Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Suttyko által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (27)Időben csökkenő Időben csökkenő
Suttyko
27 élménybeszámolót írt
27
14 éve tag
2010.03.06. 00:35
Hát a várakozási idő 9 óra után igencsak megnő (a pályán kb. 11-ig elviselhető még a tömeg). Addig a várakozási idő max 5 perc. De ezért is fogják idén áprilistól teljesen szétverni a Gaislachkoglbahnt, mindhárom részt és építenek újat. Jóval nagyobb kapacitással. És "sajna" február 2-3 hete egyértelműen teltház Söldenben. Ezért ajánlatos január elejétől durván február közepéig jönni síelni. Akkor elviselhető a tömeg a pályákon.
Előzmény: (meszarosbt 86599)
Suttyko
27 élménybeszámolót írt
27
14 éve tag
2010.01.20. 17:24
Szabics, még valamit. Tegnap voltam a gleccseren. Hát ott szenzációsak a pályák. Ajánlom még a Giggijoch oldalt is. Ma A Gaislachkogl részen voltam. Sajnos egyre jegesebbek a pályák friss hó hiányában. Holnapra minimális havazást mond. De én a gleccser részt tudom ajánlani neked.
Előzmény: (szabics 80680)
Suttyko
27 élménybeszámolót írt
27
14 éve tag
2010.01.17. 23:58
Szia Szabics!

Én tegnap voltam fent a hegyen. Hivatalosan "jó" a pályák minősége. Ami stimmel is, de ennek ellenére (már 4 napja nem havazott, csak ma egy kicsit szállingózott) hóágyúztak. 3 nappal ezelött ugyan ez volt a helyzet. Hóágyúk mentek reggel még 10 körül is. Legalábbis a Gaislachkogel oldalon. A gleccseren nem tudom. Sajna nem is írnak természetes havat. De szerencsére nincsenek sokan, így egész normálisak maradnak a pályák. És 2 hete szinte minden pályát nyitva tartanak. 2 felvonó nem megy csak fixen.
Jó síelést nektek!
Előzmény: (szabics 80278)
Suttyko
27 élménybeszámolót írt
27
14 éve tag
2010.01.09. 01:14
Szia Zoli!

Én Söldent nem javaslom Neked, mert drága. Javaslom inkább Zwieselsteint. Ha gondolod tudok telefonszámokat adni, ahol meg tudsz szállni. Kb. 28-35 euro/fő/éj reggelivel. Az egyik szállásnál még kaptok egy ingyenes belépőt a Freuzeit Arenába Söldenben. A szállás egyébként Obergurgl és Sölden között van.
Előzmény: (Zoltan78 78673)
Suttyko
27 élménybeszámolót írt
27
14 éve tag
2009.11.25. 10:58
Szia Dave!

