Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Dachstein West - Gosau, Russbach, Annaberg
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Gutjahr - 4 csillag Superior szálloda Abtenauban, Dachstein Westtől 11 km-re
ÜZENETEK (216)Időben csökkenő Időben csökkenő
kovitomi
92 élménybeszámolót írt
92
16 éve tag
2014.02.06. 20:49
Február 4. és 5. között, két napot síztünk a Daschstein West régióban. A síterepet nem sikerült egészen bejárni, hagytunk egy keveset jövőre is. :)
Szállásunk Gollingban volt, kb fél óra autóútra Russbachtól. Talán közelebb is találhattunk volna, de 31 Euro/éjért, all inclusive szállásért azt gondolom ennyit megérte utazni. (Ha valakit érdekel, szívesen megküldöm a hotel címét.)E két napon Russbach és Gosau pályáit jártuk be és csupa kellemes benyomás ért. Gyönyörű környezetben, hatalmas fenyőfák között síztünk, egy-két erősebb, lendületes letörés színesíti a meneteket. Meleg volt nagyon (a parkolóban +10 C)ennek ellenére mindkét napon jó havon, a csúcs közelében (Russbach északi oldal) végig porhóban csúsztunk. Nem jegesedett, nem buckásodott, pedig a síszünetnek köszönhetően meglehetősen sokan voltunk. Annaberg felé emiatt nem mentünk át, mert innen csak egy csákányos segítségével lehet átcsúszni, a felvonónál pedig egész nap tömeg volt. Ebédszünetre a Hornhütte nevű műintézménynél álltunk le, ahol elfogadható áron, villámgyors kiszolgálással fogadtak. Egyetlen negatívum, hogy bent simán lehetett dohányozni. Viszont kint nagyon jó zene szólt, mellette szabadtéren grilleztek, az illat szinte odavonzotta a sporttársakat. Honfitárssal alig találkoztunk, viszont nekem feltűnő volt, mennyi román rendszámú autó áll a parkolókban.
Szóval csatlakozom az előttem szólókhoz, mindenkinek csak ajánlani tudom a régiót.
S ha már Gollingban volt a szállásunk, megnéztük a gollingi vízesést is.
SAM-1685.JPG
SAM-1694.JPG
SAM-1708.JPG
SAM-1719.JPG
SAM-1724.JPG
SAM-1752.JPG
SAM-1857.JPG
SAM-1865.JPG
SAM-1874.JPG
SAM-1883.JPG
SAM-1925.JPG
SAM-1936.JPG
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2014.02.04. 22:48
Mi is megjöttünk, kinntről nem tudtam jelentkezni. Az időjárással szerencsénk volt, az előző heti havazás sokat számított, és nálunk is esett bőven. Ennek ellenére az annabergi pályákra ráfér még egy kis hó. A hely nagy hátránya az alacsony fekvés,de tagadhatatlanul gyönyörű. Nagyon jó kis túrákat tettünk,minden nap átsíeltünk Annabergről Russbachba,Gosauba,ez önmagában is egy élmény,erős 1 óra kell hozzà.Első du.a csapat egy tagja kiesett boarddal az uccsó csákányosból,kalandos volt a hazajutásunk a szállásunkra St.Martin am Tennengebirgébe,mert elkéstük az utolsó síbuszt.Boarddal néhány helyen nehézkes az átcsúszás,de azért nem lehetetlen .Változatos,jó pályák vannak,nekünk a Russbachba 1-es volt a kedvencünk.Elcsúsztunk a vége előtt balra az 1/nem tudom,melyik pályára ,ahol az állatsimogatós hütte van,nekünk nagyon bejött a környezet,és finom volt minden .Péntek reggel esőre és +6 fokra ébredtünk,ezért eredeti tervünkhöz tartva magunkat,átmentünk Obertauernbe.Olyan hóviharba keveredtünk,hogy a családom kiszállni sem volt hajlandó az autóból,nem hogy síelni.Összességében szép hetet töltöttünk el itt,jót síeltünk,és valószínűleg normál időjárás mellett azért a hóviszonyok is jobbak.
