Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

molesz52 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (39)Időben csökkenő Időben csökkenő
molesz52
39 élménybeszámolót írt
39
16 éve tag
2013.03.05. 13:38
Ok, köszi.
Előzmény: (afuchs007 156588)
molesz52
39 élménybeszámolót írt
39
16 éve tag
2013.03.04. 19:11
Üdv.
Merre mentetek hogy ilyen gyorsan odaértetek?
Üdv
Előzmény: (afuchs007 156534)
molesz52
39 élménybeszámolót írt
39
16 éve tag
2012.02.22. 20:12
Üdv mindenkinek.
Tegnap, kedden voltunk Mkirchenben. 10 után érkeztünk, a parkolókban elég sok kocsi volt, de könnyen találtunk helyet. A felvonón csak itt ott ültek. Feljebb sem volt vészes, max 2-3 perces sorbanállás volt. A pályákon is hasonló volt a helyzet. Bőven elfértünk, nem nagyon zavartuk egymást.A hó állapota elég jó volt, annak ellenére ,hogy hétágra sütött a nap, egyáltalán nem olvadt, nem volt összetúrva mint ahogy a nedves hó esetén szokott. Még fél 5 körül is porzott a léc után. Az igaz, hogy egy két meredekebb helyen jeges volt, de pl a fekete pályán ilyent nem tapasztaltam. Ez szerintem nagyban romlani fog , tekintve a következő napok időjárását.
molesz52
39 élménybeszámolót írt
39
16 éve tag
Topik: Tauplitz
2012.01.13. 19:44
Igen,van.Skizug a neve. Olyasféle valami mint itt nálunk a városnéző kisvonat. Egyébként szintén a már említett honlapon,- de csak a német nyelvün - service menüpontban a Skizug a "weitere info" alatt van menetrend.
Előzmény: (brutus 130520)
molesz52
39 élménybeszámolót írt
39
16 éve tag
Topik: Tauplitz
2012.01.12. 19:56
A dietauplitz.at oldalon megtalálhatod az aktuális adatokat.Van magyar nyelvű oldalais.Ezek szerint fennt a tetőn nem megy egy húzós lift ami egy rövid kék pályát szolgálna ki. A többi üzemel. A pályák közül a már említett lifthez tartozó rövid kék valamint a Bad Mitterndorfba levezető pálya van zárva.Hó az van rogyásig. Az előrejelzés szerint még esni fog a hét végéig.
Előzmény: (kasee 130418)
molesz52
39 élménybeszámolót írt
39
16 éve tag
2010.12.13. 19:00
friss jelentés Livignoból: pályák OK, du-ra itt ott egy kicsit jegesek de nem vészesek.napközben egyáltalán nincs hideg,de a felső pályákon nagy szél fújt az elmúlt két napban, hordta a havat és bizony a maszkot fel kellett venni, de ez minket nem befolyásolt. összesen egy liftet állítottak le délelőtt de du-ra az is kinyitott. Ez volt a Carossello oldalon. Holnap megyünk át a másik oldalra így arról nem tudok csak annyit mondani, hogy erről az oldalról nézve elég jól néz ki. Egyébként aki szombaton jön az alagúton keresztül az számoljon egy kis várakozással.Mi 2 órát vártunk.Üdv Livignóból
Előzmény: (Shaman 97871)
molesz52
39 élménybeszámolót írt
39
16 éve tag
2010.12.09. 20:06
Hát mi 18-án jövünk vissza. Szerintem a 19-ei beszámoló már egy kcsit késő. megnézem majd a helyi net lehetöségeket, ha ok akkor megpróbálok egy helyi jelentést tenni 18 elött.
Előzmény: (proba 97208)
molesz52
39 élménybeszámolót írt
39
16 éve tag
2010.12.08. 20:01
Mi, -egy 12 fős csapat- megyünk 11-én reggel. Ki jön még?
molesz52
39 élménybeszámolót írt
39
16 éve tag
2010.12.02. 19:38
Emlékszik valaki, hogy milyen üzemanyag árak vannak Livignoban? Ha nem is konkrétan most, de amikor utoljára ott járt, akkor mi volt a helyzet? Nemsoká megyünk és tervezzük a tankolások helyeit.
