Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik a jobb: a karving vagy a párhuzamos-farolós technika? topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
simanias8
22 élménybeszámolót írt
22
4 éve tag
2020.12.23. 23:03
Lassú voltam. Én az utált sárgaruhást láttam "utoljára".
De ha valaki elemez, a tanulásra ajánlotthoz kell rengeteg széles és üres pálya.
Előzmény: (simanias8 210401)
simanias8
22 élménybeszámolót írt
22
4 éve tag
2020.12.23. 23:00
Melyik a jobb: a karving vagy a párhuzamos-farolós technika?
Mindenkinek a saját tehene...
Mostanában nem látok egyenes léccel párhuzamos-farolós technikát csinálni, csak a régi filmeken.
És egyetemi tankönyvben oktatott kanyarsízést sem. Illetve csak oktató filmben, ahol és amikor van bőven hely a klasszikus kanyargásra.
Ez az utolsó videó optimálisan mutatta a technikák kavargását. Hol, mikor, mire van hely, illetve szükség. Méter széles ösvényen nem lehet kanyarsízni. Széles és síelőktől mentes lejtőn felesleges farolgatni, hiszen élvezet amikor az él vezet!
Nézem a versenyzőket, lelopom (jó-jó próbálom) a mozdulatokat, és látom hogy ívelnek, forgatnak, farolnak, (volt aki a kapuk között átbotladozva nyert műle aranyat, és volt aki nem szokott farolni és emiatt csak ezüstje lett) és aki pont eltalálja a szükséges változatokat, nyer, és technika választás ügyében kedvenc tengeri állata a rája, azaz a tojikrája.
Mi, amatőrök, pontosabban, előírásszerűbben akarnánk technikázni mint a profik? Ha törik, ha szakad, mármint a térdszalag.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.