Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Murau - Kreischberg topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
fezso6
139 élménybeszámolót írt
139
15 éve tag
2023.02.21. 19:10
Mi 15-én szerdán voltunk, gyönyörű napsütéses idő a pályák még délután sem buckásodtak. 14óra után kezdett hűlni talán ezért is maradtak meg tökéletes állapotban. Az Eagle hüttében egész nap DJ. nyomta asztalt nem kellett foglalni, viszont negyed órát vártunk, hogy a teraszon legyen helyünk! 2017-ben jártam itt utoljára, az új 10 személyes kabin is újdonság volt számomra.
Előzmény: (bartoki 218226)
20230215-125252.jpg
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2023.02.21. 13:44
Feb 16-19 (Csütörtök-Vasárnap) voltunk Kreischbergen.

Szép időnk volt, nap közben meleg/vizes volt a pálya, de igen jót síeltünk.
Attól tartok hogy ha visszafagy a hidegben, akkor karcos lesz...


Csütörtök
----------
Reggel 6 után indultunk, (Solymár + Budapest).
A GPS az M85 végén átküld Sopronon - nincs még kész teljesen az elkerülő.

Az osztrák AVIA benzinkúton E5 benzint vételeztünk - persze most is magyarok a dolgozók, de még a szomszédos Billában is :)

Kényelmes tempóban 12 körül értünk oda.
A síterep aljában lévő kölcsönzőben béreltünk (Intersport Pintar).

Itt is pont kifogtunk egy magyar srácot :) nagyon kedves volt és így legalább könnyebb is elmagyarázni hogy szorít a cipő/stb.

Kár, hogy az ilyen depók már elfogytak:
https://www.intersportrent.at/skirent/equipment/depot-box-for-2-persons~16798

Egyszer régen volt ilyenhez szerencsém - több napos síelésnél kényelmes: elég az alagsorba becuccolni, és nem kell az autóhoz cipekedni, sem pedig a parkolóban sícipőben baktatni.

De úgy látszik le kell foglalni előre (a fenti weben).

2.5 napos síbérletet vettünk (+ vasárnap majd újabb 1-naposat) így jött ki a legjobban.

Student jegyhez nem elég a születési dátum, a kasszában kértek "Student ID"-t is (pl. magyar diákigazolvány). Az automata viszont nem kért igazolványt ;) és papír jegyet ad (van abban is chip), azon nincs kaució sem, nem kell visszaváltani.

Elég meleg volt (fenn is +4...7 fok, nedves pálya) de a legtöbb pályán még tűrhető volt a buckásodás.

Csak a kritikus letöréseknél, a 2-12-18 becsúszójánál - azok persze buckásak.


Péntek
-------
Kis napsütés + felhőkön átszűrődő nap.

Megtekintettük az új Eagle hüttét - nekem egy kicsit túl elit (asztalfoglalás, ültetés)

Pozitív: Magyar pincér, Magyar étlap (!)
Negatív: A mosdóhoz "nyilván" lépcsőzni kell

(becsúszós-szintbéli mosdó a 2-es pálya tetején található, a felvonó épület völgy felőli oldalán)

A 15 piros pálya alja helyett szinte könnyebb a 16 fekete (meredekebb, de szélesebb).


Szombat
---------
Szél, napsütés, +kevés fok

Szombaton odaértünk nyitás előtt :) a parkolás miatt jó volt, de amúgy sor állt a felvonóhoz. Szerencsére időben elindult a felvonó, és elég gyorsan lement a sor (jót tett ez a 10-üléses upgrade - azelőtt itt óriási sorfal állás volt reggelente).

Reggel szép csíkosak, de meglepően fagyosak voltak a pályák - pl. a kék 2 is.
Reggel nekem a Rozenkranz 9-es pálya volt a legjobb (azt hamarabb olvasztja ki a nap + széles, és kevés az ember).

Talán kicsi is ott a felvonók kapacitása (2-üléses + csákány) mindenesetre szombaton 10:15-kor a 10a pálya még mindig szinte üres volt (kép).

Viszont 11 körül már elég nagy sorállás lett a Rosenkranz 2-ülésesre, akkor odébálltunk.

Amikor (bergfex szerint) W6-W7 szél kezdett el fújni, akkor le is zárták a 2-ülésest, és nem sokkal később a 15-17 pályák 6-üléses felvonóját is. És még a legalsó 10-személyes kabinos felvonó (1-2 pályák) is akadozott: meg-megállt a szél miatt.

Na, akkor azért elég nagy sorállás lett mindenhol máshol :) kínunkban még csákányoztunk is egyet, pedig amúgy tiltja a vallásom (elfáradok).

A 18-as pálya kabinosa akadozás nélkül üzemelt, és (hihetetlen, de) még szombaton délután is nagyokat lehetett carvingolni a 18-as pályán, annyira nem volt buckás. Nem is értem miért nem jelölik kéknek - nekem ez sokkal könnyebb mint a 2-es pálya, már csak a sokkal kisebb tömeg miatt is.

A 2.5-edik nap végére lekopott a vax a lécemről, "akadozós lett" amikor lapján csúsztam vele :O Főleg az árnyékos, hidegebb részeken.


Vasárnap
----------
Napsütés, +sok fok (de a hegyen azért még egyszámjegyű) jégkrémbalett

Léc vaxolás a parkolóban (semmi extra, simán csak egy tömb vax-szal) mindjárt jobban csúszik.

Mire a Rozenkranz-ra értünk volna, már le is zárták a 2-ülésest a szél miatt :)

Nap végére persze hatalmas buckásodás: a kritikus letöréseknél (a 2-12-18) becsúszójánál a buckák már a letörés elé feljöttek :)

Pedig ezeket közösségi összefogással meg lehetne szüntetni...
Elég lenne ha kerülgetés helyett mindenki ráfarol 1-1 buckára hogy kilapítsa (akkor, amikor még kicsi).

Nah, de azért jó volt :)
Ezek szerint egy hétvége is tűrhető lehetne itt, csak nagy szél ne fújjon.


There is an app for that
------------------------
A "Slopes" telefonos app-pal követtük egymást, így könnyebb volt újra találkozni ha szétváltunk. Most próbáltam először, egyelőre tetszik.

Az elején rá kell szánni egy kis időt mire mindenki regisztrál, és összefütyülődik egymással.

Nálam (öregecskedő telefonon) Low Power módban ~30% akksit evett meg egy nap alatt. Az újabb telefonokon kevesebbet.

Amire figyelni kell:
- Külön engedélyezni kell neki hogy ossza is meg a pozíciót a bejelölt barátokkal
- Kézzel le kell állítani a nap végén, különben az autózást is beleméri (aztán születnek a >100 km/h rekord sebességek)
IMG-3880.JPG
IMG-4205.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.