Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Autóval megyünk - Autóval kapcsolatos kérdések/észrevételek topikból

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
epc
28 élménybeszámolót írt
28
19 éve tag
2013.01.08. 19:55
Sziasztok!

Szintén Maci-Laci véleményén vagyok!
Kb. 8 évig volt nyitott sítartóm. Ha sózott út után már nem volt kedvem foglalkozni a lécek tisztításával, csak félreraktam, hamar megkapta a rozsda.
Használt boxot vettem potom pénzért.
Üdv!
Előzmény: (Eszteván 149660)
gaboca
3376 élménybeszámolót írt
3376
15 éve tag
2013.01.08. 18:39
Láttam már én is rommá mart lécet amit gondatlanul raktak el szezon végén, senki nem mondta szarnak a síléc tartókat, de a box más világ, jobban megéri és jobban kihasználható.
-Nem látni mennyi pár és milyen léc van benne, nem csábítja annyira a tolvajokat.
-A botokat is beszórhatod nem foglal helyet az autóban.
-Hosszabb útra tele kocsinál ha aznap nem síelsz, négy pár bakancsot is bele lehet ügyeskedni, ami az autó pakolhatóságán sokat javít (ha kisbuszod van négy utassal akkor ez nem szempont).
-Nyáron ugyan úgy használható telekocsis nyaralásnál.
-Fix utas társak esetén össze lehet dobni az árát.
És bár az általad kiválasztott tartónál a linken láthatóan legolcsóbb ötször drágább, mégis jobban kihasználható, a síléctartón a léceken kívül max vízvezeték csöveket szállíthatsz, és még így is agyalhatsz rajta vajon szélesebb síből elfér e rajta négy...
Érdemes elgondolkozni!

http://www.csomagtartoszerviz.hu/vmchk/11-Silectarto/Hakr-silectarto-4-paras.html
Előzmény: (Eszteván 149836)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2013.01.08. 17:24
Apám mindig a tetőn szállította a léceket, box nélkül. Most cserélte le egy 12 éves lécet és azt is csak azért mert öcsémmel rászóltunk, hogy túl old school-os kezd lenni...

Nem versenyzők vagyunk, nem versenylécekkel. Síléc és nem hímestojás...szezon végén megtörlöm egy ronggyal, a többit a hó leviszi.
Előzmény: (maci-laci 149705)
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2013.01.07. 22:47
maci/laci: totally agree!
Ha nincs helye a boxnak a házban, legalább egy sízsák kötelező a léctartóra is (már a '80-es években is ezt csináltam, Estevan: a hargitára menvén is:).
Előzmény: (maci-laci 149705)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2013.01.07. 21:33
hát le kell törölgetni szállítás után ha hazaértünk a pályán meg úgyis letisztítja a hó :-)
Az tény, hogy több törődést kíván így a cucc de attól még nem szar.
Előzmény: (maci-laci 149712)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2013.01.07. 21:28
A szükség nagy úr ezt nem vitatom. A szezon előtt éleztem ( de a fő cél a rozsdátlanítás volt) 3 pár lécet amit a tetőn szállítottak nyitottan és sz@rrá marta a só még az alu részeket is. Ezért írtam, hogy ha ez mellet dönt, csak óvatosan és nem szabad elhanyagolni a felszerelést.
Előzmény: (minerel 149709)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2013.01.07. 21:13
bármilyen furcsa vannak lakások ahova ha meggebed is a tulaj de nem fér el egy box. A sípályák parkolóiban túlnyomórészt nyílt tartók vannak de mégsem látom a kukákba dobva a fiatal léceket.
Egy kicsit nagyon túlkurbináljátok ezt a kérdést.
Előzmény: (maci-laci 149705)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2013.01.07. 20:41
Amennyiben nem tej és kenyérre kell a pénz én lebeszéllek róla. A kopaszon szállított lécekre minimum kötés védő zsákot vagy zacsit vagy akármit kell húzni, hogy ne menjen minden dzsuva a kötésbe. Egy kafa sózott(csúszás gátló anyaggal leszórt) utas túra után illik lemosni az egész lécet mert az agresszív anyag kikezdi. Egy szó mint száz ha ezt az utat választod akkor oda kell figyelni ha hosszú ideig szeretnéd használni a felszerelésed. A Thule szerintem garancia a minőségre de ennek ára van a másik megnevezett típust nem ismerem. Nekem van egy noname léctartóm (már nem használom porfogó, a postaköltség áráért neked ajándékozom) ami 6 pár léc befogadására kalibráltak, de szerintem a mostani lécekből négynél több nem fér bele. Azt mondom jobban jársz ha veszel egy boxot, ha anyagilag nem fér bele akkor használtan kilehet fogni egy kicsit régebbi típusokat igen olcsón. Szerintem egy box sokkal jobb választás ha belefér anyagilag.
Előzmény: (Eszteván 149660)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2013.01.07. 14:50
Sziasztok,
autó tetőre szerelhető sítartót szándékszók vásárolni. Kinek milyen tapasztalata van?
Apámnak mágneses van, de nekem nem tetszik. Keresztrúdra szerelhetőt szeretnék vásárolni (mivel a rúdak már megvanak).
Egy Hakr Alu 4-re gondoltam, kb 40 eurómba kerülne...vennék én Thulet is, de az jóval drágább, nem tudom megéri-e.
Vajon ezen valóban elfér 4 darab szélesebb carving léc?

Minden tapasztalatot szívesen veszek.
Köszi.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.