Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Túrasí felszerelés

ÜZENETEK (218)Időben csökkenő Időben csökkenő
zsoltiKaland
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2010.02.17. 16:31
Nálam van 3 pár eladó fóka. Egyszer lettek használva egy Venediger túra alkalmával. Hossz: 170-175 cm. Colltex, frankó, még tok és védőfólia is van hozzájuk.
Ha netán érdekelne valakit: 20-828-0162
Előzmény: (robi 84922)
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2010.02.17. 14:45
foka linket kosyonom szepen!!!!

En kaptam anno az otthoniaktol hasznalt fokat, mar 5 vagy 6 eve hasznalom, de nem megyek tul surun... tehat nekem sokaig kitart a foka..
De nem volt hoza semmi rogzitot. Ugy, hogy en csinaltam. Nem nagy dolog! en drotos vallfat vagtam megfelelo hoszusagra gyurut/karikat csinaltam belole. A fokat at fuzetem es lenyomtam a ragasztos fele a ragasztos felere. a karitka a lec elejre akasztom es kesz. Ugyan ezt csinaltam egy darab mazaggal is.

A foka nem er a lecvegeig, ugyhogy nem tudtam semmivel oda rogziteni. de eddig a ragasztas elegnek bizanyult. nem jutt le soha.

Szoval tok mindegy milyen lecced van tudsz hoza valahogyna fokat rogzitenni.

A hibrid kotest en kerulnem. Vagy tura kotest, vagy telemark kotest vennek. Nekem telemark kotesem van.

Mind ket koteshez mas-mas cipo kell. tehat vagy tura cipo turakoteshez, vagy telemakrcipo telemark koteshez. Itten magyaroszagon talan koyebben es olcsobban lehet tura cipt/kotest venni hasznaltan mint telemarkosat.

Es ha palyan kivul foksz turanzni, ugye, ez a leolcsobb mert nem kell berlet, viszont nem tanacsos szonda, lapat es jelado nelkul neki indulni. ezek nagyon dragak, es javaslom egy vagy ket lavina tanfolyamban is vegyel reszt.

Nekem ezeknincsenek meg, es azert csak a palyak mellet megyek fel... pl ha a csaladdal megyunk vagy a sulival sitaborba, en felmaszok, le sielok, nekem napi egy ilyen mennet szokott lenni, ha nagyon nem faradok el, akor esetleg ket rovidebbkort tudok csinalni.... de ez ritka.

ez engem nem zavar, mert en imadom a felfele menetet!!!!

rob
TZoli
1158 élménybeszámolót írt
1158
20 éve tag
2010.02.16. 21:36
Akkor vegyük sorba a dolgokat.
Milyen költséget akarsz limitálni? Mert ha arra gondolsz, hogy megspórolod a síbérletet, az rendben van. Viszont sielni is csak minimálisan fogsz. Nekem általában az ilyen síterepeken történő túrázásnál átlag egy felmenetel és egy lesiklás szokott összejönni. Ha Fr-be mész, akkor vagy minden nap túrázol, ami szép dolog, vagy megveszed a 6 napos síbérletet és valamelyik közbenső napon túrázol. De akkor semmit sem spóroltál.
Vagy sielsz vagy túrázol. És szerintem a felszerelést is úgy válaszd meg, akkor jársz a legjobban. Az ilyen hibrid dolgok mint ez a si-túrasí kötés is ilyen.
A fóka akkor jó ha végig ér a lécen. Egyébként meg hogy rögzíted? A régi tipusoknak mindenféle csat volt. Az újabbak(már egyébként ez is régi) ragasztósak. Ezek végét egy fókára rögzített(felvarrt) kampóval beakasztod a síléc végébe(ennek a helye ki szokott vágva lenni a léc végén). AZ elejét meg egy gumi (ami nyúlik) akasztóval akasztod be a síléc csőrére. Itt a hossz érjen végig, úgy hogy a kampóra nem fixen szokták rögzíteni, hanem visszahajtják, és akkor így a kampóval együtt kell feszesen végig érnie.
Összegezve a használt fóka jó is lehet a Te lécedre, meg nem is, érdemes a megvásárlás elött végig gondolni.
Előzmény: (Alpakka 84754)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.02.16. 20:20
Szia Rob!
Ezen a linken találhatsz pár fókát.
http://szikla.hu/apro?mit=atnez&kk=kinal
Előzmény: (robi 84807)
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2010.02.16. 18:18
en is vennek hasznalt fokat!!!!

