Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Király-hegy, a "fapados" úticél túrasíelőknek

ÜZENETEK (98)Időben csökkenő Időben csökkenő
tícsör
49 élménybeszámolót írt
49
17 éve tag
2008.03.14. 18:19
Szerintem friss hó nem nagyon valószínű. Lehet, hogy valami esni fog, de az úgyis csak pár centi. Viszont a Dumbieren még mindig van kb. 1 méter hó. A hójelentésekben ahogy észrevettem meg lehet bízni. Csak eső ne essen, mert az a legnagyobb gáz. Viszont éppen ez a legnagyobb kérdés újabban, mert kb. paraszthajszálon múlik, hogy ami másnap esni fog, az hó lesz vagy eső. Még én is gondolkodom.
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2008.03.14. 16:46
holnap szerinted mire lehet kint számítani? jeges lefagyott vagy friss hó? Nagyon gondolkodom én is.
tícsör
49 élménybeszámolót írt
49
17 éve tag
2008.03.14. 13:29
Most úgy látom, hogy holnap kihúzok még egy körre az Alacsony-Tátrába. Idén valószínűleg ez az utolsó, bár ezt egy párszor mondtam már magamnak az utóbbi időben... :-)) Legutóbb hétvégén megszívtuk, mert szakadt az eső, de most igéretesebbnek tűnik a helyzet. Ha minden tuti, vasárnapra is maradnék. Véglegeset dönteni csak este fogok az aktuális előrejelzések alapján. De ha valaki jönne velem, szóljatok, bárkit szívesen látok. Üdv minden freeridernek :)
tícsör
49 élménybeszámolót írt
49
17 éve tag
2008.02.20. 20:52

Üdv, Miki82! Szerintem a Király-hegyre ne nagyon menjél, mert nincs sok értelme. Mi tegnap voltunk. Kb. 20 métert tettünk meg, de aztán láttuk, hogy onnantól kezdve, ahol az erdei út indul Sumiac felett, szinte teljesen elolvadt a hó az alsó részeken. A kövek között lehetett volna felbaktatni. Ezt inkább kihagytuk. Átmentünk a Chopok alá és érdekes módon Trangoskától felfelé rengeteg havat találtunk, miközben csak néhány száz méterrel lejebb (!) a völgyben még barnálottak a hegyoldalak. Nem tudom, hogy általában igaz-e, de úgy tűnik, hogy a Chopok körül a legtöbb a hó a környéken, és erről most személyesen is meggyőződtünk. Sajátos mikroklímája lehet a Gyömbérnek. Ha valahova érdemes kimenni, akkor szerintem oda, gyanítom, hogy az összes többi helyet kihúzhatjuk a környéken. (A Magas-Tátrát mondjuk nem tudom, de az már úgyis messze van.) Az útról letérve kedden még szűzhavas helyeket találtunk, bár igaz, porhó helyett keményebb hóval, ami azért néha ellepte a léceket. Ez a meleg, ami most igérkezik, viszont lehet, hogy rendesen betesz a hó minőségének...
Miki82
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2008.02.18. 17:29
Üdv!
A határ mellett lakom, néha szoktam sítúrázni a Király-hegyen. Most szombaton, ha Isten is úgy akarja megyek egyet - eddig egyedül. Ha valakinek megfelel a bánrévei határátkelő, írjon. (Bár, ahogy nézem nem lesz a legjobb idő.)
tícsör
49 élménybeszámolót írt
49
17 éve tag
2008.02.18. 10:17

Nekem viszont a vasárnapot kellett végül munka miatt kihagynom :(, úgyhogy kvittek vagyunk... :)
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2008.02.18. 09:21
Vasárnap ismét csudajót túráztunk, freerideoltunk a Srediecko, Deres, Gyömbér háromszögben. Verőfény és porhó. Sajnos a kedd nekem munkával telik.
tícsör
49 élménybeszámolót írt
49
17 éve tag
2008.02.17. 21:59

Az se lehet rossz, csak ott nem annyira vannak hegyek :)
tícsör
49 élménybeszámolót írt
49
17 éve tag
2008.02.17. 11:43

Még annyit szólnék, hogy úgy intéztem a dolgaimat, hogy a keddet szabaddá tettem. Vagyis kedden kimegyek, most a Király-hegyre. Ha valakit érdekel és el tud szabadulni, szóljon. (Ez most ebben a felállásban tuti, reggel 7-kor indulok és megyek akár egyedül is). Szerdától amúgy lassú felmelegedés igérkezik, ezért a keddi nap éppen ideálisnak tűnik (amennyiben porhóra vágyik az ember :))
tícsör
49 élménybeszámolót írt
49
17 éve tag
2008.02.16. 21:38

Gyerekek, ma volt az utóbbi 3 évben messze a legjobb síélményem!!! Egész nap szakadt a hó a Chopok körül, 30 cm legtutibb porhó rá az 1 méterre. Abban döngettünk. Tiszta British Columbia!!! Amúgy minusz 15 fok, viharos szél. Mire leértem a Gyömbérről a Stefanika házhoz szétfagyott mindenem. Kb. fél óra volt, amíg kieresztett az arcom. Néhány borovickával gyógyítgattam magam, amibe betársultak szlovák barátaink.
Freeriderek figyelem! Aki teheti, húzzon ki a Chopok környékére, mégpedig most. Olyan élményetek lesz, hogy soha nem fogjátok elfelejteni. Nekem sajna van egy sürgős melóm keddig, de a héten még kimegyek valamikor, az tuti!!! Jó havat és hosszan tartó hideget mindenkinek!
tícsör
49 élménybeszámolót írt
49
17 éve tag
2008.02.15. 13:50

Hahó Gabris, remélem tényleg bejönnek ezek a hírek... Főleg azért szoktunk Helpára menni, mert félúton van a Király-hegy és a Gyömbér között (általában egy hétvége alatt mindkét helyre nyomulunk).

