Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a All mountain? topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2010.02.12. 22:00
Helló S7Bob!

Egy standard allmountain léc kéne neked, azaz amit 50-50% pálya/pályán kívülre terveztek, ilyen az Atomic Nomad, a Nordica Hot Rod, a Rossignol Zenith, az Elan Magfire, a Salomon X-wing, a Fischer Heat és a Völkl Unlimited AC szériája. A súlyod miatt főleg a szűzben lényeges, hogy elegendő felület legyen alattad, ezt mind a hossz, mind a szélesség növelésével el lehet érni, de ehhez a súlyhoz főleg középen minimum egy 74-es szélesség kéne, hogy irányváltásnál ne "szakadjon be" a szűzhó alattad. (nem véletlenül jelölik ezeket a léceket a csípőszélességükkel). Szinte kivétel nélkül mindegyik mai allmountain léc közepes rádiuszú, azaz hónaljdörzsölős kanyart egyikkel sem fogsz tudni csinálni.
Bővebben ezekről itt olvashatsz:
https://sielok.hu/rovat/silec/cikkek/

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (s7bob 84290)
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2010.02.12. 18:00
Halihó!

A témáról olvashatsz egy szakértő, (Georg Schantl) tollából ezen a linken:

http://www.kanyarsiklub.hu/Freeride2.html
Előzmény: (s7bob 84290)
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2010.02.12. 17:28
Üdv!
Én All-mountain-nal síelek (Fischer RX Coolheat 175cm).
Ennek a csípője 76-os, de igazi 50-60cm-es porhóra + nemtaláltam.:(
A pálya széli kis frisshavas kirándulásokhoz nincs igazán széles lécre szükséged, mert arra a 10-20 cm-es hóra elég a mostani léced is, de más technikát igényel az, mint a kezelt pályán síelés! Hátra kell terhelni, hogy a csőr felúszhasson, határozott tehermentesítés, csaknem ugrás többekközt. A 120 kg-os tömegedhez az igazi mélyhavazáshoz elég széles és hosszú lécre lenne szükséged, amit kemény tempóval hajtasz!
Amúgy az én Fischerem kifogástalanul muzsikál, mint egy RC léc olyan stabilan megy nagy tempónál is. A széles közép sem zavaró az élváltásoknál.
Előzmény: (s7bob 84290)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2010.02.12. 17:02
Kb bármivel ami jó széles. :) Én idén az új szlalom lécemmel mentem szűzhóba és semmi gondom nem volt vele. Igaz ennek a csőrét egy-két all-mountain léc megirigyelné! :)
Előzmény: (pálinkás 84301)
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2010.02.12. 15:46
Régi, párhuzamos léccel is tök jól lehet szűzhóban síelni :)
Előzmény: (s7bob 84290)
s7bob
124 élménybeszámolót írt
124
15 éve tag
2010.02.12. 13:33
Sziasztok,

egy kis tanácsot szeretnék kérni.
Időről-időre bepróbálkozom egy kis pálya széli szűzhavazással, de a Fischer RX6-os mindig csúfos kudarcot vall. Persze az is lehet, hogy bennem a hiba. :-)
Egy olyan lécre lenne szükségem, melyet többnyire kezelt pályán használnék, de azért időnként a pálya mellett is csúsznék. Ha jól sejtem nekem All mountain lécek között kellene nézelődnöm, persze javítsatok ki ha nem így van.
Többnyire megfontoltan, inkább "szlalomozva" síelek, és talán erős középhaladónak mondhatom tudásomat. Ehhez társul 184-es magasságom és kb. 120 kg-os súlyom.
Van vmi javaslatotok, hogy milyen léceket érdemes tapogatnom, illetve úgy általában, hogy teljesítenek az all mountain lécek a pályán, és azon kívül?

köszönöm segítségeteket
B
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.