Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Miért szeretem / nem szeretem Szlovákiát? topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2009.10.25. 12:19
Pár hónappal ezelőtt volt erről a dologról szó, azaz hogy mit kérhetnek a rendőrök a külföldiektől.
Pont egy cseh turistát igazoltattak és kérték tőle ezt a kártyát, ami neki nem volt.
Akkor írták hogy a külföldi autósoktól nem kérhetnek semmi olyat ami az EUban nem általános, bár vannak kivételek. Pl emlékeztek hogy Ausztriában a sárga mellény már régóta kötelező volt, Szlovákiában csak 1-2 éve vezették be, MOn pedig mintha nem lenne kötelező most sem. (ez nem 100%, javítsatok ki ha tévednék)
Téli gumi szintén kötelező, de eléggé kacifántos a megfogalmazás: csak akkor kötelező ha jeges, havas úton mész, amúgy nem. Tehát ha száraz aszfalton ellenőriznek akkor elvileg nem kell, de ha havas úton akkor igen. Szerintem baromság, egséz télen kötelezőnek kellene lennie.
Amúgy itt vannak összefoglalva a változások
http://www.ho.hu/traffic.shtml
Előzmény: (zoli64 72044)
zoli64
77 élménybeszámolót írt
77
15 éve tag
2009.10.24. 19:41
Kedves Pattyski!

Igazad volt az újraélesztéses dologban, valószínűleg a Magyar személyt csak véletlenül (mert SK rendszámú autót vezetett) vonták be az ügybe.
Ahogyan te is, úgy én is utánna jártam annak az újraélesztéses esetnek, amit iudex említett.
Pontosítanék.
Az eset nem Losonc mellett, hanem Ipolyság környékén volt, Szlovákgyarmat felé. Ezt iudex elérthette. Az esetnél két SK rendszámú autóról beszélünk. Az egyikben a mentőtiszt utazott a családjával (a felesége szlovák) és közúti ellenőrzés alá vonták.
A papírok és az autó megvizsgálása után felszólították, hogy a bábun mutassa be az újraélesztést. Hát elvégezte.
A másik SK rendszámú autóban ülő soförnek, nem sikerült a bemutatás, így öt új tanfolyamra kötelezték.
Állítólag a Magyaroktól annak a kék szinű kártyának a meglétét fogják követelni, amit Pattyski mér képként felrakott.
Azt azért jó lenne pontosan tudni, hogy mit kérhetnek a rendőrök Szlovákiában, egy ellenőrzés során.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.