Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Tanácskérés topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stevie.Bp.
9 élménybeszámolót írt
9
11 éve tag
2014.01.19. 14:31
A cél szentesíti az eszközt! Ha a mozgás öröméért, vagy a síelés szépségéért választottad ezt a verseny/szabadidő sportot, kikapcsolódási formát akkor bizony teljesen mindegy milyen kabátod van. Fázni nem fogsz, legfeljebb ha abbahagyod a mozgást. Tény, hogy az emberiség nem a tudomány és a technika révén vészelte át a nagy hidegeket. Anno amikor még nem volt légáteresztő, lélegző, víztaszító, vízlepergető, intelligens, csodakelme akkor is éltek emberek a hegyekben meg az extrém sarkvidéken. Nem gondolom, hogy a globalista marketing által kihangsúlyozott és méregdrága kabátod fogja biztosítani a felhőtlen kikapcsolódást és felejthetetlen élményeket, nem beszélve azokat a távol keleti körülményeket ahol ezeket készítik. Gyerekként mindenféle divatozás nélkül egész napokat töltöttünk a mínuszokban, úgy hogy a takony rá volt fagyva az arcunkra, a nadrágunk szára kopogott, a kötött sál pedig úgy nézett ki, mint egy fagyott pulikutya szőre. Este minden megszáradt a kályha mellett a szék karfáján, majd másnap minden ott folytatódott ahol tegnap abbamaradt. Ma már persze más a helyzet, mindenki a „legjobbat” szeretné. Szerintem a luxust felejtsd el, inkább abból a pénzből a jövő évi sí utadat finanszírozd. Egy szerényebb árfekvésű cucc is simán megfelel a célnak, legfeljebb ha eltaknyolsz, nem fog zavarni, ha kiszakad itt-ott. Kezdő lévén inkább a bemelegítés, és a helyes mozdulatok elsajátításán fáradozz, figyeld a nagyokat, lesd el a technikát, gyakorolj és élvezd a csúszás örömét. A csajod nem a kabátodba fog beleszeretni. Üdv, Sok Sikert!
Előzmény: (Fari25 167319)
Fari25
1 élménybeszámolót írt
1
10 éve tag
2014.01.19. 10:42
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy honnan és milyen síkabátot érdemes venni? Az oldalon található cikket már olvastam a vízáteresztéssel és a lélegzéssel kapcsolatban. A neten sok webshopot megnéztem, de az én pénztárcámnak megfelelőt a Dockyard oldalán találtam. (kb. 40 ezer Ft) Itt a kabátok nagy része Columbia, amelyeket ugye nem látják el a fent említett adatokkal, csak a különböző technológiákkal. A Columbia-ban csak a márkát kell megfizetni vagy tényleg ennyire jó minőségűek? Ti milyen boltot ill. márkát tudnátok ajánlani? Különleges igényem nincs, kezdő síelő vagyok.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.