Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Bukósisak használata topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2013.05.15. 15:02
Az én sisakomnak lecsatolható a fülese, általában úgy is használom. Amikor már fel kell csatolni akkor az időjárás már olyan durva mint az első Snowshow idején volt,de akkor már mindegy mert a szél süvöltésétől úgysem hallok mást!
Előzmény: (ozsi 159559)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2013.05.15. 08:10
Érvek vannak pro és kontra, és egyáltalán nem biztos, hogy igazam van. Pusztán csatlakoznék Stani véleményéhez. felnőttként én dönthessek arról, hogy hogyan védem magam. Ne tudd meg, hányszor szólnak be, hogy milyen alapon merek sisak nélkül síelni...
Előzmény: (maci-laci 159563)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2013.05.15. 07:20
Mindenki hibázhat sisakban és anélkül is. Lackó is hibázott már, és úgy gondolom neki is van "némi" tapasztalata ;) Egyszer leírt egy esetet ami vele történt és csatolt egy képet a végeredményről. Talán ha bekukkant akkor leírja, és ismét felteszi a képet elrettentő példaként.
Előzmény: (ozsi 159559)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2013.05.14. 20:36
A hallást. Volt erre egy horvát kutatás, csak nem kapott túl nagy hírverést. Pont a veszélyhangok tartományában (2-8 kHz) a sisak felépítésétől függetlenül nagyon erős a sisakok hangszűrése.

Ezt azt jelenti, hogy aki nagy hangsúlyt fektet a hallásra, azt nagyon zavarja, aki kevesebbet, azt sokkal kevésbé. Aki sisakban „szocializálódott” (pl. gyerekkorától versenyző, vagy sisakban tanult meg síelni stb.), az jobban jár, ha hordja. Akinek nincs benne a testsémájában, az szerintem dönthessen maga. Én világéletemben sportoltam, ráadásul olyan sportokat, ahol a talaj való érintkezés hétköznapi volt (mondhatjuk, hogy tudok esni), közel negyven év intenzív síelés alatt nem nagyon vertem oda a fejem - a tapasztalat szerint elég jól meg tudom védeni. De aki kevésbé sportos, nincs ebben ilyen gyakorlata az vegye fel.

De engem meg ne akarjon senki sem kötelezni rá.

Az utóbbi években rendszeresen voltak olyan esetek, ahol vagy saját magamat vagy a csoportomat tudtam kivenni veszélyes helyzetekből, mert meghallottam. És mivel néha hordok bukót, tudom, hogy bukóban ugyanazt már nem hallottam volna. Az elmúlt három év tükrében nekem (és néhány csoportomnak) balesetmegelőzési szempontból kifejezetten jó volt, hogy többnyire nem hordok sisakot.
Előzmény: (huligan 159445)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2013.04.29. 13:51
Semmi túlértékelés nincs a sisakban. Számomra csak előnye van.

Azt megmondanád (mert komolyan érdekel) melyik érzékszervünket tompítja?

Segítek, mik vannak:
- látás
- hallás
- tapintás
- szaglás
- ízlelés
- egyensúly

És szerintem a koporsónál vagy a tolószéknél nem korlátozza jobban semmi sem a szabadságodat...

Nekem elhiheted!
maribor.jpg
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2013.04.29. 06:22
Érdekes meglátás egy síoktatótól, remélhetőleg az oktatmányaidnak nem ezt sulykolod. Ennyi erővel motorkerékpárnál sem kell felvenni bukót, mert csak egyes helyzetekben hasznos, például amikor szétloccsanna a fejed az aszfalton/útpadkán stb. Bizony síelés alkalmával is könnyedén elérhetünk kisebb-nagyobb sebességet és az a hülye fizika miatt a mozgási energiák összeadódnak ütközésnél, ami bizony nem is annyira ritka esemény sajnos. De elég ha egy kemény pályán odakoccan a fejed és máris meg van a baj. Lelked rajta, hogy így látod, de egy oktató szájából igen furcsán hangzanak ezek a szavak.
MakrayAdam
32 élménybeszámolót írt
32
12 éve tag
2013.04.29. 00:59
A sisak szerepe túlértékelt, erősen divat lett. Tompítja az érzékszerveket. Vannak helyzetek ahol hasznos, de messze nem mindenhol.

Klasszikus történet: A szabadságodat, szabadság érzetedet korlátozza a félelmed. Akkor hagyom abba, ha sisakot kell vennem.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.