Ha tud valaki ilyet, szoljon nekem.

Rob
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.02.16. 12:47
Budapesten a Váci úti mountexben szerintem bérelhetsz fókát bár nem tudom külön adnak e vagy csak túrasível együtt. Egy telefont megér.
Előzmény: (Alpakka 84754)
Alpakka
2 élménybeszámolót írt
2
14 éve tag
2010.02.16. 12:22
Sziasztok!

Bár már nagyon régen síelek, és évek óta figyelem a felvonóból a felfelé menetelőket, csak most kezdtem ismerkedni a témával - elég sokat olvasgattam a neten az elmúlt napokban.

Mivel először csak kísérleteznék a dologgal egy hosszabb franciaországi sítúra alkalmával, kiegészítendő a lesiklást, próbálom minimalizálni a beruházást, a költségeket.

Pont itt olvastam a normál síkötésre tehető túrasí kötés lehetőségéről (Érden kapható), ez 7.000 forint. Mit gondoltok ennek a működéséről? Első közelítésre megteszi?

Hasonló, ha nem még nagyobb probléma a fóka - 193 cm-s alpesi lécem van (régi fajta, nem nagyon carvingos). Hogyan tudnék ehhez olcsón, akár használt fókát szerezni? Van ötletetek esetleg a bérlésre? Baj, ha a fóka kicsit rövidebb, mint a léc? Körbenézve ez egy elég költséges eszköz, és nem nagyon találtam tanácsokat az interneten.

Segítségeteket előre is köszönöm, bocs a laikus kérdésekért!

Köszi,
Alpakka
trxi
1 élménybeszámolót írt
1
14 éve tag
2010.02.14. 23:41
Sziasztok4

Én harmadik éve használok egy explosiv s.blade.t silvretta kötéssel kutyasétáltatásra. A cipőm egy Nordica sítúra cipő.
Ha nagyon letaposták a sétautakat, akkor lefele sem veszem le a fókát. Lassabb, de biztonságos. Az biztos, ha ezen a lécen megtalálod az egyensúlyi helyzetet, akkor egy hosszabb lécen nem lesz problémád.

http://gallery.site.hu/d/12576360-2/P1020608.JPG
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.02.10. 00:17
Amikor először megjelent a bigfoot egy társunk beszerzett egyet mondván milyen jó lesz majd a túrákon. Háát iggen érdekesen csúszot vele hátán a 70L-es zsákjával. Akkor ragasztottuk erre az eszközre a hanyatt-halál nevet...
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2010.02.09. 22:15
Tavaszi túrákon mér gondoltam én is, hogy jó lenne snowblade-et/bigfootot vinni, de nincs műanyak bakim, síbakancsot cipelni meg nincs kedvem... :-) Azon kívül, hogy csúszni jobb móka, lefelé gyalogolni nem nagyon szeretek.
zsoltiKaland
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2010.02.06. 00:39
nem kellett hackelni, síma bigfoot kötés volt rajta - rápattintós, ami hasonlít az automata hágóvasra, így gond nélkül ment a mászóbakancsra....

mondom, teljesen jó buli akkor, ha nem a csúszás miatt mész, de poénnak belefér nyáron.

én nem próbáltam, de mély hóban sokan jól mennek snowbladeddel...
Előzmény: (vasssy 83345)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.02.05. 20:56
cimborám Kong-ot használ ( http://www.kong.it/doc301.htm )műanyag túrabakival(nem síbaki)
Véleménye szerint teljesen jól működik akár mély hóban is. Persze nem ugyanazt nyújtja mint a rendes túraléc de méretéből kifolyólag hasznos társ tud lenni egy magashegyi túránál.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2010.02.05. 13:50
A bigfoot kötését te hack-elted meg, vagy vettél rá valamilyen kiegészítőt?
zsoltiKaland
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2010.02.05. 10:43
Jaja, nekem is van egy kis tapasztalatom bigfoot+kevlar mászóbakancs. Természetesen túl puha a baki, bigfoottal kevésbé volt gáz.

