Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

- Marky - által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (689)Időben csökkenő Időben csökkenő
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
Topik: Zdiar
2009.01.07. 17:23
Budapest - Zdiar kb. 300 km.
Ajánlott útvonal Bp. - Hatvan - Salgótarján - Rimaszombat - Poprad - Zdiar

Ebből csak a Bp - Hatvan táv autópálya, a többi főút. Mivel a két Tátrán is át kell magatokat hámozni, viszonylag sok a kanyargás, de a szép táj kárpótol, meg hát ugye az, hogy a végén Zdiarba érsz :)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2009.01.07. 15:29
Véleményem szerint tökéletes hely kezdők számára is.

Egyrészt a 2 pálya alja tökéletes a tanulásra, sőt van tanulópálya fent a kék-piros pályák között is (itt még hangulatosabb lehet a dolog), másrészt vannak olyan pályák is a magasban, amelyek az alapoktatás után - szerintem - meghódíthatók.
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
Topik: Zdiar
2009.01.07. 15:16
Hello,

Szállás:
Egy magánszálláson voltunk, ha érdekel az elérhetősége szerzek telefonszámot, bár a vendéglátó kicsit "fura figura", de beszél magyarul is. Ha jól emlékszem 21 EUR / éj / fő az ár, azt nem tudom, h ebben benne volt-e a reggeli és vacsora, mert a barátnőm apja intézte a részleteket. Ezért két ágyas szobákat kaptunk, közös zuhanyzó WC-vel. A szobák középkategóriásak, a házban vannak ennél jobban és kevésbé jobban felszerelt szobák is (nyilván drágábban-olcsóbban)

Ha van hely, szerintem a Strachan pályát üzemeltető panzióban szálljatok meg. (Sztem ide megyünk mi is legközelebb).

http://www.penzionstrachan.sk

Nem sokkal drágább, magasabb szinvonal, tényleg pályaszállás és 20% kedvezményt adnak a saját pályájukra.

Ajánlott indulás előtt már lefoglalni a szállást - bárhova is mennétek - vakon szerintem ne induljatok el.

Útviszonyok:
A falunak 2 fő közlekedési vonala van. A lengyel határ felé vezető út, és a vele párhuzamosan futó falusi utca. Mivel mindkettő emelkedőkkel tűzdelt, téli időszakban KÖTELEZŐ jó téli gumi használata. Ottjártunkkor havazott, és a 2 kerék hajtású kocsikra fel kellett tenni a hóláncot is ahhoz, h a kisebb utat használni tudjuk. (Ez az út vezet szinte az összes szálláshelyre). Ezek nélkül semmiképpen ne induljatok el, márcsak azért is, mert az Alacsony- és Magas-Tátra is csak igy járható biztonságosan erős havazás esetén.

Árak:
Strednica:
http://www.snowski.sk/strediskon-cennik.php?sid=46

Strachan:
http://www.holidayinfo.sk/gb-en/winter/resorts/?id=53373&plid=596894

Ha még van kérdés, csak bátran!

Üdv:
Marky
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2009.01.05. 15:58
Sziasztok!

Bekopiznám, amit a Zdiar topicba irtam, remélem nem leszek itt ezzel OFF:

Jan. 2-4. közöttt síeltem itt, immár második alkalommal és ismét nem csalódtam.

Kisebb félelmekkel vágtunk neki az útnak, ugyanis az idei szezonban mindössze egy komolyabbnak nevezhető havazás volt a térségben. Aggodalmunk tovább erősödött útközben, mikor megpillantottok az Alacsony-Tátra szokatlanul szürkéllő hegyoldalait. A Magas-Tátrában járva azért már kezdtünk bizakodni...

A falu mikroklimájának köszönhetően az addig lehullott és ágyúzott hó is elég lett volna ahhoz, hogy jó állapotban lévő pályákon síelhessünk a hétvége folyamán, de érkezésünkkel egyidőben elkezdett havazni :)

Pénteken a Strednicai pályákat vettük ostrom alá. Strednica 4 lankás kék pályával és egy meredekebb aljú kék pályával rendelkezik, aminek gyakran jeges az alja.
Kezdőknek tökéletes, haladók pedig csiszolhatják technikájukat rajtuk. A lankás oldalra tányéros felvonókon lehet feljutni, a meredekebbre csákányos visz fel.

