Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

vanczi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (1037)Időben csökkenő Időben csökkenő
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.10.17. 19:28
a downhill egy nagyon jó sport, ahol ha nem is kell feltekerni a hegyre de versenyeken igen komoly sprinteket le kell nyomni az agyenses sazkaszokon. ez kb uyganaz mint a síversenyzés, csak itt bicóval mész, megpróbálod minnél gyorsabban teljesíteni a pályát hibák nélkül... Én imádom, ellenben a felfele tolást/tekerést nem , de ezek a bringák nem is arra valók.
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.10.10. 10:46
ha már kicsit vegyesbb felhasználásra szeretnéd nézdd meg a supershape speedet magy magnumot aminek kisebb a rádiusza meg szélesebb a közepe olyan 7 miliméterel.

én egy speetet nyúzokl egy éve, tapasztalat: mint egy tank olyan, baromira stabil nagyon lehet veretni a hoszú íveket is öszetúrtabb pályán is csak úgy szeli a havat semmit nem érezni belőle, de rövid ívekre is tudod használni mert nem olyan nagy a rádiusza 14,6m vagy 15 (mindenhol mást írnak) nincs benne olyan enegia, szóval ha pattogósan szlalomszerűen akarsz síelni akkor meg kell erőszakolni, nics benne az a visszírúgás/dinamika pedig alapvetően egy kemény léc. mminden körülmény közt jól íráynítható kezesbárány na jóazért a 80 kmh-t már nem szereti
ebből azthiszem van még 170 nél hosszabban is ( annak már nagy leheta rádiusza) én 193 vagyok 81 kg és bejött.
esetleg nézdd meg a nordica dobermann spitfiret arról a síléc vásárlása topicban írtam az is van 170 + méretben .
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.10.09. 15:39
a futással az a gond hogy ott apró izom rándulások vannak tulajdonképpen amik rövid idejig tartanak , síeléskor meg hosszú izommegfeszülések, ezért érdemesebb kerékpárt használni. a meredek emelkedőn valő túrázás már jobb, mert ott hosszú szinte kitörést végző mozdualtot csinálsz ám ilyenkor a combfeszítő a farizmodhoz képest nem dolgozik túl sokat míg síeléskor igen. kezdőként nem ajánlom az intervallumedzést inkább menj középtávokat bicajjal aztán ha már belejöttél lehet nyomni neki rendesen akár olyat is hogy 2 perces sprintek, közte szükséges pihenővel. otthoni szobabicikli is megteszi ezen a sprintekte érdemes kiállva csinálni ha tudod ( sok szobabicikli annyira rossz konstrukció hogy hihetelten) vagy elliptikus tréner is jó.
jó edzést !
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.10.04. 20:01
MM, szerintem olyan sít nem fogsz találni ami mindkettőre jó, mert általában ellentétes tulajdonságok kellenének mindkét műfajhoz, ezért én azt tanácsolom hogy inkább a szűzhóízés kárára mennyen az a kompromisszum, én is imádok szűzhavazni de semmi gondom nicnsa a head supershape speedemmel 170 cm , 68 a közepe. valóban jobban elsüllyedek mint egy duci sível, de hát pont azért megyek a mélyhóba hogy minnél jobban elsüllydjek. itt ausztriában nemigen találkoik az ember olyan viszonyokkal hogy derékig érjen a hó tehát nincs olyan fontossága szerintem inkább a karakterisztika az ami számít ebben az estben.
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.10.03. 23:19
a 170-es dobbermannak 14-méter, ja azt nem írtam én a spitfire lécről beszéltem ami elvileg az sl és gs közöt van sidecutban... szerintem az is bőven jó lehet mert hiába 170-es annyira könyű hogy fel sem tűnik. a head supershape uyganabban ahosszban valójában hosszabnak érződik síelés közben mert sokkal nehezebb...
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.10.03. 23:15
májerfaktor = kinézet
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.10.03. 23:02
azóta utánanéztem a dolognak és ez egy új modell speedmachine 110 2010 , van még 120 és 130-as is a 130-as ugyanaz mint az én 14-esem csak a felső pánt kialakítása kicsit más, szóval ez a régi 10-esnek felelhet meg
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.10.03. 22:44
ez a 12-es ha jól tudom mert én nyáron kaptam egy speedmachine 14-est és az nem így néz ki.. full fehér és piros, meg ahogy írta MM a lécvásárlós tpikban ennke "csak" 110 a flexe. egyébként mé nem próbáltam a bakit én-se de naogyon kényelmes és a májerfakorja sem kevés ;D
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.10.03. 22:14
szerintem egy nordica dobbermann jó lehet ami nagyon energikus könnyű, csak úgy repked vele az ember az ívek közt nagyon élvezetes, hihetetlenül megindul, ergó jól kezelt pályán ideális körülmények közt fantasztikus élményt nyújt, viszont figyelni kell rá mert könynem meglódul és akkor már nehéz kcsit kordábantartani mert nayg tempónál kevésbé stabil, ami a páyla romlásával további gondot okozhat. igazából csak egy napig használtam mert eltörtem funcarvingozás közben :S nem tudom hogy, de kicsúsztam és mikor fölketem annyit vettem észre hogy a csőre 5 centivel a föld felett volt normál helyzetben. ezt én annka tudom be hogy egy kikönnyített pehelysúlyyú léc ami ráadásul anyaghibás volt + a hó szerkezet is rájátszhatott... szóval egy nagyon játékos gyors, kis erőbefektetéssel is hihetetlenül dinamikus sí amit jó körülmények közt tudunk élvezni.
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.09.18. 15:51
kár hogy nem egy jó sielő mutatja be a használatát, mert ebből nem anniyra derül ki hogy miket lehetne vele igazából csinálni, esetelg komolyabban carvingozni??
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.09.14. 18:41
lehet készülni továbbá vizuálisan is mostmár :D

