Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Mosoly topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
Beni_1
75 élménybeszámolót írt
75
15 éve tag
2010.11.21. 22:55
Beteg, de nagyot üt... :))))

Cserébe felajánlok néhány "Fundamenta" logós tollat :)
Előzmény: (csabor 94168)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2010.11.21. 22:55
Nekem még 3 hét.
Azt hiszem közben egy napra azért kiugrom valami gleccserre.
Kell!
Csabor
Előzmény: (PEDRO 94176)
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2010.11.21. 22:52
Mondjuk, én is teljesen kész vagyok, hogy ma nem volt gyepsí!
Előzmény: (PEDRO 94173)
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2010.11.21. 22:39
Komám Te teljesen oda vagy...
Előzmény: (csabor 94168)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2010.11.21. 22:01
Belém költözött az ördöngő. Kezdődik a szezon, pakolni kell. Ilyenkor fontos a megfelelő koncentráció, mert amit berakok a kocsiba annak 1.40 cm-nél kisebb része pár évig, a kocsi csomagtartójában marad. Majd a kocsi eladáskor kirakom.

A csomagolásra két megoldás lehetséges. Egyik a tudományos, másik a tapasztalati.

Tudományos pakolás:

Előveszem a sielok.hun talált listát, mert a tudomány rögös, de boldogító talaján állok, s így elfogadok teljesen felesleges tanácsot is másoktól.
Mit is ír a lista az elején?
Okmányok, papírok
-útlevél (lejárati dátumot ellenőrizni) + másolat
-személyi igazolvány, TB kártya, Európai Egészségbiztosítási kártya
-autósoknak: jogosítvány, forgalmi, kötvény, pótkulcs
-térkép, útvonalterv, útikönyv, GPS
-utasbiztosítás kötvény, segélyszám elmentve a telefonban
-voucher vagy visszaigazoló email a szállásfoglalásról
-bankkártya
-2 pénztárca: Forint / EURÓ (vagy más valuta)
-készpénz - legyen nálunk aprópénz WC-re
-fontosabb telefonszámok (autóklub, nagykövetség, biztosító, orvos, család)
-prospektus, címek, névjegykártyák
-jegyzetfüzet, toll
-kéziszótár
Útlevelem csak egy van, de azon még csillagos a címer, tehát a dátumot meg sem nézem. (biztos ami biztos lemásolom) Múltkor 3 országot jártam meg mindenféle papír nélkül, mert a brifkó az ebédlőasztalon maradt. Jól jön ilyenkor egy másolat. Mindenféle kártyám van (römi, magyar, tarokk), de azt nem tudom, hogy okmányszerű pótkulcsot honnan szerzek. Biztos ami biztos a kulcsot és a GPS-t is lemásolom. A GPS nagyon fontos, mert amíg nálunk az asszony navigált, ha megkérdeztem milyen táblát látott, azt válaszolta az volt ráírva, hogy SALE. Szótár nem kell, univerzális szakember lévén minden nyelven tudok kérni két sört. Ez általában így hangzik: Bírom a pivót. A két pénztárca problémás. Amennyi pénzem nekem van ahhoz még egy pénztárca is sok. Ezzel ez a rész rendben van. Mit is ír tovább?