Előzmény: (Hogwash 167888)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2014.01.25. 19:20
Reggel még havazott, amikor fájó szívvel búcsút intettünk Russbach-nak. Nagyon jó családi síelésen vagyunk túl. Nekem eddig is az egyik kedvencem volt ez a hely, ezután még inkább az lesz :)
Mona
107 élménybeszámolót írt
107
19 éve tag
2014.01.25. 18:23
Jó,hogy írtál a szállásról,mert pár éve nagyon lehúzták honfitársaink!A legkedvesebb síterepem,ide jártam 16 évig sízni,itt tanultam meg.Szépen fejlődik ,megunhatatlan hely!
Bodor Norbert
4 élménybeszámolót írt
4
12 éve tag
2014.01.25. 13:49
Most érkeztünk haza Annaberg im Lammertal-ból, ahol fantasztikus 6 napot töltöttünk el. Nem indult jól a megérkezésünk, hisz a hőmérők +13C mutattak.A völgyben sehol sem volt hó, de a faluban lévő pályán sem.Átnéztünk gyorsan autóval az ehhez a régióhoz tartózó Russbach-ba, hát itt sem kecsegtetett sok jóval a hóhelyzet.Majdnem sírtam, de azért bizakodó maradtam. A szállásunk Annabergben volt a Sporthotel Dachstein West-ben, mindenkinek csak ajánlani tudom. Nagyon finom ételek, udvarias magyar személyzet, tiszta, szép szállás.Hála isten a közelben elég sok népszerű és nagy síterepek vannak, egy kis autókázással könnyen elérhetőek. Első nap Zauchenseet választottuk, ahol remek hóviszonyok fogadtak minket. Jó pályák vannak, inkább csak jól síelőknek ajánlanám. Az aljában van egy kis gyerekpark is kialakítva, fedett varázsszőnyeggel.Második napon is ide tértünk vissza, hisz még nem volt megfelelő az időjárás, hogy kipróbálhassuk Dachstein West sípályáit. A harmadik nap meglátogattuk a híres Obertauerni katlant, sajna hatalmas szélben,ködben, havazásban sokat nem láttunk belőle.Biztos jó lehet, ha szép napos idő van, de így, hogy rossz idő van, szinte élvezhetetlen. Majdnem minden pálya a fahatár felett van, nem látni semmit. Nekem nem jött be. A negyedik és ötödik nap végre havazott Dachstein régióban, nagyon jó pályák vannak, főleg Gossaut tudom aánlani. Az aljában nagyon jó gyerek park van, varázsszőnyeg,ügyességi pályák, tehát minden ami kell a kicsiknek. Fent széles, hosszú pályák, sok Hütte, barátibb árakon, mint az elöző két síterepen. Én csak ajánlani tudom ezt a terepet, nagyon szép a kilátás, nincs akkora tömeg, élvezhető a síelés!
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2014.01.24. 20:30
Itthon is szakad,hófúvás van,néhány utat lezártak.Nekem se tetszik semmi:ha van hó,az is baj,ha nincs,az is.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2014.01.24. 17:38
... és még mindig szakad! Síelés után a boltot már szánkóval közelítettük meg :)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2014.01.24. 13:40
Továbbra is havazik rendületlenül! A pályákon most egy kicsit túl sok a hó, de éjjel majd eldolgozzák a ratrakok. Nem lesz itt gond :)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2014.01.24. 08:33
Éjjel megérkezett az előrejelzett hó és azóta is havazik. Tél van :)
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2014.01.23. 19:17
Remélem,az Annabergi pályák is feljavulnak,és át tudunk menni az általad javasolt helyekre,. Ha nem,autóval se akkora távolság,szeretnénk minden pályát kipróbálni.A hüttéket is meglátogatjuk.Beszámolok majd a tapasztalatainkról,és köszi a segítséget!
