Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Selmecbánya - Salamandra Ski Centrum topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
marzio
65 élménybeszámolót írt
65
19 éve tag
2010.12.27. 22:15
Hová Eplénybe, vagy Selmecre?
Előzmény: (Robin 100324)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2010.12.27. 21:44
Jössz valamelyik nap ?
Előzmény: (marzio 100321)
marzio
65 élménybeszámolót írt
65
19 éve tag
2010.12.27. 21:41
Na ja! Ha én fehérvári lennék le se lehetne engem robbantani Eplényről :))

Amúgy meg tényleg jó hely Selmec!
Előzmény: (hunyadee 100291)
hunyadee
117 élménybeszámolót írt
117
15 éve tag
2010.12.27. 20:50
Szia!
Még sosem jártam arra, sőt Szlovákiában is csak a Bp.-Csorba tó vonalon párszor. Nem gondoltam volna, hogy Komárom felé ilyen rosszak az utak. Ha odafelé ott fordulnak le az útról ahol írtam, akkor be se kell menni Selmecbányáig, végig a völgyben visz egy tűrhető út.
Előzmény: (pattyski 100299)
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2010.12.27. 20:39
Nagyon rossz utat választottál. Az tényleg kriminális. A legjobb a Nitra Zvolen úton menni, onnan meg az aszfalt új teljesen. A síközpont felé vezető utat nem ismerem, (utolsó szakaszt) csak Selmecbányáig.
Előzmény: (hunyadee 100291)
hunyadee
117 élménybeszámolót írt
117
15 éve tag
2010.12.27. 20:23
Sziasztok!
Most 26-án voltunk itt. Nem sok szót pazarlok a helyre, mert arról már korábban írtak, de az útitervet meg szeretném osztani veletek. A pályát azok fogják élvezni akik mentek már piroson, mert a tetején rögtön egy letöréssel indít, de aztán vagy 3-4-szer ellankásodik, szóval elég könnyű, csak nem túl széles, kerülgetni kell néha az embereket. Csak 4 órát tudtunk itt tölteni, de nem bántuk meg, és ha tovább fejlesztik, biztos kijövünk még ide több napra.

Amiért billentyűt ragadtam, az az oda- meg visszaút. Székesfehérvárról mentünk ide egy napra. Gondoltam hamar letudjuk azt a 200 km-t. Viszont. Fehérvár és Komárom között is elég ramaty az út, de az már fel sem tűnik. Térképet nem vittünk, a GPS-re hagytam hogy vigyen oda. Révkomárom után elkezdett erősen havas lenni az út, se szembe, se mögöttünk nem jött egy szál autó sem, de ezt betudtam annak, hogy Karácsony másnapja volt. Aztán azt hittem, a GPS megszivatott, mert egyre rosszabb minőségű falusi utakon mentünk át, be kellett fordulni mindenféle kereszteződésekben, és közben semmi tábla, hogy merre van valami város, mindig csak a szomszéd falut mutatták. Most utólag nézve a helyes utat mutatta - ami egyszerűen kriminális! A hegyek közé érve pedig teljesen havas, és a tótok láthatóan nem törték magukat, hogy valaha is letisztítsák. Pedig arrafelé jó ha 3-4cm hó hullott az este! El tudom képzelni, megáll az élet ha 10 centi hullik. Végülis nem kellett használnunk a hóláncot, de aki a síparkból visszafelé Selmecbánya felé ment, azoknak már kellett. Először a fenti parkolóba mentünk, ami elég rosszul van kitáblázva, és az utolsó száz méterhez hólánc kellett volna, mentünk inkább az alsóhoz, ami plussz egy hágón átkanyargással jár.
Mire megérkeztünk, a GPS lemerült, mert a töltő bemondta az unalmast. A helyiek visszaútra a Nyitra felé vezető utat javasolták. Nem kell hágókon átmenni, mint Léva felől, és gyorsan rávezet a gyorsforgalmi útra, amit rendesen takarítanak. Viszont visszafelé a sötétben, térkép nélkül Léva felé tértünk le a gyorsforgalmiról, és onnan Komáromig újra kezdődött a szenvedés, tetézve azzal, hogy a forgalmi táblák fényvisszaverő rétege elkopott, és semmit nem látni rajtuk (a magyar szakaszon is, de ott már magától megy az autó)...

Egész mondandóm lényege: aki Komárom vagy Győr felől megy, eszébe ne jusson Léva (Levice) felé menni, hanem a főbb utakon a gyorsforgalmi útig, ami Nyitrát köti össze Zólyommal, és Zamovica-nál kell letérni! Jó volt-e a sípálya? Igen! Érdemes-e Fehérvárról odamenni? Nem! Sokkal több pályát, kényelmesebben is el lehet érni az M7 vidékéről. Akkor már inkább Maribor, ha egynapost akar valaki nyomni.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.