Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síbakancs választás

ÜZENETEK (2170)Időben csökkenő Időben csökkenő
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.10.28. 14:23
A Head gyárt 22 méretet!
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.10.28. 14:18
Utana néztem, minden komolyabb gyártó 22,5-től indítja a női felső bakancsait. Tehát ha nincs is készleten a magyarországi képviselőnek, biztosan tud rendelni!
Kiss Péter
5 élménybeszámolót írt
5
14 éve tag
2009.10.28. 13:26
A célszemély átlagos testalkatú (161 cm - 56 kg) 26 éves nő, aki a picurka lábmérete ellenére egész erőteljes vádlival bír. A junior cipők sajnos nem tartottak eléggé, alacsony volt a cipők szárrésze.
MM
565 élménybeszámolót írt
565
15 éve tag
2009.10.28. 11:55
apalermoi

Bocs, csak most láttam a kérdésed. Nem hinném hogy segít a válaszom...a cipőt itt vettem Svájcban...

MM
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.10.28. 11:52
Az ici-pici felnőttnek mekkora a tömege (kg) és milyen magas (cm)?
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.10.28. 11:48
Junior versenybaki (a flex index miatt)?
Kiss Péter
5 élménybeszámolót írt
5
14 éve tag
2009.10.28. 11:44
Sziasztok!
Ici-pici felnőtt (34-es lábra) 21-22-es női síbakancsot keresünk egyre kétségbeesettebben!
Kérem, ha valakinek már sikerült hasonló méretű, de mégis felnőtt bakancsot beszereznie, vagy tud rá megoldást, írjon!
Köszönöm szépen
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.27. 11:41
Megtisztelő a figyelem, valóban alakítjuk a külső héjat, immár 20 éve. Budapesten mi és a Lowe foglalkozik ezzel (ők kb. 3 éve). Jóban vagyunk velük, de még nem voltam náluk cipőt tágítani, és cipőt sem vettem náluk :)
Cipőtágításnál úgy gondolom a gyakorlat ér a legtöbbet. Mi eddig kb. 2000 pár cipőt alakítottunk, és attól függetlenül, hogy anyagi felelősséget vállalunk (azaz ha elcsesszük, fizetjük a cipő árát), még egyet sem toltunk el.
Cipőhöz is értünk, de azért nem reklámozom magunkat, mert nem fő csapásirányunk momentán, azaz létezik nagyobb választék máshol, ettől függetlenül tanácsot bárkinek szívesen adok, eléggé elmélyedtem ebben a témában is.
Akiről több jó véleményt hallottam, az pl. a Salomon Center, kultúrált választék, a Salomon cipők amúgy is jók, lelkiismeretes eladók (esküszöm semmi közöm hozzájuk, sőt elméletileg konkurencia).

Üdv:
Bartus Péter
Előzmény: (maci-laci 72161)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.10.27. 06:13
Nekem a Bajcsyn alakították a lábamra de honlapjuk szerint a Bartusék is elvégzik a "műtétet".
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2009.10.27. 00:44
MM!

Ha nem vagyok indiszkrét, akkor melyik üzletben értenek így a bakancsokhoz az eladók? A Bajcsyn?
előre is köszi.
MM
565 élménybeszámolót írt
565
15 éve tag
2009.10.21. 13:09
Hello,

Hét végén kipróbáltam a bakancsot egy síteszt keretei között, és azt kell mondjam, hogy valami fantasztikus.

Egyrészt a keménysége pont jó, nagyon jól át tudom vinni a lécre az 'akaratom' és az irányítást, minden rezdülést átvisz...Tény hogy visszafelés is, erősebben terhelődött a talpam, bokám, amit éreztem is utána...

Másrészt a belsőt úgy rámformálták hogy egyszerűen nem érzem, hogy rajtam van, nincs zsibbadás, fájdalom semmilyen körülmények között...hihetetlen. Megyek gratulálni az eladónak. :-)

MM
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2009.10.08. 22:32
MM!

Perverz vagyok! :))
MM
565 élménybeszámolót írt
565
15 éve tag
2009.10.07. 22:18
Igen, csak ha túrázol lefelé, hátra terhelsz és lefelé csúszik a lábad...Jó neked, ha még nem ütköztél bele a bakancs orrába :-) Még ha 1000m-t felfele után 1000m-t lefelé is mentél, mint Rax-on, az tényleg szuper.

