Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Rocker sílécek - tapasztalatok topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2012.04.03. 10:39
Kedves Olasz Gergő,
nem, nem síeltem még pályán kívül. Illetve ha kimentem a pálya szélére, általában elsűllyedés és csúnya esés lett a vége. :-(

169 cm a magasságom pontosan, most 160 cm-es férfi lécem van. Bár többféle véleményt hallottam, de eldöntöttem, hogy 150 cm körüli, kifejezetten női lécet fogok venni. Amit cipelni is könnyebb. ;-)
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2012.04.03. 10:36
Hogwash
Azt mondta egy ismerősöm, hogy a kantnijuk túl keskeny, vagy jobban kopik, mint más cégé.
Az egyik síboltban az eladó pedig egyenesen azt állította, hogy évről évre jobban spórolnak az Elan léc gyártási költségein, így kispórolják belőle az "anyagot". Szó szerint így mondta az eladó. De az is igaz, hogy ezután megpróbált rábeszéni egy de 4-5 éves új Elan lécre (itthon utánanéztem, valójában mikori).

Milf: Oké, akkor M. vagyok és bár igaz, ízlések és pofonok, sokak szerint ILF is. :P
Előzmény: (Hogwash 138244)
Olasz Gergő
573 élménybeszámolót írt
573
17 éve tag
2012.04.02. 15:49
Nem tudom hogy síelsz, de ha nem mész ki gyakran pályán kívülre szerintem felejtsd el a rocker lécet. Ha tutira akarsz menni vegyél szlalom lécet magasságod függvényében 155-165cm és 11-13m körül legyen a rádiusza.Szerintem márka nélkül az úgynevezett utcai top alatt egyel legyen azzal biztos nem hibázhatsz.
Előzmény: (vinczem 138239)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2012.04.02. 14:13
Nagyon csodálkoznék, ha az Elan lécei nem bírnának ki 5-6 év akár intenzív használatot, én például most az Elan Amphibio-val szemezgetek, amiben szintén van rocker beütés...

(Ahhoz, hogy MILF legyél, nem elég az időnek telni, az csak az "M". Az "ILF" részéhez úgy kell kinézni :))
Előzmény: (vinczem 138239)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2012.04.02. 14:04
... és még akkor finoman fogalmaztál :)
Előzmény: (ozsi 137635)
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2012.04.02. 13:26
Köszönöm a válaszodat!

Igen, azt észrevettem, hogy sokkal szélesebb léceket kínálnak a boltok. Sőt, az egyik nagynevű bolt vezetője el is mondta, hogy amekkora most all-mountain sílécek mérete (szélesség), akkora jövőre a pályasík szélessége. :O
És ez így megy évek óta, egyre szélesednek a lécek.

MOndjuk úgy, hogy a női vonalon is akkora a kínálat, hogy nehéz választani, infó meg sokkal kevesebb van, mint férfi lécek esetén. Apropó, női sízőknek nincs fórum??
Már majdnem megvettem egy lécet 1 hónappal ezelőtt, amikor egy ismerősöm lebeszélt róla, mondván, annak a cégnek nem tartósak a lécei (Elan Zest Ice lett volna).

Az origo cikke szerint a rocker léceké a jövő, a fórumokban meg azt írják, hogy túl szélesek a pályákhoz és le fog csengeni ez a divat is.

A köv. 5-6 évre tervezek lécet venni, így tényleg olyat keresek, ami ennyi időt biztosan kibír. (És használni szeretném, nem csak kitenni a kirakatba. :-))
Előzmény: (ozsi 137635)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.03.19. 20:43
Az origóra felkerült egy cikk a rockeres lécekről, de nem kell minden szavát komolyan venni...

http://www.origo.hu/utazas/porho/sicuccok/20120318-forradalmasitja-a-sielest-az-uj-rocker-silec.html
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.