Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Hochkönig régió (Maria Alm, Dienten, Mühlbach) topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2011.01.25. 21:31
Igen jól értetted. Nem kell buszon utazni egyik irányban sem, lecsatolni kell Hintermoosban mert ott kabinos lift van és a sílécet a kabin oldalán viszed :)

Elméletileg egy napba belefér az oda-vissza út nekem az oda út(Maria Alm Mülbach) 2 órát vett igénybe, nyugis tempóban, de úgy, hogy Hintertalban az új liften 4x mentem.
Előzmény: (Hellász 105725)
Hellász
12 élménybeszámolót írt
12
16 éve tag
2011.01.25. 16:38
Akkor ha jól értem, idéntől mindkét irányba lecsatolás nélkül bejárható a terület Mühlbachtól Maria Almig. Mi februárban leszünk a környéken, ha Mühlbachban leparkolunk, akkor egy napba belefér az út oda és vissza Maria Almig közepes sítudással?
Előzmény: (TibiF 105346)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2011.01.24. 08:19
Eddig csak két napot síeltem itt, de nekem is nagyon megtetszett a terület. Semmi más kivetni valót nem találtam benne, mint a dienteni hosszú csákányos felvonó, illetve a teljes összeköttetés hiányát. A fejlesztések után azt gondolom valamelyik évben ismét felkeresem és kiélvezem a terep adta lehetőségeket!
Előzmény: (TibiF 105346)
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2011.01.23. 20:39
Hochköniget azért kerestem fel mert kíváncsi voltam az új liftekre. Ezek a fejlesztések már nagyon kellettek és ezek a liftek által még vonzóbbá teszik ezt a síparadicsomot. Kezdem a legjobb hírrel amit láttam: Dientenben jövőre lecserélik a csákányos és a kétszemélyes liftet (errő bővebben a felvonó/sípálya fejlesztések Ausztriában topicban). Szóval a két új lift amit idén adtak át nagyon jó. Az első új lift, nyolc személyes kabinos amit a Hintermoosbahn építettek ami Maria Almot köti össze Hiterthallal. Ez a lift megszünteti a buszozást a két település között. Most már síléccel átcsúszhatunk Maria Almból Mülbachig. A liftben még érződött az új műanyag szag :) A másik lift amely Hinterthalban található, két liftből csináltak egyet ami nagyon jó ötlet mert nem kell átszállni. Gyorsabb is így a 700 méter szintkülönbség hamarabb megtehető. Ez egy nyolc személyes lift automata nyitás meg zárással. Az első két körben még furcsa volt megszokni, hogy nem kell lehúzni a biztonsági kütyüt, nevetett is a liftes rajtam mikor látta, hogy nyúlok a fogantyúhoz de nem húzom le mert előtte figyelmeztetnek több nyelven, hogy automata a nyitás illetve a zárás. A lift vonalvezetése is más mint a régi két lifté de ugyanaz a kiinduló és érkező pont. Csütörtökön voltam itt akkor már visszaállt a tél a régióban, sajnos a Hochköniget nem láttam a köd miatt. Jók voltak a pályák, a kevés embert már nem is említem mert ilyenkor ez természetes. Szerintem ez egy nagyon jó hely és a jövő évi fejlesztéssel még tökéletesebb lesz. Ha azt a két liftet lecserélik Dientenben már nekem sem lesz kifogásom a liftekkel kapcsolatban. Teszek fel néhány képet, sokat nem nagyon lehet látni mert erősen havazott és egész nap köd volt.
P1050022.JPG
P1050024.JPG
P1050025.JPG
P1050026.JPG
P1050027.JPG
P1050028.JPG
P1050029.JPG
P1050032.JPG
P1050037.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.