Előre is köszi
molesz52
39 élménybeszámolót írt
39
16 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.03.05. 20:38
Most jöttem vissza Bad Mitterndorfból így csak most tudtam elolvasni az utóbbi napok bejegyzéseit erről a helyről.Halálra bosszantott minket, hogy nem volt min bosszankodni. Volt hó, sütött a nap, jártak a liftek, sehol nem kellett sorbaállni. Nem akarom megsérteni azt a hosszúnevű forumozót, aki azt írta, "senkinek nem ajánlja" ezt a helyet, de ez elég nagy marhaság.Bárcsak lenne nekünk egy ilyen helyünk!Azok a sielők vagy bordosok, akiknek nem mindegy hogy a kantnit 89 vagy 89,5 fokra kell-e élezni, azok tényleg ne menjenek, mert nekik biztosan nem felel meg. A többi 99%-nak nyugodt szívvel merem ajánlani.Mindenki nagyon kedves, segítőkész.Ez a helyiekre és az ott dolgozó magyarokra is vonatkozik. Viszont személyes tapasztalatom, valamint egy pár ott dolgozó magyarral folytatott beszélgetésem alapján állíthatom, nagyon sok honfitársunk meglehetösen bunkó módon tud viselkedni. Emberek,ha már egyszer ilyen szép helyre megyünk, akkor próbáljuk meg élvezni a tájat,sielést az életet.
A hosszúnevű fórumozó társunk figyelmébe ajánlanám azt a fizikai jelenséget, hogy a hó pozitív hőmérséklet esetén mindenhol olvad.
Tauplitzra fel.
molesz52
39 élménybeszámolót írt
39
16 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.02.17. 19:13
Szerintem igaza van imrola-nak. Valóban fel lehet menni úgy a csúcsra, hogy nem kell lecsatolni, vagy dombra felfelé csúszni. Nem csak Tauplitzból, hanem Bad Mitterndorfból is fel lehet menni. Igaz ehhez tudni kell, mikor megy fel a síbusz. Egyébként az alpenstasse fizető kapujától indul, a kapu elött elég nagy parkoló van.A busz síbérlettel ingyenes és kb 15 perc alatt felér a Mitterstein lift aljáig./Ez egyébként az első megállója./ Ezzel fel lehet menni a csúcsra. Semmi sorbanállás.Nem tudom, kinek mi a baja az 1-es pályával/ ez megy le Tauplitzba/. Simán, még szakadó hóban, kb 10-15 cm-es friss hóval a pályán is, minden gond nélkül sielhető.A 2-es, /Bad Mitterndorfba megy le egészen a fizető kapuig/ ennek az utolsó, kb 1 km-es szakasza, amely már a faluban megy, egy két helyen bizony botozást kíván. De hát végül is , le lehet jönni busszal is.Amit a pályák összekötéséről írtak az valóban nem a legszerencsésebb egy két helyen, de ez nem általános. Más , sokkal drágább helyeken is előfordul ilyen. Ja igen, akinek számít hogy 50-100 euróval olcsóbb megúszhat 3-4 napos csúszkálást, természetesen némi kompromisszummal, annak ez nagyon jó terep.Arról nem is beszélve hogy a 3 napos bérlettől kezdve,az már jó Loser, Riesneralm meg Planneralm terepekre is. Ezek Bad Mitterndorftól kb 20-25 km-es távolságra vannak. Egy napot megér mindegyik. Én azt mondom ár - értékarányt nézve,3-4 napra teljesen korrekt a környék.
Én januárban voltam elöször 3 napot. Most megyek megint egy társasággal. 120 eur 4 éjszaka reggelivel, 3 napos bérlettel. Nekünk megéri.
molesz52
39 élménybeszámolót írt
39
16 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.01.12. 19:57
Január 25-én megyek Bad M-be és 29-én jövök vissza kocsival.Ha valakit érdekel, akkor van hely oda- vissza.
molesz52
39 élménybeszámolót írt
39
16 éve tag
2009.01.02. 18:16
Hát ez az utóbbi tényleg 4-5 éves info.Az igaz hogy van egy híd az út fölött, de az a két madonnai részt között van. Tehát, ha Folgarida Marilleva felöl a Monte Vigó nevü hegytetöröl lecsúszól a 10-es pályán/piros/, akkor a végébe ott van egymás mellett a Madonnai elsö lift valamint a Vígóra visszavivö.
