Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Stubai-gleccser topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2014.10.28. 21:10
Köszi Tomi ! A sört megittam Kaprunban pedig szombat este még ide a kedvenc gleccseremre állítottam be az órát de reggel változtattam ! Örülök hogy tetszett a hely és novemberben talán összefutunk !
Előzmény: (kovitomi 173801)
kovitomi
92 élménybeszámolót írt
92
16 éve tag
2014.10.27. 19:25
Alig vártam, hogy végre újra lécre álljunk. Rendszeresen az őszi iskolai szünetben indítjuk a szezont, s ilyenkor valamelyik magashegyet vesszük célba. Idén a Stubai Gleccserre esett a választásunk, itt még nem jártunk. Szállást egy Fulpmes nevű településen, a Stubaital bejáratánál sikerült találnunk, előszezoni áron. A gleccser völgyállomása innen kb. 25 perc autóval, viszonylag kellemes hegyi szerpentinen közelíthető meg. (A szomszédos söldeni gleccsert ettől jóval keményebb úton lehet elérni.) Az elmúlt napok nagy havazása és lehűlése után az előrejelzések szép napos idővel biztattak. Fél kilencre már a parkolóban voltunk, a korai idő ellenére csak a D jelű szektorban tudtunk megállni. Innen gyorsan pörgő buszok szállították fel a sízőket a völgyállomásig (1750 m). A völgyállomástól két kabinos felvonóval lehet a síterepet megközelíteni. Az Eisgratbahn az Eisgrat étteremig (2900 m), a Gamsgarten (minő meglepetés!) a Gamsgarten étteremig (2620 m). Itt ragyogó napsütés, kellő mennyiségű hó, elfogadható tömeg fogadott minket. Várakozni 5-6 percnél nem kellett többet egyik felvonónál sem. A pályák minden igényt és tudást kielégítettek, jól esett a szezon első csúszása. Meg a többi is... Délben a Gamsgarten teraszán találtunk üres nyugágyakat, s a déli sört Robin barátomnak ajánlom... Folyamatosan mentek a hóágyúk, ami inkább a rendkívül száraz levegőnek köszönhető, mert a hőmérséklet egész nap alig ment fagypont alá.
Ha valakinek már nagyon rezegnek a lécei a szekrényben, jó szívvel ajánlom a Stubai gleccsert.
PA270031.JPG
PA270055.JPG
PA270084.JPG
PA270085.JPG
PA270088.JPG
PA270089.JPG
PA270094.JPG
PA270098.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.