Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Készülés a szezonra topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.10.31. 17:18
Kösz, akkor egy ilyet veszek én is.
Előzmény: (ozsi 142266)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.10.31. 14:01
Rajta voltam! (Bár elvileg ezt annak idején tanulnom kellett...)
De egyébként a síelésben van ugyan szinte maximális térdhajlítás, de onnét jó technika esetén nem lenne szabad izomerővel feljönni.
Abban mindenképpen megerősített, hogy még nagyobb hangsúlyt kell fektetni a külső erők kihasználására (a felkészülésnél is), és abban is, hogy térddel nem szabályozgatunk oldalirányban.
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2012.10.31. 13:50
..."guggolásnál vigyázni kell..."
Látom, figyeltél tegnap a doktor bácsi előadásán :))
Előzmény: (ozsi 142250)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.10.31. 13:40
Amire ráfér a lábad! ;-)
Nekem 30 cm-es van a legolcsóbb fajtából (Auchan). Erre telik.
Előzmény: (Lackó 142264)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.10.31. 13:21
Pilates párnából milyet kell venni? Többfélét láttam, de gőzöm sincs. Kösz.
Előzmény: (ozsi 142250)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.10.31. 08:10
Pontosan leírni kb. olyan mint a síoktatótankönyv! :-) Többször volt róla már szó, hogy valahogy kellene tartani olyan edzésalkalmakat, amikor ránézünk, megmutatjuk, korrigáljuk a mozgást, de nem egyszerű szervezni az időbeosztásunkat. Ahogy jön a tél, az időbeosztásunkban egyre inkább overload van...

A gyaloglást alapozó mozgásnak tartom, tehát a guggolás fontos, de az előtt is rendbe kell tenni legalább alapszinten a medence stabilizáló reflexeit. Mi úgy osztottuk fel az edzéstervet, hogy az első fázis az alapozó gyaloglás, a második a törzs erősítése, és a harmadikban megyünk a perifériák felé. Tehát a bázisok erősítjük meg először, és utána a bázisokra támaszkodó perifériákat. A periféria erősítése gyengébb bázis mellett növeli ugyanis az aránytalanságokat.
A guggolásnál vigyázni kell, mert a mély helyzetek megaméretű terhelést tesznek a térdre. Szerintem inkább a közepes térdszögekig, de bizonytalan alátámasztáson (pilátesz párna). És persze figyelve rá, hogy ne billenjen előre a medence (nehogy pucsítva emeljük magunkat - dolgozzon a fenekünk is). A guggolásnak egyébként van egy csomó módja, amivel jól lehet módosítani, hogy milyen izmokra hat.

A gyorsabb futás jobb, mint a kocogás. De a gyorsabb futásnak is az a sajátossága, hogy a lendítés és az elrugaszkodás egy viszonylag rövid ideig tartó, intenzív izomösszehúzódás, amelyet egy ellazultabb állapotú lendület követ. A gyaloglásnál ezek a fázisokat hosszabban kitartjuk, és ez segít a törzsizmoknak megtanulni, hogy a hétköznapi terhelési jellegek között hogyan kell tartaniuk a medencét és a gerincet. Tehát a keringési rendszerre és a gyorserőre (illetve a gyorserő állóképességi oldalára) nagyon hasznos a futás, de ez elsősorban speciálisan a teljesítménysportolóknak fontos. A hétköznapi életre és a síelésre kevésbé készít fel, ott más jellegű terhelések vannak.
Előzmény: (szendre 142225)
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2012.10.30. 21:43
Sziasztok! (így a nyári hallgatásom után végre újra)

Olvasgattam vissza itt a topicban a gyaloglásról. A technikája érdekelne részletesebben is. visszaolvasta jó pár oldalt de csak morzsákat találtam. Van esetleg egy összefoglaló a technikáról?

Hozzáteszem, hogy évek óta rendszeresen futok, heti 2-5 alkalommal 5-11 km közötti távokat, (életem első félmaratonján is túl vagyok és pár hét múlva lesz a második)
Ozsi írta, hogy 4 perces ezrek esetén vagy az alat hat valamit a törzsizmokra. Én kényelmes 5-5:30 közötti tempót szoktam futni, de néha szakszokra beleviszek apróságokat. Hol jobban emelem a lábszáram, hol magasabbra a térdet, hol hosszabb dinamikusabb lépésekkel, és érzem is a különbséget ilyenkor. A gyalogláson kívül érdekelne, hogy milyen egyéb mozgás javasolt még. (pl. gugolás?..stb)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.