Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Salzburg Super Ski Card topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
Petkovics
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2014.05.12. 18:10
gyerekkel való síelésben nem vagyok kompetens,de el tudom képzelni,hogy nem lehet vele bármikor jönni-menni az iskolaidő alatt:)
azt a bérletet válaszd amelyikkel te/ti jobban jártok-a lényeg,hogy jókat csússzatok a hegyekben!
Előzmény: (RM 172503)
RM
872 élménybeszámolót írt
872
19 éve tag
2014.05.12. 17:14
Igazad van, meg nem is. Gyerekkel azért mások a dimenziók. Jól és sokat síelő, sok szabadidővel rendelkező felnőttnek kétségtelenül az SSC a nyerő. De ...

Az ár elővételben (idei adat):
Egy 7-8 éves iskolás sráccal az SSC: 593EU + 285EU =878 EU
SunnyCard: 350 EU (10 év alatti gyerek ugye ingyen síel)

Az SSC-t Magyarországról kb. akkor tudja valaki kihasználni gyerekkel, ha magántanuló. :-)

Gyerek esetén pályakilométereket sem érdemes nagyon számolgatni. (Saját tapasztalat alapján.) Nem igazán érdekli őket egy idő után a kezelt pálya, hogy minnél többet besíeljenek. Legyen pár ugrató, erdő, hupli a pálya szélén, szűzhó ... ;-) Pl. voltunk Dachstein gleccseren, mi tetszett nekik?: A mini FUN park meg az, hogy lehetett sziklák között síelni. :-) Gyakorlatilag két "pályán" síeltünk egész nap.
Előzmény: (Petkovics 172502)
Petkovics
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2014.05.12. 14:34
azért a SunnyCard nyújtotta lehetőségeket nem lehet egy napon említeni az SSSC-vel.a salzburgi régió válóban messzebb van(kiv. a SunnyCard terepcsoportba tartozó Innsbruck melletti Patscherkofel a maga 18km-es és Kössen a 30km-es pályarendszerével ami hazánkhoz közelebb található,de szintén Tirol már),de arrafelé egy más dimenzió nyílik a síkedvelő turisták részére!
Előzmény: (RM 172501)
RM
872 élménybeszámolót írt
872
19 éve tag
2014.05.12. 12:57
Az anyagi oldal mellett a másik probléma a távolság. Pl. iskolás korú gyerekkel salzburgi területekre Pestről 1-2 napra kiugrani őrültség. 1 napra Eplény, Mátra esetleg Selmecbánya jöhet szóba. Normál hétvégére a Tátra és Ausztria közelebbi terepei (max. Hochkar, de az is már határeset).

Én a SunnyCard-dal szemezgetek. Mivel 6 napot szinte biztosan síelünk majd Hochkar/Lackenhof körül és Felső-Ausztria (Kasberg, Wurzenalm, Hinterstoder) is elérhetőbbnek tűnik egy hosszú hétvége erejéig. Idén 350EU volt elővételben (ebbe ugye 1 felnőtt + a 10 év alatti gyerekek is benne vannak, akiből jelenleg nekünk 1 van, de a többiek is nőnek :-) ). Kb. 13 napot töltöttünk idén az érintett régiókban és ~406EU körül volt a jegyköltség (felnőtt jegyek + 2EU/nap-os gyerekjegyek) ...

Ami miatt idén nem vettem, az az át nem ruházhatósága. Van egy 2 éves gyerek is. Feleségemmel felváltva szoktunk csúszni, ha ő is ott van. Arcképes éves bérletet pedig tényleg nem szabad átruházni. (Tudom elvben a másikat se, de azt több helyen nem veszik szigorúan a tapasztalatom szerint.)
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.