A rövid lécek, snowblade-ek nyáron lehetnek izgalmasak, amikor nem kifejezetten túrasízni megy az ember, de jól esne megrájdolni néhány nagyobb hófoltot. Ezért nem cipelnéd magaddal a túrasít, de egy bigfootot vagy snowblade-et könnyen felnyomsz a zsák oldalára és a mászóbakival belepattansz.

Én is egy nyári Grossvenediger mókára vittem magammal. 8-10 perc gleccsercsúszásért ugye nem cipel az ember túrasí cuccot, de a bigfoot +néhány kilóját kibírtam.

Túrasízni túrasível kell, mókázni pedig mindenféle mutációval.
Előzmény: (kiczi 82878)
kiczi
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2010.02.02. 17:16
Igen, én anno kipróbáltam, ha egy magashegyi (bőr)bakancs (pl.Hanwag, Meindl, stb) amelyik rendelkezik hágóvas felhelyezéshez szükséges gumiperemmel elöl-hátul, azt be lehet csatolni ebbe a kicsi túralécbe is. Nálam ez megmaradt elmélet, de más gyakorlatban is kipróbálta. Ezt onnan tudom, hogy később bevitte javíttatni a szétszakadt bakancsot.
Irányítani nehezen tudod vele a lécet, túl puha. Arra jó, ha hóban felfelé bakancsban túrázol, lefelé a többiek kutyagolnak, Te meg csúszhatsz mókából(persze ha a terepviszonyok engedik) De mivel nem tartja jól a bokád, a móka hamar rémálommá válhat.
Szóval túrakötéshez sítúra cipő javasolt...
Előzmény: (vasssy 82852)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2010.02.02. 14:38
"Es ist kein Skistiefel für diese Bindung nötig – man kann dank eines Adapters auch mit Berg-, Trekking- oder Snowboard-Schuhen fahren"
Nem tudom, én a "Trekkingschuh"-nál gondoltam a normál túrabakancsra...
Előzmény: (Agent 82845)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.02.02. 14:13
Túra bakancs alatt tuti, hogy korszerű, műanyag héjjal rendelkező túrasí bakancsot értenek, bőr bakancsban síelni eléggé meredek mutatvány lenne a boka számára. Főleg járatlan terepen.
Előzmény: (vasssy 82843)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2010.02.02. 14:10
"Gondolom, mélyhó esetén ő sem ezt hozta volna" - Az Agent által belinkelt példány rossignol.de-ről beidézett leírásában az áll, hogy "Er ist mit seiner Taillierung 130/96/107 mm und Konstruktion nicht nur im Tiefschnee äusserst leicht zu handhaben, sondern auch auf härterem Untergrund gut zu fahren", tehát ők mélyhóra is szánták.

Meg írja azt is, hogy a kötés alakítható úgy, hogy túrabakanccsal is lehet használni. Azt tudom, hogy vannak bőr túrasíbakancsok, meg a régi sícipők is bőrből voltak, de nem tudom elképzelni milyen lenne a normál túrabakancsommal síelni. (Hozzáteszem, hogy nincs ezirányú tapasztalatom, egyelőre csak kacérkodom a túralécvásárlás gondolatával, eddigi "sítúrás" tapasztalataim a háton való léccipelés, aztán lecsúszásban merülnek ki.)
Előzmény: (Miki82 82671)
Miki82
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2010.02.02. 13:02
Szerintem könnyebben tudta irányítani. A társa se lehetett abszolút kezdő, és ő is jóval lassabban haladt lefelé egy normál túraléccel.
Miki82
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2010.02.01. 17:06
Én két Ünnep közt láttam egy srácot a Király-hegyen egy 1 m körüli léc + Diamir kötéssel nyomulni - akkor épp tiszta firn + vízjég volt az egész hegy.
Gondolom, mélyhó esetén ő sem ezt hozta volna, de akkor tuti jobban járt, mint mi :)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.