Stubai-on szépen behavazódott a hegy felső része, lehet innentől kezdve bújni az időjárásjelentéseket reménykedve kiadós havazások után :D
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.08.30. 21:21
Én speciel nem bánom ha rajtam van mert melegíti a derekamat, tökéletesen szabad mozgás, annyi hogy szerintem kénylemesebb natúrban felvonózni de egyáltalán nem kell levenni semmilyen szituációban. egyébkénet nem értek azzal egyet hogya teljes testprotektos csak a durvulósoknak való... tavaly söldenben ütköztem egy snowboardossal hatalmasat háát nem tudom me lett volna ha nincsa rajtam akkor az egész :S főleg jeges pályán nagy előny mert ha elcsószool nem zúzod meg a könyöködet, bár a csuklódat még ígyis jól be tudod ütni...
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.08.29. 18:42
egyértelműen az a legolcsóbb ha valamilyen crossmotoros vagy bicós protektort nézel, ezekben még a teljes testprotektor is olcsóbb mint a sielős márkák csak gerincvédője... van amelyik lecsatolhatós de van különálló is pl 661-nek.
http://www.superpole.hu/661_sub_bringa.php?m_id=58&s_id=133 szerintem egy ilyen ideális lehet. nekem egy telses van aminek lecipcározható a gerincvédője így csak 2 gumipántott kellett rávarrni hogy magába is faszán lehessen használni.
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.08.25. 23:11
egyébként a húsok is tartalmazzák az összes aminosavat ráadásul egyes fajtákban elég sok a kreatin is, bár ha nagyon ilyen szemszögből nézzük a dolgot akkor igyunk meg síelés közben is egy mannát :D ami annyit tesz hogy tejsavófehérje ( legmagasabbb a biológiai értéke) + zabpehely ami az egyik legjobb szénhidrátforrás.
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.08.12. 23:07
ha jól emlékszem tavaly már a világkupákon is haszálták ezt a double decket, csak azokon a leceken egybe volt festve a két rész. jatítsatok i ha tévednék , sajna mindíg odadnak nekik egy bolti modelt egyből és alig lehet tanulmányozni amivel téynleg mennek :S azért nem dobnám el az sl és gs lecüket na :D
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.08.12. 13:08
az igazság, hogy messze vagyok még az 1 méteres emelkedéstől :D meg a kondizás nagyrészét önszorgalomból csinálom csináljuk csapattársaimmal. amúgy nem végzek én 10 sorozatot egy gyakorlatból :D annka nincs értelme, izomcsoportonként kondizásnál 12 munkasorozatnál nem szabad, kell vagy ahogy tetszik többet csinálni. persze az 3-4 gyakorlatból tevődik össze. továbbá azon is múlik hogy mi a célunk, sima statikus erőnöveléshez nagyon alacson ismétlésszáma nyerő amit sérülésveszélyből még az erőemelők is csak a felkészülés végén csinálnak, az izomméret nökedés már egy nagypn bonyolult dolog , ott van akienk a 30-as ismétlés jön be van akinek a 8 én áltatlában 8-12 között szoktam dolgozni ha egy sima szériát veszek bukásig hajtva.
meg annyira azért ne irigyeljetek hogy milyen jó mert mi céltudatosan odafigyelünk az izületekre... sajnos nem igazán. amit leírtam az csak a saját tapasztalat plusszo,lvastam, okosítottam ki magamat e téren.
istenem mit meg nem adnék ha jó lenne a térdem nem kéne minden nap szenvedni vele :S
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.08.11. 21:17
juéé végre egy topic ahol meg lehet osztani a tapasztalatokat egymássla kondicionálás terén :D

