Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Salzburg Super Ski Card

ÜZENETEK (95)Időben csökkenő Időben csökkenő
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2014.07.02. 22:47
Igazad van, a 2014/2015 szezonra annyi. Az előző évre 575,- volt.
Előzmény: (maci-laci 172711)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2014.07.02. 20:04
SSSC 593 ajró elővételben ha nem tévedek.
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2014.07.02. 15:27
Én azért (is) kezdtem el Ausztriában dolgozni, hogy minél többet tudjak minél olcsóbban síelni. Tavaly Saalbach-kártya 360,- eur, idén SSSC 580,- Eur. Az, hogy hány napot síeltem, nem érdekes, mert volt olyan nap, hogy csak 2 km-t csúsztam, de összességében mindkét alkalommal 1000 km fölött voltam. (munka mellett) Napi 50 km átlaggal ez is 20 nap, és ha hozzáveszem, hogy sem szállásra, sem kajára nem kellett költenem, ettől olcsóbban hogyan??? :)
A munkakeresésben nálam elsődleges szempont, hogy a munkahely közel legyen a sílifthez vagy a pályához, és déltől 16.00-ig ne kelljen dolgozni.
Én is sokat vártam/gondolkodtam ezen az életformán, de nagyon örülök, hogy megtettem/megtehettem, mert végre annyit síelhetek, amennyit akarok, behozva a sokéves lemaradást.
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2014.05.13. 18:21
Javaslom legközelebb tedd fel a : szezonkártyások ki tud közületek ajánlani egy jó szállást ? témájú kérdést ! :)
Előzmény: (Sizsuzsa 172508)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2014.05.13. 09:06
Minden évben elhatározom, hogy a következő szezonra nem veszem meg, mert például szeretnék a családdal a Riesneralm-ra menni, és persze Bélapóval Franciaországba. Azután kiderül, hogy le van foglalva Emmi decemberben, ahová menni kell, (holnap)Saalbach egy hétre, ami persze kihagyhatatlan, és van minimum másik 3+3 nap Mölltal (besízés novemberben és a szezonzáró április végén). Ezzel kész a minimum 15 nap, amivel már nullszaldós a bérlet, tehát bolond lennék, ha nem venném meg. Akkor viszont már a családdal is SSSC terepre megyünk egy hétre, így egyre olcsóbb a dolog, de akkor már jöhet Lungau is, és így tovább :) Szóval novemberben becserélem a pénztárban a régit egy újra...
Sizsuzsa
121 élménybeszámolót írt
121
14 éve tag
2014.05.12. 21:04
Köszönöm az infót, mi általában a megcélzott síterep oldalán kezdjük a keresést, de itt tényleg nagyobb a lehetőség. Kérdésem egyébként a "már jól bejáratottra" irányult, persze igazad van mindenkinek a saját igénye szerint célszerű választani. Remélem egy-két kiválasztott időpontunkra mi is hamarosan megtaláljuk a nekünk megfelelő apartmant.
Előzmény: (Petkovics 172484)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2014.05.12. 20:08
1-2 helyen az idei szezonban is majdnem tátva maradt a szánk az ár/érték arányt tekintve pozitív értelemben ! Más világ,nagyon szerethető !
Előzmény: (Kis Kovi 172505)
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2014.05.12. 19:50
Nem rossz a SunnyCard, de ha kevés sínapotok van (az is behatárolt, azaz nem időjáráshoz igazított), akkor nem biztos, hogy megéri, mert kötöttséggel jár (azaz más helyszínre ekkor már nem mész el síelni).
Ezeken a SC helyszíneken a napi/órás jegy amúgy sem éri el a legdrágább helyek árszínvonalát és napi (sőt talán már 4 órás) felnőtt jegynél is tudsz a 10 év alatti gyermeknek 2 EUR-ért napi jegyet vásárolni.