Sífelszerelés
-síléc + kötés
-síbot
-síbakancs (+ bakancstartó és szárító)
-síruha (dzseki + nadrág vagy anorák)
-bukósisak
-síszemüveg, napszemüveg, gleccserszemüveg
-sapka, síkesztyű, kendő, fülvédő, fejpánt, símaszk
-síbérlettartó
-sízokni
-térdrögzítő, fásli
-csavarhúzó (kötés beállításhoz)
-wax, kofix (sítalpjavító), vasaló
-parafa, gyertya
-kantni élező
Síléc rendben. Ebből viszek kettőt, egy jobblábast és egy balost. Odakötöm hozzá a síbotot is. A bakancstartó kicsit nagy lesz, a tetőn fér csak el, de a szárítóhoz is berakok egy aggregátort. A takarékosság kedvéért a síruhánál egyszerűsítek. Anorákot rakok be, akkor nadrág nem is kell. A símaszk fekete, abban megyek rabolni, a síbérlettartót meg kivágom az anorákomból. Megy ez rendesen, csak kicsit sok a macera. Azt gondoltam olyan helyre megyünk, ahol van villany, de ha kell gyertya, hát legyen. Beteszek még egy petróleum lámpát is (OMEGA). Fásliból többet viszek, s majd összekötöm, így ha valamihez odarögzítem a térdem még körbe tudok síelni. Kicsit már telik a csomagtartó, de mindent a célért.
Mi van még?
Ruha, cipő
-pulóverek, ingek
-pólók, alsónemű, body, aláöltözők
-pizsama
-meleg harisnyanadrág, zoknik
-nadrág (meleg + farmer)
-nadrágtartó, öv
-melegítő, jogging, mellény
-kabát, sapka, sál, kesztyű
-szélkabát, esőkabát
-csizma, hótaposó bakancs, cipő
-papucs
-fürdőruha, fürdőköntös, úszósapka
-szaunaszivacs
-ha szilveszteri útra megyünk, tegyünk be alkalmi ruhát és cipőt is!
Kicsit felületes a lista. Az ingekhez nem ír nyakkendőt. Beteszek vagy hatot, jól jön az majd a fáslihoz. Pizsamát nem hordok, meleg harisnyanadrágot pedig addig nem amíg nem lesz kötelező. A magyar jogging az nem melegítő? Nagyon le fogok fogyni, ha nadrágtartó és öv is kell a gatyám fennmaradásához. A lábaimat számolom, mert nagyon sok az arravaló. Úszósapka, erre a hajra? Szaunaszivacs? Erre nagyon odafigyelek, mert belepusztulok, ha nem lesz nálam egy tucat.
Már a hátsó ülésnél járunk, mi van még?
Autós felszerelés
-síléctartó, síbox és hozzá tartozó kulcsok
-hólánc
-jégoldó, jégkaparó
-eü csomag
-pótkerék (ellenőrizve!)
-szerszámok
-pótkulcs
-seprű, kefe, hólapát
-szóróhomok
-biztonsági mellény
A síléctartót berakom a boxba, ezzel is helyet nyerek. Ellenőrzöm, megvan a pótkerék, de jó, hogy levegő nincs benne, mert így odafér a seprű (anyós is jön?) a kefe és a hólapát. Szóróhomoknak beújítok egy olyan narancssárga műanyag tartót, amit az utak mellett látok. Talán elég lesz, csak két köbméter. A szerszámokon kicsit gondolkodom. Szerintem nem háztartás az ahol nincs egy motoros fűrész és egy argon védőgázas ívhegesztő, tehát ezek is jönnek. Majd nagyobb utánfutót bérelek.

