Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síléc választás topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.11.29. 16:45
Kedves Huligan!

Szeretném megérdezni Öntől, hogy miben különbözik a gyári és a bolti versenyléc?

Hány kategória létezik?
Mi az, hogy allround síléc?


Illetve, hogy, ha az alaptétel az, hogy egy bizonyos hosszhoz, bizonyos fordulósugár tartozik, az már behatárolja, hogy SL vagy GS sílécről beszélünk.

A GS pl.: 200 hosszú R=21
Sl pl: 165 hosszú R=13

Tehát egyenesen arányosan nő a fordulósugár a hosszal, GS tekintetében?
A feleségemnek 170 hosszú síléce van, 18m sugárral, az GS síléc?

Kedves Huligan, ne haragudjon, hogy buta kérdéseimmel zavartam.

Tisztelettel

Wágner Úr
Előzmény: (huligan 95023)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.11.29. 16:32
Kedves Csabor!

A sí sportban a technika fejlődésével kialakult a lécek kategorizálása. Ezeknek a kategóriáknak az elnevezése szoros összefüggésben van a versenyszámokkal.

Még itt az elején fontos megkülönböztetni profi sílécet (gyári) és rekreációs céllal vásárolt hobbi sílécet (bolti).
Előzmény: (huligan 95021)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.11.29. 16:25
Jelige Csabor okosítása!!!

Csabor írta:

"Gorcsev Iván mondta: Uram köpjön le, de magyarázza meg...
Nos én is hülyén fogom vedelni az ágyas páleszt, ha nem magyarázzátok meg miről van szó.
Nem értek a sílécekhez, így a GS, s egyéb nyalánkságok (?) nekem semmit sem mondanak. Amikor lécet választottam úgy viselkedtem mint a nők, jól nézett ki, tehát megvettem. Később valaki azt mondta, hogy nagyon jó, a sítudásomhoz passzoló lécet vettem.
Néhány órát töltöttem mindenféle bogarászással de nem lettem okosabb. Eddig is csak azt tudtam milyen a carving léc, s most is azt tudom.
Ki tudtok okosítani, vagy igyak inkább?
Csabor"
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.