Ha Olang bakancsban nyomod nagyon jó..., nekem a LaSportiva-ban előjött a kellemetlen érzés :-)

MM
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.10.07. 22:04
MM, nem tudom... Általában ugyanannyit jövök lefelé mint felfelé mentem, de ha figyelek és rendesen meghúzom a bakancsot (itt is kijön, hogy másképp műlödik mint a síbakancs) akkor nem szokott problémám lenni az ujjaimmal. Nem állítom, hogy sosem éreztem még, hogy ott vannak, de nem szokott fájni vagy ilyesmi.

Igaz, részben eddig is off voltam, de most nagyon OFF: Megfigyeltem, hogy mostanában nem mindig írjuk le, vagy nem teljesen a márka és típsneveket. Ez most szabály? Nem hiszem, hogy probléma lenne, végülis személyes tapasztalatokat osztnk meg egymással.
Bár végülis jópofa rejtvény is lehet, ha azt mondom, hogy a túrabakancsom márkája Kronplatz terepének egyik települése után kapta a nevét. :-)
ON
MM
565 élménybeszámolót írt
565
15 éve tag
2009.10.07. 20:30
vasssy,

Csak a túrabakancshoz. Nekem is volt egy pont jó, tökéletes L..portiva bakancsom, csúcsszuper, fantasztikus stb...Pont a méretemben, szuperül fogta a lábam.

Ez igy is volt, amig el nem kezdtem többet lefelé is menni meredekebb helyeken. Na akkor jön ki, hogy miért kell min. 1 számmal nagyobbat venni, hogy a túra javarésze után már jobban szétterült talpadnak még mindig legyen helye előre csúszni...A talp-emelő persze segít hogy ne terüljön annyira szét a talpad, de a hely az orrban kell...

A sícipőben, még ha a te méreted is, a cipő vázában még mindig több hely van elől mint egy jól illeszkedő túrabakancsban. Másik, hogy a sícipőnél nem a lábad vége, hanem a lábfejed, meg a vérellátás, stb miatt visítasz...:-)

Szab,

150-es flex??? Spanyol-csizma, vagy mi??? :-)

MM
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2009.10.07. 11:42
Az enyém Flex 150, ha nem figyelek és véletlenül lehűl egy kicsit, esélytelen, hogy egyedül felvegyem. Viszont, ha már felmelegedett a bélés, tökéletesen tartja a lábat.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.10.07. 11:07
Igen, az igaz, hogy nekem pont jó a bakancs. Mondjuk én már túrabakancsból sem veszek nagyobbat, az viszonylag könnyen alkalmazkodik a lábhoz. A lényeg, hogy ne szorítson semmiképp.
MM
565 élménybeszámolót írt
565
15 éve tag
2009.10.07. 10:22
vasssy,

Szerintem ez ugyanaz a probléma.

Másik, hogy amikor vettem a bakancsot az eladó nem szorította rá maximumra a lábamra a bakancsot a csatokkal, csak úgy éppen megfelelően. Ezen csodálkoztam, mert én mindig jól meghúztam...mondjuk ez összefüggött azzal is hogy nagyobb volt mindt kellett volna a régi bakancs.

Azt mondta, hogy a merevség, tartás erős szorítás nélkül is kell hogy működjön - ha jó a bakancs mérete.
MM
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.10.06. 22:07
Hasonló problémám nekem is van. Nekem az egyik lábfejem magasabb mint a másik, éppen annyira, hogy ha rutinból meghúzom, akkor "üresjáratban" iszonyatosan tudjon fájni, de nekem bejött az, hogy a bakancs szárán meghúzom rendesen a csatokat, a lábfejemen meg "éppen csak" tartson.
MM
565 élménybeszámolót írt
565
15 éve tag
2009.10.05. 19:22
mgy, Agent,

Nekem is ez volt az egyik problémám.

Erre mondta azt az eladó (lehet tudjátok) hogy:

- Síeléskor előre terhelünk, a talp hátracsúszik
- Felvonóaban vagy hüttében felegyenesedünk, a láb előre-csúszik
- szűkebb fejű bakancsban ez egyértelműen összébnyomja a láb első részét és visítunk
- nekem spec nagyobb bakancsom volt mint kellene, jól meg is húztam mindig, igy jól szorított síelésnél, a felvonós eset pedig ezért adta magát.

A betét kérdése is ezért van, hogy ne engedje szétterülni a talpat (lúdtalptól függetlenül).

Normál bakancsba pont fordítva van ugye, hegymenetben hátrébb csúszik a talp, völgynek előre, ezért is kell min 1 számmal nagyobbat venni. A betétnek ugyanaz a célja.

Nálam a túrabakancsban nagyon bejött az erősebb talpbetét. Remélem a síbakancsban is jó lesz.
Üdv
MM
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.