Végül az van, hogy én befűztem egy havert, aki ugyan szinte teljesen kezdő, de lelkes, és cégautója van :), úgyhogy vele megyek. Már most délután kimegyünk (egy órán belül jön értem) Holnap ő Talén nyomja, én meg megyek fel a Gyömbérre, rmeényeim szerint. Viszont szombat este visszajövünk, mert neki mindenképp vissza kell jönnie.

Ha ti vasárnapra is maradtok és van hely, szívesen csatlakoznék visszafele (benzinbe nyilván beszállok). Esetleg dobjatok rám egy SMS-et. Kifelé 1-2 embert ki tudnánk mi is vinni (persze visszafelé is ha kell), csak gondolom, már késő, mert mindjárt indulunk...

Amúgy snowboard, túrasí egykutya, ez is fasza cucc, meg az is. :):):)

A netet nem látom többet, a számom: 30-9792841 Csaó
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2008.02.15. 09:59
Megtaláltam. Te, ez elég messze van a Gyömbértől, Chopoktól. Mi mindig találunk ezen az áron közelebbi szállást is.
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2008.02.15. 09:55
Ticsör! Esik a hó és hozzáértő barátom jóslata szerint 10-20cm lesz belőle, szombat, vasárnap. Szerintem többen is megyünk, nem annyira sítúrázók, mint snowboard freeriderek, de egyeztessünk péntek este fele itt a fórumon. Addig jobban látom, hogy hányan vagyunk.
A Helpa hol van?
tícsör
49 élménybeszámolót írt
49
17 éve tag
2008.02.14. 10:22

Lehet, hogy végül nem esett hó, de én úgy döntöttem, hogy kimegyek ezen a hétvégén is. Úgysem bírom ki itthon :) A haverok nem érnek rá, ezért szívesen társulnék, ha megy valaki. Kocsim van.
Szombat-vasárnapot tervezek, egyik nap Gyömbér, másik nap Király-hegy. Szállás Helpa faluban privát családnál, akihez a télen rendszeresen jártunk (reggelivel együtt 350 SK).
Ha valaki megy a környékre és szívesen csatlakozik, szóljon.
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2008.02.12. 22:02
Én is azt hallottam, hogy a hétvégéig jön egy kis hó. A hideg már itt van. http://hungarian.wunderground.com/cgi-bin/findweather/getForecast?query=chopok
tícsör
49 élménybeszámolót írt
49
17 éve tag
2008.02.12. 07:57

Így igaz. Mi egy kicsit le is égtünk. Felfelé menet erős fuvallatokat kaptunk, aggódtam is, hogy odafent erős szél lesz, de mire felértünk a csúcsra, szélcsend lett. Délután 1-kor ott napozott vagy 20 ember. Mindezt februárban, 2043 m-en. Hihetetlen volt!
Lefelé tényleg erősen jeges volt. Most abban reménykedem, hogy hátha esik rá egy kis hó a héten (ahogy okos emberek jövendölik) és a hideg miatt porhó állapotban marad. Akkor a jövő hétvégét is bevállaljuk, tuti. A remény hal meg utoljára :)
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2008.02.11. 20:23
Tegnap én is ezen az útvonalon csúsztam vissza Gyömbérről a Trangocsig. Nagyon ritka az ilyen kristálytiszta idő a környéken, ami kárpótól a jeges hóért.
tícsör
49 élménybeszámolót írt
49
17 éve tag
2008.02.11. 09:27

Szólok mindenkinek, hogy a Chopokon kitűnő hóviszonyok vannak. Ez a korai magyar tavasz ne bizonytalanítson el senkit. A hegyen 1-1,5 m körül van a hó vastagsága és egyelőre nem nagyon olvad. Sajna elég kemény, de legalább van dögivel. A hőmérséklet pedig egyelőre nem túl magas. Tegnap egész nap tiszta idő volt, felhőknek hírét sem láttuk, de a trangoskai parkolóban délelőtt 11-kor még -3 fok volt. A Trangoska-Stefanica chata-Dumbier útvonal minden freeridernek ideális. A pályákról nem nyilatkozom, mert azokat nem láttam.
tícsör
49 élménybeszámolót írt
49
17 éve tag
2008.01.16. 19:34

Köszi az infot. Megnéztem ezt az oldalt, de nem találtam rajta Szlovákiát. Lehet, hogy a derék svájciak még nem tudják, hogy ez az ország létezik? Észtországtól Montenegróig van minden, de sehol egy Szlovákia. A csehek is fent vannak, de azzal se megyünk sokra.
A webcam-képekben én amúgy nem nagyon bízom, mert a hóágyúzott pályákat mutatják, az meg úgyis fehér. Attól még lehet, hogy a hegy túloldalán, az érdekesebb részeken kint vannak a sziklák. A fákat szoktam nézni, ha havasak, az már jó jel, de sokszor a szél lefújja róluk a havat.
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2008.01.15. 12:37
Kösz a hasznos beszámolót. Mi is terveztük a Chopok déli kiruccanást ezen a hétvégén, de az utolsó pillanatig hezitáltunk. Egyfolytában a webkamerákon és az időjárás portálokon lógtunk, végül lefújtuk. Ajánlom figyelmedbe a meteoblue.ch nagyon hasznos oldalt, ahol regisztráció után a legtöbb európai állomás adatai alapján modellezhetsz csapadékot, hőmérsékletet, szelet, stb.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.