Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelsz, de még nem próbáltad a sífutást? Miért? topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2011.01.30. 09:11
még, még, még
Előzmény: (DogHead 106925)
DogHead
17 élménybeszámolót írt
17
13 éve tag
2011.01.30. 08:38
(folytatás)

Második és sokadik

Aztán helló-helló, újabb zavaros események és én újra a budai gleccseren. Igen ott, a „puccos”síházon túl.


Érthetetlen, minek?, fárasztó, fáj, utálom
Helló szia, te is itt? Látom egyben nyomod a 20 métert. Itt mindenki tegeződik? Süt a nap. Utána forralt bor/tea/rétes? Edzőbá’ meg honnan tudja, hogy hogy hívják a nevem?
Ugye, hogy ez semmi a lesikláshoz képes? Nem? Nem.

Jönnek sorban a technikák, klasszikus, korcsolya, meg az alesetek és kivételek és rendhagyók és szenvedő szerkezetek.

Egyre jobban megy, néha már tovább nézek (de nem látok) az egyre szűkebb rétnél, valahogy napról-napra megy össze a táj. (menni kéne már egy NAGY ( max 300m) kört. Majd legközelebb, most pihi.)

Aztán elfogyott a hó Pesten, jött egy március közepei Obertauern lesiklóhét, gondos tanulmányozása a pályáknak a Méltán Népszerű Weblapon, nagykör jobbról balra meg fordítva, jé ez meg itt egy sífutóút az egész közepén.
Kár, hogy időben nem fér majd bele, mennék egy kört.
Obertauerntől kábé 5 percre van egy sífutó centrum, hóágyú, esti világítás, full-extra, persze ingyen használható.
Ausztriában általában ingyenesek a pályák, de itt ott napi pár EUR-t (=1sör) elkérnek.
Aztán csak belefért este egy vizit, ahol a kölcsönzőstől sikerült venni 3 napi síbérlet áráért egy komplett kicsit használt felszerelést (cipő, bot, léc, +wax), nem gagyit

Story és figyelmeztetés!

Rendkívüli tapasztalatokkal álltam neki a vásárlásnak. Tudtam, hogy nem pikkelyes és tudtam, hogy ne a leggagyibbat. Eddig rendben is volt, aztán jött a kérdés a nem létező eladótól: Futóléc vagy klasszikus? ÖÖÖÖAAUUU, hát olyan kellene, ami mindkettőre jó! ROSSZ VÁLASZ! Hagyd el a házat MOST!
Pusztán a kérdés felvetésére körbevett vagy öt osztrák csávó, akik idegesen vigyorogtak és bottal hadonásztak. Gyors reakció, ami így utólag életmentő volt: Hát persze, hogy koriléc, hát mi más meine freund. 5 másodperc csend, szempárok villannak, ezt megúsztam.

Tehát: Olyan nincs ami mindkettőre jó, legyen kori, aztán azzal óvatosba lehet mindent csinálni. (Disclaimer: ezt én mondom és nem vállalok felelősséget!)
(az egyéb részleteket hagyjuk, mivel ott nincs is bolt-mint tudjuk).

SZEZON

Szezonzárás március utolsó hétvégéjén, Galyatetőn, ahol csíkosra ratrakolt sífutópályán a 40 centis havon zártam a telet. Jókora segges a Székelykapunál, alig 1,5 hónap alatt újra tünetmenet állapot. Pesten ekkor már zárt a tavaszi végkiárusítás . Utólag megtudtam, hogy nagy szerencsém volt, ez azért nem alapszolgáltatás, mármint a csíkos pálya.

(folytassam?)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.