Salzburg tartományban gyerekkel feltétlenül ajánlom Abtenaut és Eben im Pongaut, mert mindkét hely családias, de nagyon jó infrastruktúrával bír és kb. féláron síelsz a családdal (3-4 órás családi jegyek 40 EUR környékétől, egész naposok 60 EUR környékén). Abtenauban a kb. 20 cm-es hó ellenére gond nélkül tudtunk tavaly decemberben síelni karácsony előtt szinte üres pályán.
Megfelelő hóviszonyok esetén (nagyon kevés hóágyú van) Feuerkogel (Salzkammergut) sípályáján is nagyon kedvezményes családi jegyek vannak (pár órástól az egész naposig), modern infrastruktúrával és fantasztikus kilátással.
Több napos bérletben gondolkozva (igaz ez a helyszín már messzebb van), még Salzburg tartományon belül, Lofer egy nagyon tuti és folyamatosan fejlesztett családi síhelyszín.
Előzmény: (RM 172503)
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2014.05.12. 19:35
Akkor nálad nem kérdés, hanem kötelező választás ez az SSSC kártya:)

Mi is Bauernhof lakók vagyunk, amikor ezekre a csodálatos osztrák helyszínekre eljutunk. Először csak az anyagiak miatt eset ezekre a "paraszt udvarokra" a választás, aztán az ember rájön - főként az állatokat imádó gyermeke ösztökélésre -, hogy nagyon jó szálláshelyek ezek. Igazából némelyiknél az autóval való megközelítése - komolyabb téli viszonyok között - problémásabb, így már ezen szempont figyelembe vételével választok szállást. A kaja hasonló módon megy nálunk is. Az egyik ilyen helyszínen elromlott az autónk önindítója, de a fiatal helyi gazda - karácsonyi szünet ellenére - megoldotta helyszíni szereléssel úgy a problémát (csérét), hogy csak az alkatrészt kellett kifizetnem, amit Ő hozott el nekem.
Előzmény: (Robin 172489)
Petkovics
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2014.05.12. 18:10
gyerekkel való síelésben nem vagyok kompetens,de el tudom képzelni,hogy nem lehet vele bármikor jönni-menni az iskolaidő alatt:)
azt a bérletet válaszd amelyikkel te/ti jobban jártok-a lényeg,hogy jókat csússzatok a hegyekben!
Előzmény: (RM 172503)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2014.05.12. 17:14
Igazad van, meg nem is. Gyerekkel azért mások a dimenziók. Jól és sokat síelő, sok szabadidővel rendelkező felnőttnek kétségtelenül az SSC a nyerő. De ...

Az ár elővételben (idei adat):
Egy 7-8 éves iskolás sráccal az SSC: 593EU + 285EU =878 EU
SunnyCard: 350 EU (10 év alatti gyerek ugye ingyen síel)

Az SSC-t Magyarországról kb. akkor tudja valaki kihasználni gyerekkel, ha magántanuló. :-)

Gyerek esetén pályakilométereket sem érdemes nagyon számolgatni. (Saját tapasztalat alapján.) Nem igazán érdekli őket egy idő után a kezelt pálya, hogy minnél többet besíeljenek. Legyen pár ugrató, erdő, hupli a pálya szélén, szűzhó ... ;-) Pl. voltunk Dachstein gleccseren, mi tetszett nekik?: A mini FUN park meg az, hogy lehetett sziklák között síelni. :-) Gyakorlatilag két "pályán" síeltünk egész nap.
Előzmény: (Petkovics 172502)
Petkovics
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2014.05.12. 14:34
azért a SunnyCard nyújtotta lehetőségeket nem lehet egy napon említeni az SSSC-vel.a salzburgi régió válóban messzebb van(kiv. a SunnyCard terepcsoportba tartozó Innsbruck melletti Patscherkofel a maga 18km-es és Kössen a 30km-es pályarendszerével ami hazánkhoz közelebb található,de szintén Tirol már),de arrafelé egy más dimenzió nyílik a síkedvelő turisták részére!
Előzmény: (RM 172501)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2014.05.12. 12:57
Az anyagi oldal mellett a másik probléma a távolság. Pl. iskolás korú gyerekkel salzburgi területekre Pestről 1-2 napra kiugrani őrültség. 1 napra Eplény, Mátra esetleg Selmecbánya jöhet szóba. Normál hétvégére a Tátra és Ausztria közelebbi terepei (max. Hochkar, de az is már határeset).

Én a SunnyCard-dal szemezgetek. Mivel 6 napot szinte biztosan síelünk majd Hochkar/Lackenhof körül és Felső-Ausztria (Kasberg, Wurzenalm, Hinterstoder) is elérhetőbbnek tűnik egy hosszú hétvége erejéig. Idén 350EU volt elővételben (ebbe ugye 1 felnőtt + a 10 év alatti gyerekek is benne vannak, akiből jelenleg nekünk 1 van, de a többiek is nőnek :-) ). Kb. 13 napot töltöttünk idén az érintett régiókban és ~406EU körül volt a jegyköltség (felnőtt jegyek + 2EU/nap-os gyerekjegyek) ...

