Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síléc választás topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
csababarca
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2016.01.08. 13:54
Köszi a választ.
Szóval akkor pár paraméter:
188 centi magas, 85 kiló vagyok, középhaladónál picit talán gyengébb (jelenleg, mert 3 éve nem síeltem), nem szoktam száguldozni, szépen ívesen síelek, nem is lassan azért, hanem kellemes középtempóban.

Az alább linkelt Head lécet nézegetem, illetve ma voltam is az üzletben, és elrakattam pár napra, addig még töprengek.
Ránézésre nagyon jó állapotban van, vastag kantni, van íve a léceknek, se nem túl puha, eléggé rendben van. Össze is tudtam hasonlítani más lécekkel, konkrétan volt ugyanez más színben is,de az leharcoltabb volt láthatóan.

Egyébként az eladók korrektek voltak, nem próbáltak rábeszélni semmire, sőt volt egy Atomic léc is, 18ért, ami tetszett is volna, de szóltak hogy azt nem ajánlják inkább, aztán megnéztem és láttam is,hogy gyenge volt már, nem volt íve sem.
Előzmény: (Lackó 185763)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2016.01.08. 10:14
Szia! Persze, hogy érdemes használt sít venni, csak nem mindegy, hogy melyiket! Van, amelyik egy forintot sem ér már (vagy soha nem is ért), de van, ami jó állapotú, akár szinte új, de töredék áron meg lehet venni.
Persze állapotfüggő a dolog, amihez kicsit érteni kell. Ha nem értesz hozzá, akkor valakivel, aki ért hozzá, nézesd meg! (a kantni vastagság még kevés, annál sokkal több dolgot meg kell nézni egy sín)

Hogy ezek közül neked melyik lenne a jó, azt nem tudom megmondani, hiszen semmit sem tudunk rólad. Kor, súly, tudás, habitus, stílus, ambíciók, ezekt valamennyire kellene ismerni.

Ezek itt például tök más jellegű lécek... :-)
csababarca
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2016.01.06. 23:28
Rendben!

Akkor ennek szellemében, beírok három lécet,amit én személy szerint jónak látok,de hátha valaki aki hozzáértőbb elmondja hogy jó vagy sem:

http://mafisi.eu/hasznalt-sifelszerelesek/silecek/head-shape-72-pro-3

http://www.jofogas.hu/budapest/Silec_Salomon_G_Kart_170__Jl10_kotessel_ajandek_taskaval_40178791.htm

http://www.jofogas.hu/budapest/170_cm_es_Elan_Corss_Crx_silec_surgosen_elado_41159183.htm?first=1

Első körben ezekről ha valaki mondana véleményt,megköszönném:)
Előzmény: (minerel 185678)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2016.01.06. 23:23
Magáról a sílécekről nem tudok nyilatkozni mert síelni annyira sem tudok mint te :-) Viszont a használt cucc vásárlást nem tartom ördögtől való dolognak csak oda kell figyelni. Tudd, hogy mit akarsz vásárolni, járd körül jól a témát, kérdezz. Itt vannak segítőkész emberek akik az adott léctípusról megmondják, hogy felejtős vagy érdemes e megnézni.
Nézd a magánemberek hirdetéseit is. Velük azért lehet alkudni és a saját léceikre általában vigyáznak.
csababarca
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2016.01.06. 23:12
Rendben.
Igazából csak attól félek, hogy elmegyek "rutintalanul" egy ilyen nagyobb használtboltba, és rám akarnak beszélni valami gyenge lécet.
De csak nem.

http://mafisi.eu/hasznalt-sifelszerelesek/silecek/head-shape-72-pro-3

most konkrétan ezt néztem ki, persze élőben fog kiderülni milyen.
Előzmény: (minerel 185675)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2016.01.06. 22:44
Nem értek hozzá de simán vennék. Ha elég anyag van még az élben illetve a felületén nem látod, hogy kapott volna az élettől akkor nem annyira gáz szerintem. A kölcsönzős léceket nem szokták óvni . Ami már igen használt azon azért látszik is és a középhaladó léceket sem azok bérelik akik ki tudják taposni a belét :-)
Alkudjál az új lécekre is! Mit vesztenél vele? A síboltok sem őrizni akarják a léceiket hanem eladni :-)
csababarca
25 élménybeszámolót írt
25
12 éve tag
2016.01.06. 21:30
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek.

Arra gondoltam,hogy vásárolok használt sílécet, nézegettem is oldalakat, mafisi,montagna, stb....
Kérdésem,hogy szerintetek megéri ez? Olyan 30-40 körül áldoznék rá maximum, egyszerűen ez is a teteje a jelenleg ráfordítható keretemnek.
Látom,hogy vannak ilyen árkategóriában is bőven használt cikkek, de nem tudom érdemes e.
Azért gondoltam erre a megoldásra, mert idén végre a szokásos egy hetes sítábor mellett szeretnék többször is elmenni a helyi síterepekre is 1-1 napra, illetve szlovák-osztrák terepekre 1-2 napra, amik közel vannak.
Talán jó lenne saját léc, mintsem bérelgetni.

Javasoljátok használ síléc vásárlását,vagy sem? Illetve mire figyeljek vásárláskor,vannak e kerülendő modellek,stb?
Vagy esetleg ha figyelgetitek akár itt a használt terékeket, van olyan ami most bestbuy kategória használtan, 170es méretben? Középhaladó szintre lőném be magam, de inkább az aljára.

Előre is köszönöm, minden válasz,javaslat hasznomra válik!

Csaba
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.