JPG
molltal3.JPG
molltal2.JPG
molltal.JPG
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2006.07.19. 16:26
Sziasztok!

Én nemakarok elkeseríteni senkit, de néztetek mostanság webcamet Tuxrol??
Már 2660ig nem tudsz elég régóta lejönni.
A jég is igen rendesen kilátszik.
Sztem figyeljétek, hátha leesik egy kis hó, mint asszem tavaly aug-ban és csak akkor menjetek.
Ha meg feltétlen menni akartok, akkor Zermatt vagy Stelvio.
Én juni elején voltam, de hát akkor még istenkirályság volt, leszámítva a 0 látótávolságot.
Én is fanatikus vagyok, de ez nekem pénzkidobásnak tűnik.
Ha mégis mentek, toljatok fel pár képet utána ide!
üdv.

zizi
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2006.07.18. 13:38
Mi is készülünk a Tuxra, úgy néz ki, hogy az aug 4-6 hétvégén. Részemről ez az első gleccsersí, úgyhogy már kellően be vagyok sózva :-)
domi.12
42 élménybeszámolót írt
42
17 éve tag
2006.06.12. 18:05
Kösz az infókat.
Most már csak azt nézegetem, hogy hol üzemel a legtöbb(piros) felvonó, és azután augusztusban uccu...:)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.06.12. 11:32
"Es werden 4 Anlagen und ca. 12 Pistenkilometer geöffnet sein:

-Stollenbahn
-6er Gondelbahn Eissee
-6er Sesselbahn Gletscher Jet
-Doppelsesselbahn 3000er

Die Panormabahn Klühspies wird nicht geöffnet sein.

Bei bis zu 280 cm Pulverschnee herrschen sehr gute Verhältnisse.

Die Tageskarte kostet Euro 36,00. "

jun 15.-től nyít, de a 36 euró kicsit sok, főleg,hogy télen,amikor minden nyitva van,akkor is ugyanennyit kérnek a napijegyért!
Tuxra a cartournak van egy ajánlata a nyárra:
http://engine.cartour.hu/showpage.htm?partnerid=4&pageid=6202&catid=38
Rossi
252 élménybeszámolót írt
252
19 éve tag
2006.06.12. 08:22
Hello!

Tavaly nyáron (június 18-21) volt szerencsém Hintertuxra ellátogatni. Annak ellenére, hogy napsütést mondtak, egy felhőben síeltünk első nap, óriási ködben, szinte téli körülmények között. Másnap viszont napsütésben, bődületes ereje van ilyenkor a napnak, hamarabb puhul fel a hó, és 2 után már nemigazán lehet használni. Szóval elég szeszélyes tud lenni az idő. Ahogy nézem, most tényleg sokkal jobbak a hóviszonyok, érdemes kimenni. Tuxon főleg piros pályák vannak, csákányosokkal, ülőliftekkel és kabinossal, illetve van egy snowboard park is, ha érdekel.
Bővebb info: https://www.hintertuxergletscher.at,
teszt: http://www.skiresort.de/oesterreich/hintertux.htm --
Rossi

ross@vipmail.hu
domi.12
42 élménybeszámolót írt
42
17 éve tag
2006.06.11. 10:14
Kösz az infót. - kóstolgatjuk.
Tux-ról nem találtam semmit.Neked erről a helyről van esetleg személyes tapasztalatod is?
Ramsauban télen már voltam egyszer, de olyan rossz idő lett pillanatok alatt, hogy jobbnak láttuk ha visszafordulunk.
Szerinted nyáron vagy télen barátságosabb a gleccser?
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.06.10. 17:04
nézz körül itt az Auszrtia fórumban, keress rá a gleccserekre (keresés funkció); Hintertux, Stubai, Mölltal, Pitztal stb. egyébként már van egy síelés nyáron topic, ott találsz pár infót.
ha még nem nézted: https://sielok.hu/sieles-nyaron.htm

jó minőségű pályákat egyértelműen a Déli féltekén találsz,de gondolom egy ilyen jellegű kiruccanást nem mindegyik síző,boardos tud megfizetni,főleg a repjegy miatt. Most egyébként az idei hosszú szezon és a "június eleji tél" miatt nagyon jók az európai gleccserek is,pl Tux.
domi.12
42 élménybeszámolót írt
42
17 éve tag
2006.06.10. 13:28
Szerintetek hol vannak nyáron jó minőségű pályák?
domi.12
42 élménybeszámolót írt
42
17 éve tag
2006.06.10. 10:35
Itthon azon gondolkodunk, hogy jó lenne egyszer nyáron is elmenni sielni.Egy érv egészen biztos mellette szól, - nem kell hűteni a sört.:)
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.