Nekem már két és fél hete tart az alapozás a röplabdaszezonra, heti 2 edzésem van mindíg déleéőtt futás kondi satöbbi délután labda, gátazás lépcsőzés... szóval nem aggódnék hamost lepottyantanának egy 10 km-es pálya tetejére.
nekem lábedzés terán ami legjobban bevált és ott hon is kivitelezhető ezek nagyrésze a következő
- sima guggolás rúddal (comb párhuzamos a talajjal)
- előlguggolás (rúd a vállunkon kulcsont tájékon van és így teljesguggolás)
-kitörés akár sétálva akár visszalépve ugyanabba a pozícióba lehet kézisúlyzókkal .
- egylábas guggolás egyik láb hátra feltéve egy székre akármi.. itt lehet plussz kézisúlyzóval vagy anélkül úgy hogy mindíg maximális felugrásra törekszünk
- egylábas guggolás másik lábat felelemenet előre nyújtva (az már egy jó szint ha valaki meg tudja csinálni úgy hogy teljesen a sarkára ül közben)
odalrakilépéssal guggolás itt is próbáljuk szinte visszarúgni magunkat úgy adja igazán :D
az egylábas gyakoraltok azért jók mert a térd körüli stabilizáló izmokat is erősítik a csipőnél szintén ráadásul fejleszti az egyensúlyérzéket is...
ezen kívül még lehet hasizom és alsóhátizomra plussz gyakorlatokat másra sztem egy hobbysízőnek nincs nagy szüksége. ja muternak a vádlijában is zsokott izomláz lenni nem tudom mitől... :D
a fokozatosság valóban nagyon fontos, ha valaki nem 2 héttel előtte kezd neki akkor erre érdemes odafigyelni nem kell sietni majd eljön az mikor már a kaja is visszaköszön annyira kihajtjuk magunkat a konditeremben otthon. mellesleg így szépen az izületeket is megerősíthetjük, ja szerintem 6 ismétlés alá fölösleges menni.inkább 10 20 között dolgozzunk illetve lehet szuperszetteket vetkőző vetkőző sorozatokat beiktetni. ha minden oké akkor már csak a kajálásra kel odafigyelni

http://body.builder.hu/bbcomment_post.htm4?id=45 itt van egy link ami nagyon szépen leírja a kondizás alapjait + diéta meg.... tudom ez inkább testépítőknek szól de az elveket nyugodtan felhasználhatjuk.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.