Még délután is megfelelő volt a 4 lankás pálya minősége, jó volt a frissen hullott havon csúszni. A jobboldali lassú tányérost használtuk, mert a párom gyakorolta a snowboardos felvonózást, itt nem volt sorbanállás, lecsúsztunk és már mentünk is fel.

Vacsora után a Strachan Panzió tulajdonában lévő pályán még beneveztünk egy esti síelésre is, hogy biztosan mélyen tudjunk aludni :) Az 1 km hosszú pálya kb. a Strednicai teleppel szemben helyezkedik el, a főút túloldalán. Itt még jobb feltételek fogadtak minket, mint délután, igazi élmény volt a siklás, a max. 5 perces sorban állás miatt sem bosszankodtunk egy kicsit sem.

A szombat reggel verőfényes napsütéssel, de erős széllel -10 fokkal fogadott minket, de ez sem tántoríthatott el minket. 2 órás bérletet váltottunk a Strachanra (itt általában 11 után kezd el gyűlni a nép), ahol ismét tökéletesen gondozott lejtő fogadott minket. Ebédeltünk a pálya tetején lévő (idei szezonra átadott) hüttében ( 2 adag pecsenye, savanyúság, kenyér, sör, tea kb 300 SK), aztán átmentünk Strednicára.

A pálya itt is rendben volt, kis jégfoltokra kellett csak ügyelni, de egyáltalán nem volt vészes. Most már a gyorsabb felvonókat használtuk, itt sem emlékszem 5 percnél hosszabb várakozásra, sokat tudtunk síelni, nem volt tömeg a pályán sem. Este egy kis kocsmázással zártuk a napot (azt hiszem Goral az étterem neve, szép, igényes kis hely, nem lehúzós árakkal - 4 sztrapacska + 2 sör 12 EUR)

Vasárnap éjjel ismét havazni kezdett, kb 3-5 cm friss hó hullott. Az indulás előtt még csúsztunk 2 órát Strachanon, majd bedobtunk egy finom sztrapacska - Zlaty kombót és startoltunk haza.

Összességében 2-3 napra ajánlani tudom mindenkinek a helyet, mert bár pályái nem váltanak ki adrenalin-fröccsöket, viszonylag messzebb esnek hazánktól, ezt kompenzálni tudják az alacsonyabb árak, a gyönyörű környezet, a mikroklímából fakadó hóbiztosság és a jól karbantartott pályák. Véleményem szerint még haladó síelőknek is érdemes eltölteni itt 1-2 napot szezon elején, egy hosszabb túra előtt.

Üdv
Marky
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
Topik: Zdiar
2009.01.05. 15:56
Sziasztok! Itt az ideje egy kis topic-élesztésnek :) Élménybeszámoló:

Jan. 2-4. közöttt síeltem itt, immár második alkalommal és ismét nem csalódtam.

Kisebb félelmekkel vágtunk neki az útnak, ugyanis az idei szezonban mindössze egy komolyabbnak nevezhető havazás volt a térségben. Aggodalmunk tovább erősödött útközben, mikor megpillantottok az Alacsony-Tátra szokatlanul szürkéllő hegyoldalait. A Magas-Tátrában járva azért már kezdtünk bizakodni...

A falu mikroklimájának köszönhetően az addig lehullott és ágyúzott hó is elég lett volna ahhoz, hogy jó állapotban lévő pályákon síelhessünk a hétvége folyamán, de érkezésünkkel egyidőben elkezdett havazni :)

Pénteken a Strednicai pályákat vettük ostrom alá. Strednica 4 lankás kék pályával és egy meredekebb aljú kék pályával rendelkezik, aminek gyakran jeges az alja.
Kezdőknek tökéletes, haladók pedig csiszolhatják technikájukat rajtuk. A lankás oldalra tányéros felvonókon lehet feljutni, a meredekebbre csákányos visz fel.

Még délután is megfelelő volt a 4 lankás pálya minősége, jó volt a frissen hullott havon csúszni. A jobboldali lassú tányérost használtuk, mert a párom gyakorolta a snowboardos felvonózást, itt nem volt sorbanállás, lecsúsztunk és már mentünk is fel.

