Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Túrasí felszerelés

ÜZENETEK (218)Időben csökkenő Időben csökkenő
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.02.01. 15:44
Ehh, tényleg létezik
http://ulrichprinz.com/alpin/equipment/selfmade/freetrek/
A talpfelülete nem is olyan kicsi, mert eléggé széles, nem túl elterjedt cucc az biztos,
Előzmény: (kiczi 82652)
kiczi
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2010.02.01. 15:38
Igen, 1 méter hosszú. Eredetileg ilyen rövid túrasí, egy könnyebb kötés volt hozzá, de én egy marker túrakötést tennék rá. Kérdésem az lenne, hogy mennyire használható egy ilyen rövidebb léc? Próbáltatok már ilyennel túrázni? Tudom rövidebb él/kisebb talpfelület, de esetleg van valakinek gyakorlati tapasztalata?
kiczi
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2010.02.01. 11:53
Sziasztok!
Van egy 1 méteres, keményebb túralécem (Rossignol Free Venture), erre tennék fel egy túrakötést. Vajon hogy fog ez működni a gyakorlatban?
Nem alpesi körülmények között használnám, kisebb sétákra, egy napos túrákra jó lehet?
jonap
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2010.01.28. 11:12
Én új kötést (Fritschi/Diamir) használnék. Ebben is eléggé "lötyög" a cipő, ami azt eredményezi, hogy forgatod a lécet de a si még nem csinál semmit, mivel csak a (puhább) cipő és a kötés mozdul. Ez ad egy "nyúlós" késleltetett érzést, ami furcsa és nem jellemző egy komolyabb szlalom lécre. Megszokást és kompromisszumot igényel. Egy új, korszerűbb, merevebb kötéssel ezt lehetne (részben) kiküszöbölni.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.01.27. 23:40
Biztos jobbak az új kötések persze. Ez nincs is vitatva.
Mászó társaságunk többségének régi kötéseik vannak és ma is becsatolgatják gond nélkül hátizsákkal a hátukon. Pedig mi is másszuk a hegyeket tízen+ év óta:-)
De ezen igazán nem veszünk össze!.-)
Ha anyagilag megengedhető haladni kell a korral a modernebb kötések felé de ha nincs rá keret akkor a régi bevált kötések ugyanúgy teszik a dolgukat csak kissé macerásabban.
zsoltiKaland
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2010.01.27. 23:22
Az automata kötés nagyon sokat számít. Eleinte nem értékeled, de ha elmész többnapos túrára és nagy zsákkal a hátadon hajolgatsz napjában sokszor, hogy föl-le csatolj, no akkor tele lesz a tököd egy idő után.

Az ebay.at-t tudom javasolni első körben vásárláshoz - én is ott vettem kötést. Persze, osztrák síbörzékre is lehetne járni...

404... hát, nem tudom. Ha nagyon olcsó és nagyon kevés a pénzed akkor jó.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.01.27. 22:31
A 404-es olyan mint a Nikon F2 váz. Örök élet meg egy nap:-)
jonap
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2010.01.27. 21:13
Én a rövid lécre szavazok. A lesikló is 160 cm (R=12, Atomic SL) nálam, túrára 158 cm-est használok, nem cserélném hosszabbra. Persze nem oly progresszív a rendszer mint a szlalomléc, de nem is várom el tőle h jobb legyen a spec lesikló lécnél.
A Fritschi/Diamir (Freeride) kötést én jobbnak találtam mint a Naxo-t (nekem 01-es van) ugyanis merevebb, oldal irányba nem "lötyög" annyira mint a Freeride. (Ez szerintem meghatározóbb lesikásnál mint a léc keménysége.) Használtan jót kifogni szerencse dolga, talán külföldön, Ausztriában már rengetegen túráznak hétvégén, hátha v'ki megunja pár éves cuccát s eladja.
zsoltiKaland
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2010.01.27. 00:00
Hali mgy,

Szerintem vegyél minél izmosabb kötést - Naxo vagy Freeride Plus (Diamir Frischi). Óvakodnék a rövid lécektől. A túraléc ugyanis általában puha, ami kemény terepen, lefelé szívás. Én is 186 cm vagyok, túrákra 174 cm-s lécet viszek. Lefelé sokszor necces ha begyorsulok és kemény a hó...