Ami miatt idén nem vettem, az az át nem ruházhatósága. Van egy 2 éves gyerek is. Feleségemmel felváltva szoktunk csúszni, ha ő is ott van. Arcképes éves bérletet pedig tényleg nem szabad átruházni. (Tudom elvben a másikat se, de azt több helyen nem veszik szigorúan a tapasztalatom szerint.)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2014.05.12. 11:39
Sajnos a síelés költségvetéséből a síbérlet még csak a felét sem teszi ki, így nagyon megtévesztőek tudnak lenni az összehasonlítások.

Ilyen bérlettel a zsebben, valóban teljesen máshogy gondolkodik az ember, mondhatnám, hogy olyan sokszor "muszáj" menni, hogy hétköznapi átlag emberként, sok esetben nem lehet optimálisan kiválasztani a síelés időpontját. Annyira ott a "mennikényszer", hogy gyakrabban fut lyukra az ember.

Persze ettől még lehet jól és ügyesen használni a kétélű fegyvert, csak ésszel kell!:-)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2014.05.11. 21:08
4-6 napos bérlet árát igyekeztem saccolni, de ha már úgy is 40/nap jön ki, akkor valóban még inkább megéri.
Előzmény: (maci-laci 172495)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2014.05.11. 19:54
A régióban 40 ajró alatt nem igazán lehet bérletet venni így már 15 nappal is nullszaladós az ember. Arról nem is beszélve, hogy szezonzsugával a zsebében másként gondolkodik az ember. Nekem az idén volt először, de nem utoljára.
Előzmény: (klaci 172493)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2014.05.11. 16:34
Ha síelsz egy szezonban 20 napot a régióban, már megéri. Az egyéb költségeket meg ne keverjük bele, Robi a bérletről beszél. Nekem sajna nem érné meg...
Előzmény: (Kis Kovi 172474)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2014.05.11. 11:55
Természetesen nagyobbak de mi mindig megpróbáljuk a lehető legalacsonyabban tartani. Az autókban lehetőleg 3-4-en ülünk így oszlik az utazási költség. A kaját itthonról visszük és beosztjuk hogy egyik nap egyikünk főz a másik nap a másik vagy az otthon elkészítettet melegítjük. Az italokat szintén otthon vásároljuk . Általában apartmanokban,parasztudvarokban lakunk 15-25 euróért naponta. Mikor egyedül megyek (Németországból) akkor sincs vészesen messze mivel sok pálya (pl, Zauchensee,Wagrain,Kaprun,stb )120 km-en belül van így 5-6 e ft-ból ezt is megoldom. Szabadidőm is szerencsésen alakul a hobbimhoz mert télen nálunk nincsen munka.
Előzmény: (Kis Kovi 172474)
Petkovics
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2014.05.10. 19:48
urlauburlaub.at - mi általában ezen keresztül szoktunk választani.persze vannak már jól bejáratott szállások is az egyes régiókban,de ezen az oldalon rengeteg van így mindenki talál kénye-kedvére.
itt első körben kiválaszthatod a tartományt-utána a tartományon belüli régiót-majd jöhet a település megjelölése.
érdemes a kiválasztott időpont után a közlemény részben egy maximum árat is megjelölni,mert akkor a 4-5 * luxusszállók nem fognak ajánlatokat küldeni-ha viszont pont az a cél akkor csak azok fognak a Bauernhofok és Privatzimmerek nem:)
ha az általad megkreált paraméterekkel elküldöd kívánalmaid -utána a szállásadók fognak bombázni az ajánlataikkal az e-mailcímedre. sok sikert és jó keresgélést!
Előzmény: (Sizsuzsa 172482)
Sizsuzsa
121 élménybeszámolót írt
121
14 éve tag
2014.05.10. 18:39
A következő szezonra mi is az SSSC-vel szemezgetünk. Már elkezdtük a szállások szervezését, de úgy tűnik az osztrákok most alusszák téli álmukat, vagy kipihennek bennünket, mert nem sok visszajelzést kaptunk. Szívesen vennénk infókat jó, de nem drága apartmanokra az eddigi tapasztalatok alapján. Munkánkból adódóan ritkán tehetjük meg, hogy bármikor útnak eredjünk, ezért csak előre lekötött időpontokban tudunk menni.
Előre is köszi az infókat!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.