Vacsora után a Strachan Panzió tulajdonában lévő pályán még beneveztünk egy esti síelésre is, hogy biztosan mélyen tudjunk aludni :) Az 1 km hosszú pálya kb. a Strednicai teleppel szemben helyezkedik el, a főút túloldalán. Itt még jobb feltételek fogadtak minket, mint délután, igazi élmény volt a siklás, a max. 5 perces sorban állás miatt sem bosszankodtunk egy kicsit sem.

A szombat reggel verőfényes napsütéssel, de erős széllel -10 fokkal fogadott minket, de ez sem tántoríthatott el minket. 2 órás bérletet váltottunk a Strachanra (itt általában 11 után kezd el gyűlni a nép), ahol ismét tökéletesen gondozott lejtő fogadott minket. Ebédeltünk a pálya tetején lévő (idei szezonra átadott) hüttében ( 2 adag pecsenye, savanyúság, kenyér, sör, tea kb 300 SK), aztán átmentünk Strednicára.

A pálya itt is rendben volt, kis jégfoltokra kellett csak ügyelni, de egyáltalán nem volt vészes. Most már a gyorsabb felvonókat használtuk, itt sem emlékszem 5 percnél hosszabb várakozásra, sokat tudtunk síelni, nem volt tömeg a pályán sem. Este egy kis kocsmázással zártuk a napot (azt hiszem Goral az étterem neve, szép, igényes kis hely, nem lehúzós árakkal - 4 sztrapacska + 2 sör 12 EUR)

Vasárnap éjjel ismét havazni kezdett, kb 3-5 cm friss hó hullott. Az indulás előtt még csúsztunk 2 órát Strachanon, majd bedobtunk egy finom sztrapacska - Zlaty kombót és startoltunk haza.

Összességében 2-3 napra ajánlani tudom mindenkinek a helyet, mert bár pályái nem váltanak ki adrenalin-fröccsöket, viszonylag messzebb esnek hazánktól, ezt kompenzálni tudják az alacsonyabb árak, a gyönyörű környezet, a mikroklímából fakadó hóbiztosság és a jól karbantartott pályák. Véleményem szerint még haladó síelőknek is érdemes eltölteni itt 1-2 napot szezon elején, egy hosszabb túra előtt.

Üdv
Marky

(képek remélhetőleg később)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2008.12.29. 13:01
adalbert!

Mi is itt voltunk elszállásolva.

Nem vészes az ügy, a szálloda mellett található mozgólépcső (!) visz fel egy központi részre, majd onnan még egy mozgólépcső a pályarendszer jobb oldalának aljára.

A baloldal alja gyalog messzebb van.

Ahhoz, h átjuss a baloldal aljára, tányérosozni kell a jobboldal alján, vagy felmenni a tetőre és onnan átcsúszni balra, mert a 2 pálya alja és közepe összeköttetésben van "H" betű szerűen.

Üdv
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2008.12.28. 13:40
Hi,

Na, oda pont nem jutottunk el :)
Inkább egész nap si + esti eszem - iszom volt a program.

Jókat hallottunk a fürdőről, de nem kell egy luxuskomplexumra [szép szó :)] gondolni.

Szerintem a baloldalon-középen lévő üveges épületről van szó, aztán lehet, h tévedek:
pool.JPG
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2008.12.28. 10:09
Hello,

Igen, én voltam március közepén, ha van kérdésed, szivesen segitek.

Addig is néhány kép:

Üdv
kekkozepe.JPG
jobbalul.JPG
jobbpalyafentrol.JPG
kilatas.JPG
buborekkilatas.JPG
buborekos.JPG
gerinc.JPG
balaljahotelek.JPG
P1010111.JPG
P1010161.JPG
IMG-3096.JPG
IMG-3102.JPG
IMG-3153.JPG
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2008.12.11. 11:34
Sziasztok!

Tegnap leesett egy laza 70-es... Kár, h csak márciusban megyünk, remélem addig jön utánpótlás.

Kiváncsian várom, mit nyújt ez a terep, a régióban már megfordultam kétszer. Vélemények?
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.