Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a All mountain? topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2010.02.16. 09:14
Helló Deckard!

Távol álljon tőlem a vitatkozás, lehet hogy British Columbiában mások a mértékegységek, én speciel Európában élek, így bevallom nem is nagyon érdekel ott mit minek neveznek, lehet hogy a Havanna lakótelepen meg a kerítésdeszka az allmountain. Nekem csupán kb. 6 évre visszamenőleg van meg az összes európai hivatalos katalógus, az adatok döntő többsége szerényen mondhatom hogy a fejemben is van. Az utóbbi 5 évben minden hazai márka mindegyik bemutatóján ott voltam, igyekeztem elég mélyen otthon lenni a témában.
Az idei hivatalos katalógusokból, hogy melyik gyártónál melyik léccsalád szerepel az allmountain szó alatt, így ezek a mérvadók:

Rossignol (Zenith): 70-75 mm.
Atomic (Nomad): 76-93 mm
Elan (Magfire): 74-82 mm
Fischer (Heat): 72-76 mm
Nordica (Hot Rod): 76-90 mm
Salomon (X-Wing): 72-85 mm
Völkl (Unlimited AC): 70-85 mm
Fischernél a Watea a Freeride kategóriában van, 78-tól 114 mm-ig.
Völkl Mantra szintén a Freeride magybetűs címszó alatt szerepel, 96-os szélességgel, de a családbam 94-132-ig találhatóak lécek.
Biztos tudnék két snowboard-al is a lábamon sízni pályán, de nem vonz, illetve Ford Fairlane-t idézve: olyan lenne ilyen széles lécekkel sízni, mint sajtreszelővel r****olni: Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas.


Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (deckard 84715)
deckard
102 élménybeszámolót írt
102
17 éve tag
2010.02.15. 22:23
Hello Péter,

Nem veszem szőrszálhasogatásnak, de jópár 90-100 széles sí van, amivel tökéletesen lehet carvingolni pályán (ha az nem glattjég, ha meg igen, akkor ki a fene akar rajta sízni). Példának okáért ha megnézed az általam javasolt sík paramétereit, azok közt találsz 15-16m körüli rádiuszút is, és hidd a Mantrának, a Prophetnek, de a Scottnak is megvan a keménysége a pályasízéshez. De egy könnyebb embert már az amúgy elég puha ARV-vel is láttam nem kifejezetten puha pályán gyönyörű íveket húzni. Ha kicsit körűlnézel a vontakozó amerikai fórumokon (TGR v. epicski), akkor számodra is kiderül (amit a gyakorlat is mutat), hogy igazából ma ez a méret az all mountain, különösen mivel 72-80-as közép igazából nem hoz túl sokat pályán kívül. A big mountain az manapság 110 de inkább 120 felett kezdődik, de itt már a rádiusz is számít, inkább 25-30m körüliek tartozhatnak ebbe a kategóriába (meg persze a reverse camber/spatula desing ld. K2 Pontoon v. Lotus DP és társai). A backcounty meg attól függ, hogy mennyire széles sít hajlamos még az ember cipelni :)))
A 76-os közép úgy 3-4 éve volt all-mountain, de akkor még 100 bőven big mountain volt. Azóta minden szélesebb lett egy picit...

üdv,

deckard
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.