Szerintem nagyszerü hely, jók a liftek, talán 2-3 húzós van. A pályák rendesen karbantartottak, bár a nagyforgalmú pályák- ilyen a már említett 10-es is- 11 körülre már eléggé összegyürtek. Ezért ha át akarsz menni Madonnába akkor célszerü minél korábban indulni, ha nem szereted az ilyen pályát. Egyébként Marilleva 1400-tól kb egy gyenge óra alatt át lehet érni a Groste tetejéig./ Ez a leghosszabb pálya Madonnában./Hütték is vannak mindenhol.
Javaslom mindenkinek, én már 4x voltam. Most dec-ben utoljára.
Kérdezz, ha érdekel még valami.
Sanyi
molesz52
39 élménybeszámolót írt
39
16 éve tag
2008.12.09. 18:26
Szia vh,
OK, azt gondolom a legegyszerübb az Ometto lesz.Akkor vas de. mi is ott kezdünk. Kérdés: mi lesz az ismertetö? Mi 4-en vagyunk 3 lökött egyléces és én a normál sielő.
Ti egyébként merre mentek. Mi a Brenner felé.
Üdv
molesz52
39 élménybeszámolót írt
39
16 éve tag
2008.12.03. 18:07
Szia vh,

Lehet hogy már láttad, de akkor is jó leírni a Monte Vígon 220 cm, Marilleva1400-on 120 cm a hó. Mégis csak a kávézacc jóslat jött be. Úgy hogy gyorsan beadtam szervízre a léceimet. találkozási pontot egyébként megbeszélhetünk.
Üdv
Sanyi
molesz52
39 élménybeszámolót írt
39
16 éve tag
2008.11.03. 19:12
Szevasz.
Valóban akkor megyünk négyen Marilleva1400-ba. Szerintem a hosszútávú elörejelzéseknek annyiban lehet hinni mint egy magyar politikus igéretében. gyakorlati tapasztalatok szerint - ezt egy meteorologus barátom mondta- az 5 napon túli idöjárás elörejelzést üveggömbböl is meg lehetne csinálni. tehát ne bízz az ilyenekben.
üdv
molesz52
molesz52
39 élménybeszámolót írt
39
16 éve tag
2008.11.02. 19:14
Szia villamoska!

Az idém márc végén voltunk. A pályák délelött nagyon jók voltak. Dél környékén már + volt, ezért du-ra, ahol érte a nap - úgy 1800 alatt- meglehetősen kásás lett.Másnap reggelre minden elő lett készítve. Szerintem figyeld a meteót a ski.it oldalon, milyen az idő akkoriban.
maga a pályarendszer OK.Most is megyünk dec-ben.
molesz52
39 élménybeszámolót írt
39
16 éve tag
2008.09.22. 20:26
Hello Sanyi!
Én Marilleva 1400-ról tudok infót. Ha valami pályaszállás akkor az az. A szálló ajtajától - attól függöen hogy melyiken jössz ki- kb 50 m-re van kettö felvonó.Nem emlékszem pontosan de kb 140-150 km pályát lehet besielni. A szállás az kimondottan sí szállás, de minden van épületen belül, étterem , bolt stb...Minden évben karácsony elött és márc végén free skiing van.Pl. négyágyas appartman,7 éjszaka 205Eu. Ha aug vége elött akkor 10% kedvezmény. Ekkor az árban benne van a bérlet ami Tonále-tól Monte-Bondone-ig érvényes/6napos/
Szerintem ideális hely. Most dec-ben megint megyünk, remélem hó is lesz.
Üdv
Sanyi
Mi már 3x voltunk ezekben az idökben és nagyon frankö volt.
molesz52
39 élménybeszámolót írt
39
16 éve tag
2008.09.16. 18:13
Helló,
igaza van az elöttem szólónak. Semmmi gond, buszok járnak fel. Eléggé kanyargós, de az út jó.
Molesz52
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.