Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Bélapó által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (1291)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2008.10.29. 20:04
Levibaba! köszi a kiigazítást!!! Erre gondoltam!
(Most én is végignéztem a programot)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2008.10.29. 15:14
Üdv Soma!

mint lejjebb írtam évek óta itt rendezik a Red Bull kupát! Kimondottan free verseny sielőknek és bordosoknak. A tavalyi (2008 február)versenyről volt 2x20 perces műsor a TV-ben. (én felvettem) Az idei verseny 2009 január 28 körül lesz. Rengeteg lehetőség van csak egy kicsit gyalogolni kell, de La Grave kivételével mindenhol gyalogolni kell, ha free-zni akar az ember
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
Topik: Les Orres
2008.10.28. 21:12
Szia Daddy!

Sajnos nem kell átgondolnom, Te mész gyufáért!
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
Topik: La Grave
2008.10.28. 17:27
Ron87!
Bárki lemehet, nem kell hegyi vezető, legfeljebb nem fogja élvezni. Amit Magyarvándor írt úgy igaz! Ha lent nincs hó, a középső állomáson be lehet szállni. Tartalék léc feltétlen!!!!! A lányom ott törte el a deszkáját. Egy ugrás után nem tudod min fogsz landolni.
!!!! Itt van Fr. talán legjobb étterme!!!!! És az ár is elfogadható. Minden este tele van, legalább két nappal elöbb le kell foglalni!
La Grave-ban sose süt a nap! Lakni Les Terasses falucskát javaslom, ahonnan ingyenes busz visz a pályára
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2008.10.27. 20:04
Nekem más a véleményem! Szeretem a tengert meg a Balatont mégis voltam már uszodában. Hogy ez egészen más? Hát persze. Aki úgy gondol a sícsarnokra, mint egy kéthetes téli szabi ... - az lökött. Kimenni a haverokkal, csúszni egy órát vagy másfelet utána sörözni egyet ezt abba a körbe sorolom, elmegyek a műjégre korizni, a teniszpályára teniszezni, az uszodába úszni vagy a fizetős tornaterembe focizni. Hogy mekkora igény lesz rá akkor fog kiderülni, ha megépül. Én örülnék neki! Ha megvalósul (és még tudok bordozni) én meg fogom látogatni és nem a francia vagy osztrák síterepet fogom felcserélni vele.
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
Topik: Les Orres
2008.10.27. 13:03
Daddy!

Én jan 24-feb7-ig leszek Les Orres-ban, nem busszal megyek (a kutyám miatt nem is mehetnék). Még a mult században voltam itt - valamikor a 90-es évek elején - s gondolom azóta minden megváltozott. Én arra emlékszem, hogy főleg jojos felvonók voltak, meg néhány nagyon lassú kétüléses. Az internetet nézve ennek régen vége. De nem is ilyesmire vagyok kíváncsi, hanem olyan információkra amit esetleg jó még az utazás előtt tudni (Pl.: Valmorelben csak pénzért (sok pénzért) parkolhatsz! ha nem akarsz fizetni - a két hét közel 100 Eu - vissza kell vinned a kocsidat cca 4 km lejjebb lévő parkolóhoz. Ha az ember ezt előre tudja, úgy készül, hogy nem hagy semmit a kocsiban) Köszi előre is. A pályán találkozunk! Ha látsz egy nálad kicsit idősebb pasit snowboardozni egy aranyszínű Labradorral, az én leszek.
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2008.10.26. 19:15
A felvonó nagyon meredek és mellett nincs pálya, ha valaki kiesik a többiek ki se tudják kerülni és a felvonó mellett lecsúszni sem lehet. Nevetséges, de big foot-tal felengednek. Szerintem azzal könnyebb kiesni, mint bordal. Én négyszer voltam Puy-ban egyszer sem engedtek fel. (de lehet, hogy azt hitték, egy ilyen öreg pasi nem birja ki felfelé az utat?)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2008.10.25. 22:05
Mint mindenhol, itt is van minden, egyenesen jöhetsz piroson vagy körbe kéken. A felső részeken van néhány kemény fekete is. Van egy felvonó - jojos - ahova bordosokat fel sem engednek. Ha ennek felmész a tetejére és egy kicsit gyalogolsz (nem felfelé, hanem oldalt) akkor szűz havazhatsz. Nem véletlenül itt szervezi minden évben a Red Bull free kupát. Bordal úgy jutsz fel, hogy a bal oldali 4 ülésessel felmész a csúcsig, onnan felgyalogolsz a sípálya végéig (jojos felső állomás) onnan tovább gyalogolsz a neked legszimpatikusabb lejtőig. (én egyszer megtettem több mint egy óra, de társasággal jó buli) Vissza az ereteti kérdére, a pályák többsége piros, jól karbantartott széles, jól csúszható. Jegesedés ritka. A központi érkező - mivel a legtöbb pálya ide csatlakozik - délutánra "elhasználódik" de ez csak egy 50-100 méteres szakasz de ki lehet kerülni. Fenn van funpark és cross pálya is. Hetenként egyszer van esti sízés is. nem kell érte külön fizetni
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
Topik: Les Orres
2008.10.25. 08:58
Daddy! Január végén megyek Les Orres-ba. Ha van valami, amiről jó tudni, megköszönném, ha informálnál.
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2008.10.25. 08:38
Hasonló a többi francia síterephez. 1600-on - a nagy épület legvégén - van egy Sherpa, akkora min egy átlagos magyar Penny. Minden van és elfogadható áron. Nem akarom összehasonlítani a magyar árakkal, mert a mai Eu árfolyamon ez értelmetlen. (Én csak a napi dolgokat -baget, tej, víz stb - vásárlom fent, sört útköben veszem szupermarketben, piát Olaszországban vásárlok ott a legolcsóbb - Torinót elhagyva az alagút elött jobbbra van egy Auchan közvetlen a pálya mellett)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2008.10.23. 17:36
Lefelé lecsúszol visszafelé félóránként jár a síbusz
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.