Előzmény: (Hogwash 167715)
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2014.01.23. 19:01
Bocs,melyik lifthez,ezt akartam írni,csak néha nem veszem észre,hogy a felajánlott szó kerül a levélbe.(nem erősségem a technika)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2014.01.23. 19:00
Akkor gondolom Annabergbe visz a busz, mert az kb. 8 km, Russbach 25, Gosau pedig még több. Mi Russbach-ban szálltunk meg a szuper ingyenes óvoda miatt, Annabergig nem is szoktunk átsíelni, az számunkra a túloldal, majdnem egész napos kirándulás oda-vissza, ami a gyerekek miatt most nem fér bele. Ezért sajnos kedvenc hüttét sem tudok ott javasolni, mert mi ezt az oldalt látogatjuk. A russbach-i kabinos aljában például nagyon kedves magyar személyzet dolgozik, de nagyon kellemes a Go-Gosau, a Zeishofhütte és a Hornhütte is, ezek mind a Gosau-Russbach oldalon vannak :) A többnapos síbérlet fényképes (a kasszánál csinálnak fotót a vásárláskor), olvashattál itt az oldalon arról, hogy ez hogy működik, automatikusan riaszt a rendszer, ha visszaélést észlel. Ma napsütéses és felhős időszakok váltották egymást, a pályák kifogástalan állapotban voltak, már érezhető a lehűlés. Javaslom nektek, hogy menjetek fel a Zwieselalm pályáira: azok (a terep adottságaihoz képest) magasan fekszenek, egész nap jól síelhetőek.
Előzmény: (Dr.Bubo 167701)
formasu
40 élménybeszámolót írt
40
12 éve tag
2014.01.23. 16:46
Ez tetszett:
",melyik liftben visz a busz?"
Előzmény: (Dr.Bubo 167701)
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2014.01.23. 15:38
St.Martin am Tennengebirge nevű településen lesz a Szállásunk,síbusszal tervezünk menni,nem tudod véletlenül,melyik liftben visz a busz?Ajànlanál Hüttét,melyik a kedvencetek?A síbérletnél hogy működik a fénykép?Milyen idő van most?
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2014.01.22. 14:41
Sokat dobott a pályák minőségén a tegnapi havazás, eltűntek a jégfoltok, a felső részek délután is kifogástalan állapotban vannak. A völgyben is van hó a pályákon bőven, csak az már ilyenkor kicsit össze van túrva, de nem vészes. Ide már pénteken megérkezik az erőteljes lehűlés némi havazással. Nem tudom, hogy hol fogtok lakni, szívesen megosztom a tapasztalataimat, ha tudom, hogy mire vagy kíváncsi :)
Előzmény: (Dr.Bubo 167590)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2014.01.22. 12:26
Nem kell izgulni, jó lesz az!
Előzmény: (Dr.Bubo 167590)
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2014.01.22. 09:49
Olyan jó,hogy írsz,eddig is mindennap ránéztem,és csak a tavalyi infók voltak.Kicsit mindig aggódom,ha új terepre megyünk,főleg,ha többeket csábítok magunkkal.Most már kezdek bízni abban,fehér pályák mellett a táj is télies látványt nyújt majd. Már visszaszámolok.
Várom a beszámolódat,jó tanácsokat,mindent,amit fontosnak gondolsz.
ÉS KÖSZÖNÖM!!!
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2014.01.21. 16:51
Kitartóan havazik :) Most már péntekre is jeleznek 30 centit, és utána folyamatosan napi 5 centimétert szombatra és vasárnapra is! Megjegyzem, a snow-forecast.com mára összesen 3 centit jelzett (a bergfex 7-et), ezzel szemben leesett 15-20 és még mindig esik. Ráadásul az idő is egyre hidegebb, hóágyúzni is tudnak majd, ami eddig nem ment. Remélem jól eldolgozzák holnapra a ma leesett havat és éjszaka szépen kifagynak a pályák :) Nem hiszem, hogy szombattól probléma lenne a hóhiány. Hólánc legyen az autóban :)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2014.01.21. 13:15
A hegyen, ami eddig szomorú barna és zöld volt, már teljesen fehérbe borult a táj: eddig leesett 15-20 centi hó és még mindig havazik. Tegnaphoz képest sokat javult a pályák állapota. Délelőtt nagyon jót síeltünk, indulunk vissza a délutáni műszakra :) A helyieknek is jobb lett a kedve, mert bizony elmaradtak a vendégek, aggódtak ők is a hóhelyzet miatt.
Előzmény: (Dr.Bubo 167508)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2014.01.21. 08:23
Hajnal óta intenzíven havazik, a kocsin úgy 5 cm hó van és a táj is téliesre váltott :) Megyünk és megnézzük, hogy mi újság a hegyen!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.