Útiholmi
-szendvicsek, rágcsálnivaló
-üdítő, víz, egyéb ital
-termoszban kávé / tea + pohár
-magnókazetta, CD, hordozható DVD, MP3/4 lejátszó + fülhallgató
-olvasnivaló, játék
-kispárna, nyakvédő (buszos útra)
-takaró
-papírzsebkendő, intim betét
Rágcsálnivalót nem viszek, mert mire ezzel a cuccal odaérünk a szendvics már jó lesz annak. Az egyéb italon még gondolkodnom kell, de fórumos tapasztalatok alapján a karos kávéfőző tuti. Jó hogy vannak szerszámaim. A láncfűrésszel kivágom a CD lejátszó melletti részt, ott elférnek a magnókazetták. Fülhallgató kimarad, oda az intimbetétek jönnek. Játékból a biliárd és a csocsó között nem tudok dönteni, legyen mindkettő.

Egészségügyi felszerelés, tisztálkodás
-fogkefe, fogkrém, fogmosó pohár
-törölköző
-tusfürdő
-szivacs, mosdókesztyű
-ajakápoló
-testápoló
-arckrém
-naptej (magas UV faktor!)
-hajkefe, fésű
-hajgumi, csat
-hajszárító
-sampon, hajápoló
-spray, izzadásgátló
-körömcsipesz, reszelő, körömvágó olló
-fülpiszkáló
-WC papír
-zsebkendő
-nőknek: vatta, tampon, betét, kozmetikai szerek
-férfiak: borotválkozó szett
-szemüvegeseknek: pótszemüveg, szemüvegtok, kontaktlencse
-izomlazító és bőrnyugtató krém
-térdrögzítő, térdgumi, fásli
-kötszer, ragtapasz, sebfertőtlenítő
-lázmérő
-gyógyszerek: láz- és fájdalomcsillapító, vitamin, toroköblítő, orrcsepp, szemcsepp, hasfogó, hashajtó, görcsoldó, fogamzásgátló, egyéb (rendszeresen szedett, allergia elleni szer, pl. kalcium.stb)
Ápolt leszek. Berakom a baseball ütőmet testápolónak. Milyen sprayt rakjak be? A 72 órás mellett döntök, akkor a törülközők kétharmada itthon maradhat. A körömvágó ollóm jobbkezes, a körömvágó csipesz bal, jöjjön mind a kettő. Ja még orvoshoz is mennem kell, mert kontaktlencsén soha nem volt. No még egy fásli van a listán, ehhez is kell még két nyakkendő. Kicsit már kevés a helyem a platón, így a hasfogó és a hashajtó tablettákat összedarálom, s így egy irányban mindenre felkészültem.

Hasznos dolgok
-hátizsák, táska, övtáska
-karóra, ébresztő óra
-mobil telefon + töltő + headset
-walkie-talkie
-fényképezőgép, kamera + film + elem + memóriakártya (digit géphez)
-notebook + tápkábel + elosztó
-messzelátó
-zseblámpa
-magnó, kazetta, CD
-gyufa, öngyújtó
-svájci bicska
-pillanatragasztó
-merülőforraló + edény
-kulacs, termosz, laposüveg, snapsz készlet
-műanyag pohár, termobögre
-konzervnyitó, sörnyitó, dugóhúzó
-tű, cérna, gomb, biztosítótű (fontos lehet, ha elromlik valamelyik zipzár!)
-szennyes zacskó
-esernyő, esőkabát
-hangszer (gitár, szájharmonika, egyéb)
-egyéb sportszerek: korcsolya, szánkó, hótalp
-társasjáték (Activity!), kártya (römi, magyar, Uno)
-kispárna, maci alváshoz :-)
A hátizsákba beleteszem a táskát és az övtáskát. Órám nincs. Majd összehasonlítom, hogy az ébresztőóra, vagy a mobiltelefon ébreszt előbb. Hogy ne legyen zavar a headsetben alszom. A walkie-talkie nagyon fontos, így legalább tudok beszélni az asszonnyal aki a másik kocsit vezeti. Kazettát már raktam el. Szerencse, hogy nem dobtam ki a hajdani ZK tekercses magnómat, most milyen jól jön. Az aggregátort mindenesetre cserélem egy nagyobbra. A pillanatragasztóval odaragasztom a gyufát az öngyújtóhoz, így nem kallódnak el. Vessetek meg, de kevés a hely, ezért nem viszek sörnyitót, elvégre ha van egy söröd minden sörnyitónak látszik. Ha nem jöhet a láncfürész. Szennyes zacskót már itthon kidobom, tisztát viszek. Esernyőben még nem síeltem, de biztos nagy élmény. A gitár mellé jár a Fender zongora is. Korcsolya, szánkó, hótalp, egye fene, viszek havat is. Snapsz készlet mellé a dekantáló, a vörösboros, a fehérboros, a fröccsös, a pálinkás és a tejes pohár készlet is jön. Aktív leszek, viszek társasjátékot is. Maci alvás helyett lehet kiskifli, nagykifli? Így a reggeli is meg van oldva.

Önellátás esetére
-ágynemű, lepedő
-konzervek, tészták
-zacskós levesek
-teafű, kávé
-zöldség, gyümölcs
-citrom, citromlé
-egyéb étel alapanyagok
-fűszerek, só
-konyharuha, szalvéta,
-mosogatószer, tisztítószer
-édesség (szőlőcukor, negró, müzli szelet, mogyi, keksz, süti, csoki, rágó, aszalt gyümölcs)
A lepedő nem ágynemű. Kajához egy fél disznó még jól jön. kettévágom a citromot, s beleöntöm a citromlét. Negróból csak fehér lehet, az nem látszik a hóban.
Készen is vagyok. Azért két kamion még elfér a parkolóban?

Tapasztalati pakolás:
A tapasztalati módszer pedig a következő. Berakom a lapost, az utántöltő üvegeket, aztán spuri. Lécet meg majd bérelek!


Csabor

ui.: elnézést kérek minden listakészítőtől, de nagyon hiányzik már a síelés.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.