Ha persze fogsz egy rövid, de atomkemény szlalomlécet és arra teszel túrasí kötést, akkor az működhet, de az atomkemény szlalomléc nehéz és hosszú, egyenes keresztsiklásoknál szívni fogsz mint állat, ha 17 cm-nél kisebb a rádiuszod...
dzotya
1 élménybeszámolót írt
1
14 éve tag
2009.12.13. 10:16
Eladó használt Blizzard Alpin Light túrasí Silvretta 404 kötéssel jó állapotban. Ugyanitt 180 cm hosszú fóka rögzítókapcsok nélkül szintén eladó. Budapesten.
Ár: 13.500 per darab. Együtt 25.000-ért vihető.
írj ide: dzotya@gmail.com
mobil: 70 772 88 50
szabiro
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2009.10.18. 22:32
Sziasztok,
Tudom februárban már volt kérdés, de hátha azóta hallott valaki elfekvő 404-es firnvasról?
Szabi
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2009.02.20. 08:24
sokan offpiste síre szerelnek freeride túrasí kötést...
lássuk: egy túraléc könnyebb, egy hagyományos sí általában keményebb. Szerintem egy jó sí egy túrakötéssel OK. (Nekem is ilyen van direkt összerakva a másik túrasím mellé, mert a túrasí porhóban általában keskeny.) Számíts rá, hogy ha a sí túl széles nehéz lesz rá fókát találni, illetve drága lesz. de használt túrasít párezerért kapsz kötés nélkül.
Másik kérdés a bakancs. hagyományos bakiban is lehet nyomulni szinte gond nélkül. egy jó túrasíbaki azért könnyebb és kényelmesebb.
Sóval kompromisszumokkal jó megoldás a gondolatod. Ha nincs még túrasíkötésed tudok egy olcsó 404est 30 kilenc tizenkilenc 6325
surek
7 élménybeszámolót írt
7
17 éve tag
2009.02.19. 23:31
Sziasztok! Mennyire használható megoldás ha túrasízéshez csak kötést veszek és felszerelem a hagyományos sílécemre. (ezen van egy kötésemelő platni előrefúrt lyukkal, így a csere gyorsan lebonyolítható fúrás nélkül)
Scháffer Gábor
16 élménybeszámolót írt
16
18 éve tag
2009.02.06. 20:21
Szia Minerel!
A 90 -es évek elején én a Tengerszem sportboltban vettem ,de azóta eltelt egy kis idő ,de egy próbát megérhet.A német ebay-en biztos van ,csak az utalás és küldés kicsit megdrágítja.Örülök ha tudtam segíteni.
üdv Sifi
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2009.02.06. 20:04
Gábor ez nekem is új és én is köszönöm ezt az infót.

404-eshez keresnék firnvasat. Tudnál nekem ez ügyben segíteni?
Scháffer Gábor
16 élménybeszámolót írt
16
18 éve tag
2009.02.06. 19:15
Létezik régebbi 400-as 402-es és 404 -es silvrettához is sífék csak nehéz beszerezni.Talán a német ebay-en próbáld meg.
Az előnye pedig a kényelem mellett ha lavinába kerülnél a leoldó léc nem lesz hozzákötve a lábadhoz és könnyebb a menekülés a hóból.A hátrányait pedig már leirták elöttem.Márt csak mérlegelned kell.
üdv Sifi
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2009.02.06. 15:19
Ahogy én tudom....
A kötésre féket nem tudsz külön tenni. Pl.A silvrettának is a tavalyi pure free ride modellnél jelent meg a fék. A régebbi kötéseknél ('95) a Diamir haszált már féket. Illetve ha fel tudsz lelni valahol a Marker is gyártott ilyen túrakötést de ha tudsz angolul érdemes átböngészni ezt az oldalt: http://www.wildsnow.com/

Szerintem jobb a szökevénypántos megoldás. Firnes, jeges szakaszon semmit nem ér a fék, mélyhóban pedig nagyon el tud tűnni a leoldódott síléc.
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2009.02.06. 14:03
Síféket lehet szerelni vhogy túrasíre? Valakinél mintha láttam volna, de nem tudtam megnézni rendesen.
Nekem még hagyományos túrasím van. Kérdezném, hogy sokkal jobb-e a carvingos? A mostanim nagyon könnyű, jó vele túrázni, de lesiklani elég nehéz. Ezt főleg a túracipőmnek tudom be, de lehet, hogy a léc is tehet róla.
Yani
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2008.12.15. 20:17
Sziasztok!

Fókám van eladó, részletekért irj e-mailt.

hungarianachat@gmail.com

J
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.