Egy pár dologra válaszolnék én, ha nem gond. Hát a szállással kapcsolatban nem tudok mondani semmit, max annyit, hogy a 15 euro számomra nagyon alacsonynak tűnik (pláne, hogy rákukkantottam és neten 18-tól kezdődnek az árak). A Gaislackogelbahn és a Giggijochbahn pedig nem pálya. Ha megnézed Sölden sítérképét, akkor a faluból két felvonó vezet fel. (A térképre tekintve) a bal oldali a Gaislachkogelbahn (jövőre ezt porik rombolják mind a 3 részét - Gaislachkogl Tal, Mittelstation és Gaislachkogl), a jobb oldali pedig a Giggijoch. De most szombaton lesz a nyitás (nov 28-án). Szóval akkor már buszozni sem kell. A hideg pedig itt van. Ma picit meleg van, de tegnap havazott. 2000 méteren volt a nullfok.És havazást mond a hét több npjára is.
A pénzről tudok még infot adni. Hát én amikor jövök ki (kb. Pest-Sölden távolság), akkor kb. 1 tank benzint számolok. És nem kell izgulni, mert itt erdemes tannkolni. Ha lejöttök majd Ötztalnal a pályáról, akkor ott lesz egy körforgalom. Ha balra kimentek belőle, ott lesz egy Esso kút. Általában ott a legolcsóbb a benzin. De Ötztalban befelé is lesz egy Esso kút. De itt Söldenben se sokkal drágább a benzin. Tegnap 1,014 euró volt a dízel itt. Tehát egy oda-vissza út kb. 100 euro. A síbérlet a te esetedben érdekes lesz. Ugyanis dec 18-tól tarifaváltás főszezonra. 169,5/192 elő- ilettve főszezonban a síbérlet. 4 napos 140/157,5 euro. Síkölcsönzés nem tudom mennyi, de nem lesz olcsóbb mint itthon.tóTalán 5-10 euro környékén van. Úgy tudom, hogy a Berglanddal (hotel) szemben van egy picit olcsóbb bérlő hely. De persze kb. 100 méterenként van kölcsönző. De megpróbálok rákérdezni. Ha vacsorázni mentek (mert az általában apartmanok esetén nincs), akkor 10-tól kell kb számolnod a kaját. Én nyáron 17-20 között vacsiztam szabadnapjaimon (ha étterembben ettünk). A pizzák 9-10 euro környékén vannak. De a kaják tisztességes adagok szoktak lenni, és nagyon frankók. A buli lehetőségekről. Partyhaus, Bla-bla, Fire and Ice, Mogul és még van egy pár. 0-10 euro között van a beugro. Piák? Hát egy pohár sör 3 euro környékén van. Rövid 2-3 eurotól indul (2 cl). Szóval lehet költekezni. Hát azért össze nem adtam neked, de ha bulizni is akarsz, akkor szerintem 8-900 euro alatt nem jössz ki mindennel együtt. Ja, amit javaslok, ha sípályára mentek. Szerintem a Mittelstationnal van az egyik legjobb kaja. De a gleccseren is frankó. Eddig egy hütte nem tetszet csak, ahol picit hígra sikerült a gulyásleves. Azt azóta kerülöm. 1 kis idütő, egy leves meg valami nasi kb. 10-12 euro a hüttékben.
Hát ennyi tudok segíteni hirtelen. Egyébként azért tudom aránylag jól a dolgokat, mert már tavalyl is itt melóztam Söldenben és most is itt vagyok. Ha van esetleg még valami kérdés, akkor próbálok segíteni.
Sok sikert, jó síelést!
Csáó
Előzmény: (Davee 74442)
Suttyko
27 élménybeszámolót írt
27
14 éve tag
2009.10.12. 12:46
Bélapónak üzzenném, hogy talán el lehet indulni a hónapban. 2 nap alatt 30 centi a gleccseren! :D De a Gigijochon is 20centi friss hó! de itt mindig friss infó van hójelentésben: http://www.soelden.com/main/DE/SD/WI/Wetter/heute/index.html#schnee
Suttyko
27 élménybeszámolót írt
27
14 éve tag
2009.10.04. 11:56
Remény! Ha az alapján akarsz bárhova is elmenni síelni, hogy napsütötte-e, akkor szerintem nagyon rosszl járhatsz bárhol is. Decembertől április végéig kb. 2 hétnyit volt lezárva a gleccser a rossz viszonyok miatt a 2009/10-es téli szezonban. Ott voltam végig, szóval tudom. De volt olyan is, hogy a Rettenbach gleccsernél kevergett a felhő és átmentem a Tiefenbachra és pálya fölött felhőnek nyoma sincs.
Egyébként a gleccserről 1 pálya levezet tényleg a a Gaislachkogelbahnig. De valójában az már több egymásba érő pálya. Idén pedig áprilisában bontják a Gaislackogelbahnt. Mind a 3 részt. Újat építenek. Érdemes megnézni. Sölden weblapjára is már feltették. Én még nyáron láttam az újságban.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.